Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

@Elitista

Okani se druže tehnike, ostani na filozofiji. Bolje je i za tebe i za nas.

 

Ne bulazni.

Ja znam da seljacka prica o luksuzu mecke i sportnosti bmw-a vama duboko usadjena u glavu kroji misljenja, al to ne znaci da je tacna.

Zna se kako se porede automobili i sta se poredi.

 

Leksus i slicni mogu da se porede sa fullsizerima takozvanim u nemaca.

 

Porediti leksus sa BMW-om generalno apsolutno nema logike.

POredi se toyota + leksus vs BMW

 

Razlika je u proizvodnji. Amerikanci i japanci za midsizere imaju posebne kompanije za fullsize luxuri posebne.

Nije bitan znak koji auto nosi, vec to u cijem je vlasnistvu kompanija i koji inzinjeri proizvode.

 

Tojotini luxury fullsizeri = lexus.

Fordovi luxury fullsizeri = Lincoln.

Itd.

 

Dok je u nemaca sve to na djutere. Sve limuzine od najveceg sranja koje je izaslo iz mecke do fullsize luksuza - pravi se pod imenom mercedes ( ne racunajuciji maybach koji nisu automobili koje kupis da bi vozio nego da bi te vozili )

 

Medjutim Ford i tojota prave od midsize sedana ( pa ostalo ) sve u svojoj klasi.

 

 

 

 

 

Jel mislis na americke automobile koji se prodaju van amerike ili u americi? Posto ono sto vidim kod nas da se prodaje mi bas deluje jadno. Doduse pricam o kvalitetu izrade, ne o motoru i drugim tehnikalijama.

 

Dodji da se provozamo mojom sijerom iz 90-te pa da vidimo sta onda imas da kazes na racun kvaliteta.

 

Jedino na sta mogu da se pozalim jeste - limarija. Al malo rdje na automobilu starom 19 godina, nije neka oznaka nekvalitetne izrade.

I to pricam o rdji na donjem delu automobila.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš, ja na primer A klasu i one X-eve uopšte ne računam za automobile. Ali bez obzira što sve izlazi pod istim znakom, postoji razlika u procesu proizvodnje i kontroli kvaliteta. Japanci jesu dostigli visok kvalitet za relativno kratko vreme, jer su praktično izmislili nov način organizacije proizvodnje (ne samo automobila), ali nisu Nemci uopšte precenjeni. Jednostavno, postoje razlozi zašto ti automobili toliko koštaju. Ako ti se sviđa kupi, ako ti se ne sviđa nemoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalitet kosta, mora da se plati. Trziste diktira cenu. Jasno kao dan.

 

Automobili nekog nizeg segmenta pravljeni u USA su zaista jako, jako loseg kvaliteta. A recimo Ford napravljen u Kelnu je 10 X kvalitetniji od istog tog Forda napravljenog u USA. Probao, video, iskusio. A to i cena govori, servis, cene u servisima. Treba se jako dobro raspitati oko svega. E sad, Ford ima fenomenalne motore, pogotovo benzinske i to niko nikad nije osporavao. Takodjer i Opleovi benzinski motori su bruka dobri. Ali ima i stvari koje nisu tako dobra, kao i kod svakog drugog automobila. Kod japanaca mi se svidja to sto uvek i u svemu, ne samo kod automobila, isporucice ti onaj kvalitet koliko si platio. Nema prevare. Pouzdani su, radilice, jesu skupi za odrzavanje, ali to je zbog toga sto su delovi kvalitetni i ne kvare se cesto. jebes ti sto su za Stojadina delovi jeftini kad si ti vise ispod njega nego u njemu i ne smes da se usudis sa njim do mora ili planine. Nemacka filozofija mi se takodjer svidja, oni imaju tradiciju koja kaze da se u Nemca mozes pouzdati, da je kvalitetan, bezbedan i robustan, ali ima i mana. Na primer uglavnom su jako tvrdi automobili i malo neudobni, a i lopovi ih jako vole (znaju i oni sta valja) ;) Kod Japanaca mi je do skoro smetala ta sterilnost u dizajnu, nisu im automobili imali nekog smeka, licnosti, emocije.... ali su se u poslednjih 7-8 godina i na tom polju jako popravili.

 

Ja se ne bih bunio da svoj auto upgradujem sa drugim nemcom, ali nemam nista ni protiv japanaca. Najbitnije je samo naci komad u jako dobrom stanju sa sto manjom kilometrazom. Sta ti vredi Audi A8 ako je presao milion kilometara, od njega je i Punto bolji i isplativiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dodji da se provozamo mojom sijerom iz 90-te pa da vidimo sta onda imas da kazes na racun kvaliteta.

 

Jedino na sta mogu da se pozalim jeste - limarija. Al malo rdje na automobilu starom 19 godina, nije neka oznaka nekvalitetne izrade.

I to pricam o rdji na donjem delu automobila.

 

Mozda su pre bili kvalitetni. Ovo sto se danas prodaje kod nas kao americki automobil je djubre. Dodge, Chevrolet, Jeep... krsh do krsha. Chrysler i Ford jedva mogu da prodju kao iole kvalitetna vozila. I kada pricam o kvalitetu mislim na materijale i zavrsnoj obradi. Imao sam prilike da se vozim u novijim automobilima navedenih marki (osim Chrysler) i svaki put se iznenadim kako jeftino (i ruznjikavo) izgledaju unutra. Spolja takodje ali to se vidi ako malo vise zagledash.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su pre bili kvalitetni. Ovo sto se danas prodaje kod nas kao americki automobil je djubre. Dodge, Chevrolet, Jeep... krsh do krsha. Chrysler i Ford jedva mogu da prodju kao iole kvalitetna vozila. I kada pricam o kvalitetu mislim na materijale i zavrsnoj obradi. Imao sam prilike da se vozim u novijim automobilima navedenih marki (osim Chrysler) i svaki put se iznenadim kako jeftino (i ruznjikavo) izgledaju unutra. Spolja takodje ali to se vidi ako malo vise zagledash.

 

Nijednoj kompaniji više nije u cilju da pravi automobile koji su za korišćenje duže od 10 godina. Njima su potrebni kupci i stabilno tržište.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis decko, pogledaj kako se danas pravi limarija, da li truli? Kakavi su motori? Pogotovo kod japanaca/ Moj Golf IV ima 11 godina i ni jedne tackice na limariji, utegnut i zategnut kao da je juce sisao sa trake. I nije to samo kod Golfa IV utuacija, jako mnogo imas automobila koji su izuzetno kvalitetni. Bezbedniji su od starih, pouzdaniji i udobniji. Valjda ovaj svet ide ka nekom progresu ;)

 

A ti Americki automobili sto se prodaju kod nas su uglavnom made in korea, kina ili rusija i to su low budget modeli. Ford je odlican, ali onaj napravljen u Kelnu. Cak sam citao da su kupci u USA pisali peticiju da se dozvoli uvoz u USA nemackog Fucusa II (u USA mislim da ni dan danas ne postoji druga generacija focusa)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Patriarch

A kupci su naivne ovchice i ne znaju da prepoznaju kvalitet? Ne bih rekao. Konkurencija je nikada jacha, pogotovo od kada su Koreanci pokazali zube i uzeli poveliki deo kolacha od ukupne svetske prodaje automobila. Proizvodjaci se utrkuju ko ce da napravi bolji automobil i spustaju cene ko blesavi, daju popuste. To sto mi nismo deo tog trenda treba da zahvalimo alavim dilerima koji previse zaradjuju po prodatom automobilu.

Slazem se sa Routasydän vezano za limariju i motore (s tim sto ne racunam i Japance koji su i pre 30 godina imali odlicne i izdrzljive motore).

 

Vezano za Ford...

To gde je automobil napravljen apsolutno ne govori o kvalitetu izrade. Proizvodnja protiche pod budnim okom kontrole kvaliteta ovlascenog od proizvodjacha automobila. Prosto nece u svaki automobil da ulazu isto. Negde ustede na materijalima ali urade jak marketing negde suprotno itd.

Konkretno spomenuo si Focus. Imao sam prilike da se vise puta vozim u novom Focusu i meni deluje unutra malo bolje od nekog jeftinijeg Fiata. Mada Italijani znaju dobro da prikriju nedostatke dok Ford to ili ne zna ili nece.

U vreme kada sam kupovao kola pojavila se nova Fiesta. Otisao sam da je pogledam (pisao sam utiske na ovoj temi). Jako sam se razocarao kada sam seo u kabinu. Spolja super izgleda ali unutra sva ona plastika izgleda kao da je od kartona. Osim zanimljivog dizajna, unutra nema nista drugo sto bi ostavilo dobar utisak. I tako sam se odlucio za Corsu. Nemci su picajzle i hvala im za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ima samo jednu stvar da kazem!!!

 

Novo je novo!! Novo ko kupi i gazi par godina, sigurno nece pogresiti i nece imati velikih problema, bilo da se radi o Puntu, Dacia-i, Subaruu, BMW-u ili cemu god!

 

Btw, sutra bi trebalo da ugovorim servis turbine u Uzicu, preko neke veze.. Daju i garanciju. Jebo te.. videcemo.. Kaze mi lik da je najverovatnije neki k**ac, na turbininoj osovini dobio luft i zbog toga ulje koje hladi turbinu, kaplje u intrekuler ;( A mozda je i neka gumica..

Videcemo koliko ce da me oderu!! Uh... Jebem ti polovnjak! Ima neka akcija za peugeot. Das svoj auto i doplatis za nov, pa kad skupim nesto kesa, odma cu da se iscimam za to ili nesto slicno u tom fazonu.. ;)

Kreten sam, kretencina, sto nisam kupio novi punto i uzivao! Realno 99% svoje voznje vozim kroz grad, a za isti i ne treba bolji i jaci motor od 1.2 60KS. Treba samo auto koji se ne kvari.

 

Jebo me NEMAC u guzicu!! Vozicu ja BMW, ali kad budem mogao da ga kupim u salonu kod Ade!!!!!!!!!

Edited by Nazzgul
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojane ne drami toliko! Kupio si polovnjaka, onaj sudar jbg sam si kriv. Ovo sada, pa u svakog polovnjaka moras da ulozis novac, moras da sredis neke stvari. Tvoj automobil ima odlican motor, ne trosi ulje i to je najvaznije. Takodjer je sasija dobra, ne uvija se, ne puca, nema korozije. Odlicna stvar. Kvar na turbini?! Pa sta, resice ti covek, platices mozda sto - svesto evra i dace ti garanciju da vozis jos mnogo kilometara. Pa i ja sam u moj auto ulozio i sad posle tacno tri godine kad podvucem crtu ja sam prosao fenomenalno. Imao sam jedan jedini kvar i on me je kostao 650 eur, ali to je sve sto je bilo od kvarova, kad to podelim na tri godina ispadne smesna cifra za odrzavanje. A autom sam isao tri puta na more, presao ovde uzasno mnogo kilometara i po suncu, snegu, blatu .... i sluzi mi odlicno. Nemoj samo da se izivljavas na njemu, da ga teras u obrtaje, dizel to ne voli, nemoj da vozis 200 jer to nije zdravo za njega, postuj ga i sluzice ti dobro.

 

Pricao sam ti o ortaku koji razmislja da proda onu crnu cetvorku za koju sam bio zainteresovan.... e pa on kad ga je kupio imao je velikih problema, isto sa turbinom neki ventil na njoj bio zacepljen, pa nije mu radio brzinomer, pa otisao plivajuci zamajac kog je platio 600 eur.... covek popizdeo, hteo da ga proda, ali kad je sve to sredio posle toga evo isto tri godine bez i najmanjeg kvara, motor ne trosi kap ulja...... e to je to. Kad ga lepo sredis posle nemas problema.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojane ne drami toliko! Kupio si polovnjaka, onaj sudar jbg sam si kriv. Ovo sada, pa u svakog polovnjaka moras da ulozis novac, moras da sredis neke stvari. Tvoj automobil ima odlican motor, ne trosi ulje i to je najvaznije. Takodjer je sasija dobra, ne uvija se, ne puca, nema korozije. Odlicna stvar. Kvar na turbini?! Pa sta, resice ti covek, platices mozda sto - svesto evra i dace ti garanciju da vozis jos mnogo kilometara. Pa i ja sam u moj auto ulozio i sad posle tacno tri godine kad podvucem crtu ja sam prosao fenomenalno. Imao sam jedan jedini kvar i on me je kostao 650 eur, ali to je sve sto je bilo od kvarova, kad to podelim na tri godina ispadne smesna cifra za odrzavanje. A autom sam isao tri puta na more, presao ovde uzasno mnogo kilometara i po suncu, snegu, blatu .... i sluzi mi odlicno. Nemoj samo da se izivljavas na njemu, da ga teras u obrtaje, dizel to ne voli, nemoj da vozis 200 jer to nije zdravo za njega, postuj ga i sluzice ti dobro.

 

Pricao sam ti o ortaku koji razmislja da proda onu crnu cetvorku za koju sam bio zainteresovan.... e pa on kad ga je kupio imao je velikih problema, isto sa turbinom neki ventil na njoj bio zacepljen, pa nije mu radio brzinomer, pa otisao plivajuci zamajac kog je platio 600 eur.... covek popizdeo, hteo da ga proda, ali kad je sve to sredio posle toga evo isto tri godine bez i najmanjeg kvara, motor ne trosi kap ulja...... e to je to. Kad ga lepo sredis posle nemas problema.

 

Hahhaha! Hvala na podrsci, ali ja sam vec ulozio soma ipo evra u auto:

200 registracija

150 gume

150 muzika

200 zeder

550 kasko

350 veliki servis

60 akumulator

Sad ce da me izuju za turbinu, ko zna koliko.. ;)

Sreca udes nisam placao ;)

+ treba da popravim podizac suvozacevog prozora

+ treba da popravim centralnu bravu

+ treba zameniti, nazad, silen blokove (nije hitno)

 

Pa dokle bre vise?!

Na kraju ce cetvorka da me izadje 9 i kusur soma.. i kad sve sredim ima da rikne nesto novo ;)

 

A koliko mogu da dobijem za nju?! Mozda 6.5 soma!!

A da sam uzeo novog puntaca, ne bi ulozio ni cent. Kapiras?

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis decko, pogledaj kako se danas pravi limarija, da li truli? Kakavi su motori? Pogotovo kod japanaca/ Moj Golf IV ima 11 godina i ni jedne tackice na limariji, utegnut i zategnut kao da je juce sisao sa trake. I nije to samo kod Golfa IV utuacija, jako mnogo imas automobila koji su izuzetno kvalitetni. Bezbedniji su od starih, pouzdaniji i udobniji. Valjda ovaj svet ide ka nekom progresu ;)

 

A ti Americki automobili sto se prodaju kod nas su uglavnom made in korea, kina ili rusija i to su low budget modeli. Ford je odlican, ali onaj napravljen u Kelnu. Cak sam citao da su kupci u USA pisali peticiju da se dozvoli uvoz u USA nemackog Fucusa II (u USA mislim da ni dan danas ne postoji druga generacija focusa)

 

KHM.... Postoji...

 

http://pictures.topspeed.com/IMG/crop/200907/ford-focus-2_460x0w.jpg

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Focus_(North_America)

 

Al je zesce zanru u odnosu na evropljanina ...

 

:pivopije:

 

PS>>

 

JBT gledam boje na ovoj novoj astri, prejebeno je brate !!!

 

Naj vise mi se svidja crvena i ona na pocetku, ima i neka myth green , do jaja je, ma svaka joj stoji vrhunski

 

10 za OPEL u svakom pogledu, i modeli su im se maksimalno uozbiljili... Nemam reci :muzicar:

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da je izasao Focus II prosle godineu USA, ja sam se do pre godinu dve zanimao za Focuse, ali sam se nesto posle ohladio. A ovaj je zesce ruzan i nema ama bas nikakve veze za Evropskim Focusom koji se pojavio 3 godine pre ovoga.

 

Opel se popravlja, sve je lepsi i lepsi, a takodjer podize i kvalitet svojih vozila. Svaka cast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da ides u krajnosti. Niti ces ti da vozis kao penzioner, niti ga je neko vozio non stop u crvenom. U polovan auto mora da se ulozi malo para da ase srede takve stvari, posle teras i uzivas ;)

 

E, zakazao sam remont turbine, za subotu ujutru, u Turbo Servisu Veljovic u Uzicu :) Moram da krenem u 4 ujutru. . Lol* Kaze batica 2800 din, je samo skidanje i vracanje turbine, a remont ide od 24 000 din pa na vise.. zavisi od kvara..

Znaci ako prodjem sa 300 evra bice odlicno ;)

Al ono sto je dobro, je sto daju godinu dana garanciju.. i kao ugradjuju orginalne delove ;)

Mada sad, koliko znaci ta garancija od godinu dana, nisam bas siguran.. Mozda bi samo sa ciscenjem turbine uspeo da vozim godinu dana.. ALi, jebi ga, volim da sve radi kako treba, ako vec moze.. i sa remontovanom turbinom mocicu malo da pumpam do 4K obrtaja.. ;)

 

Ajde javljam vam, koliko su me odrali.. A batica ladno kaze da i SDI motor ima neku turbinu.. Lol* Nisam znao..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, prvi put cujem da SDI ima turbinu :D Lik se zajebava ;)

 

Inace registraciju placas i kod novog automobila, takodjer i kasko osiguranje, servis takodjer (filteri, ulja, antifriz.....) a sto se tice podizaca i centralne brave... pa ti si ga u startu dobio za manje para nego sto je inace zbog tih nekih nedostataka.

 

Na novom automobilu neces imati ovakvih zajebancija oko turbine, a ako ih budes imao oni su jako zajebani, retko koji prodavac ce prihvatiti krivicu ako nesto ne radi kako treba, uvek ce gledati da u zapisniku napisu da je uzrok kvara nepravilno koriscenje proizvoda. A na novom autmobilu imas ogromne gubitke, cim si ga isterao iz salona racunaj da si pukao soma evra. Sve ima svoje mane i prednosti, a covek treba da kao prvo ZNA STA HOCE, a posle toga da ZNA koliko moze da se opruzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, prvi put cujem da SDI ima turbinu :D Lik se zajebava ;)

 

Inace registraciju placas i kod novog automobila, takodjer i kasko osiguranje, servis takodjer (filteri, ulja, antifriz.....) a sto se tice podizaca i centralne brave... pa ti si ga u startu dobio za manje para nego sto je inace zbog tih nekih nedostataka.

 

Na novom automobilu neces imati ovakvih zajebancija oko turbine, a ako ih budes imao oni su jako zajebani, retko koji prodavac ce prihvatiti krivicu ako nesto ne radi kako treba, uvek ce gledati da u zapisniku napisu da je uzrok kvara nepravilno koriscenje proizvoda. A na novom autmobilu imas ogromne gubitke, cim si ga isterao iz salona racunaj da si pukao soma evra. Sve ima svoje mane i prednosti, a covek treba da kao prvo ZNA STA HOCE, a posle toga da ZNA koliko moze da se opruzi.

 

Hehehee! Ma sad nesto razmisljam, da sam uvezo onu bembaru e46 i zaduzio se 3-4 soma evra, jebo te.. Ne bih imao ni za veliki servis, ni za kasko, ni za zeder ni za muziku, ni za bilo kakvu opravku - doterivanje, bio bi IN DEEP SHIT!!!! Da li bih imao za gorivo?! A sjebao bi i kevu.

 

Uzeo sam taman ono sto mogu da odrzavam.. Tj auto koji je bio soma ipo jeftiniji od mog tadasnjeg budzeta..

Iskusno sam ostavio pare za ulaganje, a?

 

A sto se tice kvarova, niko ne voli da puca kesh!! Seti se kako je tebi bilo kad si morao da pljunes 600 evrica, za menjac. Bio si ogorcen i nije ti se ni malo svidjalo, sto vozis polovnjak.. Zgadio ti se auto.

A sad opet zelis novi polovan auto..

 

Non stop menjas misljenje!! ;)

Voleo si dizele, toliko da si se svadjao sa Hejtbriderom.

Pa si se onda slozio da je best buy benzinac do 1.8 litara, ali bez plina. Plin ti je bio smece!

Pa si onda opet poceo da hvalis dizele, i rekao mi da sam kupio odlican auto.

Sada kad si cuo za moj kvar sa turbinom, opet pricas o benzincima..

I kao zacin svemu, sad jos kazes da je auto na GAS okey i mozda najbolje resenje!!

Ahahahhaha!

Mislim stvarno, za 300 strana, nista nisi naucio!!!

Lol**

(ovo se malo salim, ali stvarno sam se zaprepastio kad sam video da hvalis auto na GAS! Nisam verovao!)

 

Ziveo ti meni, a ja sam ispekao lekciju.. Znaci auto samo iz fabrike! Novo ili ono do 3 godine staro sto je jos uvek pod garancijom!!

 

A sad avaj! Kad ovo vec imam, kad sam poceo da jedem govna, i kad sam vec toliko ulozio, sredicu i tu turbinu i voziti se ko covek, neko vreme i necu sad ni da prodajem. Boli me tuki imam golf IV, i uvek mogu da pljunem na novog punta, koji mi stane na crtu.. i po izgledu i po kvalitetu i po perfomansama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj, ja i dalje hvalim TDI masinu i dizelase, pa upravo ti govorim da sve to sto ti se desava je normalna stvar, kad sredis to bices zadovoljan sa automobilom i ja sam i dalje siguran da si uradio pravu stvar i uzeo dobar automobil. Ja i dalje volim dizel, a polovan dizel jeste rizicna stvar, ali ipak je TDI oproban motor, prilicno dobar i pouzdan. A jebiga takvih kvarova ima.

 

Volim ja i benzince, nije sve crno-belo. Pa svi smo se ovde slozili da je Oplelov benzinski 1.4 twinport odlican motor. A sto se tice gasa to jeste ok stvar za nekoga ko prelazi mnogo, meni je licno zajebano dati 650 eur (minimum) za sekvent jer ja ne prelazim mnogo. Imao sam auto na gas, imao losa iskustva sa njim, znas i sam kakvih. Ali koliko sam sad cuo, novi gasni uredjaji nemaju ama bas nista zajednicko sa onim koje smo nas dvojica imali. Odusevio sam se kad sam cuo kako neke stvari funkcionisu. Ali gas je zajeban ako prelazis malo i posle kod alje prodaje jer ljudi uglavnom radije kupe dizelasa nego auto na plin. I benzinac moze lepo da ti odradi posao, ali prelazis jako malo, noviji benzinski motori jako malo trose, pricali smo na temu pomenutog Opelovog motora.

 

Ja jesam bio popizdeo kad sam dao 650 eur za popravku, ali posle sam se smirio jer kao prvo realan trosak je bio 200-250 eur, ostatak me je majstor zajebao, a cak i da je zaista realna cena tog rada bila 650 eur to mi je jedini kvar za tri godine. I bolje 1 X 650 nego 100 X 6,5 eur. I ja sam zadovoljan sa mojim automobilom. Jeste da bih voleo noviji, jaci, sa boljom opremom, ali sve u svemu dobar je to auto.

 

Ti si tvoj automobil platio ispod 6 soma evra, znaci lik je bio fer, nije te zajebao jer posle imas soma evra za investicije i popravke onoga sto je dotrajalo. I siguran sam, kada popravis te neke stvari bices zadovoljan sa automobilom. Siguran sam u to. Kupio si dobar automobil!

 

Koliko kosta automobil srednje klase, to jest "C" segmenta? Pa evo Feniks je platio KIA oko 13 soma, toliko je i nova Astra H, Subaru Impreza ..... a to je sve vise nego DUPLO manje nego sto si ti platio tvoj. Tvoj automobil ne gubi vise mnogo na ceni, njemu ce sad polako da opada vrednost, dok novom automobilu jako brzo pada vrednost. I tu si u prednosti. A kad sredis te detalje, siguran sam da ces jos 4-5 godina moci da vozis taj automobil i da uzivas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Routasydan

Ortak!

Bas si se potrudio!! Hvala ti na opsirnoj podrsci!! I ja se nadam da ce biti sve ok.

 

Inace, puko sam! Danas sam trebao da potpisem ugovor na neodredjeno i da dobijem vecu platu od prvog, a ipak ostaje samo veca plata, jer sam se sinoc pokacio sa novom koleginicom, i to je doslo do gazde!!

Zamisli, sad moram da ispastam, jos 3 meseca na neodredjeno!

Jebo me pas u guzicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, to je zajebano, ja se trudim da se ne svadjam sa nikim, imam jaku samokontrolu i uvek se ispostavi da je bolje iskulirati, pa posle lepo na neki smekerski nacin da doskocis tom liku. Meni je krenuo posao na bolje, potpisali smo ugovor koji ce nam naredne 2-3 godine obezbediti stabilne i sigurne finansije, a ja ocekujem i povisicu plate :)

 

Moram da odradim mali servis na Golfu, otici cu kad dobijem platu ovde do Auto Mike u Prvomajskoj da zemim neku polusintetiku i filtere. Sam cu da zamenim sve sem ulja jer ne mogu da pridjem dole, nisko mi je auto, a nemam kanal, to cu da platim majstoru :) Brisaci su mi se pojeli, moram i to pred zimu da resim, jbg sjebao sam ih pokusavajuci da sklonim led zimus sa soferke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...