Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Pregnancy_test_result.jpg

 

:)

 

Sarmuglof doima veoma ukusno.

 

Da li ste nekad spremali kozice (gambore)?

Ovde nađoh savet za sveže, ali takve još nisam spremao, samo one očišćene, zamrznute. Barite li ih pre prženjam kako i koliko? Meni ispadoše nekako gumasti kad su se pržili duže, a sirovi u obratnom slučaju. Ipak, gorgonzola sos je spasio stvar (mešano sa piletinom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

B@K@ ja ih kratko dinstam na malo ulja sa zacinima (oko 10min) i uglavnom ih spremam sa rizom pa posle tog kratkog przenja ubacim pirinac spremljen na pari, sve se to lepo izmesa, dodas zacine, i rizoto sa gamborima za 20 min gotov. Znaci mi kad mogu da spremim nesto valjano za max.30 min :da:

 

Inace sto se tice bundevare skoro sam je pravila, ima na zemunskoj pijaci jedna zenica mislim da je tezga 40/41 ne reklamiram je ali zaista ima kvalitetan i svez brokoli, karfiol, bundevu, jos je ona sama izrenda, tako da cak i u tom smislu nema cimanja, samo treba da se kupe kore i napravi bundevara.

I sto kazte Hail Metal tih par dana sam je jela i za dorucak i uzinu i veceru :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

misliš da mi je potreban stimulans? :obrv:

 

Ne zelim da mislim, ne zelim da znam, samo konstatujem na osnovu procitanog :haha:

Samo zbog "schoolgirl" :haha:

 

g1365974506825979774.jpg

 

 

 

 

A kozice kad se prze tako neociscene onda ih kao prelomis i isisas iz glave sta ima.

 

:mrtav:

 

Kazem ti ne volim ih toliko... Inace bice ti interesantno ovo... ortakinja bila u portugaliji proslog leta, i posto je klopala svaki dan nesto sa morskim plodovima ladno joj taj jod indukuje pojacanu funkciju stitne zlezde, okine tahikardiju, da je kolabirala, od tada ih vise ne jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A joj, čula sam već od nekoga za tako neki slučaj overdoziranja :haha: a, kad vole ljudi. Kapiram.

 

Meni je u Portugalu bilo vino fascinantno. Svako je bilo lepo koje god sam probala. Belo vino i sufle. čoveče... taj sufle nikako nisam uspela kod kuće da napravim kako valja. Osim onog frikomovog smrznutog, koji je sasvim dobar. :da:

 

Elem, tikvice. Mnogo volim tikvice :)

 

varijanta testenina: beli luk propržiti na puteru, dodati tikvice iseckane na kockice, pržiti desetak minuta da omekane, dodati prethodno skuvane rezance (taljatele i ostale kurcepalce) po izboru i malko pavlake za kuvanje, so i biber i može mleveni korijander il ako neko ima bolju ideju.

Ovo je strava prilog uz lososa.

 

varijanta basmati pirinač bez belog luka i pavlake al sa bademima. Ovo je toliko jednostavno i toliko do jaja. Samo se prže tikvice i munu u kuvani pirinač i dodaju se bademi. Naravno so i biber u tikvice.

 

Dajte još neke ideje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Teo sam samo na ovoj temi da izrazim zadovoljstvo ovim proizvodom. Za 42 evra ovo je najbolji tiganj koji mozete kupiti: http://www.amazon.de/gp/product/B0045CJYHO?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o07_s00

 

61JINuU7nBL._SL1500_.jpg

Imao sam ja Tefal pre, ali to samo po sebi ništa ne znači. Stari su otišli u smeće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...