Jump to content

Serie A


Zagrivuk

Recommended Posts

Ma dajte, Dejo igrač, idite molim vas. Mađioničar, igrač momenta- apsolutno. Kad je on jurio svog čuvara, Piksi je bio IGRAČINA, vođa, strelac, paker, sve. Bolji i zahvalniji su bili i Prosinečki i Jugović, ali nije imao ko da ih toliko gura kroz medije. Gledao sam ih sve kad su bili u naponu snage i smem svakom ovo da ponovim! Samo nemojte sad čuvenom Bakinom izjavom-nek trči ko ne zna lopte-da ga branite. A čuveni primicač, jebote, ljudi ili ozdrave ili umru za 15 godina trpljenja neke boleštine, samo je kod Genija neizlečivo!! I, da, i ja vas u usta škrbava

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je isto PIKSI ubedljivo najbolji igrac sa ovih prostora kog sam gledao. svaki put kad gledam one njegove golove protiv spanije najezim se samo tako. posle njega? mozda pedja mijatovic...

Пиксија се сви сете због та два гола против Шпаније,и то је углавном то! А Дејиних генијалних голова има на тоне.Прво чега се сетим је када је Бајерну усред Минхена завукао голчину,а пре тога претрчао скоро пола терена са лоптом.

Па онда,један од најјачих голова свих времена,када је лобовао Зубизарету шутем из пирејске луке у финалу ЛШ `94. http://www.youtube.com/watch?v=gel2V4xemHk

Али Дејин најлегендарнији гол је онај против Македоније,у квалификацијама за Француску `98,када га је завукао из мртвог угла на стадиону ЈНА!

Tражећи све ове голове,морам признати да сам наишао и на неке сјајне Пиксијеве голове,али гледано по учинку,ипак је Дејо

направио неупоредиво бољу каријеру! Као што lemmy sixx рече укуси су различити,али ово је ствар по којој му ниједан фудбалер неће бити раван!

 

:D :D :D:pivopije::) :) :):pivopije::bigblue: :bigblue: :bigblue::pivopije:

 

П.С. Једино овај гол против Македонаца нисам успео да ископам,а волео бих да га се подсетим,па ако неко нађе,нека остави линк! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пиксија се сви сете због та два гола против Шпаније,и то је углавном то!

 

uh uh, pa tesko da je samo to. sta cemo sa sezonama u zvezdi koje su mu zaradile zvanje ZVEZDINE ZVEZDE (pete i poslednje za sad!). pricamo o jakoj zvezdi u jakoj ligi bivse juge sa dinamom, hajdukom, zeljom itd (pored zvezde, partizana i tada vrlo jake voshe koja je cak osvojila titulu 88.). piksi je bio kapiten i najbolji igrac te zvezde (i cele lige). to je ono po cemu se piksi najvise pamti i po cemu ce se uvek pamtiti i zbog cega ce uvek biti ZVEZDINA LEGENDA!

 

"With top Yugoslav teams chasing his signature in the summer of 1986, Stojković moved to Red Star Belgrade where he would spend the next four illustrious seasons, scoring 48 times in 120 appearances and developing into the best player in the league. He was the Yugoslav League MVP in 1988 and '89 season and his stellar performances with Red Star earned him the title of Zvezdina Zvezda only given out to the very best players in the club's storied history"

 

to sto nije napravio veliku karijeru kasnije u olimpiku i veroni je verovatno izmedju ostalog posledica toga sto su ga stigle povrede ("Unfortunatelly, his time in Marseille was marred with multiple career-threatening injuries, meaning he never got to display his wide array of skills on the biggest European stage"). jednostavno, nisu se poklopile sve kockice. a i nije sve u karijeri u inostranstvu. primer: deki stankovic. covek je igrao i osvajao trofeje u laciju (u vreme kad je lacio bio jak ko zemlja) i interu (sad ce lemi da se javi da kaze da su to paprikarski klubovi :) ) a opet ja vam kazem da ga niko za deset ili dvadeset godina nece spominjati kao jednog od naj igraca sa ovih prostora (a piksija npr. uvek hoce). zasto? pa zato sto jednostavno nema nista posebno, specijalno, osobito u njegovoj igri. ne poredim njega sa dejom nego samo hocu da kazem da nije sve u internacionalnoj karijeri. da li deki stankovic moze u bilo kojoj ravni da se poredi sa piksijem, iako je ostvario uspesniju karijeru u evropi? pa naravno da ne moze. nisu dzabe piksija proglasili za jednu od poslednjih autenticnih desetki svetskog fudbala!

sto se tice njegove karijere u japanu, ne moze covek da se ne najezi gledajuci njegov oprostaj. piksi je tamo bio bozanstvo. reci ce neko svaki iole bolji fudbaler bi mogao to da postigne u japanu ali svi znamo da to nije bas tako :mhihi:

 

 

sve u svemu, obojica su legende, dobro ste rekli da je stvar ukusa kome je ko drazi! :pivopije:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

primer: deki stankovic. covek je igrao i osvajao trofeje u laciju (u vreme kad je lacio bio jak ko zemlja) i interu (sad ce lemi da se javi da kaze da su to paprikarski klubovi :)

 

 

Naravno...vidis da me vec dobro poznajes. :):pivopije:

 

U svakom slucaju,slazem se sa apsolutno svakom reci koju si rekao. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пиксија се сви сете због та два гола против Шпаније,и то је углавном то! А Дејиних генијалних голова има на тоне.Прво чега се сетим је када је Бајерну усред Минхена завукао голчину,а пре тога претрчао скоро пола терена са лоптом.

Па онда,један од најјачих голова свих времена,када је лобовао Зубизарету шутем из пирејске луке у финалу ЛШ `94. http://www.youtube.com/watch?v=gel2V4xemHk

Али Дејин најлегендарнији гол је онај против Македоније,у квалификацијама за Француску `98,када га је завукао из мртвог угла на стадиону ЈНА!

Tражећи све ове голове,морам признати да сам наишао и на неке сјајне Пиксијеве голове,али гледано по учинку,ипак је Дејо

направио неупоредиво бољу каријеру! Као што lemmy sixx рече укуси су различити,али ово је ствар по којој му ниједан фудбалер неће бити раван!

 

:D :D :D:pivopije::) :) :):pivopije::bigblue: :bigblue: :bigblue::pivopije:

 

П.С. Једино овај гол против Македонаца нисам успео да ископам,а волео бих да га се подсетим,па ако неко нађе,нека остави линк! :pivopije:

I preokret protiv Francuza na JNA, valjda su kvalifikacije za SP u Italiji u pitanju, tu je stvarno bio žestok.....ali..... poništen lob gol sa pola igrališta u derbiju, kod 3:0 za Zvezdu je za nas prave cigane 100 puta vredniji od Dejinog gola u Atini. Sad sam se setio jednog detalja- kakav to primitivni, pileći mozak može da dozvoli sebi isključenje u Tokiju, u momentu kad se zna da će biti proglašen za igrača utakmice-zna se kakav, nadobudni, prepotentni ja pa ja i opet ja brđanin-bez uopštavanja-ovo se odnosi direktno na D.S.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiorentina - inter 0:2 (0:2, himenez, kruz). tamo gde su i roma i juventus izgubili bodove inter je pobedio vrlo lako. ovakva nadmoc kakvu inter demonstrira od pocetka sezone godinama nije vidjena u italijanskom prvenstvu. milan i juventus su smesni bez sudija. pogotovo milan.

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

nada umire poslednja... ove sezone umrece (i poslednja nada navijaca juventusa da mogu do titule u sezoni u kojoj pored igraca nemaju i sudije na platnom spisku) 5-6 kola pre kraja prvenstva... ako ne i ranije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...