Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

@ Triad 1 :

 

Svaka cast brate, hvala :pivopije:

 

J.... milu majku kako je odradjen, cak su mu stavili i legendarnu `plum crazy` mopar boju ;)

 

@Buried in Smoke

 

Ford capri :) Evropski mustang sedamdesetih... Do jaja je , though !!!

 

Za Bangla mi je kolko krivo, tolko i nije. Imao je svetlih momenata, medjutim imao je i promasaja koji su boleli. Medju najsvetlijim modelima su mi :

 

1. Bmw 6

2.X6

3. Trojka E 92

4.Z4 najnoviji.

5.Nova sedmica, i proslogodisnja redizajnirana je bila vrh !

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lepo reče Staljin, ovo je verovatno jedina tema na forumu bez spama. :D

 

a i finih stvari se mogu pročitati ...

 

Što se tiče Chris Bangle-a, mislim da je odličan dizajner. Pa on je BMW i izvukao iz šupka.

Jedini promašaj mu je bila serija 7 s' kraja 2001 god. Znači ona pre zatezanja bora.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lepo reče Staljin, ovo je verovatno jedina tema na forumu bez spama. :D

 

a i finih stvari se mogu pročitati ...

 

 

Nije brate, nego imamo protekciju.. HEhhehe!!

 

Znas ti koliko je ovde spamova bilo?! I svaki dan ih ima, ako dobro procitas naziv teme, ali dali su nam ovde oduska ili se prosto ne razumeju u Automobile! :P :P :P

 

 

@ Vladimir

 

Kakav je to avatar, da se i ti nisi primio na letenje?! :) :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče Chris Bangle-a, mislim da je odličan dizajner. Pa on je BMW i izvukao iz šupka.

Jedini promašaj mu je bila serija 7 s' kraja 2001 god. Znači ona pre zatezanja bora.

Reko' da pogledam o čemu se radi... Nisam bio siguran, a i nisam vidio puno sedmica posljednje generacije...

800px-BMW_E65_front_20080121.jpg

:puke:

Što bi Rambo reko':

O majko, majko

abortiraj moga brata

jer za dvoje nema mjesta

pored poker aparata

 

Mada, realno, ne bih imao ništa protiv da ga utjerujem u garažu, svoju ili pak od neke vlasnice, svejedno.

Taman je predstavljena nova sedmica (novo ime, nova frekvencija): http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_F01

Vezano za to je zanimljiv video kako parkirati auto ako se ne nalazite u istom: http://paultan.org/archives/2006/07/12/bmw...rking-bmw-730i/

Ja bih ga radije ipak svojeručno utjeriv'o u garažu.

 

Neki dan sam osmotrio neki BMW 3 pa sam donio zaključak o Benglu i njegovim dizajnovima: linija petice sa detaljima trice u veličini sedmice - konačno rješenje.

 

Usput, kupih danas hrvatski Auto Klub i Auto Bild srbijansko izdanje, kao najzanimljivije se izdvaja - Auto Bild: veliki uporedni test ko bolje vuče na snijegu (a za sljedeći broj najavljuje test čitave Opel porodice, ijaooo), a Auto Klub sadrži test Mustanga (V8, 300 konjića), pa ću skenirati dok uhvatim vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije brate, nego imamo protekciju.. HEhhehe!!

 

Znas ti koliko je ovde spamova bilo?! I svaki dan ih ima, ako dobro procitas naziv teme, ali dali su nam ovde oduska ili se prosto ne razumeju u Automobile! :P :P :P

 

Јебига, тјунинг стајлинг и ти фазони су привилегија. ;)

Млого то кошта а беспарица страшна влада. Једино Хејтбридер буџи, мада дуго га овде није било.

 

Neki dan sam osmotrio neki BMW 3 pa sam donio zaključak o Benglu i njegovim dizajnovima: linija petice sa detaljima trice u veličini sedmice - konačno rješenje.

 

Па да, очи петице, бочна линија и ретровизори тројке. Гузица седмичина ... и идеалан коктел. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zlatko Manojlović bi rekao "Jednoj ženi"... A ovo ipak nije za jednu ženu već za našeg dragog:

 

akstang1fm8.th.jpg akstang2ip4.th.jpg akstang3tb3.th.jpg

 

A u Auto Bildu ima prikaz VW studije Bluesport koja će uskoro u proizvodnju.

http://www.autoblog.com/2009/01/11/detroit...-roadster-live/

http://jalopnik.com/5128770/volkswagen-blu...cially-revealed

Iako je "neprijatelj", moram da odam priznanje. Veoma jednostavan a jebitačno efikasan dizajn, količinom zla u očima podsjeća na novi Chevrolet Camaro (koji je, po meni, rekao sve na temu retro-muscle i Mustangu i Challengeru), jedina mana, koja će biti riješena ulaskom u serijsku proizvodnju, je izbor motora. U prototip je ubačen turbo-dizel od 2000 kubika. Problem je korporacijske prirode, da se ova životinja ipak ne prebliži previše Boxsteru i TT-u, stoga je takav izbor motora bio za prototip, ali valjda će serijski doći sa nekim turbo benzincem od 2000 kubika ili pak nekim V6. Kad su već zajebali posao sa Sciroccom i napravili iskrivljeni Golf sa tim imenom, ovo bi bilo razumno opravdanje.

Zadnja vuča, dva sjedišta, manje-više nema prtljažnog prostora, idealno vozilo za mlade i sve koji se osjećaju tako.

 

Odmah sam morao naći na netu detalje o Irmscher V8 GT-u da se smirim... :)

http://www.tuningnews.net/article/080227a/...powered-gt-i40/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i dorađena verzija serijskog dvolitrenog turbaka. Serijski 260 konja, Irmscher daje 315.

S obzirom da se stari Opelovi dvolitreni turbo motori (C20LET) i u kućnim režijama naguravaju na preko 500 konja sa jednim turbo punjačem (sa, naravno, dosta rada na motoru, YOUTUBE LINKovi), kontam da je ovih Irmscherovih 315 optimalna količina snage koja će obezbijediti trajnost motora, a sa druge strane, dosta veselja i prilika za saobraćajnu nesreću vozačima.

Iako je to poteška američka mrcina, opet, kupe sa zadnjom vučom... I da ima 150 konja, dernek bi bio.

Rekao sam sebi da ću kad-tad kupiti sportski auto, vjerovatno kao i moj pokojni stric, kad budem u nekoj petoj deceniji života, kontam da ću tad možda naći nekog polovnog GT-a za sitne pare.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mustang, nema na čemu, to sam za tebe skenirao, a ostali su samo kolateralne žrtve ako to pročitaju.

:D

Nego, još, iz oglasa u tom istom Auto Klubu, uočih juče:

Mustang GT Cabrio, 1996. godište, 82.000 km prešao, 226 KS, ABS, klima, koža, alu, zračni jastuci, centralno zaključavanje, servo, tempomat - 7700 eura

Telefon: +385 (0)98 183-2941

Minus je, naravno, što je taj Mustang iz najružnije generacije Mustanga (LINK), izgleda kao jebeni Hyundai kupe, ali ostalo zvuči primamljivo, po broju konja tu bi trebalo biti riječ o V8 motoru, i sad, sem ako taj automobil ne krije neku strašnu tajnu, svakako zanimljiva ponuda, pa makar trebao i poveći servis... Pa ko voli.

 

Usput, sad pogledah na Wikipediji, zanimljivo je da su za razvoj dizajna pete (aktuelne serije Mustanga) zaslužni ljudi imena Hau Thai-Tang (glavni inžinjer, pitaj boga odakle je) i Sid Ramnarace (dizajner, prokleti kanađanin), kad imamo u vidu da je aktuelni Camaro dizajnirao Sangyup Lee (porijeklom iz Južne koreje), a evo, za Dodge Challenger je zaslužan Michael Castiglione (porijeklom Italijan), koji se, zanimljivo, dok je radio za Chrysler/Dodge, na posao vozio u Camarou iz 1970. Interesantan intervju sa njim o nastanku Challenger koncepta 2006 - LINK.

 

Za trenutak sam pomislio da su za povratak retro-dizajna među taj trijumvirat američkih klasičnih auto ikona zaslužni isključivo kojekakvi mali žuti/zeleni/kanađani...

 

***

 

Što se Mustanga (testiranog) tiče, jedino zamjerka na mjenjač sa 5 brzina. Dobro podešen šestostepeni bi mogao tu životinju izvući na preko 260 km/h (i smanjiti potrošnju pri krstarenju od 130-140 km/h), vjerujem, a jedino još što smeta u tom snu jeste mali rezervoar, 61 litar zapremine, s obzirom da kontam da ovih njihovih 15 litara potrošnje nije maksimalna zapremina koju životinja može progutati na 100 pređenih, pa čisto da ne nestane čorbe na pančevačkom mostu u kritičnom trenutku.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov kosta oko 20 000 dolara,to ti je nekih 17 000 evra pa ti vidi.Samo sto je tamo godisnja registracija 70 dolara,a ovde bi te sa tim motorom i godistem doslovno rastrgli.Plus potrosnja,taj auto nema ispod 200 konja,a benzinac.Dobro ovaj lik ima para pa bi mogao i avion da odrzava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебига, тјунинг стајлинг и ти фазони су привилегија. ;)

Млого то кошта а беспарица страшна влада. Једино Хејтбридер буџи, мада дуго га овде није било.

 

Radicu ja styling kad uzmem e46 :D

 

@ Bojan

 

Mislim da je ovog Punta ili Zastavu 10, spasio sneg koji je napadao po njemu.. Cenim da je prosao, cak i bez ogrebotine..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla nova Ford Fiesta! :da:

Vec sledece nedelje pravac u Grand Motors da se to overi. Povoljan automobil a dosta se dobija. Ako ovaj auto ne pomrsi konce aktuelnim automobilima u tom segmentu onda ne znam koji ce.

Samo mi je zao sto nisu zadrzali izgled koncept verzije ali dobro nije velika razlika.

 

Koncept:

2007-Ford-Verve-Concept-Front-And-Side-1280x960.jpg

2007-Ford-Verve-Concept-Dashboard-1280x960.jpg

 

Serijski model:

ford-fiesta-01.jpg

2008_ford_fiesta_dash.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...