Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Da prijavim da sam kupila Krčka. Odnosno, multicooker (ekspres lonac, pecnica, przi, dinsta, kuva na pari, friteza i slow cooker - sve u jednom). Cool je. Spremah krmenadle, mogu se seci trepavicom. Povrce sam stavila na dno i meni je prejak ukus ali ok to je donprevise vorcester sosa.

 

Na temu koliko se nutrijenata gubi, nije bas jednostavan odgovor. Zapravo i taj sok u kome se sve krcka se jede tako da dosta toga ostane.

 

Jako je zgodna sprava jer se sve desava u jednom loncu (proprzim luk, krmenadle), onda u isti lonac dodam povrce i sos/vino/vodu/ supu i stavim da radi svoje a ja zaboravim na nj. Kad zavrsi svoja tri, cetiri sata krckanja on odrzava toplotu pa kad god hocu saceka me topao rucak.

 

Riba iz tehnomanije mi rekla da je to za lenje domacice (prodavacica na nivou) :haha: rekoh - ta sam.

 

Daj link za to. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da brate, i da se jebes da peres 10 sudova za tih razlicitih 20 nacina. Ja mnogo mrzim da perem sudove (a nemam masinu za pranje), tako da i ja pribegavam ovim resenjima sve u jednom, em lakse spremis, ne cucis u kuhinji sve vreme dok se sprema i pazis da ne zagori, em se lako cisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uglavnom krenem da spremam hranu kad sam vec gladna

tako da sto pre se spremi to bolje

kada bih uzela taj slow fazon, prvi put bih crkla gladna

drugi put bih ga zaboravila zauvek i otsila napolje da kupim nesto :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jeste fora da ga zaboravis. Stavis sve uvece, namestis tajmer i zaboravis ga do sutra dan u vreme rucka.

Ili ujutru stavis da radi i odes na posao. Ne kipi nema opasnosti od pozara, ne moras da budes pored njega da ga gledas ;)

 

I peres samo jedan sud.

 

Pardon, pere masina.

 

Zasto ne Philipsov, zato sto je 5k skuplji a 1l manji u zapremini, nista posebno. Drugarica ima Fiću i isto je prezadovoljna.

 

Inace cim zavrsi program slow cooker ili express lonca on nastavi da odrzava temperaturu jela dok ga ne iskljucis :wub:

 

za kusur iznajmim kurvu da mi puši dok perem sudove, pa ne pada toliko teško :D

 

Inace, vec dve nedelje trazim spremacicu, ubih se ne mogu da nadjem.

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da. Mozes npr express pola sata pa prebacis na krckanje. Za gulash npr ide: przenje tj "browning" za luk i meso desetak minuta pa nalijem vodu i zacinim i sargarepu i onda slow cooker 2h ili bih isla express lonac po sata pa slow cooker 1h da ga raskuva.

 

Jbg dete oce meso samo kad se raspada a paz da necu da sedim pokraj sporeta 3h.

 

Ma idi, znas koliko olaksa zivot.

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde jedno praktično pitanje, gledam da mami kupim neki multipraktik, fali joj blender, mašinica za seckanje i mlevenje i sl. a možda i sokovnik (ako blender dovoljno sitni, onda nije obaveza), ima li neko iskustvo sa tim? Gledam po netu, stvarno svačega ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda zgodno kad imas vise od sebe i macke u domacibstvu. Ja skuvam uvece klopu za sutra, ostavim da se ohladi da stavim h frizider, odem da se kupam, legnem da spavam, ustanem, odem na posao, odem dodjavola, odem do grada, dodjem kuci i taman da pocnem da psujem kako sam trebsla nesto da jedem u gradu, setim se da sam kuvala super klopu, i shvatim da i dalje stoji na sporetu od onda :no:

Toliko o zaboravljanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam bosch stik blender-super secko. Odlican je ali secko ima relativno malu zapreminu. Skroz ok za seckanje luka npr sto je meni ogromna pomoc.

 

Ako hoce duboki blender (za smoothies) to je druga kategorija od stik blendera.

Ma jok stik blender, to ima i nešto se sjebalo, ali nije ni bila zadovoljna. A treba joj više tih aparata za kuhinju, pa kontao da joj kupim sad za rođendan neki malo bolji sve-u-jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa neces, ali ja recimo moram bar 3-4 suda da iskoristim da bih napravio ono sto inace mogu u jednom takvom kukeru :D A ja kakva sam picajzla, ako vec perem sudove, onda glancam te sudove dok se ne ogledam u njima, sto je za mene gubljenje vremena, al jbg ... Lakse je da strpam sve u taj jedan lonac po odeljcima, i onda da zaboravim na to i posle lepo operem taj jedan sud xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, vikendom mogu da zablejim u kuhinji i zabavljam se, ali radnim danima kada dodjem umoran sa posla, jos treba nesto dodatno da poradim neke licne stvar, a treba da spremim klopu za sutradan (posto spremam sve u skladu sa svojom dijetom za teretanu), onda mi je gubljenje vremena da trosim to vreme u kuhinji, kad mogu da ostavim da se samo krcka i da radim nesto dodatno svoje. I plus pranje sudova, ko ce oprati sve te sudove u kojima spremam ... A nemam masinu za sudje u novom stanu, tako da jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...