Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Ima ona dobra: "Bolje 15 minuta kasnije nego 50 godina ranije".

Da, to je meni teča stalno ponavljao kada sam svojevremeno položio za vožnju.

Bio sam pomalo nervozan vozač, jurio, često gazio iz prve...čovek je bio u pravu skroz, kad se racionalno pogleda kakve se sve pogubne saobraćajke događaju.

 

 

Pazi vi se samo smejte Marku , al decko ga drajvi u rikverc za medalju. sad sto je malo opicen, njegov slucaj :)

 

More ima da prosledim ''dokaz'' Mirku Alviroviću. Pa neće da ga bude samo na SAT Plus-u već i u udarnom dnevniku kod Tijanića.

Ko ga jebe ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Али зашто? Па сасвим је нормално видети нафуране типове који у рикверц јуре викендом, кроз Страхињића Бана.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da budem iskren na rikvercu se najbolje vidi ko je bas dobar vozac. E sad ne treba to raditi u gradu, da te svi vide. Ja na primer volim da isterujem auto iz garaze sa punim gasom, savijem retrovizore i vozi misko, a inace jako je usko, moja sestra tu jedva protera automobil i uz laganu voznju i najvecu paznju.

 

Inace i ja sam, kao klinac, mislio da meni nikad udes ne moze da se desi. A onda prvi, stajao na raskrsnici i neka zena u punoj brzini me opali pozadi i lansira, sreca ne u suprotnu traku. Ja sam bio relativno ok, a 1/3 Golfa 2 je morala da bude iecena. Sledeci put posle godinu dana ista situacija na Karadjordjevom Trgu u Zemunu, samo sto tad nisam bas morao da secem toliko, samo zadnju gredu. A godinu dana posle toga kod Tivta se okrenem na putu i sletim u neki kamenjar, jebiga padala kisa i sa borova smola se slila na put, kao med covece. Ali nisam dozvolio da me to uplasi i da se userem i prestanem da vozim ili smanjim sa voznjom. Pogotovo sto ja nikad nisam divljao i sve su ovo bili nesrecni slucajevi.

 

Nazzgul: e kako je lepo videti da ti pises "cemu zurba", a secam se kako smo se oko ovoga raspravljali :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Али зашто? Па сасвим је нормално видети нафуране типове који у рикверц јуре викендом, кроз Страхињића Бана.

A sta je tu normalno?

 

Pa da budem iskren na rikvercu se najbolje vidi ko je bas dobar vozac. E sad ne treba to raditi u gradu, da te svi vide. Ja na primer volim da isterujem auto iz garaze sa punim gasom, savijem retrovizore i vozi misko, a inace jako je usko, moja sestra tu jedva protera automobil i uz laganu voznju i najvecu paznju.

Jednom sam caletovog Kadeta parkiravao u rikverc na prilicno kratkoj cupriji sa uzbrdicom. Kad sam ga uparkirao, pogledam napred, tablica tacno iznad ivice puta. Pogledam nazad, branik 2cm od kapije. :) A Kadet je inace nazad prilicno visok. Sve je u osecaju za prostor.

Ali zato kad sam terao devojkinog Pasata, ne mogu da ga ukrotim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace i ja sam, kao klinac, mislio da meni nikad udes ne moze da se desi. A onda prvi, stajao na raskrsnici i neka zena u punoj brzini me opali pozadi i lansira, sreca ne u suprotnu traku. Ja sam bio relativno ok, a 1/3 Golfa 2 je morala da bude iecena. Sledeci put posle godinu dana ista situacija na Karadjordjevom Trgu u Zemunu, samo sto tad nisam bas morao da secem toliko, samo zadnju gredu. A godinu dana posle toga kod Tivta se okrenem na putu i sletim u neki kamenjar, jebiga padala kisa i sa borova smola se slila na put, kao med covece. Ali nisam dozvolio da me to uplasi i da se userem i prestanem da vozim ili smanjim sa voznjom. Pogotovo sto ja nikad nisam divljao i sve su ovo bili nesrecni slucajevi.

 

Nazzgul: e kako je lepo videti da ti pises "cemu zurba", a secam se kako smo se oko ovoga raspravljali :pivopije:

 

 

U principu nisam promenio stil voznje, ali sam postao dosta oprezniji po mokrom asvaltu.. Kocim duplo ranije nego po suvom i drzim vece rastojanje.. i vozim malo sporije..

Jbg kad vozim krsinu koja nema ni ABS :)

 

Znaci za moj udes je 50% kriva i djuntica koju vozim..

 

Pre neki dan, kada sam se spustao niz Kosutnjak, pretrnuo sam, a likovi iza mene su poludeli, kako sam sporo isao.. Hahahaha!!

 

 

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je Josif Visarionovic Sraljin. ABS ne skracuje kocioni put, naprotiv, na klizavom putu ga cak produzuje. Pa cemu onda sluzi ABS? Pa ABS sluzi da automobil odrzi na pravcu, znaci kad naglo pritisnes kocnicu da ti ne blokira neki tocak i ti onda pocnes nekontrolisano da se okreces ili menjas pravac. On funkcionis tako sto kada senzor registruje da ce tocak proklilzati on pusti celjust, i onda opet pritisne u impulsima. Ovo je predvidjeno da na klizavom putu kada zakocis ne izgubis kontrolu nad vozilom, vac da on ostane upravljiv a onda ti na volanu korigujes pravac. Znaci kocioni put automobila sa ABS u odnosu na automobil koji nema ABS je DUZI na klizavom putu. Ali zato tu je ASP, e to je vec nesto drugo, ali o tom potom ;)

 

Inace sad isao nesto u Bataju i na ulazu 'ladno vidim neka Omega karavan, izokretala se, smrskana, a dole vire neke noge u nekim svetlim pantalonama.....jbg nisam imao aparat kraj sebe pa da slikam i okacim ovde :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da je duzi put, nego da izgubis upravljivost, sto bez ABS je 100%

 

Kad izgubis upravljivost to je kraj, nije vise bitno koliki ti je zaustavni put jer sigurno udaras u nesto, kao na primer Nazzgul u yuga. Al' sreca pa je yugo pravljen od kartona i njegovih legora pa nije puno sjebao dvicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, sa ABS-om bi barem uspeo da iskontrolisem automobil i da skrenem u stranu, a ne da se zalepim u jedini parkirani automobil u sumi :) :)

 

Ne znam, prosto ne umem da se ponasam, kada mi automobil prokliza..

 

Kad mi prokliza na suvom, zbog jako naglog kocenja, ne pustam kocnicu i zauztavim se.. Ali kad mi prokliza na kisi i ledu ide kao sanke.. Ne mogu mu nista :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, sa ABS-om bi barem uspeo da iskontrolisem automobil i da skrenem u stranu, a ne da se zalepim u jedini parkirani automobil u sumi :) :)

 

Ne znam, prosto ne umem da se ponasam, kada mi automobil prokliza..

 

Kad mi prokliza na suvom, zbog jako naglog kocenja, ne pustam kocnicu i zauztavim se.. Ali kad mi prokliza na kisi i ledu ide kao sanke.. Ne mogu mu nista :( :(

 

 

E to je to. I ja ranije, kada sam vozio automobile bez ABS, najvise mi je bila frka od tog proklizavanja i kad automobil pocne da se nekontrolisano ponasa. Zato sam i imao udes u Tivtu, dobro nismo poginuli. Zimus pao onaj veliki sneg, ulica zaledjena, a ja fino polako vozim i samo osetim dole ABS kako udara impulse.

 

Josife, to sto si ti radio je ok, ali nemas ti u nozi bas senzore kad je najbolje pritisnuti i pustiti, a nekad to ABS radi jako, jako brzo. Znaci definitivno nesto sto svaki automobil MORA da ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato na obicnom sistemu malo stisnes pa pustis kocnicu.Koliko puta sam se samo izvukao iz jebenih situacija.Neko stisne kocnicu do hladnjaka :)

 

 

Svaka cast, ali ja nisam stigao ni da reagujem, kada sam proklizao.. Samo se secam da sam pomislio da li da potegnem rucnu i vec sam se nasao zakucan u Yugica..

 

Ocito nisam hteo da se prevrnem ili uradim neku drugu glupost.. Ako vec udaram onda udaram sa motorom! ! :) :) :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam pokusao da ga izbegnem uz pomoc rucne ili volana, raspalio bi ga bocnom stranom i onda bi se dvicina znatno vise razlupala.. Ovako sam ga udario junacki :) :)

 

 

Cak su mi i likovi koji su ucestvovali u udesu, rekli da sam odlicno prosao..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...