Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Ahahahhaha! Pa zavisi u kojoj skoljki. Ako je neki veci auto onda mu treba vise KS.

 

Pa dobro to se podrazumeva. Mislim salio sam se malo za traktor ali stvarno motori ovako na izgled, zvuk i rad kvalitetnije izgledaju na mom traktoru.

 

BMW 120d

 

NOOOOOOOOOOOOOOU GEJ! ( ne ti nego auto :P ) :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Cena ce da objasni sve. :]

 

 

2005 Bmw 120D Sport

 

gumtree.com

 

12 Ratings

 

Postage & Packaging: refer to website

Availability: Location: birmingham

 

£ 3,700.00

 

vs

 

ford mondeo zetec tdci 130 2005

 

 

12 reviews

Postage & Packaging: refer to website

Availability: Location: belfast

£ 3,495.00

 

 

Jebote limuzina vise klase.. jeftinija. :)

Zato je bmw gaj.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar mislis da auto od 175 konja trosi 6 litara?Daj nemoj da me zajebavas,koliko onda trosi tvoj golf koji ima 100 kubika manje?2 litre?

Btw sinoc sam gledao drag bmw 325 dizel vs fiat coupe 1.8.pokidao ga je fiat kao picku.

 

Brate, to su novi motori!! Moj golf je star 7 godina i sa 110 KS trosi 6 - 6.5 l po gradu..

 

Potpuno sam ubedjen da taj bmw 1, nove generacije, sa 175KS, trosi 6.1 l po gradu, ako ga ne nabijas preko 2500 - 3 000 obrtaja ;)

 

 

@ l3s26

 

Ma ne mozes da poredis ford i bmw. Jebo te!!

Kad je ford bio auto?! Najveca kanta. Pogledaj fordove iz devedesetih godina.. svi se raspadaju..

A pogledaj bembare. Skoro svaki primerak cak i e30, je u zavidnom stanju ;)

 

 

Opel i Ford, se prave u Nemackoj, ali su daleko, daleko ispod BMW-a, Mercedes-a, Audi-a i VW-a. Naravno zato su i jeftiniji. Nije to slucajno burazeru.

 

Bmw kupis u osnovnoj verziji, znaci go, i dobijes osam vadusnih jastuka, i tako dalje i tako dalje.. Nema fusarenja!!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar mislis da auto od 175 konja trosi 6 litara?Daj nemoj da me zajebavas,koliko onda trosi tvoj golf koji ima 100 kubika manje?2 litre?

Btw sinoc sam gledao drag bmw 325 dizel vs fiat coupe 1.8.pokidao ga je fiat kao picku.

 

 

Fiat dizel ili benzinac?

 

Btw, pa nije nemoguce da trosi sest litra. verovatno "malo" lazu pa trosi recimo sedam.

Ali danasnji motori, kontrole ubrizgavanja itd... sve je kvalitetnije.

 

Ma ne mozes da poredis ford i bmw. Jebo te!!

 

Mozes i radi se to na redovnoj bazi. Interesatno da ford u vecini sluchajeva iskida bmw.

 

Kad je ford bio auto?! Najveca kanta. Pogledaj fordove iz devedesetih godina.. svi se raspadaju..

 

Kad je ford bio auto? Kad god oces. Koliko samo osvojenih prvenstava iz automoto sportova.

Ajd to.

 

I na cuvenom top gearu bilo glasanje, koja kompanija je napravila najvise SJAJNIH modela automobila.

Oces da pogadjas ko je prvi.

 

FORD

 

Na top gearu. Gledaoci glasali.

Sta je, platio im ford pa namestili?

 

Fordovi iz devedesetih krsehvi?

Pa evo imam ga, dacu ti boze zdravlja da se provozas, nekad.

Nisam primetio da bmw-ovi trojke ista godista kao mondeo ( posto su ista klasa ) imaju nesto veci kvalitet izrade. Eto bash ti iz devedesetih.

Problem je sto je posle Cosswortha ford zastao sa pravljenjem RS modela za evropu. To mu je i "Oslabelo" ime.

 

 

Bmw kupis u osnovnoj verziji, znaci go, i dobijes osam vadusnih jastuka, i tako dalje i tako dalje.. Nema fusarenja!!

 

Da al ti ta osnovna verzija uglavnom kosta nego ford u fullu. Npr.

 

 

Oces da ti otkrijem stto su cene vise?

Zato sto su trazeniji.

Zasto su trazeniji? Zbog kvaliteta? Apsolutno ne mora da znaci. Zbog jedne stvari - imena.

 

Kao sto vecina kupuje kokakolu naspram lavite.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat dizel ili benzinac?

 

Btw, pa nije nemoguce da trosi sest litra. verovatno "malo" lazu pa trosi recimo sedam.

Ali danasnji motori, kontrole ubrizgavanja itd... sve je kvalitetnije.

 

 

 

Mozes i radi se to na redovnoj bazi. Interesatno da ford u vecini sluchajeva iskida bmw.

 

 

 

Kad je ford bio auto? Kad god oces. Koliko samo osvojenih prvenstava iz automoto sportova.

Ajd to.

 

I na cuvenom top gearu bilo glasanje, koja kompanija je napravila najvise SJAJNIH modela automobila.

Oces da pogadjas ko je prvi.

 

FORD

 

Na top gearu. Gledaoci glasali.

Sta je, platio im ford pa namestili?

 

Fordovi iz devedesetih krsehvi?

Pa evo imam ga, dacu ti boze zdravlja da se provozas, nekad.

Nisam primetio da bmw-ovi trojke ista godista kao mondeo ( posto su ista klasa ) imaju nesto veci kvalitet izrade. Eto bash ti iz devedesetih.

Problem je sto je posle Cosswortha ford zastao sa pravljenjem RS modela za evropu. To mu je i "Oslabelo" ime.

 

 

 

 

Da al ti ta osnovna verzija uglavnom kosta nego ford u fullu. Npr.

 

 

Oces da ti otkrijem stto su cene vise?

Zato sto su trazeniji.

Zasto su trazeniji? Zbog kvaliteta? Apsolutno ne mora da znaci. Zbog jedne stvari - imena.

 

Kao sto vecina kupuje kokakolu naspram lavite.

 

 

A cekaj, majku mu. Ajde samo da ukljucimo logiku. Zasto je BMW vece ime i trazeniji od Forda, ako je Ford bolji, i ako su gledaoci izglasali ford?! ;):) Nesto mi to nema smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat dizel ili benzinac?

 

Fiat Coupe nema dizel varijante,samo benzin i to iskljucivo turbo.Zato je i oprao bmw-a.Onaj 2.0 bi mogao da pere 3.0 laganica.

 

A cekaj, majku mu. Ajde samo da ukljucimo logiku. Zasto je BMW vece ime i trazeniji od Forda, ako je Ford bolji, i ako su gledaoci izglasali ford?! ;):) Nesto mi to nema smisla.

 

Ime,o tome se radi.Bmw je odlican auto ali na konto imena daju sebi za pravo da budu skuplji od konkurencije.

I sa golfom 6 su to radili pa su morali da spuste cenu za 4000 evra.Ko je lud da kupi auto za 19000 koji nema nista od opreme.Svi su kupovali mazdu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cekaj, majku mu. Ajde samo da ukljucimo logiku. Zasto je BMW vece ime i trazeniji od Forda, ako je Ford bolji, i ako su gledaoci izglasali ford?! ;):) Nesto mi to nema smisla.

 

Ukljucio sam i evo ti odgovor:

 

Bmw ima vece i trazenije ime u srbiji, i u evropi, zato sto ima luksuzne modele ( koje ford nema po evropi )

Recimo fordov maksimum je bmw 3 ( t.j do mondea to je ta klasa )

Ne pravi za evropu sportase i fullsize limuzine.

 

Zato ce bmw uvek da bude trazeniji u glavama ljudi.

 

Ajd kazi mi, ti si tip, oces da kupis auto. I sad izadjes u grad, i vide neki tamo ljudi ford.. pff ne zvucno ime, kao da imas prosecan auto ( iako naprimer imas azdaju )

Sa druge starne, vide bmw neki tamo motor nikakav u odnosu na onaj fordov, a sve ostalo isto. E TU VEC DRUGA PRICA OPA BATO IMA BMW-a.

 

Iako je onaj ford koji je sve ostavio ravnodusnim ( zbog imena jelte, t.j brenda ) ipak kvalitetniji.

 

Fiat Coupe nema dizel varijante,samo benzin i to iskljucivo turbo.Zato je i oprao bmw-a.Onaj 2.0 bi mogao da pere 3.0 laganica.

 

O tem ti zborim.

 

Ime,o tome se radi.Bmw je odlican auto ali na konto imena daju sebi za pravo da budu skuplji od konkurencije.

I sa golfom 6 su to radili pa su morali da spuste cenu za 4000 evra.Ko je lud da kupi auto za 19000 koji nema nista od opreme.Svi su kupovali mazdu.

 

Egzekli. NA slavu golfa dvojke koja je stvarno vredela svaki cent, sad su nabili cene i golfovima posle nje.

Isto je i sa BMW.

 

Na stranu mecka, oni su stvarno full fullova. Bez ikakve sumnje.

 

Nego da zajebemo kenjazu vise, dugo pricamo ovde sve jedna ista ekipa znamo ko sta misli, daj malo smeshnih reklama za automobile. :)))

 

 

Prvo za mene :)

 

A evo i za Nazzgul, u ime izvinjenja sto sam mu uvredio ljubimca jer gajim antipatije :)

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niste objasnili dobro sto je BMW vece ime od forda...

 

BMW je pre svega sportski auto!!! Sportski dizajn, sportski motori!

BMW ne mozes da kupis sa konjazom manjom od 120KS.

BMW u Nemackoj, cak ne pravi modele serije 1. To se radi samo za zemlje kao sto je nasa, da bi se pokrilo trziste, ali i u istom modelu, ne mozes da kupis slabasan motor.

BMW plus sportske linije pruza i gospodski i smekerski karakter( u zavisnosti od serije).

BMW, bas kao i taj golf, odnosno prva cetvorka Nemaca (BMW, Mercedes, Audi, VW), ima neverovatnu istrajnost. Kako ih ljudi voze, maltretiraju i izivljavaju se na istima, a oni opet predju 500 000km, bez otvaranja motora.

BMW ima najbolju limariju.. Koja se lije u Belgiji, dok braca Mercedes lije istu u Ceskoj. BMW pravi motore za sportske modele Mercedesa.

BMW ima najbolju opremu u osnovnoj verziji..

Kod BMW-a nema fusarenja.

Tesko da na ulici mozes videti bilo koji BMW, da je u losem stanju!!!

 

Jebo te Mercedes je ispod BMW-a, a ne ford.

Sta imas karakteristicno za forda? Nista. Uobicajan auto.. prosecnog izgleda, prosecne trajnosti, prosecnog kvaliteta,. ..

Jbt cak i ljudi koji se ne razumeju u automobile, kad vide na ulici BMW, oduseve se, makar dizajnom. A kad vide forda, isti ne probudi nikakvu reakciju.

Isto kao sto se okrenes kad vidis Ferrari?! Zasto?! Zato sto je sportska masina!!!

BMW = sport = strast = ljubav = adrenalin.

 

P.S. Ja kad cujem zvuk BMW masine (benzinca), ubrza mi se puls. Srce iskace iz grudi.. Hahahaha!!

 

 

<3 BMW !!<3

<3 BMW !!<3

<3 BMW !!<3

Edited by Nazzgul
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bmw jeste sportski auto,sto se tice nemacke trojke oni jednostavno nemaju odgovor za neke dobre rezultate na stazama.

 

Bugatti Veyron 1:18.3

Pagani Zonda F 1:18.4

Maserati MC12 1:18.9

Ferrari Enzo 1:19.0

Radical SR3 1:19.0

Ariel Atom 1:19.5

Lamborghini Gallardo LP560-4 1:19.5

Porsche 997 GT2 1:19.5

Ferrari F430 Scuderia 1:19.7

Nissan GT-R 1:19.7

 

Inace ovo je Top Gear test poligon.

A evo sta kazu francuzi

Nordschleife Germany

Renault Clio III Sport 8:47.48

VW Golf R32 8:49

 

Top Gear opet

Renault Megane R26.R 1:28.10

Ford Focus RS Mk. II 1:29.30

VW Golf R32 1:30.4

 

Da napomenemo da su ovi automobili upola jeftiniji od Golfa.

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Ma mrsite muda svi, potpuno ista rasprava kao  u slucaju da li  je bolji Slejer, Metalika, Megadet, Behemot...cak i da dodju neki takozvani strucnjaci i preciziraju da je jedan od ponudjenih naj, opet bi bilo negodovanja, sta taj zna, mene boli kurac itd...znaci opet dodjemo do ukusa i na tome i treba da se zavrsi...meni su prva kola bila Mazda 121 i ostaju mi omiljena, da imam svojih para kupio bih je na keca(iako je vec to izandjalo, '91 godiste), jer sam bio prezadovoljan performansama iako je imala samo 1.3 kubika i 75 ks...meni je to dovoljno, ne treba mi  100+ks kao nekima, sasvim sam lepo vozio i obilazio, ganjao, kako god a nije previse trosila(tu ti se na kraju sve svodi, ako o's da se kurci, na -  kolko si lud, kolko rizikujes, kako se ponasas u krivinama itd) Meni se npr prisere kad vidim kolko je na ceni Golf, al sta da se radi - na kraju svakako da to nije nezasluzeno, al brate preterase sve granice...no, da rezimiram - meni su kola svakako potrebna da uzivam, tj da ih cepam (na kraju krajeva uvek imas jebeni autobus, nikad mi nije smetalo da me drugi vozi, ako mi vec nije dozvoljeno da vozim svoju voznju) Ovi ljubitelji Golfa i Nemaca gledaju lim, koliki je gepek, potrosnju, Janka-Marka, dal ce dobro da ga utope, bezbednost ovo-ono, da li je smeker, koliko ce riba da svrsava kad ga ugledaju (a hvala Bogu i to je nauceno da ovlazi samo kad vidi olmajti Svabu) Ok, postujem, tvoj izbor - tvoja stvar, tvoje pare, molim lepo...evo ovo ja trenutno vozim, jos je u losijem stanju, al motor radi kao sat i to mi je najbitnije, pokupim kad koju kintu i fino ---- http://upload.wikime...s_mb100_sst.jpg  Tako da vozite to sto imate, manje mastanja i filozofiranja i sve kulj...aj pa tako

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

BMW je pre svega sportski auto!!! Sportski dizajn, sportski motori!

I onda:

Bmw jeste sportski auto,sto se tice nemacke trojke oni jednostavno nemaju odgovor za neke dobre rezultate na stazama.

 

 

Gde su rezultati tog sportsog auta? Nema ih. Nema

Jer je sve to SMINKA

 

Bmw je vece ime od forda? Pokazao je topgear kada je postavio glasanje. Doduse bmw je drugi. Ali ford je prvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urbani sportski auto,ako ti je lakse.

 

 

Za neke reluztate kao sto vidis bmw-a mecke i audija nema.

Daleko od toga da su losi ali za super sportske automobile nemaju filozofiju ni odgovor.

 

Pa realno jedino se bmw kurchi tim sportness. Mecka je vise onako gospodska komforna to joj je da kazemo imidz.

Audi isto tako nesto samo malo vise "driversCar".

 

Da se razumemo Supercar je supercar.

Nesto sto nikom ne treba, a svako bi da ga ima. :]

 

No ja ipak volim da nadjem neki balans i ostanem u nekim granicama.

 

Jebes sportness bez praktike, jebes praktiku bez brzine, a jebes oba sa mnogo jakom cenom.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...