Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

@ Sinstrel

 

Lepa Corsa.

Mogao si da bacis jos neku sliku s polja..

 

 

@ Routasydan

 

Kakav je Mika, samo mecke vozi.. Cccc! :) :) Ne znam da li bi onako obarao one cunove, da nije u pitanju zadnja vuca..

 

Ne`dja mi se skoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi ford taurus, opel insignia i ford mondeo(koji nije bash tako nov ali ova zadnja verzija)?

Neki koment na te limuzinice?

 

 

Sto se novog mondea tiche, ford je uvek bio keva, za manje para isto muzike. kao kod ostalih limuzina te klse. * u to racunam bmw3 , audi a4, merceds C

starije verzije mondea su po sportskim preformasama cak dobijale bmw trojku na testovima.

 

No ova nova verzija kazu da je tehnicki naprednija dosta.

 

Sto se novog taurusa tiche, prava limuzina. Smekerska, a opet jeftina. Ford je pokupio dosta caka iz svog lincolna, pa resio da napravim jednog elegatnog forda, novijeg datuma.

Ipak je zadnje Scorpio i QueenVictoria.

 

 

O opel insgnia ne znam bash nista, al mi ekstra deluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azzo, lijepa Corsa, neka te dobro služi.

Ja moram priznati da mi se taj model (Corsa D) više sviđa u verziji sa 5 nego sa 3 vrata, malo drugačija linija i ljepša zadnja svjetla, no nebitno.

 

Što se tiče Škode - trenutno najbolji odnos cijena-kvalitet, a Superb je baš super... jedino što uživo malo grbavo izgleda jer je prostor za putnike ogroman, trudili su se da to odrade što je prostranije moguće pa je na račun toga malo izgubila limuzinska linija... pa ako to nekom smeta. Inače nemam drugih zamjerki na dizajn, štaviše.

Mislim, meni se sviđaju sva tri modela, i Superb i Octavia (posebno ovaj aktuelni redizajn) i Fabia. E, da, ima i Roomster, praktično, ali ne tako estetski dobro riješeno.

Inače, već 3-4 godine Škoda je najprodavanija marka u Bosni, a nije ni čudo.

Usput, te kobne večeri Halid je vozio upravo Superb.

 

Što se tiče poređenja tri limuzine, da li je Taurus uopšte za evropsko tržište?

Da li je pitanje za izbor ili onako usput?

Mondeo je ogroman (485 cm dužine, duža verzija i karavan), ali kvalitet je odnosno nije baš... hm... plus što je generaciju iza po pitanju dodatne/standardne opreme. I još petostepeni mjenjač. I što su zajebali zadnji kraj sa svjetlima kao iz jebenog japanskog crtanog filma. Ali mi se sviđa, isto jako dobar odnos cijena-kvalitet (puno "auta" za te pare)

 

A Honda Accord ljepša od Insignije?

:) :) :)

Prošla generacija eventualno u poređenje neko, ali ova aktuelna... Da nije možda trebalo da stoji Alfa Romeo 159?

No dobro.

To je samo što se tiče izgleda, pa ko je vidio Insigniju uživo, može slobodno da pokuša da se raspravlja... a sam automobil tek treba da se dokaže, ali, valjda će se neki primjerak od ovih dosad preko 100.000 narudžbi dobro pokazati... usput, na http://www.opel.rs ima konfigurator za Insigniju, pa kome je dosadno... a može i na http://www.opel.ba pa da dobije cijenu u markama. Nije njemačka, ali marka je marka.

Po Banjaluci ih kruži 4-5, ljudi se za njima okreću najnormalnije, a Opel. U nekim trenucima sam prosto ponosan što mi je djed tamo bio zarobljen 4 godine.

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Britanski vozaci, inace najvece picajzle i zakerala koja postoje na polaneti, izabrali su Skodu kao najpouzdaniji automobil E to vec nesto znaci. Ja se ne secam kad sam video neku Oktaviju/Fabiju da je raskantana, visi branik, zamagljeni farovi, migavac do pola pun vode i te fore. Sve su utegnute i posle sugo gvremena. Ja volim Mondea, ALI pogledajte primerke starije od 6 godina. Pa to se raspada jbt, a samim tim cena polovnjaka je uzasno mala. Nikako ne drze cenu, bas zbog toga sto se posle 5-6 godina raspadaju. Evo jedan detalj - branik. Svi imaju neki branik od tvrde plastike koja je jako krta i napulnjen je unutra nekom pur penom. Nema Mondea (starijeg) a da nema ispucao i izlomljen branik gde se vidi ili visi ta pur pena. I jos masa drugih detalja je jako traljavo uradjena. Jedino za motore nemam reci zamerke, odlicni su, kao i vesanje. Skoda odlicno drzi cenu, Mondeo ne i to je za mene dovoljno da se odlucim pre za Skodu (Oktavija A5 je moj favorit).

 

Insignija mi je fenomenalna, pogotovo unutrasnjost, ja sam odusevljen, a naravno (benzinski) motori su im uvek bili fenomenalni tako da je neka Insignija benzinac (recimo 2.0 16v) odlican izbor. Cene odrzavanja za Opela su sasvim ok, nema udaranja po usima tako da je to odlicno. A vidim da ce nova Astra da izgleda ultra mega jebacki. Jedva cekam to da vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče poređenja tri limuzine, da li je Taurus uopšte za evropsko tržište?

Da li je pitanje za izbor ili onako usput?

Mondeo je ogroman (485 cm dužine, duža verzija i karavan), ali kvalitet je odnosno nije baš... hm... plus što je generaciju iza po pitanju dodatne/standardne opreme. I još petostepeni mjenjač. I što su zajebali zadnji kraj sa svjetlima kao iz jebenog japanskog crtanog filma. Ali mi se sviđa, isto jako dobar odnos cijena-kvalitet (puno "auta" za te pare)

 

A Honda Accord ljepša od Insignije?

:) :) :)

Prošla generacija eventualno u poređenje neko, ali ova aktuelna... Da nije možda trebalo da stoji Alfa Romeo 159?

 

To sam i ja bas hteo da pitam! Iskreno, ne verujem da se to prodaje na evropskom trzistu. Meni je jako ruzan taj taurus. Neverovatno je kako su dosta ruzniji Ford-ovi modeli koji se prave za Americko trziste nego modeli koje prave Evropska fabrika. Samo cu da navedem primer Focus-a i sve je ja mislim jasno.

 

I meni se vise svidja prosla Honda Accord, dosta vise sportski izgleda nego nova. No verujem da je tehnicki savrsena i ova nova. A za Insigniu nemam reci, stvarno lep automobil!

 

Britanski vozaci, inace najvece picajzle i zakerala koja postoje na polaneti, izabrali su Skodu kao najpouzdaniji automobil E to vec nesto znaci. Ja se ne secam kad sam video neku Oktaviju/Fabiju da je raskantana, visi branik, zamagljeni farovi, migavac do pola pun vode i te fore. Sve su utegnute i posle sugo gvremena. Ja volim Mondea, ALI pogledajte primerke starije od 6 godina. Pa to se raspada jbt, a samim tim cena polovnjaka je uzasno mala. Nikako ne drze cenu, bas zbog toga sto se posle 5-6 godina raspadaju. Evo jedan detalj - branik. Svi imaju neki branik od tvrde plastike koja je jako krta i napulnjen je unutra nekom pur penom. Nema Mondea (starijeg) a da nema ispucao i izlomljen branik gde se vidi ili visi ta pur pena. I jos masa drugih detalja je jako traljavo uradjena. Jedino za motore nemam reci zamerke, odlicni su, kao i vesanje. Skoda odlicno drzi cenu, Mondeo ne i to je za mene dovoljno da se odlucim pre za Skodu (Oktavija A5 je moj favorit).

 

Insignija mi je fenomenalna, pogotovo unutrasnjost, ja sam odusevljen, a naravno (benzinski) motori su im uvek bili fenomenalni tako da je neka Insignija benzinac (recimo 2.0 16v) odlican izbor. Cene odrzavanja za Opela su sasvim ok, nema udaranja po usima tako da je to odlicno. A vidim da ce nova Astra da izgleda ultra mega jebacki. Jedva cekam to da vidim.

 

U pravu si skroz za Mondeo da je raskantan. Da covek ne poveruje na sta to lici posle 5-6 godina. O sluzbenim koji predju ko zna koliko kilometara godisnje da ni ne pricamo. Zanimljivo mi je isto sto se npr. Focus ne raskanta posle 5-6 godina kao Mondeo, ili bar jha jos nisam vidjao razvaljene model...ko ce ga znati!?!

 

Skoda su stvarno dobri automobili. Vozio sam se skoro u prosloj Oktaviji (sigurno je stara 8 mozda i vise godina), sve je na svom mestu, nije raskantana uopste, ide kao zmaj...Mogu da zamislim kako su tek odradjene nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za te pare moze da se uzme honda accord koja je realno mnogo lepsa i bolja

 

 

Od cega konkretno je Accorda lepsa i bolja?

 

Mondeo je ogroman (485 cm dužine, duža verzija i karavan), ali kvalitet je odnosno nije baš... hm... plus što je generaciju iza po pitanju dodatne/standardne opreme. I još petostepeni mjenjač. I što su zajebali zadnji kraj sa svjetlima kao iz jebenog japanskog crtanog filma. Ali mi se sviđa, isto jako dobar odnos cijena-kvalitet (puno "auta" za te pare)

 

Mondeo MK4 i jeste poveci auto ali ostale verzije nisu.

Interesatno mi je to kako stalno ljudi pricaju o kvalitetu forda? Nije kvalitetan?

ja iz lichnog isksutva mogu da potvrdim da su fordovi automobili automobili koji se najmanje kvare.

 

 

Što se tiče poređenja tri limuzine, da li je Taurus uopšte za evropsko tržište?

 

Mislim da ce novi taurus izaci i u verziji za evropsko trziste.

Auto izlazi 2010

 

Daleko je od ruznog.. cak sta vise po mom misljenju najlepsi model koji je ford ikad izbaciio.

(sem naravno mustanga, ali taurus je ipak elegancija)

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast japancima, jesu pouzdani, ali nemaju smek, nemaju ni dizajn (izuzev par modela) i slaba im je bezbednost (bar znam za modele do 2000. godine) i sto je nekako najvaznije ne svidjaju mi se. Nisu ni jeftini. Evo svi seru kako je Golf preskup, malo daje za pare a onda se raspitam za konkurenta Korolu (koja je doduse manja dosta od Golfa) i saznam da je pocetna cena 18.500 eur znaci poprilicno vise nego Golf. Znam da Korole sa pocetka veka su u osnovnoj opremi imale svega 1 air bag!?! A i laganije su, dosta, slabija konstrukcija. Evo samo uzmes u ruku vrata Golfa ili Audi A3 i onda uhvatis vrata Korole i vidis koliko je Korola slabija, krhkija.

 

A sto se tice Forda opste je poznata stvar da su primerci iz Kelna sto puta bolji od onih iz USA, a u USA cak i nema Focus II. Zatim imaju one budjave menjace automatik koji se kvare kao riba. A ima razlika cak i kod samih automobila iz Kelna, na primer, kao sto neko vec rece, Focusi su mnogo zategnutiji, kvalitetniji od Mondea. Inace nova Fiesta ih je spasila u ovo vreme krize, polako Ford isplaivava iz dubioze, a za sve su opet zasluzni ljudi iz Kelna. Ja bih jako voleo kad bi nekako ta nemacka filijala mogla skroz da se osamostali, pa makar i pod drugim imenom. E da, zaboravih da kazem, kod Fokusa prve generacije nikad nisam mogao da svarim unutrasnjost, jako je ruzna, da Bog sacuva :( Ali jako dobar automobil, fenomenalno vesanje, lezi na putu kao da ide po sinama, lanac umesto kaisa, zaista dobar automobil, pogotovo restilizovana varijanta.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najmanje se kvare japanci,bez ikakve pristrasnosti oni su u samom vrhu 'nekvarljivih' automobila.

 

To stoji.

Sto se fordovih automatik menjacha tiche, sa tim vec nemam iskustva. Ali sve van toga meni je u vrhu.

Iznad vecine evropskih.

 

Posebno sto se motora tiche, same voznje itd.

 

Nije za dzabe upravo frod sierra cossowrth prvak u driftu.

 

p.s.

 

Novi abarth.

abarth_punto.jpg

 

Potomak cuvenog abarth fitje :P

Ovo je doduse abarth punto na slici.

http://www.caradvice.com.au/wp-content/upl...2/500abarth.jpg

 

evo ga fiat 500 abarth varijanta ili ti Fitja ;)

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari na lepim recima i zeljama! ;)

 

@Sinistrel: pa ti si uzeo ovaj novi model, bas jebacki izgleda, svaka cast, neka te sluzi u zdravlju i da sto vise picaka pojebes u njoj :pivopije:

 

Pa da, novi... :D Ha ha hvala! :)

 

 

@ Sinstrel

 

Lepa Corsa.

Mogao si da bacis jos neku sliku s polja..

 

;)

 

img1508lga.th.jpg img1506dcz.th.jpg img1507p.th.jpg

 

 

 

Azzo, lijepa Corsa, neka te dobro služi.

Ja moram priznati da mi se taj model (Corsa D) više sviđa u verziji sa 5 nego sa 3 vrata, malo drugačija linija i ljepša zadnja svjetla, no nebitno.

Meni se dopada vise sa troje vrata... sportski izgleda. Sa pet vrata je sigurno prakticnija ali mi je ova lepsa 'ebesh ga. :) Inace thnx! :D

 

 

 

 

 

Nego... pricate o Superbu. Meni se novi dopada ali zadnji kraj je bas bzvz. Inace pre sam za Insigniu koja bolesno dobro izgleda. Imao sam prilike da je vidim u par varijanti. Insignia karavan je verovatno najveci karavan koji sam video. Ja karavane ne volim ali ovaj je mnogo dobar. Jedino u crnoj boji malo lici na mrtvacka kola ali u nekoj drugoj boji bi bio fenomenalan. :):da:

 

I jedna anegdota... :)

Dosli neki "fini ljudi" kod lokalnog dilera Opel automobila i odusevili se novom Insigniom i rekli coveku koji tamo radi da sastavi Insigniu ali da ima full opremu. Prodavac tu sastavi najacu mogucu konfiguraciju koja postoji za Insigniu. Dodju ti likovi nakon par dana i on im kaze onako ponosno (parafraziram) "Evo sve je u fulu... cena 35000 eura. Kako vam se cini"? Likovi gleadaju onaj papir sa konfiguracijom i razocarano mu odgovaraju: "Pfff malo je to".

Naravno ne misle na opremu vec na cenu... koja seljana choveche! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U al je do jaja boja, bas joj dobro stoji ova crna, a ja imace vise volim automobila sa troja vrata (naravno ne racunajuci D segnemt limuzine) jer nekako su crvsci i imaju vec vrata, sto je nama dvometrasima jako bitno :D

 

Bas sam i ja to komentarisao za zadnji kraj Superba, ali sve u svemu odlican automobil, ne bih se bunio ni da dodjem u posed starijeg modela. A Insignija je vrh, jedva cekam da prodje 5-6 godina pa da vidimo kako ce se kretati cena.

 

I ja ne volim karavane, pogotovo ne volim francuske automobile, ali najlepsi karavan koji sam do sada video je 407SW bruka kako dobro izgleda taj automobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj Abbarth ima najmanje 3 godine kako je izasao,a motori su u verzijama od 150,170 i 270 ks.

 

 

Koji Punto, ili 500?

Ja za 500 skoro cuo.

 

Nema ga odavno, od kako je prodao Abartha i kupio BMW.

 

Jbt nikad necu da razumem ljude koji voze bmw.

Sto kaze moj cale do 90-tih to je bio ciganski auto, najvise ga cigani terali.

 

Al sta ces, cudo ucini brend. Posebno u srbiji.

 

Al u evropi su bar pametni, pa bmw uopste nije toliko popularan.

Jbt.. da se ti lozish na fabriku koja u top proizvodjacima drzi tek 13-to mesto.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt nikad necu da razumem ljude koji voze bmw.

Sto kaze moj cale do 90-tih to je bio ciganski auto, najvise ga cigani terali.

 

Al sta ces, cudo ucini brend. Posebno u srbiji.

 

Al u evropi su bar pametni, pa bmw uopste nije toliko popularan.

Jbt.. da se ti lozish na fabriku koja u top proizvodjacima drzi tek 13-to mesto.

 

 

Pa dobro, nije bas tako! Vozili ga Zigeuner-i zato sto su u to vreme radili kao gastosi po jEvropi i imali para kao nenormalni. A sad bas da uopste nije popularan u Evropi to nije tacno. Naravno da se ne prodaje mnogo, jer su im i cene paprene. BMW i nije u cilju da postanu najveci proizvodjac automobila. Ipak su to malo ekskluzivniji automobili (naravno ne toliko ekskluzivni kao npr. Bentley, Porsche,....) sa akcentom na sportsku voznju. E, sad kod nas je totalno drugacije...jbg-a. Voze ih uglavnom kretencine. Zapravo kad malo bolje razmislim kod nas uglavnom ta skuplja kola i voze kreteni sto nemaju dve cuke u glavi. Vidjao si i sam ko vozi Audi A6 ili A8. Mercedes da ni ne spominjem.

 

@ Sinstrel

 

Zaista lepa Corsa!

 

I meni se vise svidja sa 3 vrata!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nazzgul: sad sam bio kod onog ortaka sto prodaje cetvorku o kojoj sam ti pricao, kaze lik dao bi je za 7.000 eur, a izgleda sam se ja zajebao, taj automobil nema 105KS vec 115KS :D To znaci da komotno mogu da mog dam za 5.500 i jos soma i po spremim coveku i uzmem zver :D Ali razmislicu jos :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se tice Forda opste je poznata stvar da su primerci iz Kelna sto puta bolji od onih iz USA, a u USA cak i nema Focus II. Zatim imaju one budjave menjace automatik koji se kvare kao riba. A ima razlika cak i kod samih automobila iz Kelna, na primer, kao sto neko vec rece, Focusi su mnogo zategnutiji, kvalitetniji od Mondea. Inace nova Fiesta ih je spasila u ovo vreme krize, polako Ford isplaivava iz dubioze, a za sve su opet zasluzni ljudi iz Kelna. Ja bih jako voleo kad bi nekako ta nemacka filijala mogla skroz da se osamostali, pa makar i pod drugim imenom. E da, zaboravih da kazem, kod Fokusa prve generacije nikad nisam mogao da svarim unutrasnjost, jako je ruzna, da Bog sacuva :( Ali jako dobar automobil, fenomenalno vesanje, lezi na putu kao da ide po sinama, lanac umesto kaisa, zaista dobar automobil, pogotovo restilizovana varijanta.

 

BOLDOVANO

 

Covece bas me razocaravas ovakvim konstatacijama, mislim, jesu njihove zasluge, ali ne mozes ti(pri tom ne mislim na tebe licno) caletu da uzmes stan i isteras ga na ulicu samo zato sto je malo ostareo i zanemocao npr (HIPOTETICKI)... On idalje ima PRAVA na taj stan...

 

Mislim da je novi Taurus OBJASNIO par stvari i nije ni cudo sto je ford od nekadasnje `Americke velike trojke`naj manje zaduzen...

Imaju Mustanga koji dobro ide, krenuce i uvoz focusa iz Evrope na USA trziste, a i ovaj taurus je poprilicno dojaja... Da ne pominjem njihove `Truckove` koji vec 30 godina drze primat na Americkom kontinentu i nadvlace tundre (tojote) ko iz p***e , (da ne govorimo da su najprodavaniji)... a sto se vuce tice nenadj*bivi su...

 

Ipak je to kompanija koja zna sta radi...

 

First

On

Racing

Day

 

:pivopije:

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...