Jump to content

20 Godina Thrash-a


thrash forever

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pustili su ceo album na 202-ci (jedan dan A stranu, sledeci dan B :mrgreen: ). Snimio sam nekoliko albuma sa te radio stanice.

Управо тако сам и ја почео -

Painkiller и Seasons in the Abyss

Година је 1990.

Никада нећу заборавити осећај који је у мени пробудила A Touch of Evil.

Симболика овде говори све.

И даље у потрази за тим осећајем.

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislis da otvorimo djeciji vrtic ovde?

Ovaj podmladak na forumu i u opste je opasno zastranio...

Vec je otvoren :)

Imam dve cerke - starija od 16 godina se batrga i blago muzicki zastranjuje u gotik vode :puke: , a bila je sa mnom na kocertu Pantere :sad: ( u stomaku :) :) ), ali zato cvrsto drzim uzde kad je mala (4 god.) u pitanju :)

Sad je u fazi Heavy-ja i Thrash-a! :rockdevil:

Planiram za godinu, dve, da joj uvedem Black i Death, a kad sazri i podje u skolu, Progg. ;):bigblue:

 

 

 

 

 

Ima dosta ljudi oko mene (nazalost i bivsih metalaca), kojima je neshvatljivo da sa 29 godina jos uvek slusam metal... Sta bi tek rekli kad bi me zatekli u sobi, kako uz muziku sviram air-guitar i mlatim kosom :):rockdevil:

:pivopije:

cut' bre! Ja to radim sa 38. :P:) :)

I to ne samo u sobi - vec i na koncertima :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal' bese '82 il' '83 ne secam se. Sedimo negde na Petlovom brdu, kod mog ortaka iz OETC Nikola Tesla, smer avio-elektronika, i udje neki njegov ortak i ovi ga jos ranije smorili da kad svrati donese 'onu' kasetu od pre neki dan. Burazer tog ortaka, valjda, vratio se netom iz Amsterdama.

 

Elem, ovaj ortak, sto je svrnuo sa zadatkom, izvuce ovo:

 

Nolifetillleather.jpg

 

 

Znaci, cetvrt veka.

 

P.S. Ne bih da cepidlacim, ali mi starosedeoci nikada nismo svestavali Tallicu u thrash metal. It's called 'speed metal' folks :da: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal' bese '82 il' '83 ne secam se. Sedimo negde na Petlovom brdu, kod mog ortaka iz OETC Nikola Tesla, smer avio-elektronika, i udje neki njegov ortak i ovi ga jos ranije smorili da kad svrati donese 'onu' kasetu od pre neki dan. Burazer tog ortaka, valjda, vratio se netom iz Amsterdama.

 

Elem, ovaj ortak, sto je svrnuo sa zadatkom, izvuce ovo:

 

Nolifetillleather.jpg

Znaci, cetvrt veka.

 

P.S. Ne bih da cepidlacim, ali mi starosedeoci nikada nismo svestavali Tallicu u thrash metal. It's called 'speed metal' folks :da: .

 

 

pa sve je ok speed i thrash su uvek bili braća blizanci i to jednojajčani

 

Vec je otvoren :)

Imam dve cerke - starija od 16 godina se batrga i blago muzicki zastranjuje u gotik vode :puke: , a bila je sa mnom na kocertu Pantere :sad: ( u stomaku :) :) ), ali zato cvrsto drzim uzde kad je mala (4 god.) u pitanju :)

Sad je u fazi Heavy-ja i Thrash-a! :rockdevil:

Planiram za godinu, dve, da joj uvedem Black i Death, a kad sazri i podje u skolu, Progg. ;):bigblue:

 

 

znam i mene su matičari gledali čudno kad su upisivali ime moje ćerke a ja im rekao da će ime biti anthrax, malo se šalim, a i bilo bi bezveze ograničiti je samo na jednu vrstu metala, kad ima toliko vrsta muzike - metal muzike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јавите кад се испуцате да затворим тему. Много сте ми симпатични маторци да бих је сда затварао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јавите кад се испуцате да затворим тему. Много сте ми симпатични маторци да бих је сда затварао.

U jbt. vidi sta je vlast!!! :rolleyes:

E, moj Bole - u mnogim od matoraca ima vise energije i zivota, nego kod mladih, a kad se to udruzi sa znanjem, koje nosi iskustvo, ostaje ti da sednes i places i molis Boga da budes priblizno takav u nasim godinama ;):bigblue:

 

Е а он клинац са 27 година!

:)

Ja u njegovim godinama, spremala Inuriu za skolu :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

;)

Ма, ионако смо ми, 25+ будућност метала јер кад видим шта ови млади :) слушају, питам се шта ће остати од метала за 10 година.

Никинг парк

:нононо:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt. vidi sta je vlast!!! :rolleyes:

E, moj Bole - u mnogim od matoraca ima vise energije i zivota, nego kod mladih, a kad se to udruzi sa znanjem, koje nosi iskustvo, ostaje ti da sednes i places i molis Boga da budes priblizno takav u nasim godinama ;):bigblue:

Прво, не верујем у бога. Друго, бићу још гори фанатик кад дођем у ваше године!

Share this post


Link to post
Share on other sites

muž i ja baš juče pričamo (pošto je dete uskoro u planu) koju uspavanku da koristimo :) ajde mame i tate metalci, može predlog koji...

 

ja sam kontala planet caravan u pantera interpretaciji, da krenem sa laganijim stvarima :) :) :)

Edited by MEGGY

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ thrash forever

 

I, dokle planiras jos da slusas metal? ;)

 

:pivopije:

 

jao pa ne može to da se planira, jedan period od nekoliko meseci pre nekoliko godina, sam smanjio broj grupa , metal grupa koje sam slušao na nekoliko i taman sam pomislio da sam "izlečen" kad , vraga, tj. djavola, nešto ima u toj muzici nešto što izaziva zavisnost, definitivno, da sad u ovom momentu sve metal grupe prestanu da izdaju albume i sviraju za mene se ništa ne bi promenilo, sad sam siguran da ću metal slušati do smrti...

 

zanimljivo je nešto drugo, u vezi priče o "matorcima"...

pošto odavno više ne nosim majice i dugu kosu već dugo zamišljam situaciju da nekim klincima na ulici koji imaju duge kose i majice Dimmu Borgir - kažem "pa da i ja to slušam ali pored skandinavskih bendova ipak sam veran old school thrash-u", verovatno bi se šokirali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest indaguzoftrumetalofstil

19 godina staža u mom slučaju, al' što reče schuldiner 'zvuk istrajnosti'

 

poz za rumske thrashere - staru gardu

Share this post


Link to post
Share on other sites

muž i ja baš juče pričamo (pošto je dete uskoro u planu) koju uspavanku da koristimo :) ajde mame i tate metalci, može predlog koji...

 

ja sam kontala planet caravan u pantera interpretaciji, da krenem sa laganijim stvarima :) :) :)

 

može može iz old school riznice, instrumentali:

cyclone - prelude to the end

megadeth - into the lungs of hell

despair - the enigma

flotsam & jetsam - the jones

testament - a musical death

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јавите кад се испуцате да затворим тему. Много сте ми симпатични маторци да бих је сда затварао.

 

Izadji malo napolje da se igras sa vrsnjacima,zvacemo te ako zatreba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal' bese '82 il' '83 ne secam se. Sedimo negde na Petlovom brdu, kod mog ortaka iz OETC Nikola Tesla, smer avio-elektronika, i udje neki njegov ortak i ovi ga jos ranije smorili da kad svrati donese 'onu' kasetu od pre neki dan. Burazer tog ortaka, valjda, vratio se netom iz Amsterdama.

 

Elem, ovaj ortak, sto je svrnuo sa zadatkom, izvuce ovo:

 

Nolifetillleather.jpg

Znaci, cetvrt veka.

 

P.S. Ne bih da cepidlacim, ali mi starosedeoci nikada nismo svestavali Tallicu u thrash metal. It's called 'speed metal' folks :da: .

 

Auuu Dersu ti si baš pravi mamut ,Krenuo si onako baš sa starta . Pa speed i thrash se drže za ruku i nema puno šta o tome ni pisati ni objašnjavati .

 

A meni je malo lakše kada vidim da ima i starjih od mene:)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...