Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Žene, imate li neki dobar recept za bajadere? Gledam na netu, ali mi nije sve baš najjasnije (manje vina, manje vina). Kad napravim one dve različite smese šta da radim sa njima, kako i gde da ih sipam. Negde piše da prvo treba da se ohladi, pa onda sipa?

Ili ako znate recept za neki drugi jednostavni kolač, koji može bez većih problema da se napravi za 30-ak duša (komad, dva za svakog)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa napravi brownije :D

250g cokolade, 220g putera, 170g secera, 4 jajeta, 2 ampule dr Oetker vanile, mrvica soli i 200g brasna. Prvo cokolada i puter pa se doda secer pa vanila pa jedno po jedno jaje pa po malo brasna i so. Peces 20ak min u prethodno zagrejanoj na 165 stepeni. Ova kolicina je za oval od 28cm.

Garantovano otkidanje i zahtevanje repeta :D

Mada za 30ak ljudi bi ti trebala 2-3 ovala... dva smo pojeli nas 6 za 24h. Al ako ti gosti ne ostaju dugo nemaju vremena da se oporave i traze jos.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa napravi brownije :D

250g cokolade, 220g putera, 170g secera, 4 jajeta, 2 ampule dr Oetker vanile, mrvica soli i 200g brasna. Prvo cokolada i puter pa se doda secer pa vanila pa jedno po jedno jaje pa po malo brasna i so. Peces 20ak min u prethodno zagrejanoj na 165 stepeni. Ova kolicina je za oval od 28cm.

Garantovano otkidanje i zahtevanje repeta :D

Mada za 30ak ljudi bi ti trebala 2-3 ovala... dva smo pojeli nas 6 za 24h. Al ako ti gosti ne ostaju dugo nemaju vremena da se oporave i traze jos.

 

Au jebote koja je to droga, meni tetka iz Nemacke posalje pun kurac toga, i sve ode za par dana (a ima ih za ceo mesec  :haha:).

Sad cu taman i sam da ih pravim.  :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sticajem okolnosti imam 4-5 ovih pavlakica

slatka-pavlaka.png

misli smo da ce biti dobra stvar za kafu (malo da se sipa umesto mleka) ali ovo je bljak, ima ukus ko puter :frown:

 

Sta da radim sa tim? Ima li neko kakav dobar recept u kom bi mogla ovo da iskoristim?

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednu ulupaš pa staviš u fil za kesten tortu

 

od dve napraviš šlag odozgo

 

 

dve saspeš u veliku pastu verde (brokoli, prokelj, šta imaš naseckaš, na proprženom rumenom belom luku preplašiš malo pa dodaš ovo da ukuva i onda pastu i gotovo) to bi bilo za 4 osobe

 

 

srry za interpunkciju :P

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kalenic kolje sa ciframa ljudi!

isti ali jbn isti pasulj je duplo skuplji na pijaci nego u mishkovicevim mini ducanima, a imam osecaj da je iz neke humanitarne pomoci. zovu ga tetovac a uopshte ne lichi na isti. mada se lepo raskuva.

 

p.s. napipao sam kekstra kombinaciju za divljach (jedan komshija je masovni ubica zercova veprova i restatka shumske i livadske faune) nije skupo, meso je kestra (koncentrat nikakve vrste nije ni omirisalo) zercovi su ogromni moguce da su zloupotrebljivali steroide (ko jbni nemachki ovchari su)lakshe se chiste nego tovni pilici.

 

nadjite lovca u koshiluku i proshirite vashe kulinarske vidike.

 

neka telence, pile i gica josh malo pozhive dosta smo ih izarchili za sad.

Edited by krezavy

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ajlin

 

u kotlicu na tihoj vatri mada mozhesh i u loncu na shporetu

 

ochistish zerca, ma koliko veliki zeka bio razocharace te kolicko mesa ima na sebi tako da opushteno malo slaninice zarachunaj ili sharenije govedine (rozbratne ili rebarca, narvno odvoj koske)

 

meso iseckaj na komade dovoljne da se mogu smatrati zalogajem (ali ne prevelikim)

 

odvoj od velikih kostiju jer postoji mogucnost ukoliko krchkash to u kotlicu da ga sluchajni prolaznici pomeshaju sa veshtichjim krchkom (ivica i marica znash na shta mislim)... ljudima takvi momenti ubijaju apetit (ima nas raznih)

 

GENERALNO GLAVNI PROBLEM JE TO SHTO SU LOVCI REKREATIVCI i glavni trip im je da roknu neshto a nije im bitno shta i kako tako da kad birash zeku trazhi da ti donesu nekog kojem po mogucstvu nije "prosut" stomak jer postoji mogucnost da je meso ozhucheno (kad pukne zhucna kesa meso mozhe postati neupotrebljivo jer je zhuc prepuna otrova, gorka i smrdi)

da pazi i kad chistish zeku ili pile ili bilo shta da mu ne pocepash tu bedu (mada su jako male shanse za to)

 

prilikom dranja vecina dramlija (sachme) ispadne sama ali bi bilo pozheljno prekontrolisati svako parchence jer olovo bash i nije zdravo.... ZDRAVOOOO

 

i naravno lovce mrzi da odkrve ulov tako da meso morash da isperesh u nikad dovoljno vode da bi izvukla svu krv iz njega (divljach je sva generalno tamnija od resto mesishta bash zbog lenjosti lovaca) iseckaj meso da se laksehe odkrvi.

 

(veoma koristan savet koji vazhi za svu divljach je da meso treba staviti u zamrzivach makar jedan dan jer se tekstura mesa uchini mekshom usled povecanja zapremine zaledjenih sokova u mesu, e onda dolazi na scenu pac (mada za paprikash i nije neophodna ni jedna od ovih fora jer meso se raskuva samo i upije sve zachine u procesu krchkanja))

 

resto je klasika

 

izdinstash crni i beli luk

sitno seckanu zelen (ili ako bash mora dodaj fegetu ili neki od takvi zachina kasnije)

krni seckanog zeca u lonac (nadam se da ovo nece videti Zec iz nadimacha)i parchence shareno teletine ili slaninice)i krchkaj krchkaj krchkaj lagano, dodaj lovor (lorber)i ljutu papriku svezhu i krchkaj krchkaj krchkaj. zeki treba dosta izvalicesh po teksturi mesa kad je dosta. tad ubaci pechurke npr(ja tako to volim) belo vino (oko 3-4dl na kotlic od 10l) i pola litre soka od pomorandzhe (a.k.a. narandzhe)100%voce ili cedi shta da ti rechem. biber, so pred kraj ako treba dodaj i zavrshish sve sa mileramom ili kiselom pavlakom (pola kile na 10l kotlic)neka baci josh jedan kljuch i sklanjaj to s'vatre....

 

da ga jbm ako sam neshto preskochio ili pogreshno otkucao vazda mi ide voda na usta kad kucam recepte. ukoliko bagra za koju kuvash nebude pojela sve ili im se nesvidi. zovi doci cu ja s ekipom profi leshinara pojeshcemo sve iz pristojnosti :zuba:

Edited by krezavy

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja rokam pitome zeceve, moze da se przi u tiganju i paprikas (meso je svetlo)

 

divlji zecevi su dobri, ali avantura je citava postici da ispadne bas dobro (a ne samo jestivo) pogotovo ko nema iskustva, to najbolje na nekom druzenju napraviti neki jaci kotlic od divljaci

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Једва чекам тај 31. Не због дочека, јер то не волем, већ због клопе. Правим чизкејк само за своју душу, пилећу и руску салату, проју и мафине. Све што сањам (да, буквално, сањам ноћу) већ три месеца, а од глупих колоквијума не стижем да направим.

Edited by fantasia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ella sir u kombinaciji sa secerom, drOetker vanila ekstraktom i slatkom pavlakom cini prilicno super fil za cheese cake, iako je 0% masti (taman se izbalansira sa 36% pavlakom :D ). Kora je plazma i puter, fil ukuvano voce sa limunom, vanilom, secerom i brasnom. Makar u mom receptu (do sad najukusniji i bez gustina). Kupovne obicno imaju uzasnu koru i vocni deo bude sam zelatin s tek kojom bobicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...