Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

kako moze nesto obradjeno da bude bolje? sta kao ti se sad razumes u reziju aha oce to :) samo sto su koristili noviju i bolju opremu ne znaci da je automatski i bolji film, prvi deo ima neverovatnu atmosferu i smek sedamdesetih godina, pravljen je za sva vremena a ne da bude necija kopija....ako 'oces efekte onda gledaj neko sranje poput hostela ili tako nesto....sa vizuelne strane i fog remake bolje izgleda od originala ali vazi isto objasnjenje kao i za TCM...ajde ti objasni zasto je taj remake bolji, ali razumno objasnjenje...glupo je vaditi se na tehnicku superiornost...kao porediti ford mustang i audi tt recimo...ne ide to prike....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa ... zvacemo ga bezimeni... sve do dela kada pominje Hostel. Ne diraj Hostel, nije nesto film, to stoji, ali je jako dobar ako zelis na trenutak da odahnes uz neko dobro klanje. I sta hoces da kazes s tim uporedjivanjem Mustanga i Audi tt-a? Ha? :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako moze nesto obradjeno da bude bolje? sta kao ti se sad razumes u reziju aha oce to :) samo sto su koristili noviju i bolju opremu ne znaci da je automatski i bolji film, prvi deo ima neverovatnu atmosferu i smek sedamdesetih godina, pravljen je za sva vremena a ne da bude necija kopija....ako 'oces efekte onda gledaj neko sranje poput hostela ili tako nesto....sa vizuelne strane i fog remake bolje izgleda od originala ali vazi isto objasnjenje kao i za TCM...ajde ti objasni zasto je taj remake bolji, ali razumno objasnjenje...glupo je vaditi se na tehnicku superiornost...kao porediti ford mustang i audi tt recimo...ne ide to prike....

 

Ako je tebi Hostel 1. i 2. sranje onda ja sa tobom vise ne diskutujem nista na temu horor filma jer ti nemas veze sa zivotom. I nisam nigde rekao da je remake bolji, procitaj dobro sta sam napisao u zagradi, vec sam rekao samo da je jako dobar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar je novi TCM, stari sam gledao kao klinac i sad skoro pre par godina, oba puta mi je bio dosadan. ima matorih filmova koje ni jedan rimejk ne moze da nadmasi, al TCM mi ne deluje kao jedan od tih. npr... omen, exorcist, evil dead...

Edited by djuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@faustus ti izgleda nista nisi skontala od onog sto napisah gore...poenta je da se ne moze porediti nesto samo na osnovu tehnicke superiornosti....pa isto tako je audi tt bolji po pitanju bezbednosti, potrosnje, ubrzanja, aerodinamike, max. brzine ali ipak ford mustang je ford mustang i tu dalje price nema...razumes li sad ili moram da ti nacrtam??? :)

ha! cudna mi cuda...imas veliki budzet i sad je kao problem napraviti film sa "dobrim klanjem" :) znaci vama je najbitnije da film ima dobro klanje i odma je dobar film??? iseces dve svinje, isprskas vestackom krvlju, razbacas iznutrice na sve strane a ostatak odradi kompjuterska animacija i eto dobrog filma :) ovo nisam trebao da napisem Tarantino ce i ovu ideju da ukrade :)

a ime je trebalo da bude ŠKODA 120 al' se nesto sjebalo pa sam bezimeni ahaha

 

a hell on earth i dalje nije objasnio po cemu je remake pomenutog filma MOZDA bolji od originala (da se ispravim islo je ovako: "Dosta puta se desavalo da remake bude mnogo bolji od prvog. Npr Texas chainsaw massacre ( mada je to jako diskutabilno da li je bolji, ali jeste dobar )" )...ajde genije koji nece da diskutuje sa nama smrtnicima da te cujem za objasnjenje....nego odma neko drugi nema pojma a ja sve znam i necu da diskutujem na tu temu...ajde da cujem to tvoje objasnjenje rezije i tako to...ajde bas me zanima da cujem.....na scenario ne mozes da se vadis jer je prepisan (takoreci plagijat), efekti: opet prica o tehnickoj superiornosti.....verovatno neces da diskutujes jer ti je jedino objasnjenje da su koristili noviju opremu i da sve bolje/lepse izgleda :) ma svejedno me zabole stojko sta ces da kazes, moje misljenje neces promeniti....verovatno ti je i saw odlican film...pretpostavljam.....

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno da naletim na ljude koji cene prave filmove...

Moj omiljeni japanski film !!!

 

Check this out !!!

 

Suicide club - Jisatsu saakuru (2002)

 

suicideclubvi9.jpg

 

Director:

Sion Sono

 

Film pocinje tako shto 54 srednjoshkolke sa osmehom na licu izvrsavaju masovno samoubistvo u Tokijskom metrou tako shto se bace pod voz. Policija je naravno u zbunu, sumnja se na neku vrstu samoubilachkog kulta. Uglavnom ne zelim da vam objashvam sad o chemu film zaista govori ali ima priche i o internetu i o tome shta sve iz njega moze da se izrodi. Ovaj film se jednostavno mora pogledati jer nije klasichan japanski horor (zapravo nije uopshte horor kad malo bolje razmislim) vec je u totalno drugachijem fazonu, jako potresan, ali u isto vreme i veseo i zabavan. Shvatish izmedju ostalog da su ti Japanci jedan totalno drugachiji svet od svega shto mi poznajemo, ko neki vanzemaljci barem za mene. Njihova kultura, njihove moralne vrednosi, to je sve daleko, daleko ispred onoga shto mi danas nazivamo "zapadna civilizacija", a jezik im je posebno super, uzivao sam slusajuci kako devojke u filmu govore japanski. To je bash na neki chudan nachin smirujuce delovalo na mene, ko dokumentarac "The Bridge". I naravno devojke su im prelepe, setite se samo glavne glumice iz "Audition". A scena ima bash stvarno suludih, ko shto rekoh u isto vreme i prelepih i jako potresnih. To ti pomesha emocije do te mere da dobijesh neki poseban, specifichan utisak dok gledash ovaj film. I josh kad se na to sve doda skroz suluda muzichka podloga (ne moz' da zamislite kako to zvuchi) onda je ovo sigurno jedan od genijalnijih japanskih filmova. Od istog reditelja sam gledao i "Noriko's dinner table" koji se nadovezuje na ovaj film (nije klasichan nastavak) ali mu nije ni prineti. NAJTOPLIJE PREPORUCUJEM !!!

 

 

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0312843/

 

suicideao8.jpg

 

suicide2ea3.jpg

 

 

Film je odlican! :da:

Edited by negative creep

Share this post


Link to post
Share on other sites

Набавио сам од друга 6 делова "Кошмар у улици Брестова". Гледао сам само 1. део. Ок је за оно време и има занимљиву причу. Остали ценим да ће ме забавтити (читај "насмејати"). Шта ви велите?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja velim da sam gledao samo prva dva i to nekad davno

znam da je prvi dio bio dobar, a drugog se nesto ne sjecam bas

ostali dijelovi me nisu nesto zanimali... svidja mi se lik Fredija Krugera, dobro osmisljeno nema sta

 

u haustoru zgrade u kojoj sam prije zivio, imali smo jedan videoklub i sjecam se velike slike Fredija, znam da sam se plasio svaki put kad bi prosao tuda...spuuki

bajdevej videoklub se zvao Fredi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
ja velim da sam gledao samo prva dva i to nekad davno

znam da je prvi dio bio dobar, a drugog se nesto ne sjecam bas

ostali dijelovi me nisu nesto zanimali... svidja mi se lik Fredija Krugera, dobro osmisljeno nema sta

 

u haustoru zgrade u kojoj sam prije zivio, imali smo jedan videoklub i sjecam se velike slike Fredija, znam da sam se plasio svaki put kad bi prosao tuda...spuuki

bajdevej videoklub se zvao Fredi :)

 

ma serijal je da se usereš. nek dodju u moju ulicu da vide šta je stra i noćna mora. američki pozeri.

Marko Vidović iz moje ulice je stra i treptet za tog fredija krigera.pička sagorela.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Набавио сам од друга 6 делова "Кошмар у улици Брестова". Гледао сам само 1. део. Ок је за оно време и има занимљиву причу. Остали ценим да ће ме забавтити (читај "насмејати"). Шта ви велите?

 

 

Jedino shto iole vredi je prvi deo... ovo sve ostalo je smor zeshci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...