Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Lepo je. Sviđa mi se ovo gde ima vazduha među korama. Moj rođak je pekar i kaže da takvo testo treba da bude kao harmonika, a ne gletavo, kao što je inače po pekarama.

 

Elem, kad smo kod pečurki, pravile smo mama i ja kiflice; stavi se neko mesance, pečurke i kačkavalj, dobro ispadne.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došlo vreme za jedan od mojih omiljenih recepAta

 

Ide meso - svinja neka komadeška a p'čenje

Idu suve šljive, malo seckane, pokoja cela

Ide ljubičasti lukac, malo krupno sečen u kolutove (ispod mesa), malo sitno seckan za odozgo

Ide naravno i maslinovo ulje, lubrikanta nikad dosta

 

Ide u rernu poklopljeno neko vreme, da se izmešaju sokovi (da prostite), i onda ide malo otklopljeno da se zap'če.

 

 

 

Manje od tri.....

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednostavan kolač aka bread pudding

- vekna jučerašnjeg hleba, cepkana na komadiće (sa korom)

- 250 grama šećera

- 2 kesice vanilin šećera ili semenke iz 1 štapića, ili više, ko voli

- 150-200 grama kokosa

- 50 grama rastopljenog putera ili margarina

- 0,5 litra mleka (hladnog)

- 1-2 jaja

ukoliko se masa ne poveže dobro (komadići hleba ne smeju da budu suvi) dodati još mleka ili jaja

masu izmešati, rasporediti u tepsiju ili kalupe za muffins, peći na 180-190 stepeni oko 45 minuta (ako je bread pudding u jednom komadu, možda će mu trebati i do 1 sata). sa gornje strane bread puddinga treba da se stvori hrskava korica.

kad je puding gotov, preliti ga prelivom:

- 50 grama putera ili margarina rastopiti u šerpi, kuvati do ključanja

- 4-5 kašika šećera u prahu dodati u rastopljeni puter/margarin, kuvati zajedno uz stalno mešanje, paziti da šećer ne promeni boju

- dodati sok 1 narandže/2 mandarine ili čega agrumastog i kuvati nekoliko minuta dok preliv ne postane sirupast

 

izjedati se može i toplo i hladno.

Edited by feyd
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...