Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Sve zavisi kakva ti se kola sviđaju i na čega ciljaš.

 

Meni majstor pre neki dan dao preporuku za Punta 1.2 8V, 2005-2006. godište, kaže da može da se nađe za 2500 evra. Jeftino i za vožnju i za održavanje. Ostane ti 500 evra za kurvu i još meni daš 500 što sam ti dao savet.

 

Matori i ja pre 3 godine kupili Astru G 1.7 DTI, dobra je, ne kvari se, mali potrošač, ali je motor japanac, samo delovi za veliki servis (pri to mislim na originalne delove) su oko 300 evra. Naš je karavan, malo mu fali snage, ima 75 konja, što je po meni malo za taj auto, ali 2.0 ima 102 konja, to mu je sasvim dovoljno, ne znam kakav je on u održavanju. Registracija za 1.7 košta oko 250 evra, mada mislim da su sada nešto menjali oko registracija, pa ne znam koliko će sada izaći.

 

A ako hoćeš pravi auto, uštedi još koji dinar pa kupi Volvo. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad bas vidjeh cortinu c ispred bigza,ocigledno je neko ostavio tamo da trune ili je samo parkirao,posto su gume izdusene i nafatalo se dosta gliba,a i ima stare tablice

 

ostavicu mu sjutra poruku da mi se javi i ponudit mu neku sitnu lovu pa dako uspije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi kakva ti se kola sviđaju i na čega ciljaš.

 

 

corsa c mi je lep auto, ali ima 1.2 motor(75ks), trosi 7 litara benzina po gradu. Vec na 70 km/h sam u petoj, i kad vozim 100km/h sam preko 3000 obrtaja, a na 120 mislim i preko 4500...

Suma sumarum: Jako puno trosi, a prilicno je spora za tu potroshnju....

 

Razmishljam i o golfu 4 (trazio bih onog remodelovanog, sto lici malo na peticu)....ne znam da li da gledam TDI ili benzinca sa plinom... Kakvi su ti VW benzinski motori....

 

Jedini problem kod golfova za mene je to sto su malo precenjeni, ili nisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ranis: prvo kaži koliko prelaziš godišnje pa onda može da se priča o izboru između benzina i dizela :D

 

Moj ćale imao 147icu pre par godina, 1.6 twin spark, slabija verzija sa 105 konja. Super auto bio, skroz lepo išao, lepo izgleda, enterijer do jaja ali jbg, prodao ga jer mu je trebao neki auto koji će manje da troši zato što prvenstveno po gradu vozi, a da ujedno može i povremeno da ga natovari pa je uzeo Mitsubishi Space Star 1.3 benzinac sa kojim je za sad izuzetno zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

corsa c mi je lep auto, ali ima 1.2 motor(75ks), trosi 7 litara benzina po gradu. Vec na 70 km/h sam u petoj, i kad vozim 100km/h sam preko 3000 obrtaja, a na 120 mislim i preko 4500...

Suma sumarum: Jako puno trosi, a prilicno je spora za tu potroshnju....

 

Razmishljam i o golfu 4 (trazio bih onog remodelovanog, sto lici malo na peticu)....ne znam da li da gledam TDI ili benzinca sa plinom... Kakvi su ti VW benzinski motori....

 

Jedini problem kod golfova za mene je to sto su malo precenjeni, ili nisu?

7l po gradu je odlična potrošna. Nemam iskustva sa benzincima, ali 120 na 4500 obrtaja? Astra dizel na 140-150 ne prelazi 3000, ako i toliko, možda 2500 nisam baš merio.

 

VW 1.9 TDI je odličan motor, o njemu ne razmišljaj i da, ma šta ko da ti kaže, Golf jeste precenjen, ali mu isto tako i cena sporo pada, pa ako odlučiš da ga menjaš za 2-3 godine, manje ćeš izgubutu, nego sa drugim autom, mada, to je pravilo važilo ranije, sada cene padaju neopevano. I pozdravi se sa bubrezima u Golfu.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam takav posao u kom prelazim oko 4000km mesecno

Onda nemoj ni da razmišljaš o benzincu :D Eventualno ako ćeš plin da ugrađuješ.

7l po gradu je odlična potrošna. Nemam iskustva sa benzincima, ali 120 na 4500 obrtaja? Astra dizel na 140-150 ne prelazi 3000, ako i toliko, možda 2500 nisam baš merio.

Normalno je to za tako slab motor. Ja sa svojim Civicom 1.4 90ks u petoj na 140 idem na 4000 obrtaja.

Edited by necko

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sinoc Hefest za malo da ode u legendu tj. da ode Bogu na istinu. Na delu puta posle Orasca na putu ka Arandjelovcu samo na kratkoj deonici puta pojavio se zaledjen asfalt a ne led. Dok sam izlazio iz krivine vozeci jedno 40 na sat auto poce da klizi na stranu. Pokusao sam da ga vratim laganim pokretima volana ali Jugic je neumoljivo isao van puta gde su ogromni ivicnjaci i gde bi verovatno bila veca steta za auto. Samo sam pipnuo malo kocnicu i poce okretanje kao na filmu. Obrnuo sam se 4 puta u krug glajdujuci niz put. To je doduse auto pomerilo od ivicnjaka, ali je auto krenuo ka levoj strani i bilo je samo pitanje srece da li cu se survati u provaliju sa te strane. Kocnicu skoro da nisam ni dirao tada jer znam da bi mi to bila fatalna greska. Auto poce da se zaustavlja, ali lik u kolima iza mene nije mogao niti da ukoci niti da me obidje sa leve strane. Pokusao je sa desne ali ga je klizav put odvukao na ivicnjak i auto je poceo da mu radi glajding po istom kao u Tony Hawk Pro Skater-u. Varnice su prstale na sve strane, a posto je bila noc to je bio pravi vatromet.Yakacio je samo malo i betonsku banderu i posle jedno 20 metara uspeo da se zaustavi. Do tada moj auto je vec mirovao i ja sam krenuo ka njima da vidim da li je neko povredjen. U automobilu su bila dva momka koji otvorise vrata i pocese cudno da izlaze iz kola. Ovaj jedan pade na put pored kola i ja pomislih da je povredjen. Izleteh iz kola i za malo sto ne pogiboh. Asfalt je bio klizav kao staklo. Nije to bio pravi led nego samo tanka pokorica stvorena maglom na minusu. Uspeo sam da se zadrzim na nogama i pridjoh im. Video sam da su dobro, ali svaki korak na putu je bio pravi napor. Iza nas je polako prilazilo jos automobila koji pokusase da stanu da pomognu, ali nije to bilo lako. Ni jedan automobil nije uspeo da stane pa su se neki poprecili po putu, a neki uspeli da prodju dalje. Lik je poceo da kuka kako sam ja kriv sto je on sjebao auto i sto je izleteo sa puta. Hteo je da zove policiju, ali nije posto je skoro sigurno bio malo alkoholisan, ali po meni ne dovoljno da utice na voznju. Prepricao sam ga da popricamo danas o tome jer je tako bolje za sve.

 

E sada mene zanima ako neko ima iskustva u ovoj oblasti. Da li bi da je policija izasla mogla da utvrdi da sam ja kriv za nezgodu. Koliko znam onaj koji iza vozi treba da drzi propisno odstojanje i da ukoci ma sta onaj ispred radio. Bio bih zahvalan na svakm komentaru. Platio bih mu stetu ako se moje okretanje moze okarakterisati kao ugrozavanje saobracaja. To moze biti slucaj da sam udario nekoga iz suprotnog pravca, ali posto je on dolazio od pozadi u velikoj sam nedoumici.

:tehkista: Mom Jugicu nista. Evo probudih se jutros jos sav u grcu. To je bilo sinoc u 3 i 20.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za tanak sloj leda koji se ne vidi sam video jutros, hteo sam (pesaka) da izginem do fakulteta...

 

Nadamo se da ce Kuruz moci da te posavetuje za to bez mnogo filozofije :bigblue:

 

Kako si ga napisao, kao sastav :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kopam po netu u vezi ovoga i na nasem jeziku veoma tanko ima. Ali engleski je uvek zakon tako da dodjoh do ovoga. To bi trebalo da je svuda isto u svetu.

 

http://www.all-about-car-accidents.com/resources/auto-accident/fault-car-accidents/fault-rear-end-collision-when-front-car-fault

 

How does the ACDA rule apply? Let’s say you’re following another motorist on the highway, and you’re both driving at the speed limit, when the driver in front of you stops suddenly. You stand on your brakes, but you still hit the car in front of you. That’s a violation of the ACDA rule.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko sam milicija može išta da uradi, pošto ste obojica napustili mesto događaja. U svakom slučaju, mislim da bi krivica bola njegova, jer oni to lako napakuju kao nepropisno odstojanje i neprilagođavanje brzine uslovima puta. To što je bio alkoholisam je tebi plus, čak i da si kriv, ali ti to sada ne možeš da dokažeš.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne interesuje Hefesta, koliko sam ja ukapirao, sta milicija moze sada da uradi, nego hoce da bude dzentlmen i da plati stetu, ukoliko je velika sansa da bi tako bilo presudjeno i da taj lik sa pravom trazi pare.

 

Sudeci po celoj prici, ispasce budala ako mu bude dao pare, treba da ga odjebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je Demone. Fora je sto poznajem lika i necu da ispadnem baraba, a i svanulo mi je sto sam ziv ostao. Bolje njemu da dam nego da sam davao za invalidska kolica.

Osteceni su prednje desno krilo, drzac fara i oguljen branik. Nista nije probijeno nego samo izguljeno i iskrivljeno. Koliko moze da dodje popravka?

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pravnik, al ako je ovako ko sto si ispricao, mislim da je on kriv jer bio preblizu, i nije prilagodio voznju uslovima puta... Da je policija izasla mozda bi mogli i tebi da napakuju to isto, iako si isao ispod ogranicenja brzine, ovako ne verujem. Pravo pitanje u tvojoj situaciji je dal ces ga ikada ubediti da je on sam kriv, s obzirom da nemas svedoke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi lik je bio sigurno jedno 50 metara dalje, ali tu kocenja nije bilo. On je isto kao i ja sa normalnog puta uskocio na tanak led. Samo sto sam ja kraci put napravio jer sam se rotirao a on je glajdovao uz kanal pa posle uz ivicnjak. Vidi se da lik nije isao brzo izmedju 30 i 40 na sat po moj proceni. Ne mogu da zamislim da smo isli 50-60. Bilo bi zesce pogibije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta,ti mu kriv?Trebao si da pustis da bas zove policiju..Pa ja bi poludeo...Da nije bilo autolimarske radionice Joja Joja to je snaga moja, najbolje za vaseg cetvorotockasa, Kosovska dvadeset i jedan, zamisli ti cobana, jos je pijan i jos si mu zbog leda i klizavice ti kriv.Ma zajebi ti dzentlmenisanje, nije riba bila, nek se nosi konj, pijana budala oteraj ga u kurac, bitno da niko nije povredjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...