Jump to content

20 Godina Thrash-a


thrash forever

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:pivopije:

 

Koji koncert je to bio nikada to zaboraviti neću . Jesi bio 1993 na Metallica na istom stadionu sa MEGADETH i THE CULT .

Nisam, bio sam sprechen jebi ga.

I da ne kažem 1991 Monsters of rock

Of kors :D

 

Queensryche

Motley Crue

Metallica

AC/DC

 

Ozvucenje je jebalo keve :rockdevil:

 

 

 

da, da 1991 smo toliko bili oduševljeni thrash-om a i metallicom da kad su na nep stadionu izašli posle njih acdc mi smo krenuli kući...

ajaoj, ala ste se zajebaaaali :sad:

 

Dal' bese '82 il' '83 ne secam se. Sedimo negde na Petlovom brdu, kod mog ortaka iz OETC Nikola Tesla, smer avio-elektronika, i udje neki njegov ortak i ovi ga jos ranije smorili da kad svrati donese 'onu' kasetu od pre neki dan. Burazer tog ortaka, valjda, vratio se netom iz Amsterdama.

 

Elem, ovaj ortak, sto je svrnuo sa zadatkom, izvuce ovo:

 

Nolifetillleather.jpg

Znaci, cetvrt veka.

 

Dobili smo poglavicu :D Covek je jeo prvo korenje ;):pivopije:

 

P.S. Ne bih da cepidlacim, ali mi starosedeoci nikada nismo svestavali Tallicu u thrash metal. It's called 'speed metal' folks :da: .

Pa, Metallica nikada nije bila 100% jedno ili drugo, a meni je uvek bila vishe thrash nego speed.

Ja sam to od starta podelio ovako, Speed je za mene recimo Destruction i svi bendovi koji voze te piruli piruli brze rifove po jednoj zici. Kad je osnova "palm muted powerchord" to je thrash jebi ga :) Metallica, Anthrax i to :)

Ma who cares, uglavnom su svi ti bendovi kombinacija.

 

 

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pravi mamut...

 

Malo mladji od Dunava, malo stariji od mamuta...vrsnjak Deda Mraza :pivopije:. Pravo da ti kazem, nije me nesto impresionirao taj 'demo' album dok u jednom trenutku nije krenuo 'Seek & Destroy'. Ovi moji ortaci sve nekako 'preskakali' tu stvar, premotavali vamte namte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljivo je nešto drugo, u vezi priče o "matorcima"...

pošto odavno više ne nosim majice i dugu kosu već dugo zamišljam situaciju da nekim klincima na ulici koji imaju duge kose i majice Dimmu Borgir - kažem "pa da i ja to slušam ali pored skandinavskih bendova ipak sam veran old school thrash-u", verovatno bi se šokirali...

...ja ih jos uvek nosim (i majce i dugu kosu, kao i rokericu) :) :), ali umem da se itekako transformisem (stilski), pa ne moram da zamisljam situaciju koju si opisao, jer mi se i desava cesto :)

Elem, podseti me sad na jednu takvu - pre par meseci posla Sova na bitan poslovni sastanak - obukla se kao "prava" zena - kompletic, stikle, cak sam i pundju imala :) :) Stojim na semaforu i bezobrazno piljim u neke "zle" klince Metalere. Oni uzvracaju poglede pune hejta i misle - sta nas bre ova ovako gleda i ja se iskezim i pokazem :rockdevil::twisted:

Siti smo se ispricali... :D:muzicar:

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јавите кад се испуцате да затворим тему. Много сте ми симпатични маторци да бих је сда затварао.

ma kakvo zatvaranje teme prijatelju vidiš da sam pokrenuo pravu temu , prilično je posećena, sad ću da pootvaram još par zanimljivih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Elem, podseti me sad na jednu takvu - pre par meseci posla Sova na bitan poslovni sastanak - obukla se kao "prava" zena - kompletic, stikle, cak sam i pundju imala :) :) Stojim na semaforu i bezobrazno piljim u neke "zle" klince Metalere. Oni uzvracaju poglede pune hejta i misle - sta nas bre ova ovako gleda i ja se iskezim i pokazem :rockdevil::twisted:

Siti smo se ispricali... :D:muzicar:

:) :) :)

 

Joj ovo jelegendarno :rockdevil:

Posalji mi jednu fotku ako imas kad se tako ukokis da te malo iskomentarisem, ja sam uvijek trzao na one zalizane ribe sa pundjom iz Palmerovih(R.I.P.)spotova.

Jedno pitanje...kako tvoja grublja, da nekazem ruznija polovina,trpi ove tvoje "ispade" sa Metalom ili je i on jedan od "Brace"???

Share this post


Link to post
Share on other sites

A taman sam pomislio, "Šta ovaj momak radi na ovoj staračkoj temi?!", kad tamo on:

Posalji mi jednu fotku ako imas kad se tako ukokis da te malo iskomentarisem, ja sam uvijek trzao na one zalizane ribe sa pundjom iz Palmerovih(R.I.P.)spotova.

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh, sta da kazem - ponosna sam sto sam rodjena iste godine kad su izdati reign in blood, pleasure to kill, peace sells, master of puppets, darkness descends, the upcoming terror, doomsday for the deceiver, game over, zombie attack itd. najveca ironija je sto me je u thrash metal uvela zena (:)) pre par godina, koja to vise aktivno ne slusa. premda ne mogu da stavim thrash iznad heavy-ja, posto ih podjednako volem, svakako mislim da to nije prolazna faza u evoluciji metala, kao sto mnoge moje kolege misle. thrash jeste zapao 90-ih u krizu, ali verujem da ce ove nove generacije bendova imati sta da kazu, bez optuzbi da su nepovratno izgubljeni u 80-im.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I am the man that defends all things profane

6000 years is the time that I shall reign

And with a grin drank the blood of holy swine

Impurity made the blood turn into wine

 

[Chorus:]

Old man, dead hand

If only their insanity

The lie feeds off their greed

Jesus wept

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...