Jump to content

Vidimo se u čitulji (1995)


Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nazalost, taj film bi mogao da ima nastavak sniman u trenutku dok ovo pisem. Koliko vidim, jedino sto se promenilo od onda je "stajling" (sad brbani imaju bar malo vise ukusa za odevanje) i imena glavnih likova. Pogledajte samo face u svim dzipovima, avensisima, bmwovima i recite da to nije to isto. Jedino po cemu se razlikuje vreme iz filma od danasnjeg je u tome sto je vecima starijeg olosa "zanat" ucila napolju i samim tim morala da bude malo veca faca od danasnjeg tatinog sina koji je od istog dobio neka kola, maznuo pistolj zaduzen nekad davno od "sluzbe", natakao krstacu na retrovizor da se slucajno nikad ne kaze da je tatica bio verni radnik te iste "sluzbe" i osvojio svet time sto se zaposlio kod nekog veceg lopova kao security ili otvorio kafic/kladion`cu/menjacnicu. Bice zanimljivo pogledati film, ako isti ikad bude snimljen, o danasnjoj "deci" kojima su heroji Legija, orlovi, skorpioni i ostala gamad. Neizivljena generacija stasava i otud ponovo eskalacije tuca i ubistava, droge ponovo nikad vise (a bilo je prilicno zatisje po tom pitanju). Secam se scene iz filam u kojoj intervjuisu neku klinku od 15ak godina na nekom splavu/folkoteci gde ona govori kako joj nije vazno sta ce biti sutra, vazno je danas, hoce sve. U to vreme je moja generacija, odrasla na punku, lepku i artanima, gledala na takve drolje kao na obican olosh. Sada imamo slucaj da su i "dobra deca" ista takva, nije redak slucaj da je najbolje dete u nekoj gimnaziji nakvarcovna kurvica kojoj je odlazak na Cecin koncert i vidjenje sa deckom koji ima svoj "biznis" highlight zivota.

Potpisujem! A sto se opet mrste balavci i svi su im krivi.......90. se vracaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film je na svoj nacin kult. Prica o kriminalu iz usta samih krminalaca.

 

Moja tetka je isla sa Kneletom u skolu btw.

A moja keva je Kneleta učila da igra poker još dok je on bio običan klinac iz kraja:) Meni je ona stara garda iz filma : Boris Petkov,Djuro Radonjić Grof,Bata Trlajić,Bojan Petrović,Goran Vuković...i oni što ih nema u filmu: Djordje Božović Giška,Ćenta,Ljuba Zemunac itd. mnogfo gotivnija od ovih novih šabana Bane Grebenarević,Mihajlo Divac,Onaj lik što 200 puta izgovori RAZUMEš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е да, Дивац, јебено тај човек НИЈЕ ЗНАО више од 15 речи. Разумеш, брате, ја њега, разумеш, разумеш, разумеш (је л' има неко представу како да напишем оно дизелашко Ш? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima i jedan snimak gde on prica kako ce za sebe da veze atomsku bombu i da skoci na tiranu al to ne mogu nigde da nadjem :)

 

То исто прича отац неког турчина (сарајевског), али за Бгд (у документарцу о текми СРЈ-БИХ). :)  Знао сам да обрезани то нису могли сами смислити...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma...mi se smejemo a sto je najgore, oni su bili mrtvi ozbiljni. nisu ni zasluzili nista bolje..sljam :D

 

Da, a sada su samo mrtvi...

:mrgreen:

Ako budete isli na topcidersko groblje mozete slobodno da prosetate i vidite par likova ( spomen ploca ) iz dokumentarca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su onde najjaci likovi Bojan Petrovic i Zeljko Rutovic. Jedino su mi oni delovali sa malo mozga! Cak sta vise pre par godina mi je drugar pricao da je bio kod Rutovica jer je on poslovni partner njegovom caletu sto znaci da je moguce da je jos ziv.

A nepobedivi ima jos par intervjua

http://video.google.com/videoplay?docid=-4...h&plindex=0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su onde najjaci likovi Bojan Petrovic i Zeljko Rutovic. Jedino su mi oni delovali sa malo mozga! Cak sta vise pre par godina mi je drugar pricao da je bio kod Rutovica jer je on poslovni partner njegovom caletu sto znaci da je moguce da je jos ziv.

A nepobedivi ima jos par intervjua

http://video.google.com/videoplay?docid=-4...h&plindex=0

ja poznajem rutovicevu cerku xD

 

inace ja sam odrastao na ovom govnetu od filma bili su nam uzori a vecini mojih bivsih ortaka i ostali xD devedesete na vozdovcu jos nisu prosle...

Edited by s0ki

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...