Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Ajde malo da se vratimo temi ;)

 

Sta mislite, da li se isplati uzeti ovako nesto:

http://www.polovniautomobili.com/oglas237478/bmw_120_d/

i srediti?

 

Brate ima odlicna motor 1995cm3 163 KS, diesel. Pravi motor za Srbiju. Na granici jeftine registracije.

 

 

A ovo je pravi auto:

http://www.polovniautomobili.com/oglas237088/bmw_330_330_dizel_restayling/

po mom ukusu. Samo da je jos krem koza inside ;)

Cak moze i zamena.. sad da imam 2-3 soma, sto da ne? ;)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehee! Ma sad nesto razmisljam, da sam uvezo onu bembaru e46 i zaduzio se 3-4 soma evra, jebo te.. Ne bih imao ni za veliki servis, ni za kasko, ni za zeder ni za muziku, ni za bilo kakvu opravku - doterivanje, bio bi IN DEEP SHIT!!!! Da li bih imao za gorivo?! A sjebao bi i kevu.

 

Odluci se :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas su mi uradili centralnu bravu, desni podizac i bigsne na alnaseru..

10 000 din.

 

Premasio sam 2000 EUR ulaganja u auto ;) Lol**

 

Ostale su mi jos samo neke zajebancije oko mehanike. Mislim da se cuju lezajevi i solje amortizera, i zadnji silen blokovi su za zamenu. . . Ali to moze da saceka sledeci mesec..

 

Jebem ti opljacka me ovaj auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas sam baksuz.

 

Danas ostavio dedi auto, da se ipak odradi i ta mehanika i da konacno budem miran. Zove me malopre deda, crko mu levi podizac stakla.. Ahahahha! Ne verujem. Juce sam popravio desni. Ccccc!

 

Jos taj jebeni podizac, prednje solje amortizera i desna spona i sve sredjeno, sve tip-top, nadam se danas! ;):) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Sava Ladjarski

VW,izvikan auto.Vozim Skodu Fabiju TDI,cale ima E 220 CDI 2009 godiste,avantagde paket opreme ali mi slabo daje da vozim.Fabija je sranje,tvrda,neudobna ali je dobar motor,mali potrosac.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sava: VW je sranje, a ti vozis Skodu sa VW motorom koji je odlican?!? A mecku i ne treba da ti daje, kad sam zaradis onda vozi :P

 

@NazzguL; hehehe, e bas nemas srece, na mom VW osim onog kvara na menjacu pre godinu dana, za tri godine ekspolatacije nista, nikakav kvar :D Zadovoljan sam, sad sam mu odradio mali servis i ima da ga vozim jos dosta, kad vidim koliko drugi imaju probleme sa svojim automobilima, ma moj je super bez obzira na godine :) Trosi 5 litara na otvorenom, oko 6 u gradu, stedljivi VW motor, nema kvarljivih delova jer je SDI makina, ali zato nema neku snagu .... a koji ce mi kurac, gde da je iskoristim :)

 

Meni se svidja Skoda, pogotovo Octavia A5 ili jos bolje AA5, bice jednog dana u mom vlasnistvu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sava: VW je sranje, a ti vozis Skodu sa VW motorom koji je odlican?!? A mecku i ne treba da ti daje, kad sam zaradis onda vozi :P

 

@NazzguL; hehehe, e bas nemas srece, na mom VW osim onog kvara na menjacu pre godinu dana, za tri godine ekspolatacije nista, nikakav kvar :D Zadovoljan sam, sad sam mu odradio mali servis i ima da ga vozim jos dosta, kad vidim koliko drugi imaju probleme sa svojim automobilima, ma moj je super bez obzira na godine :) Trosi 5 litara na otvorenom, oko 6 u gradu, stedljivi VW motor, nema kvarljivih delova jer je SDI makina, ali zato nema neku snagu .... a koji ce mi kurac, gde da je iskoristim :)

 

Meni se svidja Skoda, pogotovo Octavia A5 ili jos bolje AA5, bice jednog dana u mom vlasnistvu :D

 

E da moja keva ima takvu mecku, ne bi se vadio iz nje.. ;) ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nije crko podizac, ahahhaa. Samo se zaglavilo nesto.. Dobro je. Jos solje i spona i to je to ;) Tip top!!

 

Pazi brate ja sam ulozio u opravke:

300 turbina

150 gume (nove-polovne)

110 bigsne, el podizac, centralna brava

20 elektricni retrovizori, sirena

70 spona, solje amortizera, centriranje trapa (danas)

 

=

650 EVRA.

Nije mnogo vise od tvog menjaca, a?! ;)

A dobio sam auto po ceni benzinca. za 5800 EUR.

Zar nisam odlicno prosao?!

----------------------------------------------------------------------------

 

 

Ovo ostalo, nije opravka, delova, vec paznja i ljubav prema autu:

200 registracija

550 kasko

400 veliki servis

200 zeder

150 muzika

=

1500 EVRA

-------------------------------------------

Priznaces da se bez ovog drugog dela (osim registracije) opusteno moglo i da to mnogi ni ne rade.. ;)

 

 

@@@

 

Eto, da znate, kad budete kupovali cetvorku od koga je teba uzeti i ko ju je lickao cuvao, mazio i pazio ;)

P.S. Samo sto mi je riknula turbina, jer sam ga pikao 200 KM/H! Ahahahhahaha!!

 

Zato sad lagano, sutra idem za Hrvatsku i ne planiram da vozim preko 150KM/H iako im auto put jebe keve, iako imam garanciju na turbinu godinu dana.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam od uvek govorio da si odlicno prosao i da si pravi automobil izabrao :) Jedno je ulaganje u automobil, a drugo su kvarovi. Ti nisi mnogo ulozio, da si kupio bilo koji drugi automobil opet bi imao mali servis, veliki servis, gume, kasko, registracija.... tako super je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provozao danas,odlican auto.Evo kako sam opisao u nekom mom testu

 

Evo drustvo,sinoc sam imao prilike da se vozim u novoj Mazdi 3,a danas i da je provozam licno.

Ne znam odakle da pocnem,a da to bude objektivan test,jer malo je mana koje se mogu naci ovom automobilu.No da krenem iz pocetka.

Auto je kupljen nov,sa Novosadskog Sajma.

 

Sam spoljasnji izgled auta je ono sto prvo upada u oci,jednostavno ne ostavja ravnodusnim,savremen dizajn,vrlo neobican i originalan.Kada otvorite vrata odmah se vidi da japanci nisu stedeli na enterijeru,sve je vrlo kvalitetno i veoma dobro uklopljeno,nema preterivanja,u svemu je umeren.

 

Ispod haube se nalazi benzinski agregat zapremine 1.6 litara sa 110 konjskih snaga.koji kad upalite imate osecaj da i dalje ne radi,to skoro nisam cuo na nekom autu,znaci neverovatno tih motor,sto na leru sto u voznji.Motor je vrlo agilan,i povlaci lepo,cak ne 'urla' preterano u visokim obrtajima,ali sto se mene tice mislim da bi 1.8 bio prava mera.Naravno,u ponudi postoje i agregati od 2.0 i 2.2 u dizel varijanti.Sto se tice opreme,na ovom autu nije full vec jedan stepen ispod,ali i pored toga mislim da mu nista ne manjka.

Upravljivost je odlicna,na volanu se oseca svaki kontakt sa podlogom,sto ja inace volim jer mi je lakse da znam po cemu vozim.Komande vrlo meke,i sto je najbitnije,sve sto je potrebno vozacu a da ne gubi koncentraciju prilikom voznje je na dohvat ruke.

Vrlo pregledan unutra,bord kompjuter pozicioniran tako da i u voznji moze lako da se podesava a da se ne gubi vizuelni kontakt sa uslovima u saobracaju.

Naravno ne moram da govorim da ovaj auto odlicno ide,potrosnja po gradu,po bordu iznosi 8 litara,malo zesce voznje,na otvorenom 4.3.Koliko je to tacno ne znam,ali umerenom voznjom stigao je do te brojke.

 

E sad ono sto cu zameriti ovom autu.Nezgodan polozaj vozaca,visok sam 182 cm ali imam dugacke noge i to mi je stvaralo nelagodnost,navikao sam da mi noge 'slobodno' idu levo/desno ispod volana sto ovde bas i nije bilo moguce.

Slabija preglednost prilikom voznje unazad,posto je zadnji deo prilicno izdignut.

Zadnja klupa je vrlo udobna,ali mislim da tri osobe mogu sedeti nazad uz malo guranja.I jos jedna mana,tesko izlazenje sa zadnjeg sedista,mali radijus vrata onemogucava lak izlazak,vec rezultira zapinjanje nogama.

 

Celokupan utisak bi bio da je odlican auto i da nudi mnogo u odnosu na cenu,atraktivan,privlacan i da je to jedan od onih automobila koji i posle hiljaditog sedenja u isti stvara osecaj kao da je prvi put.

 

Image073.jpg

Image072-1.jpg

Image074.jpg

Image066.jpg

Image067.jpg

Image070.jpg

Image076.jpg

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je pravo vozilo, za prave muškarce :haha:

thrashomobile

kamionski motor

2400cc

45kw

motor sa ovakvim odnosom kubikaže i snage prelazi 1000000 km ladno

dva akumulatora po 60 A, pali na -20 a dizel, samo ima spore grejače pa mora da čekaš jedno minut od trenutka kad mu daš kontakt i ukljčiš grejače pa dok zaverglaš :haha:... al pali na zub :haha:

ima pun servo, okreneš ga lakše neg punta :haha:

danas smo tek počeli da mu radimo limariji, isekli nekoliko trulih parčić, i ubacili nov lim, pun var, sledeći vikend da ga izgitujemo gde treba, pa na farbanje...

motor nema šta da se čačka, eventualno da se promene dizne, malo više dimi kad je 'ladan, i birač brzina mu ne radi baš kako treba, al nije to putnički auto jbg :haha:

 

btw, novi automobili su sranje, traju koliko i garancija, a onda te deru za servis... da imam para ja bih ovo vozio

3-1977FordMustang.jpg

samo ne ova tozla seljačka boja, nego neka "hevi-metal crna" :haha:

 

i da... nisam psednut fordom, slučajno se potrefilo :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina automobila uz redovno odrzavanje i normalnu voznju mogu da predju boga oca.

Lik je sa Volvom presao 4 miliona kilometara sa istim motorom.Redovno ga je odrzavao i normalno vozio.

 

 

Overite ovo,jako dobra animacija

http://www.youtube.com/watch?v=qHD8Xf5Rnvo

Edited by كافر

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina automobila uz redovno odrzavanje i normalnu voznju mogu da predju boga oca.

Lik je sa Volvom presao 4 miliona kilometara sa istim motorom.Redovno ga je odrzavao i normalno vozio.

 

 

Samo nije rekao koliko generalki ili barem osvezenja je odradio na tom motoru..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo koliko

 

710 oil changes. Irv recommends changing your oil every 3,500 miles (5,632 km).

100,000 plus miles (160,934 km) per year since retiring in 1996.

0 false starts. Zero. Zip. Not even on the coldest of mornings.

0 replaced engines. The Volvo P1800 still has its original engine, though it was rebuilt at around 675,000 miles (1,086,307 km).

One new starter.

$4,150. The cost of Irv's Volvo P1800 back in 1966. "The best $4,150 I've ever spent."

99 tune-ups (every 25,000 miles, or 40,233 km).

8,285 tanks of gas (The Volvo gets 25 miles, or 40.23 km, per gallon

 

http://j-walkblog.com/index.php?/weblog/posts/248_million_miles_on_a_volvo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...