Jump to content

The Rolling Stones


LazaGNR

Recommended Posts

Nisam ja došao ni da pljujem Stonse ni da hvalim Bitlse, ali mora se malo osnovnih stvari znati. Od svih stvari koje si ti nabrojao, široj publici poznate su tri ili četiri, plus što su nekoliko stvari sa te liste zapravo obrade. To što ti voliš neku stvar ne znači da je to hit. :da: I pošto vidim da se u Bitlse ne razumeš, pustiću te da misliš da su Stonsi nešto i postigli.

 

Hmm... U stvari još jedno trik pitanje: Koji bend je prodao najviše singl ploča u istoriji rock muzike?

 

Hint: Nisu Bitlsi.

Od svih tih stvari koje je nabrojao gore meni su poznate sve!Mada za neke,priznajem neznam da su obrade...

 

 

Po muziciranju niko ni ne tvrdi da su najbolji.

I tu se slazem,ako tako gledaš bilo je mnogo boljih bendova.

 

Cccccccc... Pa oni nisu ukupno izdali 15 singlova... :icon_ne:

 

 

Pričam o tome da uopšteno Stonsi nisu najveći rok bend ikad, po hiljadu pokazatelja. Ne umanjem njihov značaj za današnju scenu (pa i onu od pre 40 godina) nego samo konstatujem da ne može neko da kaže "Bitlsi mogu da im pljunu pod prozor" i da se tek tako izvuče s tim.

 

Ajde da izostavimo Elvisa jer je on kategorija za sebe, pa da počnemo.

 

1. Bitlsi su prodali više albuma od Stonsa. Majkl Džekson je prodao više albuma od Stonsa. Čak su i The Eagles prodali više albuma od Stonsa.

2. Po broju prodatih singlova, prvo ide Led Zeppelin (odgovor na moje pitanje), pa opet Bitlsi, pa zatim Abba pa Queen. Gde su tu Stonsi?

3. Prvih mesta na listama singlova Stonsi imaju duplo manje nego Bitlsi, u karijeri koja je trajala (i još uvek traje) 30 godina duže. Više prvih mesta ima i Abba, i Klif Ričard, čak i jebena Maraja Keri.

3. Stonsi važe za bend koga je uživo videlo najviše ljudi (ukupno), ali to je zato što su jedini preživeli dinosaurus i idu na turneje neprestano već 40 godina. Ko je zvanično nastupio pred najvećim brojem ljudi ikad? Zamislite, Rod Stjuart! Na drugom mestu AC/DC, pa Metallica. Gde su Stonsi, opet?

 

Po čemu su oni toliko veći od ostalih? Ja bih voleo da mi to neko objasni...

 

A zaboravio si da su Rolling Stones okupili 2 miliona ljudi na Kopakabani u Riu,a!?

 

Elem,možda se nisam dobro izrazio negde,ali svakako da su Stounsi nejpoznatiji bend odmah posle Beatles-a(neračunajmo tu Elvisa,Hendrix-aJanis Joplin,itd. pošto su to bili solo izvođači).Govorimo o bendovima!A to shto su Beatlesi poznatiji od njih i što su prodali više ploča ne znači da su više postigli.Naime raspali su se 1970. a Stounsi i dan danas postoje!Uostalom,Stounsi su napravili revoluciju u muzici,i protivili su se tadašnjim vlastima i režimu,dok su ovi drugi bili prihvaćeni od strane istih!E o tome se radi.

 

Takođe ni ja nisam došao ovde da pljujem Beatlese a da hvalim Stounse da se razumemo!

 

Edited by Janick_Gers

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao si ko je PRODAO najvise singlova a ne IZDAO.

I odgovorio ko je prodao. Stonsi su izdali više singlova od Bitlsa i Zeppelina zajedno, ali su ovi prodali više. :da:

 

1. Elem,možda se nisam dobro izrazio negde,ali svakako da su Stounsi nejpoznatiji bend odmah posle Beatles-a

 

2. A to shto su Beatlesi poznatiji od njih i što su prodali više ploča ne znači da su više postigli.Naime raspali su se 1970. a Stounsi i dan danas postoje!

 

3. Uostalom,Stounsi su napravili revoluciju u muzici

 

4. i protivili su se tadašnjim vlastima i režimu,dok su ovi drugi bili prihvaćeni od strane istih!

1. Odmah posle Bitlsa, to i ja kažem, ali ovde ne piše tako:

Najveci su,tu nema shta...Najvishe su postigli u istoriji rock muzike,cak ni Beatlesi nemogu da im pridju!!!

 

2. Znači to što su se Bitlsi raspali umanjuje njihov uspeh? Izvini, ali opet moram da ti kažem da lupaš gluposti. To je kao kad bi rekao: "Alvin Lee je uspešniji od Hendrixa jer je Hendrix umro 1970 a Lee je još živ!" :)

 

3. Čime? Obrađujući Dilana i Klifa Ričarda? Stonsi su uvek bili izuzetno popularni, to ne sporim, ali nikada ništa nisu inovirali, a kamoli da su napravili revoluciju u muzici.

 

4. Možda zaboravljaš koliko puta je Lenon bio hapšen zbog pljuvanja po režimu britanske monarhije? :da: Sem toga, i Mik Džeger i Makartni nose viteške titule, znači da su jednako omiljeni kod kraljice. A to je ista ona kraljica koja je vodila "tadašnji režim". :da:

Edited by Hudini

Share this post


Link to post
Share on other sites

I odgovorio ko je prodao. Stonsi su izdali više singlova od Bitlsa i Zeppelina zajedno, ali su ovi prodali više. :da:

 

 

1. Odmah posle Bitlsa, to i ja kažem, ali ovde ne piše tako:

 

 

2. Znači to što su se Bitlsi raspali umanjuje njihov uspeh? Izvini, ali opet moram da ti kažem da lupaš gluposti. To je kao kad bi rekao: "Alvin Lee je uspešniji od Hendrixa jer je Hendrix umro 1970 a Lee je još živ!" :)

 

3. Čime? Obrađujući Dilana i Klifa Ričarda? Stonsi su uvek bili izuzetno popularni, to ne sporim, ali nikada ništa nisu inovirali, a kamoli da su napravili revoluciju u muzici.

 

4. Možda zaboravljaš koliko puta je Lenon bio hapšen zbog pljuvanja po režimu britanske monarhije? :da: Sem toga, i Mik Džeger i Makartni nose viteške titule, znači da su jednako omiljeni kod kraljice. A to je ista ona kraljica koja je vodila "tadašnji režim". :da:

Izvinjavam se,možda sam se malo pogrešno izrazio,ali nisam tako mislio,moja greška,sorry :da::mhihi:

Ali,čekaj moram da te pitam nešto...kako ti kažeš,u bukvalnom prevodu tebi je skroz OK to što Beatlesi posle 38 godina od raspada žive na staroj slavi(što je naravno istina)! A Stounsi su za tih 38 godina stvarali i stvarali .... Pa care,ja ipak mislim da ti i nije pravda,al ajd sad :D NE volim kad neko živi na staroj slavi...samo sam to hteo reći.

Pa nije i da nisu nikada ništa inovirali...ajd da kažem da si sad ti lupio glupos' al nemoj sad opet,uletećemo duboko u raspravu što nebih voleo jer mi to i nije bio cilji zaista!

 

Jes Lenon,svaka mu čast za to!Stvarno sam zaboravio...sad se setih kad je rekao : " Beatlesi su popularniji od Isusa" ,mada je se tu malo skenjao ali ajd sad(malo više ustvari) :)! I NE zaboravi da Kit Ričards s' i Brajan Džouns nisu s' druge strane bili baš omiljen kod kraljice kad Jagger i Mc Cartney :da:

I sećaš se valjda i toga da su Beatlesi bili primer čistih i finih momaka,sa lepim frizuricama,itd. a da su Stounsi terali kontru kao čupavi i štrokavi :mhihi::) :) :),mislim pazi,ja se toga naravno NE sećam jer tad nisam bio ni u planu a kamoli rođen :D ali iz priče znam,roditelji,televizijia,i ostalo zlo :)!

PoZzDraV !!! :)

Edited by Janick_Gers

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ali,čekaj moram da te pitam nešto...kako ti kažeš,u bukvalnom prevodu tebi je skroz OK to što Beatlesi posle 38 godina od raspada žive na staroj slavi(što je naravno istina)!

 

2. Pa nije i da nisu nikada ništa inovirali...ajd da kažem da si sad ti lupio glupos' al nemoj sad opet,uletećemo duboko u raspravu što nebih voleo jer mi to i nije bio cilji zaista!

 

3. sad se setih kad je rekao : " Beatlesi su popularniji od Isusa" ,mada je se tu malo skenjao ali ajd sad(malo više ustvari)

 

4. I sećaš se valjda i toga da su Beatlesi bili primer čistih i finih momaka,sa lepim frizuricama,itd. a da su Stounsi terali kontru kao čupavi i štrokavi

1. Niti to kažem, niti je to istina. Nakon raspada Bitlsa, Makartni je izdao još dvadesetak albuma, a ostali svako po još desetak. Lenon i Harison su bili muzički aktivni do smrti, Makartni i Ringo su aktivni još uvek. Samo što ne sviraju zajedno. Jel to "življenje od stare slave"?

 

2. Evo, lepo ću da te zamolim da mi objasniš tačno šta su to Stonsi inovirali. Jer, meni to izmiče. Znam za brdo bendova koji su uneli ogromne inovacije u r'n'r, između ostalog Bitlse, ELP, Queen, Floyd... ali nekako ne vidim da su Stonsi uneli bilo šta novo.

 

3. To je potpuno pogrešno shvaćena rečenica koja se odnosila na sunovrat društvenih vrednosti krajem šezdesetih. Lenon je u gomili intervjua objasnio naširoko i nadugačko šta je zapravo time hteo da kaže. Ali, eto i danas ima ljudi koji to ne shvataju kako treba.

 

4. Sećam se da je Mik Džeger izjavio pre desetak godina: "Mi nismo namerno terali kontru Bitlsima. Kad pogledam naše snimke iz tog vremena, svi smo bili oprani, opeglani i očešljani, ali oni su bili lepši od nas i devojke su ih više volele. A taj epitet čupavih i prljavih momaka je došao tek kasnije."

 

Naravno, to ne znači ništa. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricamo o bendovima kao Stonesi, Zeppelini, Beatleasi itd, sve su to legende i utemetelji rock´n´rolla, tesko je reci ko je vise postigao ili bio bolji jer su svi oni dostigli apsolutni vrh. Beatlesi su po meni vise isli nekom pop linijom, Stonesi su isfurali taj dirty rock fazon, ok dosta bazirano na bluzu ali ipak nesto novo u to vrijeme (mozda ne u samom pocetku karijere), vracaju se iz decenije u deceniju i ne silaze sa vrha itd. Ja ne tvrdim da je neki od tih giganata veci od nekog drugog. To je vise stvar ukusa. Ja radije slusam Stonese nego Beatlese.

 

Hudini, volio bih da stavis neku referncu za te podatke o prodaji singlova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broj prvih mesta singlova na top listama u Velikoj Britaniji (izvor - UK singles chart records):

21 - Elvis Presley

17 - The Beatles

15 - Westlife

14 - Cliff Richard

12 - Madonna

12 - The Shadows

10 - Take That

9 - ABBA

9 - Spice Girls

8 - The Rolling Stones

 

 

 

Bendovi i muzičari sa najviše prodatih nosača zvuka (albumi i singlovi zajedno); (izvor - www.answers.com):

Preko 500 miliona (po broju prodatih nosača):

1. The Beatles

2. Bing Crosby

3. Michael Jackson

4. Elvis Presley

5. Frank Sinatra

Preko 250 miliona (po abecednom redu):

1. ABBA

2. Alla Pugacheva

3. Cliff Richard

4. Elton John

5. Julio Iglesias

6. Led Zeppelin

7. Madonna

8. Pink Floyd

9. Queen

10. Rod Stewart

11. Tino Rossi

The Rolling Stones su u kategoriji "preko 100 miliona", koja je takođe poređana po abecednom redu, tako da se ne zna tačno na kom su mestu.

 

 

 

Broj zlatnih, platinastih i multi-platinastih ploča (izvor - www.classicbands.com):

1. Elvis Presley 158 (89-46-23)

2. The Beatles 101 (41-36-24)

3. Barbra Streisand!!! 91 (50-28-13)

4. The Rolling Stones 76 (39-26-11)

 

 

Najveći broj posetilaca na koncertu (izvor - www.rockandrollbadboy.com):

1. Rod Stewart, Rio De janeiro 1994 - 3.500.000!!!

2. Garth Brooks, New York 1997 - 750.000

3. US Festival, Devore, California 1983 - 670.000

4. Summer Jam hipi festival, Watkins Glen 1973 - 600.130

5. Isle of Wight Festival 1970 - 600.000

6. Simon & Garfunkel, New York 1981 - 500.000

7. Toronto SARS Benefit festival, 2003 - 450.000

8. Woodstock, 1969 - 400.000

...

 

 

Mrzi me da tražim dalje. Moja poenta ostaje - Stonsi jesu među najvećim bendovima ikad ali nisu najveći ni po jednom pokazatelju, osim možda po dužini karijere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveći broj posetilaca na koncertu (izvor - www.rockandrollbadboy.com):

1. Rod Stewart, Rio De janeiro 1994 - 3.500.000!!!

1.1 Rolling Stones 1.500.000 >

2. Garth Brooks, New York 1997 - 750.000

3. US Festival, Devore, California 1983 - 670.000

4. Summer Jam hipi festival, Watkins Glen 1973 - 600.130

5. Isle of Wight Festival 1970 - 600.000

6. Simon & Garfunkel, New York 1981 - 500.000

7. Toronto SARS Benefit festival, 2003 - 450.000 sta mislis zbog koga su dosli ?? pa Stones

8. Woodstock, 1969 - 400.000

9. Hide Park 1969 -Stones > 300.000

10. Altamont 1969 - Stones ???? > 250.000

 

Mrzi me da tražim dalje. Moja poenta ostaje - Stonsi jesu među najvećim bendovima ikad ali nisu najveći ni po jednom pokazatelju, osim možda po dužini karijere.

Moras da budes malo sveobuhvatniji

p.s

sad tek vidim kako si dosao do izvora "ask Brett", mislio sam da si ozbiljniji.

Edited by ilegalac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bendovi i muzičari sa najviše prodatih nosača zvuka (albumi i singlovi zajedno); (izvor - www.answers.com):

Preko 500 miliona (po broju prodatih nosača):

1. The Beatles

2. Bing Crosby

3. Michael Jackson

4. Elvis Presley

5. Frank Sinatra

Preko 250 miliona (po abecednom redu):

1. ABBA

2. Alla Pugacheva

3. Cliff Richard

4. Elton John

5. Julio Iglesias

6. Led Zeppelin

7. Madonna

8. Pink Floyd

9. Queen

10. Rod Stewart

11. Tino Rossi

The Rolling Stones su u kategoriji "preko 100 miliona", koja je takođe poređana po abecednom redu, tako da se ne zna tačno na kom su mestu.

 

 

 

 

 

 

Mrzi me da tražim dalje. Moja poenta ostaje - Stonsi jesu među najvećim bendovima ikad ali nisu najveći ni po jednom pokazatelju, osim možda po dužini karijere.

 

Na tom sajtu koji si naveo sam nasao ovu listu http://www.answers.com/topic/list-of-best-...t=entertainment

 

Koliko vidim to je ista lista kao ova http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-...ts#cite_note-20

Samo sto su na ovoj na wikipediji Stonesi u kategoriji 200 - 500 miliona sto moze znaciti bilo koja cifra izmedju.

 

Ako pogledas referensu na obe liste ona vodi ka ovom sajtu http://web.abo.fi/~jbacklun/moneymen.htm gdje izmedju ostalog pise "Stones' total worldwide sales were said to exceed 200 million copies in 1990". Dakle prije 18 godina, od tada je izaslo nekoliko vrlo uspjesnih albuma. Voodoo Lounge, Bridges to Babyloon itd i nekoliko kompilacija kao Forthy Licks itd.

 

Ma nije bitno, to ja ta ekipa velikana gdje je tesko reci ko je veci. Nekada su se ljudi diljelili na fanove Stonesa ili Beatlesa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitajući Hudinijeve poruke na ovoj temi sjetih se činjenice o Čaku Norisu koja kaže:

 

"Čak Noris je ispravio krive Drine."

 

Čak je legenda, majke mi. Siguran sam da on stoji iza Stonsa. Drugog objašnjenja nema.

 

Iz kog crtaća sad ti izbijaš,života ti :) :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije bitno, to ja ta ekipa velikana gdje je tesko reci ko je veci. Nekada su se ljudi diljelili na fanove Stonesa ili Beatlesa.

Nekad. Ali mi je neverovatno da to postoji i danas.

 

Što reče moj ćale: "Kad sam ja bio mlad svi su se delili na fanove Bitlsa ili Stonsa a ja sam slušao Zeppelin i bolelo me." :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspad Rolling Stonesa?

 

Keith Richards i Mick Jagger bili su jedni od najproduktivnijih saradnika već 40 godina. Ali izgleda da je i ovoj saradnji došao kraj.

 

Špekuliše se da su Roling Stonesima dani odbrojani nakon teških riječi između dva lidera benda.

 

Daily Mail prenosi kako je zadnjih mjeseci Richards govorio loše stvari o kolegi Micku s kojim je u zadnje tri godine prošao cijeli maraton u okviru Bigger Bang turneje.

 

Jagger je, na drugoj strani, prokomentarisao autobiografiju koju njegov prijatelj piše rekavši: "Mislim da bi prvo trebalo da budeš u stanju da zapamtiš svoj život, pa onda da pišeš o tome." :bigblue:

 

Rastuća netrpeljivost između dvojice frontmena grupe je započela uslijed Mickove nepresušne energije koja je u totalnoj suprotnosti sa Richardovim hinjskim nastupom na sceni, a i inače, kažu izvori bliski grupi.

 

Prije dva mjeseca, Richard je Micka nazvao čudakom: "On uvijek želi kontrolisati stvari i mi tu ništa ne možemo učiniti. Mick je manijak. Ne može ustati ujutro a da odmah ne zna koga sve treba nazvati. Nasuprot tome, ja sam više tip koji prvo zahvali bogu što je budan i onda sačekam tri ili četiri sata prije nego išta uradim."

 

Ova dvojica muzičara poznaju se već 50 godina, tačnije od osnovne škole u koju su zajedno išli u Dartfordu.

 

Prepucavanja između njih dvojice u javnosti dešavala su se i ranije, a jednom prilikom Jagger je za svog kolegu rekao da je "kao razmaženo dijete koje nije dobilo svoj sladoled."

 

Fanovi grupe reakcije su iznijeli na njihovom web site-u navodeći kako je utrka u toku i bodujući svaki potez.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Može li jedno pitanje za fanove, ako ih ovde ima?

 

Skinuo sam album Their Satanic Majesties Request, i super je album, ali me jedna stvar čudi. Kod mene pesme nisu onih dužina kako piše na wikipediji ili amazonu. U čemu je stvar? Npr. wikipedia kaže da 'She's a rainbow' traje 4 minuta i nešto, kod mene je sedam. Sing this all together kod mene traje 5 i po minuta, na wikipediji i amazonu piše da je trajanje tri i nešto. What's the deal? Zbunjuje me...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li jedno pitanje za fanove, ako ih ovde ima?

 

Skinuo sam album Their Satanic Majesties Request, i super je album, ali me jedna stvar čudi. Kod mene pesme nisu onih dužina kako piše na wikipediji ili amazonu. U čemu je stvar? Npr. wikipedia kaže da 'She's a rainbow' traje 4 minuta i nešto, kod mene je sedam. Sing this all together kod mene traje 5 i po minuta, na wikipediji i amazonu piše da je trajanje tri i nešto. What's the deal? Zbunjuje me...

kupi plocu

Mozda si skinuo outtakes :)

o raspadu :)

oni jednostavno ne mogu jedni bez drugih, a niko nije dovoljno jak da prizna to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Ovih dana sam se malo vratio Stonesima poslije nekoliko godina i tako slušam uglavnom neke stvari na koje do sada nisam posebno obraćao pažnju, neke stare live snimke, neke koje generalno prolaze ispod radara i tako to, međutim okolo - naokolo, uvijek nekako završim da odslušam cijeli Bridges To Babylon...

 

Sjećam se da je nakon Voodoo Lounge taj album uglavnom dočekan kao razočarenje ili u najbolju ruku "ništa posebno" album kad je izašao, bjesomučna medijska eksploatacija Anybody Seen... i sve to je i učinilo da nekako "preletim" preko njega, čak i u kasnijim godinama kad sam pažljivije slušao Stonese, nisam mu posvećivao pažnju koju zaslužuje jer je postao ono neki album koji je jednostavno tu, na kome znaš svaku pjesmu i svaki naziv ali ga nikad zaista ne pustiš i SLUŠAŠ...

 

Međutim, stvarno je riječ o monstruozno dobrom albumu, na kome skoro da nema slabog mjesta.

Flip The Switch, Out of Control, Too Tight, Saint of Me, Thief in the Night, pa na kraju i Anybody Seen My Baby, pa Already Over Me... sve gigantske pjesme!

 

U paketu sa živim Stripped koji je izašao malo prije njega i koji je isto tako super-zanimljiva kolekcija različitih verzija live snimaka (imam ga i u autu, toliko mi prija), kao i sa Voodoo Lounge, čini da kad se sve to sad realno sluša, sa ove distance i sa "čistijim" ušima, shvatiš da je zapravo period devedesetih godina za Stonse bio puuuuno kvalitetniji, plodniji i važniji nego što se to tada činilo, upravo tih devedesetih...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš mi se sviđa se zvuk i produkcija, prije svega... Mislim da bi bio mnogo konkretniji da ima koju pjesmu manje, ali ni u kom slučaju nije slab album, naprotiv.

Uz preskakanje par stvari - meni i dalje uživancija za slušanje. Nije mi u najomiljenijim samo zbog tog viška pjesama. Da je kraći 15-20 minuta, bio bi za najviše ocjene.

 

Jbg, imaš Rough Justice, Rain Fall Down, It won't take long, Back of my Hand, This Place is Empty, Dangerous Beauty, Driving Too Fast, pa Laugh I Nearly Die... na jednom mjestu nakon više od 50 godina karijere, malo li je u današnje vrijeme? 90% bendova tako nešto ne mogu da naprave ni na prvom albumu!

 

A ti?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

slican utisak sam stekao i ja , drago mi je sto su posle 50 godina karijere imali inspiracije da napisu zaista dobre pesme meni je sa njega omiljena

Verovatno se nikada nece ponoviti ovakav bend , da moze posle toliko godina trajanja da bude i dalje u vrhu kvaliteta
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...