Jump to content

20 Godina Thrash-a


thrash forever

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Јеби га, кад сам почео са металом, већина овога што данас слушам (90%, обзиром да углавном слушам блек метал) није ни постојала!

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja islim da ste svi ovde matori i izjandjali ko Grcke razvaline... :givemebeer:

...рече доца и врати се у пећину са својом батином. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste ja sam matorac i ponosan sam na to, mislim matorac za vas tinejdzere a zapravo u srednjim godinama, ja sam ovde napisao par rečenica o nekim vanvremenskim vrednostima kao što je umetnost u jednoj underground sferi, jedna subkultura, to su neke, sa aspekta konformizma i mainstream establišmenta, kontroverzne vrednosti, a opet iz ugla korisnika veoma bitne vrednosti, žao mi je ali to sve VEZE NEMA s nečijim godinama i to nije bila tema, to što mi neko piše da sam matorac je kao da mi je napisao da imam obe ruke i slično, svako ima svoj put, glasi jedna mudrost sa dalekog istoka... u ovom kontekstu to "matorac# može da bude samo kompliment , doslednost u stavu itd...

ko razume shvatiće

 

 

jeste ja sam matorac i ponosan sam na to, mislim matorac za vas tinejdzere a zapravo u srednjim godinama, ja sam ovde napisao par rečenica o nekim vanvremenskim vrednostima kao što je umetnost u jednoj underground sferi, jedna subkultura, to su neke, sa aspekta konformizma i mainstream establišmenta, kontroverzne vrednosti, a opet iz ugla korisnika veoma bitne vrednosti, žao mi je ali to sve VEZE NEMA s nečijim godinama i to nije bila tema, to što mi neko piše da sam matorac je kao da mi je napisao da imam obe ruke i slično, svako ima svoj put, glasi jedna mudrost sa dalekog istoka... u ovom kontekstu to "matorac# može da bude samo kompliment , doslednost u stavu itd...

ko razume shvatiće

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovih dana je 20 godina kako slušam thrash metal, pretežno, mada i drugi pravci su zastupljeni kod mene, pa, nisam baš mlad, neki od vas još nisu bili ni rodjeni tada, ali sam srećan kad na koncertima vidim toliko mladih ljudi, metal community je živa i to me raduje, dakle 1987. prvi put: SLAYER-FINAL COMMAND I METALLICA-MASTER OF PUPPETS, prve stvari... koje su me vezale za taj svet...

šta vi mislite o tome?

pozdrav svima!!!

vidimo se na kreator-u

Srecan jubilej. :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil::pivopije: :pivopije: :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U thrash vode sam usao pocetkom 1988 (do tada su bili AC/DC,Maideni,Motorhead,W.A.S.P...(malo pre toga se pojavise i Gunsi,a voleo sam i Europe) :redface: :redface: :) :) :)

Album koji mi je "poremetio" sve zivotne pravce je bio "Ride The Lightning" na TDK kaseti od 90 minuta ;) (na b strani bio je Garage Days). To je bio kraj! Odma` nakon toga krece nabavka svih Metallica, otkrivanje: Slayera, Testamenta, Anthraxa, Kreatora... Kasnije se pojavljuje se HM CAO :)

Bila su to neka druga vremena... :rockdevil:

Edited by hate squad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene Metallica 88, Justice turneja, Budimpesta :D

Ocekujem Dudija da uvelica proslavu :D

 

 

:pivopije:

 

Koji koncert je to bio nikada to zaboraviti neću . Jesi bio 1993 na Metallica na istom stadionu sa MEGADETH i THE CULT .

 

I da ne kažem 1991 Monsters of rock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кад смо код јебилеја... пардон, јубилеја, мени је ове године у фебруару било 10 година од прве свирке са првим бендом, а да ствар буде занимљивија та свирка је била пре него што сам отишао на било чију праву свирку.

Иначе, бројим 11 година металургије.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada necu zaboraviti kako smo krajem 80-ih i pocetkom 90-ih na pijaci kupovali (i krali, he-he) piratske kasete (made in Poland), pa posle presnimavali, precrtavali omote, i preslusavali ih dok se trake ne bi zguzvale ili pokidale. Tada je bogami bilo vremena da se celi albumi nauce napamet, a sad ne mogu da stignem ni da preslusam gomilu materijala koji nabavljam u mp3 formatu.

Ima dosta ljudi oko mene (nazalost i bivsih metalaca), kojima je neshvatljivo da sa 29 godina jos uvek slusam metal... Sta bi tek rekli kad bi me zatekli u sobi, kako uz muziku sviram air-guitar i mlatim kosom :):rockdevil:

 

:pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada necu zaboraviti kako smo krajem 80-ih i pocetkom 90-ih na pijaci kupovali (i krali, he-he) piratske kasete (made in Poland), pa posle presnimavali, precrtavali omote, i preslusavali ih dok se trake ne bi zguzvale ili pokidale. Tada je bogami bilo vremena da se celi albumi nauce napamet, a sad ne mogu da stignem ni da preslusam gomilu materijala koji nabavljam u mp3 formatu.

Ima dosta ljudi oko mene (nazalost i bivsih metalaca), kojima je neshvatljivo da sa 29 godina jos uvek slusam metal... Sta bi tek rekli kad bi me zatekli u sobi, kako uz muziku sviram air-guitar i mlatim kosom :):rockdevil:

 

:pivopije:

 

mi smo srodne duše definitivno, pisao si baš onako kako se i ja osećam, osim što imam 32 godine...

 

 

:pivopije:

 

Koji koncert je to bio nikada to zaboraviti neću . Jesi bio 1993 na Metallica na istom stadionu sa MEGADETH i THE CULT .

 

I da ne kažem 1991 Monsters of rock

 

 

da, da 1991 smo toliko bili oduševljeni thrash-om a i metallicom da kad su na nep stadionu izašli posle njih acdc mi smo krenuli kući...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...svako veče psole škole slušala se 202-ka i tako...

 

Bas to! Secam se kad je izasao Souls of Black od Testament-a, pustili su ceo album na 202-ci (jedan dan A stranu, sledeci dan B :mrgreen: ). Snimio sam nekoliko albuma sa te radio stanice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...