Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Proverila. Sve se potapaju, ako ih stavis uvece sutra im treba oko 30 min. kuvanja. Hocu da probam malcu da napravim zitnu kasu da ne jede kupovne.

Pirincane pahuljice mu dajem sa vocem. Ne znam da li smem ostale zitarice da mu dajem u obliku pahuljica, a videla sam u zdravoj hrani da ima. Ja sam kupila u zrnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam stvarno. Ja sam ovas davala dosta rano. S tim što sam uzimala pahuljice iz zdrave hrane pa njih mlela i tako imala gotov "prah" koji se samo promulja kroz vrelo mleko i eto kaše.

 

Doduše, i to mi je jeo sa bananom pomešano npr - ili sam pravila vafle od toga umesto brašna.

 

Onda sam prestala da se trudim jer sam skontala da neće ništa u čemu ima kravljeg mleka, i tako je i dan danas. Ni čokolino :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

22308782_10154592577635904_798622822146945122_n.jpg?oh=32b808a2cb25dd446ca7c0d4acba95fe&oe=5A8732CD

 

krmenadle u buffalo sosu:

6 krmenadli

3-4 kašike integralnog brašna (trenutno koristim raženo, može bilo koje, ili belo brašno)

3 čena belog luka

slatko ljuti i opako ljuti sos - po ukusu

so i biber - po ukusu

1 kašika rastopljenog putera

 

krmenadle posoliti i začiniti biberkom, uvaljati u brašno i ostaviti 2-3 sata u frižideru. sitno seckati beli luk, pomešati sa ljutim sosevima (ukupna količina sosa za 6 krmenadli je oko 5-6 supenih kašika) i rastopljenim puterom.

ohlađeno meso premazati sosem, poslagati na pleh i peći u rerni na 200 stepeni oko 30-45 minuta (zavisi koliko je debelo meso).

žderati kao svinja.

TA DAAAAAAAAAAAAAA.

Edited by feyd
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

24177032_10154707264865904_8876973839867544_n.jpg?oh=bba0e784be7796fa52a1790de7ec131f&oe=5A88F7C6

 

salata sa biftekom i plavim sirom:

 

- proprziti krupno seckani crni luk, beli luk i pecurke (zacinjeno solju i biberom) na malo maslinovog ulja, ostaviti u ciniju za mesanje salate

- isekati kisele krastavce na kockice, dodati u ciniju sa pecurkama

- dodati seckanu zelenu salatu, moze i mesavina salata i eventualno seckani svezi kupus

- biftek prziti na jakoj vatri, na malo maslinovog ulja, zacinjeno solju i biberom, kad su obe strane isprzene, dodati parce putera u tiganj, kad se puter istopi, skinuti sa vatre

- dressing: vinsko sirce + senf, so i biber po ukusu (moze i honey mustard dressing ko voli)

- sastojke u ciniji preliti dressingom, i promesati, staviti na tanjir

- preko salate dodati plavi sir seckan na kockice i biftek isecen na trake

- javiti ramsey-u da me konacno zaposli i da mi da veliku platu

 

p.s. cherry paradajz po zelji, lepse izgleda tanjir

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...