Jump to content

Hellish Crossfire


Grobodan

Recommended Posts

Evo nama jednog mladog Svapskog benda...

Saznao sam za njih preko zadnjeg broja Vault,gde je Bosko uvrstio monstruozno dug i zanimljiv intervju sa Iron Incubusom,gitaristom (valjda sa njim beshe,ne mogu sad da se setim,nije mi tu zine).Rekoh sebi,kad je ovako fin intervju,valjda je i bend dobar.I nisam se zajebao!

Samo jedan album Slaves of the burning pentagram,na arhivama pise Speed/Thrash with Death and Black Metal influences,ali jebite vi to,ovo je cist thrash po meni,kao sto su to nekad radili matori Kreator,Deathrow,Darkness,Necronomicon i slicni fini ljudi.Dobar album,bez zezanja.Po meni najbolji Nemacki bend ovog stila trenutno uz Witchburner i Nocturnal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pih..a bash imah ochekivanja za ovaj bend...em Nemci, em ime prema albumu kultnoga benda..Iskreno, ovaj album mi se chini dosta crn...i ima riffova koje bih samo tako stavio pre na neki black album, i koji mi ne leze mlogo ovde. Ok, to ima i kod Desastera, ali oni black riffe znaju super da obrade na thrash nachin i naprave odlichne blackened thrash pesme. Ovde to uopste ne radi. Prelazni riff na "Eternal Tyranny" je najjacha verzija tog rifa na albumu koji se posle javlja tokom albuma minimum 2-3 puta..pomenuta mi je actually jedina pesma zbog koje bi i vredeo album..onaj refrenski riff je manifestacija ludila..stvarno nenormalan refren po svim parametrima! Ali ostatak, kazem...nyah, svaki put kad bih slushao album sve bi mi se manje i manje svidjao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Добио диск од нашег издавача. Добра музика, сирова и сува продукција која одговара музици. Лепо су написали ови из издавачке куће, овако некако тај сирови треш треба да звучи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moto benda je: FOR THRASH I CRY, ON SPEED I DIE, IN BLACK I RULE... SLAUGHTERING THE FOOL!

 

Hehehe, sta vise reci? Totalni old-school thrash, hvala bogu, ni traga blek metalu... Odlican bend!

 

 

A jel neko slusao mozda CRIMSON STEEL? Nemci. Old-school. Zvuce k'o stari Sodom. Low-budzet produkcija.

Sirovi su ali nekako melodicni i imaju stvarno dobrih rifova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам збавио албум и синглицу, али имам њихов први демо, који уопште није био импресиван, чак ни претерано забаван.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to nisam slusao ali sam cuo da su skoro izdali neki split CD sa jos par bendova slicne orijentacije.

 

Nesto mislim da bi bilo pametnije da neko otvori jednu sveobuhvatnu temu posvecenu fenomenu zvanom THRASH IS BACK! gde bi se na jednom mestu raspravljalo o svim novim (i odlicnim) old-school tresh bendovima kao sto su Fueled By Fire, Crimson Steel, Evile, Municipal Waste, Dekapitator, Hellish Crossfire, Merciless Death itd. nego da se za svaki bend pojedinacno otvara posebna tema...

 

Misljenje moderatora?

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Било би много бендова на једном месту. Да су неки непознатији стари бендови, па би могло, као што сам ја отворио тему о УК трешу, па нико живи да постује. Ово су актуелни бендови, има стално некхи дешавања и издања и заслужују да имају засебне теме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако се буду приближавали негде, исцимаћу мог ортака, Кристијана Вахтера, да дођу и довде. Мислим да би био срећан да урадимо једну свирку заједно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazu ljudi da su tolko true da pola benda nema ni mobitele :lol:

Na taj način samo sebi samima idu na štetu!

 

Preslušah i ja Slaves Of The Burning Pentagram, suviše napaljeno - ne sviđaju mi se nimalo.

 

Možda jedino ''Shadowcurse'' odskače od totalnog sivila, sve u svemu nisam oduševljen. :no:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зашто ли ме то не чуди?

Опет, не знам ово за мобилне, али знам да немају сајту, а поготово немају myspace страницу. Једноставно не желе, а опет њихова музика допире довољно далеко и без тога.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Zakon bend! Mlada njemacka brigada. Ko voli Desaster (najvise me na njih podsjecaju) i mnoga slicna black/thrash prangijanja, ovaj bend treba cuti. Ovo ja zovem metalom. Ultra mocan speed/thrash/black. Velicanstveni ancient-metal stil, sirovo i pakleno. Slaves Of The Burning Pentagram!!! Horns up!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...