Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

Znam da ovde ima dosta ljubitelja horor filmova :pivopije:

Eto, koji su vam omiljeni, da li volite ove nove tipa Scream i sl. (koji po meni i ne pripadaju ovom žanru al' ajde..)?

 

Meni će zauvek broj jedan ostati ''Night of the Living Dead'' i to obe verzije, tj. ona crnobela kao i ona u boji, ne znam tačno iz koje godine. Zombie trash forever! :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj nick govori o omiljenim horor filmovima....(za neupucene Doug Bradley je ime glumca koji je glumio Pinheada u serijalu Hellraiser)

 

Naravno i klasici i Ulice brestova dolaze u obzir...:)

 

Od novijih SAW serijal je :rockdevil: mada ce ga ujebati ovi silni nastavci....tri dela su sasvim dovoljna....

Edited by Doug Bradley

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim horore, ali ne pamtim kad sam odgledao neki dobar, svi ti slasheri su mi u principu (tragi)komicni!Volim psiholoske horore...ako neko zna neki bas dobar horor nek ga preporuci! :pivopije:

pokusaj da pronadjes oba dela omnibusa "Three Extremes"; azijska kombinacija izuzetno dobrih horor drama. u tom rangu, filmovi "Audition" i "A Tale Of Two Sisters" su isto vredni pomena. takodje, jedan od, po meni, najkvalitetnijih psiholoskih horora jeste i Jacob's Ladder, sad vec veteran. :) i Lynch se od Lost Highway-a bacio na svojevrsnu interpretaciju unutrasnjeg ljudskog uzasa, doduse vise putem psiholoskog trilera negoli horora. pa eto, proveri i njegov opus, ukoliko vec nisi, naravno. na relaciji triler-horor nalazi se i "The Machinist", i Bale-ovih 60kg. :)

sto se slash/gore filmova tice, The Descent i Haute Tension mi trenutno padaju na pamet, kao nesto sto nije upropasceno (katastrofalnim) smislom za humor. ukoliko si vise za eksperimentalno/dokumentarnu varijantu, proveri "Guinea Pig" serijal.

tu su i Wilderness, i Creep, i Wolf Creek, i Cabin Fever i milion drugih krvoprolica, ali je medju njima jako tesko naci kvalitetan film.

 

ne znam sta si sve gledao (izmedju ostalog, moguce i ovo sto sam vec pomenuo), tako da cu ovde stati. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

... "A Tale Of Two Sisters" su isto vredni pomena.

na relaciji triler-horor nalazi se i "The Machinist"

Dobre su ti preporuke, a ova dva sam izdvojila jer su mi se najviše dopala.

Dodala bih i "The Eye", mada on nije tipičan horror, više mješavina drame i horora.

"Omen" iz '76. je fenomenalan, pa onda i "Rosemary's Baby", koji opet nije suvi horor.

"The Exorcism of Emily Rose" nije loš, a onda ima i par od Stephena King-a. Hmm, prvo mi na pamet pada "It". Ja sam se, inače, kao mala strašno plašila klovnova, a ovaj film me dokrajčio.

 

Inače, ne volim nešto horore :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo zivot sam horror fanatik. Nema sanse da izdvojim jedan najbolji. Evo nabrojacu neke od mojih omiljenih koji su po meni kult ovog zanra. Inace, imam kolekciju od vise stotina horor filmova, i to jako retkih koji se jako tesko nalaze, pa ko je zainteresovan za razmenu preko dc++ neka mi se javi da razmenimo kataloge.

 

1. City of the living dead

2. House by the cemetery

3. Suspiria

4. Eaten alive

5. The Shining

6. Mountain of the cannibal god

7. Cannibal holocaust 1 i 2

8. Zombi holocaust

9. Emanuelle and the last cannibals

10. Zombie the flesheaters

11. Hellraiser (svi delovi)

12. Nightmare on elm street (svi delovi)

13. Nekromantik 1 i 2

14. Scream 1, 2 i 3

15. Final destination 1,2, i 3

16. Silent hill

17. Hostel 1 i 2

18. Prince of Darkness

19. Island of death

20. Children of the corn (svi delovi)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bas treci deo ne mogu da podnesem. Najvise mrzim horror komedije. Crna komedija je nesto drugo, to obozavam. Ali kada naprave horror film sa onako budjavim forama, kao sto je Army of darkness ili House 1 i 2 stvarno izgubim volju da gledam film. Isto tako recimo Red neck zombies ili Return of the living dead, puni su tih ogavnih ''Jackie Chan'' fora :) mada imaju dobre splatter scene. Sto se tice prva dva dela Evil dead, gotivni su mi, ali nista posebno. Ima mnogo boljih filmova..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledah The Breed, Cravenov horor sa kerovima. I mogu vam reci da je sranje samo takvo... Jako je loshe uradjeno, prvo vidish kera kako normalno sedi, (svako bi ga normalan pomazio) i onda puste neko rezhanje u pozadini i sad ispadne da je taj ker lud a jadnik sasvim normalno sedi... :) :) :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...