Jump to content

Heavens Gate


dr.lecter

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Preslushao sam prva dva albuma i EP, i...ne znam..words cannot express my awe...al' cu probam.

 

Znachi vrh nemachka heavy powerica!!! :rockdevil::)

 

Ako se ja pitam, ovo bih pre slao na Power podforum, ovo je veci power no vecina stvari koje se tamo smatra tura pod tu svetu zastavu.

 

Stvari su zarazniji iz pushtanja u pushtanje, chak i one koje mi se i nisu svidele u pochetku. Najveci plus benda, vokal, Rettke. Prike je neshto tipa Ralf Scheepers meets Carl Albert. Po akcentu(duh) i nonstopnom teranju visheg vokala podseca na Ralfa josh kad zavrishti..a opet kad cepa te melodichne visoke tonove, posebno na "In Control", glas mu pljunuti Albert..

 

Jedina zamerka na pesme mi ide na povremene glam/aor delove u pesmama, tipa "Turn It Down" i "Can't Stop Rockin'" (josh ove dve pochinju maltene isto :) ). Ali zato prejebene naslovne pesme sa albuma me pre svega bacaju u totalni metal frenzy. Te + "Dancin' On A Rope" sa EPa. Vrh. Bre. Pa josh acceptovska spidaljka Surrender.. "Gate Of Heaven", "Tyrants".. ma bre ja bih ovo stvarno na power slao :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, "More Hysteria" i "Hell For Sale!" muzicki mozda i nisu as good kao prethodna izdanja, ali je zato doza neozbiljnosti na mnogo vishem nivou, shto pujda

dosta u ocene albuma shto se mene tiche, josh helloweena hehe : ) Sa EPa npr. "Thin, Fake And Bold" jebachki accept opet, al' do jaja ime pesme, heh. Sa albuma me u tom smislu odushevljava "America" sas sve VanHalenovastim refrenom, i posebno "He's The Man". Ovo je Nanowar pre Nanowara! :) Generichka genijalnost.

 

Ali mislim...

 

Next day in the morning, I'm pukin' like a beast

Got another headache, and no bucks at least

Where's my money gone?

Over twenty condoms on the bedroom wall

Stickin' on the carpet, waitin' for a nine month call

 

Na stranu preteran tekst, ova pesma mi je uz "Under Fire" i favorit sa albuma. We'r goin' up and dooooown :rockdevil:

 

 

Iii...'ladno su obradili "Look On The Bright Side Of Life". Sama obrada je OK, uradjena kako treba anyway, ali sama ideja obradjivanja MPa mene odushevljava, i dokazuje da Nemci imaju dobroga ukusa.

 

Преноси даље речи истине, о премудри...

 

Ti bre brze bolje nabavljaj ovo, ne verujem da nisi slushao :)

 

Pre nego što sam nabavio live album ovog benda, nadao sam se da će mi se više dopasti, nego što se na kraju ispostavilo.

 

Sad mi pichi bash "Live For Sale!". U pochetku sam mislio da je publika prenapujdana studijski, ali s obzirom da su Japanci u pitanju..nisam bash siguran :) A jebg..ako ti se ne svidjaju pesme "Livin' In Hysteria" i "In Control", onda nemoj ni da se trudish ostale snimke da skidas/trazis/vateva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti bre brze bolje nabavljaj ovo, ne verujem da nisi slushao :)

Пре месец дана сам умало добио један албум, али ми побегао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji?

 

Preslushah i zadnja tri rada, od kojih, s obzirom na godine izdavanja, nisam neshto specijalno ni ochekivao, ali sam se vrrrlo, vrlo prijatno iznenadio!

 

"Planet E." mi je bez razmishljanja najslabiji full length benda, dodushe sam album nije tako slab, ali jeste u odnosu na druge, otvaraljka "Terminated World" i "Black Religion" si mi najbolje, a inache ostatak materijala je malo "manje pristupachan" od ostalih radova, i spoorije ulazi u ushi..

 

"In The Mood" - Vredi zbog onog Medleya!!! Livin' In Hysteria akustichno - jebeno genijalno ispalo! :rockdevil:

 

Menergy - E ovo je vec povratak na HG koji znam! Brzo, catchy i fun. Oni Teleshootovi su simpatichni, ali ipak sam ih posle prvog slushanja poobrisao i bez toga mi je album daleko techniji : ) "Breakin' Loose" mozda ne u top5, ali odma tu iza coshka na top listi HG pesama.. josh dobrih: Worldmachine, Mastermind, Evolution.. ma valja album samo tako! :rockdevil:

 

 

suma sumarum - prejak jebeni bend. Nemachka bato!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom i jednom rijecju: KVLT!!!

 

:pivopije:

 

Livin' In Hysteria+Open The Gates+In Control (-nazareth obrada) kombo mi ne izlazi iz plajera : ) Setlista za kroz grad.

 

They're livin' in hysteriiiaaaaaa

Always lookin' for the neverending LIIIIIIGHHHHHHT!!! :rockdevil:

 

Kakav glas bre ima ovaj chovek to je strashno! Ne verujem da chovek maltene nista nije radio nakon HG raspada..what a waste of talent..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Na preporuku i uz pomoc BGAngelistora open-ovao sam gate Free.. Heavens Gate-a and watch-ujem. Krenuh na cudan nacin – prvo Epje i live album preslusah, cisto da se upoznam sa bendom i da vidim o cemu se tu radi. I extremno sam zadovoljan – power heavy in Helloween vein, zarazne pesme, cvrsta svirka – sve na mestu! Tek idem ovih dana u albumske vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...

Da malo oživim temu, sramota je što niko nije pisao na ovoj temi preko tri godine. Ovaj bend nije zašlužio da se sroza na 7 stranu foruma.

 

http://www.youtube.com/watch?v=X6la8JT5mPM

 

http://www.youtube.com/watch?v=-E9w9AyQsRUL

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...