Jump to content

Daglas Adams


Recommended Posts

ja mislim da se ipak dele na 5 kategorija:

 

1. oni koji obožavaju knjigu

2. oni koji manje obožavaju ovu knjigu

3. oni koji još manje obožavaju ovu knjigu

4. oni koji uopšte ne obožavaju ovu knjigu

5. oni koji osećaju potpuno suprotno od obožavanja ove knjige

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја спадам у прву категорију. На неке форе нисам могао а да не урлам од смеха.

 

Него, зна ли неко где има да се нађе "Холистичка детективска агенција Дирка Џентлија"? Пре две године су је имали на сајму књига, али тада сам тек био узео "Водич...". Прошле године је нигде нису имали, а ни од тада је нисам видео!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је некако била неубедљива ...

:(

Једна од ретких књига које сам почео да читам и нисам је завршио.

Не, није ми ишло, не вреди ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je k'o bible :rockdevil:

Jednostavno, jedna od omiljenih knjiga...volem sve delove, doduse uvek sam ih i chitao sve zajedno..

 

Film me je extra razocarao..

 

Него, зна ли неко где има да се нађе "Холистичка детективска агенција Дирка Џентлија"? Пре две године су је имали на сајму књига, али тада сам тек био узео "Водич...". Прошле године је нигде нису имали, а ни од тада је нисам видео!

 

Ja uzeh oba Dirka..pa tako nesto..pre 3-4 godine na sajmu..isto highly preporucheno shtivo :da:

 

RIP Daglas

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, "Лосос сумње" би био заиста добар. Ето, и таква људина да рикне од срчке у 40 и некој...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Занимљивије би било да су је и код нас издавали као у оригиналу. Цео "Водич..." има 5 засебних књига писаних у различитим периодима, повезаних неколиким заједничким личностима. Мало је зајебан за читање одједном.

 

Иначе, филм је рађен само по првој књизи, која суправо и носи назив "Аутостоперски водич кроз галаксију".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prvo uspelo da se dokopam prve tri u jednom povezu. Mislim da je ekipa iz Oblaka u bermudama imala umesane prste u to izdanje. Naknadno sam cetvrtu i petu uzimao od ortaka. Zasebna izdanja, cini mi se da je dr Zoran Zivkovic organizovao to objavljivanje. Nikada se nisam licno uverio, ali mi je taj ortak rekao da je na taj nacin (zasebno) izdato svih pet. I na kraju kada je Alnari objavio svih pet u jednom, kupio sam za svoju kolekciju. Prvo mek povez, a potom i tvrdi. Ista izdavacka kuca je objavila i Dirka Dzentlija, s tim da bih istakao nesto losiji prevod "Holisticke detektivske agencije". A veoma zanimljiva mi je i veza tog dela sa Maidenima. Hint - "Rime of the Ancient Mariner". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зоран Живковић је дефинитивно имао везе са првим издањем, јер мислим да га је Поларис био издао. Моја бивша девојка је имала то, а ја ово новије, Лагунино ваљда, са оним глупим омотом.

 

Могли бисмо да отворимо тему и о Зоран Живковићу. Човек је легенда!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стварно? Пахек је цар... Легија непромочивих... какав стрип, КАКАВ СТРИП!!!!!!!!

 

Ја знам за оно издање где је на насловној страни нека кула, претпостављам управна зграда "Ауторстоперског водича".

Share this post


Link to post
Share on other sites

To imam, "Alnarijevo" izdanje. Ono koje je ilustrovao Pahek, a i pominjana zasebna izdanja, su daleeeeeko starija. Ako nisam nesto pogresno nafurao, Zoran Zivkovic (dobi covek pre par dana Nagradu Isidora Sekulic) je upleo prste u ono gde je svaka knjiga zasebno izdavana.

Edited by Mr. Horrible Gelatinous Blob

Share this post


Link to post
Share on other sites

Као што рекох, мислим да је то из неке старе Поларисове едиције, где је издата и гомила књига Исака Асимова и још пуно аутора. Страшна едиција, имали су продају наруџбеницама преко "Забавниак", сад их нигде не можеш наћи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја спадам у прву категорију. На неке форе нисам могао а да не урлам од смеха.

 

Него, зна ли неко где има да се нађе "Холистичка детективска агенција Дирка Џентлија"? Пре две године су је имали на сајму књига, али тада сам тек био узео "Водич...". Прошле године је нигде нису имали, а ни од тада је нисам видео!

 

 

uzela je ja na sajmu prije 3-4 godine.. uglavnom, iscimaj Sanju - ona ce ti je pozajmiti/dati..posto mi porodicno ne podnosimo D.A. i Dirk Dzentlija i sva ta proseravanja.. na zalost, dali smo pare na govno.. ali dobro, nije prvi put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кад сте проклети аматери. Сад видим зашто си била онако лош новинар. :P

 

Најјачи део књиге, тачније "Ресторана на крају васељене", односи се на путовање кроз време:

"Највећи проблем у свему томе, у ствари, је граматички, а главно стручно дело из те области коме се треба обратити јесте рад др Дана Стритменшера под насловом "Приручник за времепловце о хиљаду и једном временском облику глагола". Оно ће вам, на пример, објаснити како да опишете нешто што је требало да вам се догоди у прошлости пре него што сте ви то избегли временским скоком за два дана у будућност да бисте га заобишли. Случај ће бити описан на различите неачине у зависности од тога да ли гледате са тачке гледаша вашег природног времена, из времена у даљој будућности или, пак, из прошлости која долази пре тога, а ствар се даље усложњава могућношћу да разговор водите у тренутку док путујете из једног времена у друго с намером да постанете сопствена мајка или отац.

Већина читалаца стиже најдаље до глаголског облика званог модификовани субинвертовани плагално конјуктивни интенционал будући, пре него што одустане; и, заправо, у каснијим издањима те књиге све странице после ове тачке остављене су празне да би се уштедело на штампарским трошковима.

...Саграђен је на изломљеним остацима једне планете која је на крају уништена и која је (хоћесте бићела бити)...

...У њему гости заузимају (хоћесу до-заузимати) места за столовима и једу (хоћесу до-посматрати) док читаво постање експлодира око њих.

...Можете да дођете (можетесу дођесу до-кад) у било који термин без претходне најаве (после-до препосле најаве), јер места можете резервисати ретроактивно када се вратите у своје време (можетеда до-резервисати јестента до препосле послечимно враћодлазећи ретрокући).

...Иначе, место можете посетити колико год пута желите (могесу до-посет ре-одпосећујућивати - и тако даље - за остале глаголске исправке консултујте књигу др Стрименшера)..."

 

Ја сам урлао читајући ову граматику!

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је убедљиво најсмешнији био онај део када излазе из унутрашњости неке планете (чини ми се) и затичу Марвина који се сав сморио јер је компјутер свемирског брода оних пандура извршио самоубиство после разговора с њим.

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

rna:

 

tolika kolicina nebuloza, a sve zarad neke jadne parodije, i neubjedljivog smijeha - meni licno je totalno idiotski. toliko je sve konfuzno i nabacano, da ne moze ni da se cita.

 

idiotizam zarad idiotizma.

 

ali Boze moj, ko voli nek izvoli.

 

p.s. ma nek si ti bolji novinar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

А шта знам, два блесава робота... Додуше, Марвин је вазда био депресиван... Не, немају везе, кад мало боље размислим.

 

p.s. ma nek si ti bolji novinar ;)

Ја сам фармацеут и музичар аматер!

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је некако била неубедљива ...

:(

Једна од ретких књига које сам почео да читам и нисам је завршио.

Не, није ми ишло, не вреди ...

 

isto

 

a ona druga 'nesto nesto dirk dzentli' je jos puno gora

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...