Jump to content

20 Godina Thrash-a


thrash forever

Recommended Posts

Jebem ti, što nisam '65 a ne '85 godište - k'o što jesam.

 

Mnogo su to opuštenija i veselija vremena bila :da: ... ljudi su bili zdraviji, pa je samim tim i metal bio zdraviji. ;)

 

A i teška industrija je te '85 godine bila jaka i razvijena.

Ma ovi političari sve sjebaše, kako i u industriji tako i u muzici, plevnju im.

 

Nekada proizvodnja, rock/metal i ...... Zdravko Čolić. Danas trgovina/prevara, turbo folk i .... Jelene Kurleuše.

 

Zavidim vam бре!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

heller, bloodbath... :wub:

 

... annathema, pergament, ludilo iz tuzle, bombarder, demoniac, sarcasm, rapid force, a može i pomalo: gordi, samo ponekad, dobro, reći će neko nije to sve thrash, znam u redu, ali je lepo napisati sve to. a koliko vidim , mnogo se bendova thrash orjentacije ovih dana-godina budi iz hibernacije, i uopšte ne zvuče loše, štaviše, mnooogo grupa veoma dobro svira, veoma veoma dobro, scena ponovo oživljava, samo gledam svaki dan na bravewords.com kako se jedan po jedan bend ponovo okuplja. ja jedva čekam novi defiance na primer, vidim i da se whiplash okupio, pa i od njih kao i od forbidden-a na primer očekujem odličan comeback, exodus, testament i kreator nekako su već preuzeli lidersku poziciju, megadeth onako, malo isuviše ima mekan zvuk za moj ukus, a mislim da će sve biti na svom mestu kad coroner ponovo napravi turneju pa udje u studio. verovatno bih umro za violence reunition, mada ja i machine head svojatam u thrashere. slayer se kroz sve ove godine održao u vrhu a christ illussion je meni lično ubitačniji i jači u rangu sa 1991. godinom. vrlo mi je žao što se nigde ne pominje dark angel, izgleda da se ta eric meyer-ova ekipa razišla... ima nas, nije da nas nema, pa metallica, šta god ko mislio o njoj, ima na novoj ploči neke prave thrash stvari, a ima i milion prodatih primeraka iste već...

naravno da smo metuzalemi, ja nemam ništa protiv, ne stidim se ničega, nikakvih cifara ni brojeva. naravno, postoje i drugi pravci, postoje i drugi bendovi, ali ovo je moj golden section, pa nekoliko praznih mesta, thrash, to je muzika moje mladosti, to je moj život, da sad svi ti ponovo okupljeni bendovi prestanu da sviraju ne bi se ništa promenilo, baš ništa, nikada niko neće moći da izbriše značaj tog pravog underground metal pravca iz istorije rock'n'roll-a, mnogo je velik taj globalan pokret, mnogo je bio uticajan na ostale metal bendove, nešto tu ima u pravoj meri agresivnog zvuka, izmenama ritmova i fuziji sa pankom. nešto tu ima i u stavu, u toj jeresi, u tom ateizmu i kritici sistema, prava mera agresivnog zvuka i prava mera agresivnog stava, mi metuzalemi smo ga zvali thrash, a vi omladinci ga slobodno zovite old school, nemam ništa protiv, samo uvek imajte na umu da se iza tog termina krije baš to što sam napisao: prava mera agresivnog zvuka i prava mera agresivnog stava, jednostavna a veoma komplikovana i metaforična, brza, kratka i ubitačna forma muzike potekla iz podruma i garaža, forma sabijena u dvominutni necrophobic - kratka kao i život, ili razvučena u osmoipominutni deathamphetamine, duga kao sećanje na njega.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednostavna a veoma komplikovana i metaforična, brza, kratka i ubitačna forma muzike potekla iz podruma i garaža, forma sabijena u dvominutni necrophobic - kratka kao i život, ili razvučena u osmoipominutni deathamphetamine, duga kao sećanje na njega.

 

 

postovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek, ono za coroner je zelja, il si negde cuo, procitao?to bi bilo... :rockdevil: uzgred, bombarder nisam pomenuo jer sam njih vec gledao live, a i jos cu, nadam se.heller :wub: i bloodbath necu gledati nikad...

 

bilo je prošle godine po sajtovima negde informacija da će coroner ponovo svirati, ali ništa konkretno. ja verujem da će se to desiti jer su ti ljudi aktivni u metal svetu još uvek, čini mi se.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...