Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Jbg, to je zajebano, ja se trudim da se ne svadjam sa nikim, imam jaku samokontrolu i uvek se ispostavi da je bolje iskulirati, pa posle lepo na neki smekerski nacin da doskocis tom liku. Meni je krenuo posao na bolje, potpisali smo ugovor koji ce nam naredne 2-3 godine obezbediti stabilne i sigurne finansije, a ja ocekujem i povisicu plate :)

 

Moram da odradim mali servis na Golfu, otici cu kad dobijem platu ovde do Auto Mike u Prvomajskoj da zemim neku polusintetiku i filtere. Sam cu da zamenim sve sem ulja jer ne mogu da pridjem dole, nisko mi je auto, a nemam kanal, to cu da platim majstoru :) Brisaci su mi se pojeli, moram i to pred zimu da resim, jbg sjebao sam ih pokusavajuci da sklonim led zimus sa soferke :D

 

Ma trebao sam nesto da joj objasnim, a ona pocela da histerise.. Sta sam mogao? Samo sam se povukao.. i jebi ga nagrabusio, jer je sefica, odma sve referisala gazdi firme. A gazda normalno, odma me zakinuo..

 

Tebi je do jaja, bas malo ulazes u tu cetvorku.. Zavidim ti ;) Cak bi sad, mozda mogao da vozim i SDI.. Polako se zasicavam brze voznje.. Pogotovo od onog udesa.. Jako pazim kako se prestrojavam i realno sam izgubio volju i da to uopste radim.. Ubacim se u jednu kolonu i lagano, boli me pedu, sto druga ide brze..

Postajem penzioner.. Jedino kad sam nervozan, onda ne mogu da se kontrolisem!!! ..onda bi najradje, kao u onoj igri Crazy Taxi na facebook-u, preskakao automobile, da ikako moze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ja i radim, uglavim se u jednu kolonu i picim, ne pada mi na pamet da menjam trake i onda mi neko sjebe kola. Sad najvise uzivam da vozim na duge staze, znas ono, picis stotku, auto prede, pustis muzikicu, grickas neke zanimacije i uzivas :) Jedva cekam prolece, planiram da malo vise putujem kolima jer bi trebalo da imam i malo vise para :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ja i radim, uglavim se u jednu kolonu i picim, ne pada mi na pamet da menjam trake i onda mi neko sjebe kola. Sad najvise uzivam da vozim na duge staze, znas ono, picis stotku, auto prede, pustis muzikicu, grickas neke zanimacije i uzivas :) Jedva cekam prolece, planiram da malo vise putujem kolima jer bi trebalo da imam i malo vise para :)

 

To jeste, dug put, muzika, milina, i ja tako, sto na sat, nista vise...

Eto mene kod tebe sutra, ako stignem sve zavrsiti, pa da vidis kako ide nova masina, jos nisam isao na duzi put, imaces cast da budes prvi koji ce dobiti priliku da provoza moj auto, vidis kakvu cast si dobio :D

:pivopije:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram da vozim oko 140 ili ce me gurnuti da vozim u zaustavnoj traci i tako svaki dan. Umesto jutarnje fiskulture imam jutarnji stres. Nije lose za razbudjivanje doduse.

 

Ma to je odlicno, ako je highway upitanju. Cak je i lose, sto u Americi ne moze brze od toga ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Jeste autoput. Ovde se moze sve. Ove ljute nemacke masine idu i po 180-200.

 

Zato su meni baća mećke i audiji najjaća kolica.

Što se brze vožnje tiće,obožavam onaj put na relaciji beograd-subota.Nagarim makinu i pići.Nego jedino što u poslednje vreme,ne merem toliko da garim švabu jerbo ima previše radaraca po putu.A i primetio sam da je sve više ljudi koji su analfabete od vozaća.

 

Trenutno posedujem Mercedes C230, i totalno sam zadovoljan sa performansama.Što mi kaže moj matori,idealan za srednje godine,što po komforu,što zbog brzine,što zbog đentlemenskog izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako mi se svidja C klasa samo koliko ti je registracija za nju? Pretpostavljam da je 2300ccm.... a verujem da vredi svakog dinara. Juce me je bas pozvao prijatelj da casti, kupio Audi B4 sa 2.3 benzinskim motorom, platio registraciju preko 40.000 ali ljudi moji kako ono ide, vredi svakog dinara. Audi je fenomenalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako mi se svidja C klasa samo koliko ti je registracija za nju? Pretpostavljam da je 2300ccm.... a verujem da vredi svakog dinara. Juce me je bas pozvao prijatelj da casti, kupio Audi B4 sa 2.3 benzinskim motorom, platio registraciju preko 40.000 ali ljudi moji kako ono ide, vredi svakog dinara. Audi je fenomenalan

 

Pa nije to puno za reg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad popijes, dolazi do cudne pojace, da su one prosecne devojke lepotice, a one ruzne postaju solidne :lol:

Nemoj da se napijemo previse, treba da vozim nazad, a sinoc slabo spavao plus danas radio...nateraces me da trazim prenociste kod neke mace :D Ili da spavam u autu pre povratka kuci :D Ili da idem sa nekom u hotel, da me greje i pazi ako se napijem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za Ford...

To gde je automobil napravljen apsolutno ne govori o kvalitetu izrade. Proizvodnja protiche pod budnim okom kontrole kvaliteta ovlascenog od proizvodjacha automobila. Prosto nece u svaki automobil da ulazu isto. Negde ustede na materijalima ali urade jak marketing negde suprotno itd.

Konkretno spomenuo si Focus. Imao sam prilike da se vise puta vozim u novom Focusu i meni deluje unutra malo bolje od nekog jeftinijeg Fiata. Mada Italijani znaju dobro da prikriju nedostatke dok Ford to ili ne zna ili nece.

U vreme kada sam kupovao kola pojavila se nova Fiesta. Otisao sam da je pogledam (pisao sam utiske na ovoj temi). Jako sam se razocarao kada sam seo u kabinu. Spolja super izgleda ali unutra sva ona plastika izgleda kao da je od kartona. Osim zanimljivog dizajna, unutra nema nista drugo sto bi ostavilo dobar utisak. I tako sam se odlucio za Corsu. Nemci su picajzle i hvala im za to.

 

Nece.

 

Iz prostog razloga sto amerikancima nije puno bitno kako je unutra. Vec sta je ispod haube, i kakav je auto u generalu.

 

Dalje, fokus i nije nesto skup auto.

 

Dalje, to unutra sve moze da se dokupi.

 

Dalje, rekli ste da govori trziste? Pogledajte stanje trzista. :)

 

Dalje, kada sednes u lincolna pricaj o tome kako se osecas po pitanu toga "unutra" lincoln je samo luksuziniji ford. Od pamtiveka.

 

Dalje, mnogi zaboravljaju da je hvaljena mazda Delom fordova, i da je astonmartin jedno solidno vreme bio. Da ih je vodila fordova politika.

 

F(un) O(rigianal) R(racing) D(Draving) Machine!

Objasnajva,

:) Edited by l3s26
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fix Or Repair Daily ;)

 

ma i ja sam gledao Focuse, jos uvek mi se svidjaju, ali se ne usudjujem da kupim. Sta mozes unnutra da dokupis? Tablu od Passata? Centralnu konzolu od Audija?

 

Ford je ok za te pare za koliko se prodaje. Koliko para toliko i muzike. Prosta stvar. Focus nije kvalitetan kao Golf V ali je zato jeftiniji 3 soma kao polovnjak. i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece.

 

Iz prostog razloga sto amerikancima nije puno bitno kako je unutra. Vec sta je ispod haube, i kakav je auto u generalu.

 

Dalje, fokus i nije nesto skup auto.

 

Dalje, to unutra sve moze da se dokupi.

 

Dalje, rekli ste da govori trziste? Pogledajte stanje trzista. :)

 

Dalje, kada sednes u lincolna pricaj o tome kako se osecas po pitanu toga "unutra" lincoln je samo luksuziniji ford. Od pamtiveka.

 

Dalje, mnogi zaboravljaju da je hvaljena mazda Delom fordova, i da je astonmartin jedno solidno vreme bio. Da ih je vodila fordova politika.

 

F(un) O(rigianal) R(racing) D(Draving) Machine!

Objasnajva,

:)

 

Amerikancima je jedino vazno da imaju motore od 4000 kubika pa navishe i da troshe benzin 3 puta vise od ostatka sveta.

Focus nije nesto skup auto ali za te pare se moze kupiti sto sta drugo. Nije best buy u toj klasi sigurno.

 

To sto si spomenuo Lincolna i Mazdu nema veze. Po toj logici treba da poredimo Fiata sa Ferarijem i Maseratijem. To sto je u okviru iste kompanije nema veze sa kvalitetom vozila.

 

Da se razumemo imam ja rispekt za Forda i njegove vozne karakteristike ali stekarnje na "sitnicama" kao sto je kabina je stvarno besmisleno. Doduse ne smeta to svima ocigledno. Ja ne bih kupio Ford to je sigurno, barem dok se ne poprave u tom segmentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto si spomenuo Lincolna i Mazdu nema veze. Po toj logici treba da poredimo Fiata sa Ferarijem i Maseratijem. To sto je u okviru iste kompanije nema veze sa kvalitetom vozila.

 

Pa moze, sto da ne.

Fiat je generalno jaka kompanija.

Sad to ne znaci da je svaki fiat dobar. Ali da je generalno jacha i bolja kompanija od mnogih. To znaci.

Tako isto i ford.

 

Recimo Focus nije najbolja kupovina, ja ga prvi ne bih vozio.

Ali je recimo ford mondeo evropski favorit tog segmenta. Apsolutno best baj.

 

E tako, sry drugari moram da se iskljucim. Voli vas elitista. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji neki Mondeo stariji od 6 godina a da mu nije ispucao branik, spripi, visi plastika? Ja nisam video ni jedan da je utegnut u tim godinama. A koliko gubi na ceni? PLivajuci zamajac je RAK RANA Ford Mondea TDCI i koliko on kosta? ;) A to je kod polovnjaka koji je presao 200.000km stiglo na red. Plastika u unutrasnjosti je gora nego u Ladi ili Daciji, vidi se stednja na svakom koraku. Ovo opet govorim za one stare 6 i vise godina. Probao, video i odustao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradio sam remont turbine! ;) ;)

Valjda je to to!! Ide ko stoka, jebo te kako sam ga gario iz Uzica! Preticao sam autobus (putnicki) i dupli sleper za 3 sec :) Bolest kakvo ubrzanje..

Vuce ko lud! Videcemo do kad ;)

Stvarno se pokakim na auto koji ima manje od 100 KS, ljudi ne shvataju kakvo je to mucenje.

 

Remont turbine tacnije osovine i jos nekih lezajeva, kuraca palaca 250 EUR

+ 30 evra skidanje i montiranje turbine

+ 20 evra put do Turbo Uzica

= 300 evrica ;)

 

Laq noc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da radim za paljenje?! Ujutru vergla, al losije upali.. Da li su grejaci ili sta jos moze da bude? Akumulator sam stavio nov. Lampica od grejaca mi se odma ugasi, a ja drzim jos minut na kontaktu, da li je to ok? Kako da proverim grejace?

 

Ovo je zanimljivo, samo lose nabudzeno:

http://www.polovniautomobili.com/oglas220261/audi_a3_16/

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni se to desavalo, terao u servis, kazu sve je OK. Lik mi kaze da se to garez od loseg goriva sakupi i onda ujutro teze upali dok ne probije ta govna. Resenje je da se ociste ti, mislim da su EGR ventil, ali najbolje je paziti gde sipas gorivo. Zmaj i Dejtonka imaju najkvalitetniji dizel kod nas pa ja tamo uvek gledam da sipam. Cak mi je auto malo tresao pri paljenju, od kako sipam na Zmaju toga nema ni blizu u toj meri, auto tise i mirnije radi.

 

Inace preporucujem i da sipas onaj Likvi Moli aditiv u gorivo, on cisti dizne i jako je dobra stvar. Nema veze ako one nisu prljave, dobro je radi prevencije i uklanjanja manjih naslaga prljavstine

 

 

mada ne mora da znaci da je ovo kod tebe slucaj, ali mirisi mi na to. A grejace uvek i lako mozes da ispitas na dijagnostici

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni se to desavalo, terao u servis, kazu sve je OK. Lik mi kaze da se to garez od loseg goriva sakupi i onda ujutro teze upali dok ne probije ta govna. Resenje je da se ociste ti, mislim da su EGR ventil, ali najbolje je paziti gde sipas gorivo. Zmaj i Dejtonka imaju najkvalitetniji dizel kod nas pa ja tamo uvek gledam da sipam. Cak mi je auto malo tresao pri paljenju, od kako sipam na Zmaju toga nema ni blizu u toj meri, auto tise i mirnije radi.

 

Inace preporucujem i da sipas onaj Likvi Moli aditiv u gorivo, on cisti dizne i jako je dobra stvar. Nema veze ako one nisu prljave, dobro je radi prevencije i uklanjanja manjih naslaga prljavstine

 

 

mada ne mora da znaci da je ovo kod tebe slucaj, ali mirisi mi na to. A grejace uvek i lako mozes da ispitas na dijagnostici

 

Mozda mnogo grejem, pa oslabi akumulator ;) Probacu manje.. A mozda je i alnaser, jer nekad zna da zasteka pri verglanju.. Nemam pojma. Ja uvek sipam naftu na NIS pumpi u Trgovackoj .. Ponekad samo odem na OMV.

 

Da nisi mozda ispratio epizodu SAT gde su pricali koje pumpe falsiraju goriva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni se to desavalo, terao u servis, kazu sve je OK. Lik mi kaze da se to garez od loseg goriva sakupi i onda ujutro teze upali dok ne probije ta govna. Resenje je da se ociste ti, mislim da su EGR ventil, ali najbolje je paziti gde sipas gorivo. Zmaj i Dejtonka imaju najkvalitetniji dizel kod nas pa ja tamo uvek gledam da sipam. Cak mi je auto malo tresao pri paljenju, od kako sipam na Zmaju toga nema ni blizu u toj meri, auto tise i mirnije radi.

 

Inace preporucujem i da sipas onaj Likvi Moli aditiv u gorivo, on cisti dizne i jako je dobra stvar. Nema veze ako one nisu prljave, dobro je radi prevencije i uklanjanja manjih naslaga prljavstine

 

 

mada ne mora da znaci da je ovo kod tebe slucaj, ali mirisi mi na to. A grejace uvek i lako mozes da ispitas na dijagnostici

 

Mozda mnogo grejem, pa oslabi akumulator ;) Probacu manje.. A mozda je i alnaser, jer nekad zna da zasteka pri verglanju.. Nemam pojma. Ja uvek sipam naftu na NIS pumpi u Trgovackoj .. Ponekad samo odem na OMV.

 

Da nisi mozda ispratio epizodu SAT gde su pricali koje pumpe falsiraju goriva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...