Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

dobra mi je fora sa kuvanjem povrca...to jes neke fore corbe od povrca...nije ni komplikovano,samo da se provali kojim redom trpati povrce...prvi put sam se zajebao,pa jeo presnu sargarepu,nisam znao da se kuva toliko dugo...povrce i ubacim malo,al jako malo nekih testenina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

UH znaci sad ustao bio na pijac,peceni krompir u rernu(na pekarski nacin)I posle kad ga izvadite, vruceg oljustite, izmeljate sa kajmakom da se rastopi uz to dodati dva tri parceta prsute i svezu majcinu dushicu !!!!

 

om, nom nom nom :)

 

Danas pravila na tu foru... samo ono što je bilo u frižideru: feta sir, malo topljenog sira, slan'nica, masline, maslinovo ulje, vlasac.

I onda kad to pomešam vratim nazad u ljušture krompirića i još malo u rernu. Njom njom njom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas kombinovala isto sta sam nasla u frizideru... patlidzan, pecurke, praziluk, sok od paradajza.

Ja kuvam meidteransku kuhinju uglavnom tako da evo recepta...

 

Iseckati jedan crni luk, preprziti zatim ubaciti prethodno iseckan i usoljen patlidzan (mora da odstoji u soli 30min ili ce ukus biti opor a jelo bljak), zatim dodala pecurke casu vode, poklopila, dodala na kraju, praziluk, beli luk i sok od paradajza od zacina ubacih, so, biber, maj.dusicu, bosiljak. Muz i ja se ubili od klope koliko je ukusno bilo. Eto preporuka od mene i sa strucne strane jer je jelo kalorijski dovoljno, energetski bogato, bogato vlaknima i prirodnim antioksidansima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuci fino.

 

ovo je zgodno mestashce za pretragu hrane po sastojscima koje imas u kuci.

 

U mom slucaju,reshava mi problem vecere svaki put u tri koraka. Npr.

 

1. Ukucas sve ostataka hrane sto imas na gajbi a preti da razvije noge i odseta iz frizidera (lebac, bajat sir, budjav praziluk, lubenaja i zamrznuti pileci file)

2. Pomesesas sve u patispanj i dodas limun. Sve to sa puno zaprshke se mesha na blagoj vatri.

3. Bacis sve to lepo u k&(*(6c i naruchish kinesku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajebao sam se pre 20ak minuta...sve mi zagori...bile neke paprike u paradajzu(pelatu domacem),sa nekim mesancem...juce isto to bilo i ubacim pirinac k'o i danas...zaboravim da smanjim na ringli sa 3 na 1,5...jebo me pas,da me jebo...sve zagorelo...juce mi baba smanjila na ringli,pa se i lepo skuvalo,tacnije samo dok se pirinac ne skuva...ovo ostalo ostalo od rucka...sutra ce me i baba i deda tuci letvama kada vide sta sam im uradio od serpe...ono treba da se zakopa ili da koristimo kao bojni otrov...ustnak iz kreveta ce biti tako sto ce da me letvaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel postoji neki nacin da se zamrzne paradajz a da ne bude odvratan kad se odledi? Tipa da se prvo oljusti i obari...

Ako ne da li neko ima recept za onaj paradajz u flasama sto prodaju na pijaci (ne deluje mi ni slano ni kiselo, kao da je samo pasirani paradajz sa sve semenkama, ne znam sta ga cuva da se ne pokvari). U stvari to bi bila najbolja varijanta. Koliko se secam taj sok ima pravi ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

провучеш перадајз кроз машину за месо, посолиш и ставиш конзерванс.

 

бјути енд д парадокс оф ит, траје минимално 2 године и од лошег парадајза има добар укус.

 

туриш у њ црна лука, посолиш, и имаш салатицу да се улиташ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serem se u zivot, jer sam ja jedini covek na ovom parcetu zemlje koji ne voli jebene paprike, aaaaa, poludecu vise od smrada njihovog gde se okrenem, jos jedan od razloga zasto mrzim jesen, osim cinjenice da je kraj leta :violent:

 

Саосећам с тобом! :haha:

Мени је тако лети, кад су лубенице у питању. Органски их не подносим. Кад моји једу, па цео стан замирише, тачно ми дође да се одселим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

провучеш перадајз кроз машину за месо, посолиш и ставиш конзерванс.

 

бјути енд д парадокс оф ит, траје минимално 2 године и од лошег парадајза има добар укус.

 

туриш у њ црна лука, посолиш, и имаш салатицу да се улиташ.

bez konzervansa ga upakujes u zamrzivac i odledis pakovanje po potrebi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serem se u zivot, jer sam ja jedini covek na ovom parcetu zemlje koji ne voli jebene paprike, aaaaa, poludecu vise od smrada njihovog gde se okrenem, jos jedan od razloga zasto mrzim jesen, osim cinjenice da je kraj leta :violent:

 

 

:o мени тај мирис поезија

 

а салату од печених паприка бих могао да једем сваки дан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na konto paradajza, moralo bi to da se prokuva, pa da se pasira ili ne, to je već stvar afiniteta, kao i količina začina. Ako ne želite da dodajete konzervans, ondak se zamrzava, ako dodajete - ne mora u zamrzivač. Naravno, po odmrzavanju što pre potrošiti, moja majka je zato sad pakovala u plastične čaše, pa celofan i gumice, kao male tegle, taman prava mera za većinu upotreba, oko 2dl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nesto. Pakujes koliko ti treba za jedan obrok, na primer za sos za spagete ili sta vec pravis. Nece to bas biti za salatu kad se odmrzne, samo za dodatak kuvanom jelu.

Obicno stavim u zamrzivac kilo-dva sitnijeg paradajza da se ceo zamrzne, odlicno dodje kao dodatak zimskoj paradajz corbi ili kao dodatak za spagete. Lakse ga sitno isecem kad je polusmrznut :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Generalni: Nisi video kako brzo odlazi 1.5l tog sranja sa lukom, kao sto si poetski opisao :D Kapiram da mi treba 20kg paradajza samo do Nove. Ispravka, ako jedem 1kg 2 dana onda mi treba cirka 1 tona do sledece sezone. Sranje.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne dosadi ti?

 

taman me podseti da preronjm zamrzivac da vidim sta je pezivelo od prosle sezone i da ga prosledim u djubre.

Nikako da se otarasimo raznih "uvalila baba/keva" stvari iz zamrzivaca, tipa beskrajne kolicine kiselog kupusa u raznim formatima, xy nekih paprika i neidentifikovanih pakovanja "za jedan obrok". Lepo kazem "necemo to jesti, ne pakujte nam" i jok, svaki put uvaljivanje gomile hran ekoju ne volimo i ne jdemo i koja na kraju zavrsi u djubretu. A stvarno mrzim da bacam hranu.

Tako sam jedne godine nekim ciganima sto su trazili stare stvari uvalila pet kesa zamrznute klope iz zamrzivaca.

 

ontopic

 

Ove godine smo u fazonu raznih jela u kombinaciji sa integralnim pirincem. nasla sam dosta recepata za onaj kineski kiselo ljuto slatki sos, ali me zanima ako je neko od vas pravio to vec, pa da preporuci provereni recept :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, paradajz nikad ne dosadi :D Ni luk ni pire i sl radosti :D

Od kako je umrla baba deda se bacio na uzgajanje bez ikakvih hemikalija a dodatno je kupio jos 100+kg povrca. Tako da je ostavio dovoljno zimnice za jednu vojsku ali neeeeee, to nije kul zimnica nego tursija. Niko jebeno ne jede tursiju u mojoj porodici. Smor. A mogao je sjajan ajvar da bude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Углавном на пијаци купујем намирнице, међутим пошто сам последњих дана постао мало више лењ него иначе, не могу пре 2 поподне да изађем из стана. С тога одем у супермаркет, пошто ми је ионако требало још нешто из дућана. Неко воће и поврће се може и овде наћи по повољним ценама и задовољавајућег квалитета, али традиционалне биљке као што су парадајз, црни лук, црвена паприка или першун у ово доба не личе баш на себе. Тешка времена. Намерио сам се на пилетину - џигерица или бело, нисам био сигуран, али знао сам да ће крв пасти. Кад не лези враже, угледах свеже буковаче. Немадох много избора, те их ставих у корпу. И паковање шампињона приде, а код куће ћу већ смислити шта са њима.

 

Мало претраге и нађох занимљив рецепт. Погледах прво у кесу, а затим и на полицу и сватих да немам све потребне зачине. Увек се тако зајебем кад не знам пре куповине шта ћу спремати. У овом случају то су тимијан и семенке од коморача, док је босиљак био сушени уместо свеж. До данас нисам имао појма шта је коморач. Уместо тога додао сам мајоран, а на крају, из не знам ког разлога, и мало соја соса.

 

Пошто сам спремао само за себе, користио сам пола мере од свих наведених састојака. 200г буковача и 200г шампињона, 1 кашика цеђеног лимуна, 1 мањи лук итд. Из истог разлога сам ставио мало више белог лука и мало љуте алеве паприке.

 

На крају, не знам шта да кажем. Утисци су помешани. Никако не могу рећи да је лоше, али искрено, очекивао сам више. Мислим да је проблем у паприци. Требало би је исећи ситно, а не крупно, и пржити мало више. Такође, вероватно је и недостатак одговарајућих састојака утицао на крајњи резултат. Можда би требало додати и лисичарке. Ипак за све љубитеље печурака, препоручујем ово јело.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...