Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Juce sam se vozio u Audi 80 B4 neka sportska varijanta 2200 cm3 230 kw.Malo dirnes gas lijepi te za sjediste.Prava Ala od auta.Guta malu djecu.

 

 

I gorivo :D Salim se, Audi je zver od auta, pogotovo te napucane mashine i vredi svaki dinar dat za gorivo i registraciju, osim ako ne prelazis par desetina hiljada km godisnje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa tek tad se isplati, vidis koliko je auto izdrzljivo.. :D

 

 

ja se trenutno mislim izmedju bube (malo trosi, izgleda ko da je iz crtaca ispala i IMA cvijet pored volana :lol: ) i A4. ne znam dal mi se daju sad pare na A4.. kao, priustiv je na prvi pogled, ali onda poslije dodje vece osiguranje, odrzavanje.. blah..

 

 

a nije los ni mini moris.. samo sto uzasno asocira na Austin Powersa.. to je vec fuj.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audi je premium marka u VAG grupaciji - ozbiljnija kontrola kvaliteta, odredjeni delovi kvalitetniji, doradjeniji u odnosu na VW, SEAT, Skodu, svi tehnoloski noviteti dolaze prvo u Audi itd. Ako mozes to da izdrzis finansijski onda uvek Audi, ako se vec izbor sveo iskljucivo na VAG.

Edited by SlaughtererKralj

Share this post


Link to post
Share on other sites

iznenadilo me sto sam vidjela na passatu (kad smo ga kupili prosle godine) znak audija.. na motoru, jedno pored drugog utisnuti VW i audi. kao iste su im masine, samo je dizajn auta drugaciji.

 

ma kapiram da je bolji.. kako kazu ako ne znas sta valja znas sta je skupo.

u osiguranju ga stavljaju u formu luksuznog/sportskog auta, i odmah je skuplje za 20-30% mjesecno.. kontam da to nije fer, ima recimo tojota koje su skuplje, a osiguranje im jeftinije.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, isti su motori, ista koncepcija, ali desavalo se da u npr. TDI istog godista kod audija idu kvalitetnije klipnjace, klipovi u odnosu na, recimo, VW. Barem sam naletao na takve primere po netu, cak su neki stavljali i slike otvorenih motora, navodno uporedjivali...

Ne znam da li je tacno, ali bilo bi i logicno da je tako, s obzirom da je Audi namenjen ozbiljnijoj klijenteli, mora da ima manji procenat kvarova, da ima malo vise dodatne opreme i slicno.

Kod Audija su sad donekle popravljeni i problematicni trapovi, a mislim da je kod VW i dalje ostavljeno po starom. Ima tako nekih primera. Uostalom, A4 je uvek skuplji od Passata kad se kupuje nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da.. kako nije skuplji.

 

 

znam da je bila frka s passatima koji su usli u US, godiste 2001-2002 valjda.. bio je neki problem s uljem, kao negdje je bio propust - i svi ti modeli su imali besplatan servis, mislim - da se taj dio kao zakrpi. mi smo bili ti baksuzi bas s tim modelom (sto je najgore, sistem ti daje upozorenje, i pishti na svakih pola milje - ne mozes da ga vozis ni kad je sitni kvar u pitanju), ali ajde - bar je dz bila opravka. dok s druge strane, bila je napomena da audi nema taj kvar i da se nece uvazavati zahtjevi za besplatne opravke (kad amerima moras crtati).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, isti su motori, ista koncepcija, ali desavalo se da u npr. TDI istog godista kod audija idu kvalitetnije klipnjace, klipovi u odnosu na, recimo, VW. Barem sam naletao na takve primere po netu, cak su neki stavljali i slike otvorenih motora, navodno uporedjivali...

Ne znam da li je tacno, ali bilo bi i logicno da je tako, s obzirom da je Audi namenjen ozbiljnijoj klijenteli, mora da ima manji procenat kvarova, da ima malo vise dodatne opreme i slicno.

 

Mislim da to nije tacno. Mislim da su motori potpuno isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoj Blondie kakvu ti dilemu imas, pa naravno da treba da uzmes Audija, a sto se tece odrzavanja nije skuplje jer se Audi ne kvari :D I motori jesu isti, ali ne sasvim i u pravu je onaj ko je malocas rekao da odredjeni delovi koji idu u motore Audija su kvalitetniji, a da ne pominjem kvalitet zavrsne obrade kod Audija, definitivno se isplati platiti i skuplje osiguranje, a automobil inace ide kao besan a pri tom ne trosi mnogo. U Srbiji ti ga ne bi preporucio zbog lopova i loseg goriva, ali posto tamo imas kvalitetno osiguranje, a i verujem manje se krade, tamo da nesec imati problema. A jesi li mozda razmisljala o A3? To je za mene pravi zenski auto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam se vozio u Audi 80 B4 neka sportska varijanta 2200 cm3 230 kw.Malo dirnes gas lijepi te za sjediste.Prava Ala od auta.Guta malu djecu.

 

Mislim da ima 230 KS a ne 230 KW, mora da lepi za sediste kada jedva ima nesto preko tone i 230ks... Tako isto lepo lepi i Ford Sierra 2000 Turbo 16v koja ima 220ks a sa prvim modifikacijama iliti stage 1 kitom 330ks... I tako sve do 750ks iliti stage 6 kit.... E to ide pa razlama...

 

pa tek tad se isplati, vidis koliko je auto izdrzljivo.. :D

 

 

ja se trenutno mislim izmedju bube (malo trosi, izgleda ko da je iz crtaca ispala i IMA cvijet pored volana :lol: ) i A4. ne znam dal mi se daju sad pare na A4.. kao, priustiv je na prvi pogled, ali onda poslije dodje vece osiguranje, odrzavanje.. blah..

 

 

a nije los ni mini moris.. samo sto uzasno asocira na Austin Powersa.. to je vec fuj.

 

Buba je za devojke lepsa ali Audiji je definitivno vrednije ulaganje i pored svih zala koje on nosi... Mislim na registraciju poreze...

 

Audi je premium marka u VAG grupaciji - ozbiljnija kontrola kvaliteta, odredjeni delovi kvalitetniji, doradjeniji u odnosu na VW, SEAT, Skodu, svi tehnoloski noviteti dolaze prvo u Audi itd. Ako mozes to da izdrzis finansijski onda uvek Audi, ako se vec izbor sveo iskljucivo na VAG.

 

Jebi ga kada se skoro svi pale na VAG... Audi ima mnogo bolju zavrsnu obradu od VW to je ono sto ga razlikuje...

 

Pa, isti su motori, ista koncepcija, ali desavalo se da u npr. TDI istog godista kod audija idu kvalitetnije klipnjace, klipovi u odnosu na, recimo, VW. Barem sam naletao na takve primere po netu, cak su neki stavljali i slike otvorenih motora, navodno uporedjivali...

Ne znam da li je tacno, ali bilo bi i logicno da je tako, s obzirom da je Audi namenjen ozbiljnijoj klijenteli, mora da ima manji procenat kvarova, da ima malo vise dodatne opreme i slicno.

Kod Audija su sad donekle popravljeni i problematicni trapovi, a mislim da je kod VW i dalje ostavljeno po starom. Ima tako nekih primera. Uostalom, A4 je uvek skuplji od Passata kad se kupuje nov.

 

Mislim isto sto i doticni ispod...

 

Mislim da to nije tacno. Mislim da su motori potpuno isti.

 

Slazem se...

 

A primetio sam da su stariji modeli audija dizelasi uzasno bucni.Kao da imaju mlin cekicar pod haubom.

 

To je traktor jednom recju... Ni noviji posle 200000 km nece zvucati nista bolje...

 

Moja drugarica vozi novi A6 3.0 TDI.Ide to,ali mi je prebucan...A ima i Bmw 745 dizel koji se uopste ne cuje.

 

Znas onu foru iz Rana: Klinci jel cujete nesto? (ispod haube BMW-a), pa cujemo cika Kure... Sta bre koji kurac cujete... Vidi radi a ne cuje se...

 

Ja se ne bih bunio da postanem vlasnik bilo kog od pomenutih automobila :D Nekako bih se vec navikao na buku :D

 

To sada kazes, a da imas te pare verovatno bih ih trade-ovao za neki necujni model...

 

Ima ona ceo vozni park...Audi A4,A6,Bmw 745,Toyota Land Cruiser Prado,Mercedes S 500...

 

Ala je tvoja drugarica bogata... Sta ona od ovoga vozi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TurboBoy i Metal_Heart

 

Cak i da je tako, ne verujem da je i kontrola kvaliteta potpuno ista. Cime onda audi opravdava cenu? Ipak je poprilicno skuplji.

 

Koliko sam ja do sad upratio citajuci forume, slusajuci tudja iskustva i gledajuci zvanicne statistike, Audi je uvek imao manje decijih bolesti/problema od VW iz iste klase.

A to pogotovo sad pokusavaju da naglase, tj. da naprave jos veci jaz izmedju Audija i ostalih iz VAG grupe. Audi sve vise okrecu ka tom trzistu skupljih auta, cak su i za Phaetona zalalili sto nije dobio znacku Audija, imaju A8, Q7, R8, sada ce Q5 itd. Novi A4 je stvarno pedantno uradjen, ne verujem da tu moze biti nekih besmislenih usteda kao sto moze biti na VW, SEAT, SKODI.

Edited by SlaughtererKralj

Share this post


Link to post
Share on other sites

audi a5 koji sledi je bezveze posto je ipak predugacak za kupe, a inace zadnjih godina te price za razliku izmedju audija i folksvagena i nisu tako tacne, odredjene nedostatke je imala prva serija audija trojke sa kraja devedesetih i pocetka dvehiljaditih, da ne nabrajam sada, zaboravih, ukoliko nekog boli kurac procitacu, dosta zavisi od konkretnog modela....

 

da.. kako nije skuplji.

 

 

znam da je bila frka s passatima koji su usli u US, godiste 2001-2002 valjda.. bio je neki problem s uljem, kao negdje je bio propust - i svi ti modeli su imali besplatan servis, mislim - da se taj dio kao zakrpi. mi smo bili ti baksuzi bas s tim modelom (sto je najgore, sistem ti daje upozorenje, i pishti na svakih pola milje - ne mozes da ga vozis ni kad je sitni kvar u pitanju), ali ajde - bar je dz bila opravka. dok s druge strane, bila je napomena da audi nema taj kvar i da se nece uvazavati zahtjevi za besplatne opravke (kad amerima moras crtati).

chuh i ja price iz servisa da je restilizovana petica tj. tacno ti modeli sa pocetka dvehiljaditih, imala problema sa turbinom ukoliko se dobro secam i ne znam da li josh nekim sitnim problemima, pa je tako ispalo da su pouzdaniji stariji sa kraja devedesetih....

 

Pa, isti su motori, ista koncepcija, ali desavalo se da u npr. TDI istog godista kod audija idu kvalitetnije klipnjace, klipovi u odnosu na, recimo, VW. Barem sam naletao na takve primere po netu, cak su neki stavljali i slike otvorenih motora, navodno uporedjivali...

Ne znam da li je tacno, ali bilo bi i logicno da je tako, s obzirom da je Audi namenjen ozbiljnijoj klijenteli, mora da ima manji procenat kvarova, da ima malo vise dodatne opreme i slicno.

Kod Audija su sad donekle popravljeni i problematicni trapovi, a mislim da je kod VW i dalje ostavljeno po starom. Ima tako nekih primera. Uostalom, A4 je uvek skuplji od Passata kad se kupuje nov.

uvek je relativno koliko je razlika u ceni opravdana, mada bi trebalo da bude, logicno je....

inace, neko je pomenuo dizele, osim najjacih, i jedni i drugi i dalje koriste varijantu sa pumpom i diznom sa vise kanala, iako ostali koriste moderniji common rail koji je izmislio pezo sa svojim Hdi motorom....razlika je neznatna tu u potrosnji, chak se cesto prica da tdI deluju startnije od ostalih dizela u komparativnoj snazi, naravno, al' su bucniji na manjim obrtajima i to je glavna mana....

inace, neka neko prokomentarise shto alfa romeo u klasi pasata i cetvorke kosta tridesetak hiljada evra, s obzirom na tradicionalno manji renome....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Slaughterer: Mislim da oni samo naplacuju luksuz. Zavrsna obrada u kabini je na znatno vishem nivou.

 

 

Apsolutno se slazem, ovo znam iz iskustva :pivopije:

 

To je isto kao sto i Skoda nema kvalitet zavrsne obrade VW, tako i VW nema kvalitet zavrsne obrade kao Audi. I nije isti kvalitet svih tih motora koji idu u Audi i VW a kao dokaz evo cinjenica da i u Skodu Octaviju ide 1.9TDi ali ni blizu nije kvalitetan kao u VW, a inace da jeste cena Skode i Audija sa istom motorom bila bi slicna a ne duplo vec u korist Audija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih automobila novog doba Aston Martin DB9 je proglašen kao „ultimativni automobil snova“ ili na engleskom „ultimate dream car“ u nedavnom izboru britanskih vozaca.

 

Naravno, bilo je govora i o naklonosti Britanaca prema domaæem brendu pošto je Aston Martin Vanquish osvojio treæe mesto, a Aston Martin Vantage peto.

 

Meðutim, sumnje otklanja èinjenica da se na listi prvih deset nije našao ni jedan Rolls Royce, dok je Bentley uspeo da se progura tek do osmog mesta u generalnom plasmanu.

 

U svakom sluèaju, lista izgleda ovako:

 

Top Ten dream cars

1. Aston Martin DB9

2. Bugatti Veyron

3. Aston Martin Vanquish

4. Audi R8

5. Aston Martin Vantage

6. Mercedes McLaren SLR

7. Ferrari Enzo

8. Porsche Carrera GT

9. Ferrari 612 Scaglietti

10. Lamborghini Gallardo

 

Top Ten dream manufacturers

1. Aston Martin

2. Ferrari

3. Bugatti

4. Mercedes

5. Lamborghini

6. Audi

7. Porsche

8. Bentley

9. BMW

10. Ford

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek je relativno koliko je razlika u ceni opravdana, mada bi trebalo da bude, logicno je....

inace, neko je pomenuo dizele, osim najjacih, i jedni i drugi i dalje koriste varijantu sa pumpom i diznom sa vise kanala,

 

 

 

Do skoro je bilo tacno da su samo najjaci motori radjeni kao CR, a ostali PD, ali mislim da su sad generalno presli na CR. Barem sam tako procitao za Audi, u novom A4 cak i najslabiji motor nije vise PD.

Edited by SlaughtererKralj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih automobila novog doba Aston Martin DB9 je proglašen kao „ultimativni automobil snova“ ili na engleskom „ultimate dream car“ u nedavnom izboru britanskih vozaca.

 

Naravno, bilo je govora i o naklonosti Britanaca prema domaæem brendu pošto je Aston Martin Vanquish osvojio treæe mesto, a Aston Martin Vantage peto.

 

Meðutim, sumnje otklanja èinjenica da se na listi prvih deset nije našao ni jedan Rolls Royce, dok je Bentley uspeo da se progura tek do osmog mesta u generalnom plasmanu.

 

U svakom sluèaju, lista izgleda ovako:

 

Top Ten dream cars

1. Aston Martin DB9

2. Bugatti Veyron

3. Aston Martin Vanquish

4. Audi R8

5. Aston Martin Vantage

6. Mercedes McLaren SLR

7. Ferrari Enzo

8. Porsche Carrera GT

9. Ferrari 612 Scaglietti

10. Lamborghini Gallardo

 

Top Ten dream manufacturers

1. Aston Martin

2. Ferrari

3. Bugatti

4. Mercedes

5. Lamborghini

6. Audi

7. Porsche

8. Bentley

9. BMW

10. Ford

 

jebeni englezi i njihove liste...uvek je njihovo najbolje...

aston martin ne moz da prismrdi Ferrariju...

Scuderia je tri duzine ispred Astona po svemu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...