Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Ne moze, Wartburg je nemacki automobil ...... doduse istocno nemacki iz doba sosvjetske okupacije pa moze da prodje :D

 

Inace moracu i ja da kupim jednog ovakvog Yugica, cisto da mi macka ne kunta na otvorenom i da ima gde da se omaci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prebrzima uz kaznu i raèun za gorivo

 

Podivljale cijene benzina uistinu utjeèu na sve aspekte svakidašnjeg života. Amerièki policajci uz kazne prekršiteljima izdaju i raèun za svoje potrošeno gorivo…

 

Vozaèi u Holly Springsu koji ne mare za ogranièenja brzine odnedavno uz kaznu za prekršaj dobivaju i raèun u iznosu od 12 dolara. To je naknada za gorivo koje je policajac morao potrošiti kako bi ih zaustavio. S obzirom na globalne razmjere naftne krize, ne bismo se zaèudili kada bi se slièna odluka uuskoro poèela provoditi i na našim cestama…"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte ovo, i samo neka mi neko kaze da su VW automobili ruzni

 

http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?nav_id=304541

 

lepota :wub:

 

 

 

jes, lijep je.

 

 

 

nazgul, haha, ajde ne seri - ovdje ljudi jos uvijek u vecini slucajeva vozaju SUV i daju stotine i hiljade dolara mjesecno na gorivo, nesto sto se tamo ne moze ni zamisliti :lol:

 

kakva je kriza generalno eto, pa meni nije jos nijednom palo na pamet da ne odem negdje zbog cijene goriva.. i dnevno u prosjeku predjem po 100-150 milja. kao s nokta, samo sipas i ne mislis.

nego je problem sto je gorivo bilo dzaba. pa samo se lud ne bi bunio. ali ameri k`o ameri, para imaju, pa nisu jos ni poceli da strajkuju kao sto se strajkuje masovno po evropi.

 

ko nema para, naravno da mu je tesko, ali porediti standard i situaciju ovdje, i tamo - suvisno je. tamo je gorivo jos skuplje, a standard nizi, a mediji kad predstavljaju neke stvari, to je van pameti.

mene ljudi zovu da me pitaju - jel istina da nema goriva, jel istina da nema hrane.. sacuvaj me Boze :)

ja ne znam sta se prica po medijima toliko, ali i ovo sto seru, preuvelicavaju debelo.

ovdje ne da nema hrane, nego se u odnosu na cijeli svijet, NA ZALOST pobaca i pokvari vise hrane nego bilo gdje. i dalje su saobracajne guzve jedan od najgorih problema, i evo koliko ljudi znam, jos niko nije otkazao godisnje odmore. sto ne znaci da nema onih koji lose zive i sl.

 

stabilizovace se sve do izbora, ili poslije izbora, slusam da su arapi ponudili ne znam koliko barela vise dnevno da proizvedu - tako da je okej..

 

 

ja svejedno uzimam hibrida, iz vise razloga a lijepo je vidjeti da se vecina ljudi ukljucuje u pricu. simpaticno kad prodjes beverli hilsom i vidis hibrida kao nikad prije.. bogatasi, a kante vozaju :lol:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice potrosnje, osim 2.2l eco tec motora (kojeg je opel pre par godina ugradio u speedstera) koji je trosio oko 2l benzina pri punoj brzini od oko 220 kmh na 100 km, pezo 308 zadaje domaci medju vozilima NA TRZISTU...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahah zajebao si se nesto... moja omega ima taj eco tec 2.2 i trosi 15 u gradu :), zato sam i mora plin da ugradim

Jeste speedster laksi ali nije tolko laksi ;)

 

@blondie:

Da li je poskupljenje sa 120 u maju na 145 dolara u junu za barel znak da nema krize?

 

Isto tako su i ovo znaci da nema krize... :

 

http://www.blic.co.yu/svet.php?id=45986

http://www.blic.co.yu/svet.php?id=45474

http://www.blic.co.yu/svet.php?id=45096

 

2005 je barel dostigao REKORDNIH 65dolara, a sada je 145. Ovo je cena na svetskom trzistu, ne na evropskom. I to je dokaz da nema krize? http://www.blic.co.yu/stara_arhiva.php?id=90135

 

To sto vi sada imate hrane ne znaci

Samo nastavite da se bahatite... jos malo pa neces moci da posetis rodnu grudu kolika ce biti cena avio karte.

Za sve su krivi giganti kao sto su GM i ostali sto su kupovali i unistavali sve projekte koji su koristili alternativna goriva.

To sto vi imate lepe plate ne znaci da vam firme ne trpe zesce udarce zbog ove krize. Ta kriza se u razvijenim zemljama ne odrazava odmah na stanovnistvo, ali ako se pod hitno ne predje na druge vrste goriva itekako ce imati uticaja.

 

 

I jos nesto, ako vas bas toliko ne pogadja kriza zasto je enormno skocila porodaja malih vozila u americi i zasto su americke firme poceli da prave hibride?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jedna stvar nije jasna, kada je cena goriva u pitanju. Evo recimo barel je na svetskom trzistu toliko koliko jeste. Nasi kupuju po istoj ceni kao i recimo Amerikanci, a onda kad se preradi, zalepe akcize, porezi i slucna sranja, cena ovde je duplo jaca nego u USA. Jel to mozda USA ima jeftiniju preradu, ili manje napacuje poreze i akcize, ili mozda UOPSTE ne naplacuje akcize i porez?

 

Inace testirah neke Peugeot 406 i 307 i totalno sam se razocarao :( Kante :( Ma nema djunte bez Nemca

Share this post


Link to post
Share on other sites

huh

Krenimo redom i logički:

 

Hatebreeder, ako je neka trojka, ja ću već sad da krenem da povraćam. :)

Šala.

Izvještavaj!

 

Stangemu Tebra, nešto za tebe:

2008062311xq3.th.jpg 2008062309eg4.th.jpg 2008062307iv5.th.jpg

 

2008062312je3.th.jpg 2008062308sn8.th.jpg 2008062310vy2.th.jpg

Lik neki sa Opel Bih foruma studira u Beču pa uslika dobar autić kad vidi...

 

Što se naftnih derivata tiče, danas mi za oko u novinama zapade ova vijest:

http://www.nezavisne.com/ekonomija/vijesti...-70-dolara.html

Šta bude - biće.

 

E, da, šta sam još vidio, pa mi nije svejedno, na prodaju je, 12.700 KM (prepolovite da dobijete cijenu u eurima):

17062008001vs9.jpg

Opel Omega MV6 3.0, 155 kw, automatik, klima, navigacija, el. sjedišta, koža... da, 1998. godište. Kilometraža se ne pominje, kontam s razlogom. :)

 

http://img444.imageshack.us/img444/1953/17062008002ft0.jpg

http://img444.imageshack.us/img444/2820/17062008003pq2.jpg

http://img518.imageshack.us/img518/9285/17062008006lf1.jpg

Tako bih se rado... vozio...

 

I za kraj, tradicionalni pozdrav:

ŽIVIO OPEL!!!

flag_opel_.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas bi te registracija za ovo kostala minimum 600 eur s' obzirom na kubikazu i snagu... a i potrosnja je tako opaka da bi ti trebalo dolivanje iz vazduha ..... a to u poslednje vreme bas i nije popularan sport .... jbg 145$ barel.....uh ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna 68mica Burazere !!!! Fala

 

Dobra i omega ,bogme, kida ... 155kw = skoro 208 konja

 

jedino potrosnja da vidis kolka je, inace sto se samog auta tice, verujem da je zver...

 

 

@ Hatebreeder

 

Svaka cast matori, pretpostavljam da je trojka, i neka je , samo da si nam ti ziv i zdrav i da je uzdravlje vozis...

 

(i da mrces sto vise s njim:))

 

Kad zavrsis, da padnu slike

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Routa & Mustang:

Pa i ovdje bi registracija bila bruka, a tek potrošnja... Ali, moje pjesme, moji snovi. :)

 

Fora je što smo mi (the porodica) tačno toliko platili Zafiru (2000. godište, 1.8 benzin, 117.000 km)... Eto, šta smo mogli kupiti. :)

 

Meni se sviđa ta Omega B, ali prije tog blagog face-lifta (znači, do 1999), a ovo je taman zrelo godište - riješeni dječji problemi sa sitnicama na vozilu, plus da kontam da iako je auto jak, s obzirom da je automatik nije previše izraubovan/izgažen/sjeban tendencijama brzog i žestokog vozača. Čisto onako, primjetih auto, pa da malo patim za njim. Ništa ozbiljno, s obzirom da ću biti student još dugo, dugo. :)

 

flag_opel_.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da se neko nece uvrediti, ali mislim da Omega nije bas kvalitetan automobil, ne secam se kad sam video neku da je zategnuta kao casa. A Zafira je sasvim korektan automobil, ali totalno u drugom fazonu, znaci porodicni automobil koji je udobar, malo trosi, bezbedan (moj brat imao ozbiljan udes sa njom, prosao je bez ogrebotine), registrazija je oko 200 eur a potrosnja, cini mi se, do 10litara u gradu .....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vlaja

 

Smorices se kad budes video koliko taj auto trosi... pa moja 2.2 trosi 15l u gradu... I to gore nije facelift. Ali da je zver... to stoji ;) I da... obicno se ne prodaju ispod 150 000km

 

@Routasydän

 

Mislim da gresis. Jedina slaba tacka su im sitni uredjaji, kao sto su cd plejer... zavesice, senzori i tako te sitne stvarcice. To stvarno nervira. Mislim da nije mnogo bolja situacija ni kod vecine proizvodjaca. Ali sto se tice same masine i ponasanja na putu je bas kvalitetan auto. O udobnosti da ne govorimo, stvarno je ogroman. Moja je presla 260000 i motor radi odlicno. U SAT-u je bila na testu neka koja je presla 500 000 i radila je kao sat. Za takav auto se ne moze reci da nije kvalitetan. Mana mu je sto trosi puno, ali jebi ga... ugradis sequent plin i resio si problem. To sto ih vidjas da nisu kao casa je zato sto ovde ljudi ne znaju da vode racuna o kolima i zato sto ih ne odrzavaju. I da, ona je prestala 2003 da se proizvodi, vecina kod nas je napravljena pre 1998, ipak je to preko 10 godina. Mada, ja sam ih vidjao poprilicno sredjene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...