Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

kada se ispece mozes se poseci na onaj gornji sloj pite,ko zileti...

 

 

 

 

inace,pravio sam danas domaci sladoled...ono nije ni za kurac,one instant varijanta...vise bi mi se isplatilo da sam blato zaledio....ima ukus peska...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice sladoleda,znam ja jedan cool,zdrav,i jeftin recept :D narezes 3,4 banane na kolutove,stavis na tanjir i u zamrzivac na 20ak min.da budu skroz zaledjene...stavis ih u blender ili sokovnik,dodas 1dcl mleka,i samo na kratko smutis.i eto ti uzivancija :mrgreen: ni meni nije zvucalo ukusno,dok nisam probala :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I samo suneš u modlu

Foot-Mold.jpg

utakneš čačkalicu-dve i dobiješ

41608_117970451555973_7161215_n.jpg:)

 

Što se razvlačenja testa tiče, i moja baka je to redovno radila, kao i većina starijih žena po Banatu, jedino što krompiruše i zeljanice nisu bile često na meniju, već pre svega gibanice, ludajnice, pite sa makom, orasima, višnjama, jabukama, pa i pečurkama i mesom...

Nedostaju mi te domaće bakine pite... :sigh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ko od noža nije bolov'o, nek' dođe u Dolovo" :haha: Dobro me podseti, znao sam da je negde u okolini, ali nisam mogao da se setim. Doćiću, uspem li ove godine, da razvijam 6. čulo. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na brisu sam i mislio.:pivopije:

 

Danas u selu Zlatan kotlic, kuvanje riblje corbe. Trebao sam da prijavim ekipu, malo zajebancije, kuvanja i cirke. Sledece godine, moram da se prijavim, ko zna mozda mi se i posreci, pa uzmem neki pehar.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saletova kujna-Gibanicki overdouz

 

Gibanica ili pita guzvara

pasteta patelina

par kolutova pecenice

mini paradajz ili obican paradajz

jogurt

 

preko parceta pite namazati pastetu,ili naneti uz svaki zalogaj,gricnuti malo pecenice,uzeti posoljeni paradajzic,pa gutalj jogurta....vrlo bitan redosled hasanja zbog ukusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma strudle su majka, pogotovo sa makom. Jedem ja i pite, ali strudle bih jeo svaki dan, jos kad odem na strudlijadu u selu, ne znam gde bijem.:mrgreen:

260064_10150292438629553_645139552_8969394_524253_n.jpg

 

ove su bas po mom ukusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нови Сад! Знао сам! Два дана зајебавам људе који живе у Новом Саду и сад морам тамо због штрудле. Нећу се смирити док не нађем најбољу. Може бити само једна!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Малопре сам сазнао да постоје људи који не знају шта је сатараш, која је разлика између истог и ђувеча, да неки људи једу сатараш без меса, да га неки праве са млевеним месом, да су поховане тиквице тешка храна... Неверица.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...