Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

E jebi ga!!

 

Sinoc mi se opet ugasila turbina. :( Odem danas opet kod Joce, dijagnostika, i nadje gresku na map senzoru. Skinu mi map senzor, kad on sav zamscen od ulja.. Eto ti ga na.. Oces polovan auto! Inter kuler je pun ulja, mora da se cisti turbina.. Jebi ga!! :(

Ajde nije to problem, ali me muci odkud ulje u turbini? :( Kazu kao od mnogo kilometara, a mozda je neki semering..

 

Jebem li ga..

 

 

BEDAK!

 

P.S. A pricali smo ovde mnogo o tim dizelima i turbinama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam ja lepo kupio SDI :D :D :D Nema turbine, pumpe visokogpritiska, nema plivajuceg zamajca ..... nema sta da se pokvari osim osnovnih stvari :D Jebo mater, bolje kupiti polovnog benzinca i eventualno ugraditi plin. Ja sam imao lose iskustvo sa plinom, odnosno uvek neka zajebancija, ali ja sam u Golfu II imao plinski uredjaj od 250eur, svi ovi koji voze sekvent kazu da nemaju problema.

 

Jebote na turbo-dizelasu na gorivu ustedis gomilu para, a posle sve to lepo das na popravke :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebi ga!!

 

Sinoc mi se opet ugasila turbina. :( Odem danas opet kod Joce, dijagnostika, i nadje gresku na map senzoru. Skinu mi map senzor, kad on sav zamscen od ulja.. Eto ti ga na.. Oces polovan auto! Inter kuler je pun ulja, mora da se cisti turbina.. Jebi ga!! :(

Ajde nije to problem, ali me muci odkud ulje u turbini? :( Kazu kao od mnogo kilometara, a mozda je neki semering..

 

Jebem li ga..

 

 

BEDAK!

 

P.S. A pricali smo ovde mnogo o tim dizelima i turbinama..

 

Ne bih da ti solim pamet,ali kupuiti polovan auto je macka u dzaku,pogotovo to vazi za golf,jer se kod nas najvise voze,lako ga prodas pa lako mozes i da uvalis falican nekome.

Ulje u turbini,zapravo dal si posumnjao da taj auto ima mozda vise km nego sto to pise?Mislm da tako nesto ne bi smelo da se desava.Semering,muke zive,ako se to menja moras pola motora da rasklapas.

 

Zato sam ja lepo kupio SDI :D :D :D Nema turbine, pumpe visokogpritiska, nema plivajuceg zamajca ..... nema sta da se pokvari osim osnovnih stvari :D Jebo mater, bolje kupiti polovnog benzinca i eventualno ugraditi plin. Ja sam imao lose iskustvo sa plinom, odnosno uvek neka zajebancija, ali ja sam u Golfu II imao plinski uredjaj od 250eur, svi ovi koji voze sekvent kazu da nemaju problema.

 

Jebote na turbo-dizelasu na gorivu ustedis gomilu para, a posle sve to lepo das na popravke :(

 

Jbg,za plin koliko para toliko muzike,ja sa sekventom nemam nikakvih problema,dizelom ustedis gorivo ali ti je odrzavanje skuplje,u sustini ti sve dodje na isto.Ali benzin ima opciju ugradnje plina pa eto ti ustede.Taman koliko bi dao za plin,toliko bi vise platio dizela koji u startu kosta vise od benzinca.

Ima tu racunice,samo treba dobro razmisliti.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam ja lepo kupio SDI :D :D :D Nema turbine, pumpe visokogpritiska, nema plivajuceg zamajca ..... nema sta da se pokvari osim osnovnih stvari :D Jebo mater, bolje kupiti polovnog benzinca i eventualno ugraditi plin. Ja sam imao lose iskustvo sa plinom, odnosno uvek neka zajebancija, ali ja sam u Golfu II imao plinski uredjaj od 250eur, svi ovi koji voze sekvent kazu da nemaju problema.

 

Jebote na turbo-dizelasu na gorivu ustedis gomilu para, a posle sve to lepo das na popravke :(

 

Kako te potrefi. Ja sad mogu da prodam cetvorku i da kazem da je sve ispravno! Ociscen je map senzor i radice turbina par dana, mozda i 15, i procice bez problema svaku dijagnostiku ;) Ali ce opet da se zamasti i da gasi turbinu, dok se ne ocisti inter kuler.

Ocu da kazem da je kupovina polovnog auta lutrija nevidjena! Diesel / Benzin, nebitno! Uvek mogu da te namagarce!!

 

Moj sledeci auto je nov, aplosutno nov ili jedino ona kombinacija da kupis iz fabrike auto, star do 3 godine, na kojem jos vazi garancija i ostale peripetije! Znaci, Punto - PUNTO!!

 

Jebo me Nemac u guzicu i moji principi: (bolje mator Nemac od novog auta)

:(

Ali sad sam ispekao lekciju zauvek.

 

Kupio sam povoljno, ali cu da najebem dok ga sredim da sve radi ;)

A Punta bi platio 7 soma i lagano pikao bez centa ulaganja..

 

A najbitnji fazon kod auta je da sve radi i da se ne kvari. A da li je unutra kozni menjac i mekana plastika, koga uopste boli kurac?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam upravo hteo da ti kazem,da si uzeo Punta i boli te dupe,ipak novo je novo,pa i da ti crkne nesto imas garanciju pa boze moj,ima ko ce da se jebava time.

Doduse i ja sam Nivu uzeo polovnu,ali od dobrog druga koji je maltene nije ni vozio,za 4 godine je presao 29000,inace bi se dobro zamislio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da ti solim pamet,ali kupuiti polovan auto je macka u dzaku,pogotovo to vazi za golf,jer se kod nas najvise voze,lako ga prodas pa lako mozes i da uvalis falican nekome.

 

Slazem se ali zavisi koji auto. A i lazu za kilometrazu kod nas.

Drugo dizelase polovne nikako. Ko ga je gazio ( a verovatno jesu gazili ) to je u kurcu.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zamisli da mora i remont turbine sad da radi..

 

Ma sad je u govnima do guse. Realno. Ja bih jurio stranca isto godiste i boju ( ima ih gomila kod nas). Pa uradio neke sheme.

Mislim da bi se jeftinije isplatilo nego da puca pare na popravke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je da ga udam ;)

Jbg izbubio bi oko soma evra, a mozda i nista ako natrci "budala", ali eto vozio sam 3 meseca cetvorku ;)

Mnogo vise bi puko na rent a car.

 

Ali, necemo da mislimo najgore. Fino nek mi ociste taj inter kuler u utorak pa cu da vidim.. Jebi ga, ne bih bas voleo ni da podvalim nekome auto. A posto pratim stalno ulje i nije potrosio nista za ovih 7000km, koliko sam presao do sad, verujem da ne bi ponovo zapusio turbinu za narednih 100 000km.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je da ga udam ;)

Jbg izbubio bi oko soma evra, a mozda i nista ako natrci "budala", ali eto vozio sam 3 meseca cetvorku ;)

Mnogo vise bi puko na rent a car.

 

Ali, necemo da mislimo najgore. Fino nek mi ociste taj inter kuler u utorak pa cu da vidim.. Jebi ga, ne bih bas voleo ni da podvalim nekome auto. A posto pratim stalno ulje i nije potrosio nista za ovih 7000km, koliko sam presao do sad, verujem da ne bi ponovo zapusio turbinu za narednih 100 000km.

 

Ja ti kazem, nadji stranca, mozes da napravis dobre seme ako te usere pa jos u plusu da budes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam ja zivaca za to..

Ocistim turbinu i teram ;)

 

 

Heh pa ok.

Ajd daj tachno podatke golfa, ja redovno gledam i kupujem sve moguce i nemoguce oglase, pa da vidim mozda ti naletim na neku shemu. Dobre sam volje. :)

Dakle na pp

Boja, godiste, broj vrata, (to je najbitnije ovo ostalo random ako te ne mrzi xD )

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh pa ok.

Ajd daj tachno podatke golfa, ja redovno gledam i kupujem sve moguce i nemoguce oglase, pa da vidim mozda ti naletim na neku shemu. Dobre sam volje. :)

Dakle na pp

Boja, godiste, broj vrata, (to je najbitnije ovo ostalo random ako te ne mrzi xD )

 

 

MA ne razumem kakvu semu, ali evo:

 

Tamno plava metalic,

2002 god

3 vrata

1.9 TDI (I crveno)

ASV Motor

82 KW / 110 KS

klima

zeder,

el podizaci,

el retrovizori,

kadice,

ALU 16

 

220820094127.jpg

 

Ne znam sta ti mislis, ali ciscenje turbine je oko 50 evra i gotov posao. A da kupim stranca kosta bar 2 soma evra ;)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA ne razumem kakvu semu, ali evo:

 

Tamno plava metalic,

2002 god

3 vrata

1.9 TDI (I crveno)

ASV Motor

82 KW / 110 KS

klima

zeder,

el podizaci,

el retrovizori,

kadice,

ALU 16

 

220820094127.jpg

 

Ne znam sta ti mislis, ali ciscenje turbine je oko 50 evra i gotov posao. A da kupim stranca kosta bar 2 soma evra ;)

 

Am, sve jedno ja cu da overavam pa ako vidim nesto, u sluchaju da ti zatreba, javim.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je,izgleda kao mini insignia ali opet mislim da je impreza bolja kupovina.

 

Koji li je pickopacenik dao minus na ovaj post.

No, daj neke specifikacije te impreze i astre, tipove motora, cena u srbiji, pakete opreme itd.

 

Sto se izgleda tiche polako se pokrecu revolucije u dizajnu automobila. Dobijamo neke sasvim nove tripove od svih marki.

Od bmw-a i audia smo josh od 200o-te krenuli da dobijamo noviji dizajn, a sad su krenuli i ostali maksimalno.

evo bash gledam i novije mecke, sve dobijaju noviju liniju dizajna.

 

 

jedino sto me brine sto autmobili previse pocinju da lice jedni na druge.... ne izgledom vec po karakteristikama.

Edited by Elitista u Povoju.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Japanci (a narocito Subaru!) su, klasa na klasu, mama za evropske automobile...Blasphemy, evo i objasnjenja:

- motori su im, kubik na kubik, manje napucani (manje KSa na temu veceg obrtnog momenta), samim tim, duze traju

- sa elektronikom ne preteruju, nema senzora i serva za svaki kurac, samim tim, manje kvarova (a, svi znamo da se najkvalitetnije elektronske komponente prave u Japanu)

- servisni intervali su im kraci, samim tim se kvarovi predupredjuju (jbg, vise kosta, al' se dugorocno isplati)

Suma summarum, oni prave automobile da traju i sluze svrsi a ne da budu kozmetika/garderoba.

 

Pozdrav od vozaca jedne Tojote iz '78!

 

P.S. ponuda za bubreg i dalje vazi!!!!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Japanci su bili neprikosnoveni kada je pouzdanost automobila u pitanju. Sada su vec poceli da fushare. Sve cesce cujem kako je Honda ili Toyota povukla par stotina ili miliona automobila jer su ustanovili neki propust. Evo cjale je bas juce dobio od Nisanovog servisa dopis da ce mu javiti kada provere da li se broj shasije na njegovom dzipu nalazi na listi koju su dobili direktno od Nissana. Na toj lisiti su odredjene serije X-Trail, Qashqai i Qashqai +2 kojima je nesto lose odradjeno (nisam siguran koja je problematika u pitanju) pa se unapred izvinjavaju i traze ako je njegov dzip iz te serije da ga doveze u servis kako bi oni to ispravili.

Znam da i nemci znaju da zakazu, francuzi i italijani tek. Ocigledno i japanci prate taj ruzni trend. Ne znam kako stoji situacija sa americkim sranjima i britanskim automobilima ali mi deluje da vise niko ne moze da ponudi pouzdan automobil. Hiperprodukcija jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porediš babe i žabe. Razlika između nemačke trojke i "domaćih" japanaca je više nego očigledna. Ako već praviš paralelu, sa japanske strane uzmi leksus i infiniti. I onda ćeš videti zašto su Nemci još uvek bolji

 

Rrealno uporedjeje.

Automobili se porede po klasi.

 

A kada se prica o kompanijama prica se generalno.

 

Nemacka sprdacina ( poznatija kao nemacka trojka ) Je nista bolja generalno gledano od ostalih. Sve zavisi od automobila do automobila od serije do serije.

 

 

Bmw 3, Mercedes C, Honda Accorda, Audi 4 sve to moze da se uporedjuje bez problema jer su automobili APSOLUTNO iste klase.

 

Ne znam kako stoji situacija sa americkim sranjima

 

Americka sranja mirisu na ljubicice. Zato sto su kvalitetna sranja.

Ne volim ameriku i amerikance ali su im automobili perfektni.

Americka filozofija - Unapredi potrebno otkloni nepotrebno. Praksa i praktichnost. Nista vise nista manje.

( I tamo gde je luksuz luksuz) :)

Edited by Elitista u Povoju.
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...