Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Najbolje je uzeti onaj kristalisani, taj sigurno nije rafinisan niti bojen!

Inače imaš kod mene fruktoze uvek, što ne tražiš :P da ti ne podmećem rahatluk uz kahvu. Poneću pa da napravimo puding sa fruktozom ima prste da poližeš

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko sta su to mlinci i kako se to sprema?

 

 

Testurina u drugom obliku. Koji će ti moj to :D

 

 

 

fruktoze, shmuktoze. imate med. a ja sam (pored svega shto sadrzhi zasicjene masne kiseline) izbacio i sve slatko, tako me bole uvce x)

 

 

U pravu si.

Samo u današnje vreme kad i pčele hrane medom, nisi siguran ni sa medom više. Opit: staviti med u frižider ako se ušećeri znači da je fejk.

 

Ja kad budem imala kolibu i živela u planini imaću desetak pčelinjaka pa će se tad znati tačno koji polen su klopale

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne već onaj što je od pčela koje su jele šećer preko zime koliko ja znam

 

 

 

Au kako sam se sad sjebala. :haha: :haha:

 

 

Uzmem da spremim spanać. Ajde pranje u tri vode, ajde čisti slivnik :haha: Očistim beli luk i kao uključim ringlu onda shvatim da nemam mleka u frižideru. Strčim dole da uzmem mleko, dole red a ja pametna zaboravila da sam stavila ringlu da se greje. Vratim se na crveno usijanje.

 

Zamenim šerpu. Dok sam obarila i iseckala spanać beli luk koji sam stavila u novu šerpu mi izgoreo :haha: ne znam kako. Ne misleći, skupim onu šerpu sa ugljenom unutra koji je nekada bio beli luk da povadim iz nje to i spustim je na radni deo.

 

Sad imam jedan od onih 'krugova' na radnoj ploči koje toliko mrzim da vidim :haha: i moraću i radnu ploču da menjam. Crap.

Prva šerpa se još uvek hladi.

 

 

Nekim danima jednostavno... :haha: nemojte kuvati.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ima jedna super fora,verovatno znate,al ako neko ne zna...stari lebac,kada pretekne vekna...isece se na snite,al da se ne isece do kraja,da idalje bude kompaktna celina,al isecena skoro do kraja...jebi ga,ne znam kako drugacije da napisem,al valjda razumete...te parcice koji su idalje vekna,al su sada ko harmonika namazete mesavinom margarina i zeleni...zapecete u rerni...fetis...ja leba ne jedem,al sam ovo proslo leto jeo...sada sam se setio,drugareve keva to pravi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ajlin- ja mislim da je to vesticje prokletstvo! Promeni recept. Spanac pripremi kao prilog uz pire krompir ili palentu i to samo ga balgo proprzi na maslinovom ulju sa malo vegete i na kraju dodaj kasiku pavlake.

 

@Trne- to se zove bruschetta. Mozes spremati na razlicite nacine, kako ti je god volja.

 

Inace, ja u poslednje vreme eksperimentisem sa ribom, dimljena skusa je sjana, a proslog petka sam patentirala savrsen recept za pripremu sveze pastrmke :) Zao mi je sto nisam slikala. Znate li mozda neke novine gde objavljuju recepte i za to vam placaju ako ste autor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mlinci nisu bas najobicnija testenina (ne znam tacno kako se prave, ali imaju neki specifican ukus i "teksturu") i super su sa pecenim piletom, patkom, curkom itd. Ne secam se kako se prave, ali mislim da se prvo skuvaju pa zapeku ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slične nedoumice postoje kada je u pitanju kuskus. Zbog oblika i ukusa često ga smatraju žitaricom, jer po strukturi podsjeća na proso, mada je po ukusu dosta različit. U stvari, kuskus više bi spadao u grupu tjestenina, to je istant proizvod od pšenice, čini mi se. Super je što se brzo sprema, neutralnog je ukusa, pa može da bude slatko ili slano jelo. U brzoj hrani "Falafel" ga služe, recimo, kao dezert (sa čokoladnim prelivom).

 

saffroncouscous.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vas mrzi a jeli bi zdravo + ne uzivate u ribanju pleha - kese za pecenje. Topla voda ali stvarno je super. Recimo naseckam tikvice, sargarepu, praziluk, krompir, karfiol, eventualno i neko meso, dodam alevu papriku, biber, Kulinat Fines (nema pojacivac ukusa), par solja vode i zaboravim na 30-40min. Ceo dan klopas po malo a masti ni od korova :D Moze da se napravi i sa mnogo vise vode pa pred kraj to odlijete kao odlicnu corbicu i zapecete do kraja ostatak. Naravno generalni fazon je da se 3/4 vremena sprema u vezanoj kesi a onda se otvori da se malo zapece.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

@Trne- to se zove bruschetta. Mozes spremati na razlicite nacine, kako ti je god volja.

 

 

mislim da nisu brusketi,vec neko cudo koje je dobar prilog uz ribu...a moze se i samo jesti...

 

Brusketi su kad naseces kriske, on samo zarezuje hleb da bi upio mast :lol:

 

 

nravano...mast je zdrava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U brzoj hrani "Falafel" ga služe, recimo, kao dezert (sa čokoladnim prelivom).

 

 

 

 

Šta su ti regionalni uticaji... slatki falafel stvarno nigde nisam imala priliku ni da vidim a kamoli da probam. Kako svaka kuhinja izopači izvornu, neverovatno

To mora da si klopala negde po Bliskom Istoku?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da li je neko jeo puzeve?

deda moj to 2-3 puta godisnje spremi...ono,ne bi ni znali da su puzevi kada se to pripremi...zajebana je priprema...2 dana treba da se pravi...prvi dan da odstoje u vodi,pa se sutradan ciste i spremaju...juce deda spravio...odlicna klopa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...