Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Konkretno to sto je uvezen iz inostranstva i nije jos registrovan moze da bude plus jer ako se auto prvi put registruje ti ne placas nikakav prenos, ide na ime kupca i placas samo registraciju. Ja sam tako prosle godine kupio Clio 2002. 1.2 benzinca sa ful opremom i 5 vrata koji je na tockovima i sa nemackim tablicama uvezen ovde, direktno s tim tablicama mozes na tehnicki i na registraciju posle toga, naravno ako su svi papiri dobri. Mene ta registrcija iskostala oko 14000 dinara. Bas sam zadovoljan autom, jer nije puno vozen, za 5000 koliko sam presao do sada, prosecna potrosnja oko 5.5, odmah sam uradio veliki servis i uzeo letnje gume sa felnama jer je on dosao sa zimskim. Platio 2400 + 200 evra veliki servis + 200 evra set guma sa felnama + troskovi registracije za sve ukupno nesto manje oko 3000 evra. Uvek ostavi bar 500 evra da imas obavezno za veliki servis, registraciju i jos poneki trosak, ako imas recimo 3000 nemoj da se zaleces da uzmes auto tacno za toliko, ostavi rezervu obavezno. I normalno uvek povedi majstora kome verujes sa sobom da pogleda auto na kanalu i dijagnostici.

 

Ovaj mondeo iznad je presao bar 100000 vise, verovatno i preko 350000. Niko spolja ne kupuje dizel limuzinu da ide do pijace, to mora da opravda vecu ulozenu cenu od starta i da prelazi velike relacije. Ja bi ti preporucio da izbegavas dizele i uzmes neki provereni benzinac sa manjom kubikazom, pogotovo ako ne planiras da prelazis ogromne kilometraze, vec 10-15000 godisnje, ta razlika na gorivu koju ces kao zaraditi na dizelu ne moze nikako da ti pokrpi vece troskove koje ces imati oko odrzavanja.

Moj otac je uzeo ford focus 2003 godiste karavan dizel pre 2 godine i sjajno je prosao sem redovnog odrzavanja nikakav problem nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, je l' to onaj iz Valjeva što stalno prodaje NOVe automobile? Ne znam šta da mislim - slike su mu uvek super, automobili izgledaju lepo, opis je divan, bajan, sjajan, automobil je NOV (skoro pa), a cena mu je uvek među povoljnijima... evo ja bih prvi potrčao da kupim od njega... al' poučen raznim iskustvima bih ipak to preispitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A de ste ?! Ufffffffffffffffffffffffffffff.........................e......................pa.........................evo me.............

 

A shta pa Punto......................e sad..............................bizim.....................

 

 

 

 

A je l' ima koga.......?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovi servis RSD Ford i pitaj koji su više popravljali zadnjih godinu-dve, tddi ili tdci.

Poenta, svi pričaju različito. Svaki ima mane i prednosti, pa kako koga zakači.

Ja vozim tdci (nekih 30.000 km), i nemam zamerku ni pored kodiranih dizni i zamajca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i TDCI, drugar koji radi kao mehaničar mi je rekao da ih treba obilaziti u širokom luku, da je TDDI mnogo bolji.

 

Ispravi me ako grešim, ali TDDI motori su se proizvodili do neke 2002. ili 2003. TDCI su novija generacija, i još uvek aktuelni. Dakle, ako neko hoće kupiti auto sa tddi motorom onda mora uzeti baš mator auto sa ihaha kilometara kome će skoro pa sve biti zrelo za zamenu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti budem iskren, nemam pojma, ne razumem se toliko u Forda, ne zanima me. Znam samo da mi je tako rekao. A ne mora da znači da će biti krš ako je toliko star. Viđao sam u Švedskoj Volvoe po 30 godina stare u odličnom stanju, ne pada vlasnicima na pamet da ih prodaju. Ali naravno, auto u takvom stanju ćeš jako teško naći kod nas, oni to tamo ne prodaju, a i ako prodaju, traže dosta para, pa se ovim našim drkafuzerima ne isplati to da dovoze. Ćale ima Astru G iz 2002. i ništa joj ne fali, nit' je nešto mnogo ulagao u nju.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađoh neku temu na tu temu!

 

TDDi vs TDCi

 

Imate tu i simpatično fiziološki tupog oficijalnog servisera Dragomira, ko voli.

 

O, pa vim da je i jelchica izgleda tamo aktivna, neki lik je drži u sigu, otud poznavanje :D

 

Možda je neko i kačio link već, izvinite što ne pratim xD

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

имао си раније ПСП (познавање саобраћајних прописа). то је био тест чијим полагањем смањујеш број часова које мораш да возиш са 40 на 20.

само да набубаш из скрипти пар саобраћајних ситуација и пар теоријских питања. није било никакве вожње.

плаћало се нешто мало и добијао си неку као дозволу, то је ваљда за трактор и ове најмање моторе (типа, снаге косилице, 50 кубика :)

 

сада је то изгледа 'АМ' категорија, али се већ значајно озбиљније плаћа и, колико сам видео, има вожње

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...