Jump to content

Serie A


Zagrivuk

Recommended Posts

nadam se da ce dovesti etoa i dva tri veznjaka od sledecih (koji su u prici): lampard, kvarezma, esjen, hleb. deka ne, mator je, a dijara, sta znam, zadnjeg veznog igra kambiaso tako da ne vidim sta ce im.

 

odbrana je ok, eventualno karvaljo (on se spominje). desno maikon, levo kivu, ne moze bolje od toga. u sredini kordoba i samjuel/karvaljo.

 

figo (o murinju): “He can easily win the Champions League with this side but I have not spoken to him just yet.”

 

nadajmo se da je u pravu...

 

 

Pored Kvarezme trebe im jos jedno krilo.Esijen bi bio super pojacanje iako imaju dovoljno zadnjih veznih.Jedan kreativni prednji vezni je potreban.Najbolje bi bilo kupiti Van der Varta ili Dijega.I treba dovesti jos jednog napadaca.

Iz Intera treba da lete-Materaci,Maksvel,Dakur,Cezar,Solari,Adriano,Kruz,Rekoba i Rivas ili Burdiso(jedan treba da ostane).

 

Peleu i Himenezu treba dati jos jednu sezonu.Figo trebe da ostane jos jednu sezonu,moze on da pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored Kvarezme trebe im jos jedno krilo

koji ce im kurac? zaneti igra u veznom redu.

a sto kazes, i figo ostaje jos jednu sezonu.

 

esjena celzi nece dati. van der vart i diego isto nisu u kombinaciji. sto se tice napadaca, isto ih nece kupovati (Branka: "He didn't ask us any strikers."). za ove sto treba da dobiju sut kartu se uglavnom skoro sve slazem, samo bih dodao i stankovica, obavezno.

 

 

realno, u kombinaciji za pojacanja su:

karvaljo

lampard (sledeceg leta mu istice ugovor sa celzijem, moraju da ga prodaju sad ako ne potpise novi, a verovatno nece)

kvarezma

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jovetić i zvanično predstavljen u Firenci.

Interesantno je, to što je rekao da je imao ponudu Juventusa, ali se ipak opredelio za Fiorentinu.

 

Meni lično je krivo što ga neću gledati u matoroj dami, ali ipak ga razumem.

U Juveu je konkurencija izuzetno jaka, a mlad je fudbaler treba još puno da napreduje...u ljubičastima bi imao daleko veću šansu, minutažu. Verovatno je to i osnovni razlog njegove odluke. :da:

 

edit

a i nece dovesti drogbu nego mozda esjena, ali i on je "camuga" tako da ces i dalje moci da ih mrzis nesmanjenim intenzitetom.

 

Slobodno, on mi je daleko simpatičniji od njegovog pobre po puti, špica sa neukusnim slonovačkim kikicama.

 

BTW. Volim ja defanzivce crnce, tipa Evra ;)

 

Šta će biti sa maestralnim Huntelaarom? Juventus ili ManUtd?

 

Gde god da završi, biće mi drago - dva su to istinska ( a meni draga ) giganta. :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Murinjo sigurno spada u 3 najbolja trenera danasnjice, a po mom licnom ukusu, on jeste najbolji. Takticar, koji do detalja sprema svoje meceve, veliki autoritet, nevjerovatna harizma, inovativni metodi rada.. Inter od ovoga nije mogao bolje. Dobra strana jeste sto je Murinjo i magnet za jake igrace, znaci dolaze i extra jaka pojacanja. I on sam je izjavio da mu trebaju maksimalno 2-3 igraca, i da ne zeli revoluciju.

 

Moje su procjene da su im na transfer listi ovo glavni ciljevi - Eto'o, Lampard, Essien, Carvalho, Deco i Quaresma. Obzirom da Murinjo voli 4-3-3, i izjavio je kako mu je za njegov rad dovoljno 21 igrac + 3 golmana, ocekujem da ce doc neko krilo(quarezma) i univerzalni napadac, koji jednako dobro igra po strani i na centru(kao Eto). U tom slucaju, ocekujem zbudzenu sredinu tipa Vieira-Lampard(Essien)-Zanetti, jer Murinjo voli ratnike na tim centralnim pozicijama. Ocekujem da ce Stankovic i Cambiasso ostati, ipak je sezona duga i povrede/umor su ozbiljan faktor. Kako bilo, najvise bih volio da dodju Essien i Eto'o, obzirom na to da su ta dva igraca extra klasa na svojim pozicijama. U napadu, zavisno od formacije koju ce forsirati Murinjo (neko spominje standardnu 4-4-2), pitanje je kakva ce sudbina pratiti Adriana. Ocekujem da Suazo ode, a sa njim jedan od Crespa i Cruza, dok ce forsirat mladog Balotelija koji vec pokazuje da moze da igra na vrhunskom nivou.

 

Kako bilo, ove godine ocekujem bas tvrdu sezonu, posebno ako se pojaca Milan. Ne igraju ni LS, a taj kup UEFA ce da igraju sa B timom.. Osim njih, veliki protivnik bice i Fiorentina, koja se bas fino pojacava i moze opasno da iznenadi dogodine, ako bude imala i kvalitetnu klupu, da odigra na oba fronta. Naravno, Roma ostaje glavni konkurent Interu za skudeto, jer igra prelijep fudbal, uz mozda jedno kvalitetno pojacanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa, ako je verovati s.direktoru branki nece dovoditi nijednog napadaca, tako da nista od etoa.

 

esjen, nekako mi je tesko da poverujem da ce ga celzi pustiti, ugovor mu vazi jos 4 godine.

 

deko, briljantan igrac ali vec u godinama, moze da odigra jos jednu-dve sezone na vrhunskom nivou.

 

mislim da ce i kambiaso biti u startnih 11 jer je morati rekao da ce okosnica tima ostati zaneti, kambiaso i zlatan.

 

mislim da ce krespo skoro sigurno ostati, i da ce otici kruz i suazo, ili jedan od njih dvojice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta, sad ni krespo ne valja? :)

 

jedan od najboljih centarfora u istoriji igre. malo igraca ima taj odnos minut/gol. da sam trener stavio bih ga u prvih 11 sa zlatanom, jebes mi sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece,ti forsiras sve neke izlapele matorce koji su pri kraju karijere,i koji nisu ni senka onoga sto su nekada bili.Sta bi ti,Barezija i Kostakurtu? :) Krespo je gotov.Iz godine u godinu sve losiji.Interu treba ozbiljan napadac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, govorili su i da Mancini ostaje 100% pa su ga otpustili za sekund. Ako Murinjo misli da forsira 4-3-3, onda mora da dodje jedan napadac kao sto je Samuel Eto + neko krilo ili ofanzivni veznjak. Od tri staticna napadaca (Adriano,Cruz i Crespo) u tom slucaju, dvojica ce da idu. A Adriano je tu siguran za odlazak, jer jedino za njega mogu uzeti neke dobre pare, a i on nece da sjedi na klupu. Ocekujem forsiranje Balotelija po krilima, a Cruz ce garant prihvatit da sjedi na klupu i bude zlatna rezerva za 3 miliona godisnje koliko prima. Za Suaza ne znam, mada je on po meni odlican igrac koji zasluzuje jos jednu godinu.

Ipak, sve zavisi sto ce da forsira Murinjo. Sa 4-4-2, ocekujem 2 jaka veznjaka, dok sa 4-3-3 napad mora itekako da se promjeni.

 

Za Essiena vrijedi puknut 30-35 miliona, jer je to igrac koji ce bit top bar narednih 5-6 godina. A posto je izrazio zelju da ga trenira Murinjo, ja ocekujem da je njegov transfer(ove il iduce godine) definitivan.

Deco je i dalje odlican igrac, ali je pod znakom pitanja zbog godina. Ne kazem, moze odigrat losu sezonu, a moze i suprotno. Samo mi je to kockanje, a i opet nije dugorocna investicija, sto Interu na sredini treba (uzmi da su skoro svi tamo oko 30+ godina, bez Cambiaso).

 

Da se ja pitam, doveo bih Essiena, Lamparda i Etoa, i poceo igrace kao sto su Crespo, Cesar, Solari, Figo, Dacourt, Burdisso, Rivas.. ostavio bih Stankovica, mislim da on ima jos jednu dobru sezonu, jer je radnik. Cambiasso u prvih 11 ako ne dodje neki razbijac na sredinu, mada ko zna.

 

Da vidimo sto ce Inter prvo da kupi, pa cemo onda o tome. Sto se tice ostalih timova, eto da dam svoj komentar

 

Milan - dovedose Zambrotu, Flaminija i Boriela. Odlicne akvizicije za malo para, samo jos da dovedu nekog extra centralnog beka, i onda mozemo da pricamo o ozbiljnom kandidatu za skudeto. Ali ne rupe kao Kaladze i kurci palci, vec neko ko je klasa.

 

Fiorentina - Gillardino ce se odlicno snac, mislim da ce ga Prandeli forsirat. Jovetic je perspektivan igrac, ali kako ce odigrat prvu sezonu u najtvrdjoj ligi, to je pravo pitanje. Ne znam samo koga ce da dovedu na sredinu, ipak im treba neki veoma kvalitetan igrac da sve to poveze. Bez toga mogu da se jebu.

 

Roma - oni samo da dovedu nekog lijevog beka i da Totija zaobidju povrede.. Vucinic je vec odlican igrac, steta sto Totti diktira dje ce ko da igra. Imaju igru, odlicnog trenera, dobru atmosferu.. mada obicno kad se od nekog dosta ocekuje, stvari odu po kurcu.

 

Juventus - Amauri odlican napadac, ali treba njima na sredinu neko mnogo jak. Mislim da Xabi Alonso nije bas igrac koji cini razliku, bolje bi im legao Lampard. Giovinco je jos mlad, mada je vec dokazao da moze da igra na nivou. Ipak, Juventus sigurno nije Empoli, vidjecemo kako ce to funkcionisat. Melberg u odbranu, sto znam, nije neka akvizicija. Drvosjeca pravi..

Jos sad kad igraju LS, pitanje je oce li Del Pjero izdrzat taj ritam srijeda/nedelja. Jedino sto je Juve ime, i ima Bufona na golu, ali mislim da i sa ovim pojacanjima nemaju sto da traze u borbi za skudeto. Pogotovo jer ce bit zauzeti i oko LS, i nemaju dovoljno kvalitetnu klupu da to izdrze.

 

Zivi bili, pa vidjeli. Mislim da ce dogodine Calcio da bude odlican, valjda ce i Napoli da se pojaca, Sampdoria sa Kasanom isto umije bit neugodna, Udineze koji ima napad Kvaljarela-Di Natale(od kojih bi jednog vrlo rado vidio u Interu), koji je zasigurno vrhunski ali im hvali sredina i odbrana da bi mogli nesto vise od kupa UEFA. I da, kad smo kod njih, Juve se zajebao ako ne uzme Zapatu iz odbrane, obzirom da nesto hoce/nece da ga dovedu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Essiena vrijedi puknut 30-35 miliona, jer je to igrac koji ce bit top bar narednih 5-6 godina.

 

apsolutno se slazem.

 

Deco je i dalje odlican igrac, ali je pod znakom pitanja zbog godina. Ne kazem, moze odigrat losu sezonu, a moze i suprotno. Samo mi je to kockanje, a i opet nije dugorocna investicija, sto Interu na sredini treba

 

Da se ja pitam, doveo bih Essiena, Lamparda i Etoa

 

i sa ovime se slazem 101%, i za deka i za ovu trojicu.

to sam i mislio za deka, nije dugorocna investicija, ne isplati se dovesti ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mourinho Puts Five Up For Sale

 

stankovic (naravno)

burdiso

krespo

suazo

adriano

------------

 

 

sumnjam da je tacno da ce da proda tri napadaca a da ne kupi nijednog.

 

 

izgleda da se juventus ipak zanima za huntelara:

Juve Shortlist Quagliarella, Gomis & Huntelaar

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji ce im kurac?!?Imaju Trezegea,Del Pjera,Amaurija i Jakintu.Sta ce im?!?Jedino ako stvarno ne planiraju prodati Trezegea Barseloni.Bolje da zapnu za Dijega ili Van Der Varta,to treba ovom timu,a ne jos jedan napadac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ja pitam, doveo bih Essiena, Lamparda i Etoa, i poceo igrace kao sto su Crespo, Cesar, Solari, Figo, Dacourt, Burdisso, Rivas.. ostavio bih Stankovica, mislim da on ima jos jednu dobru sezonu, jer je radnik. Cambiasso u prvih 11 ako ne dodje neki razbijac na sredinu, mada ko zna.

Ривас је добар играч, а и млад је... Треба да остане, а можда Матрица да оде..

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj Rivas je odigrao odlicno, moram priznati. borben, brz, odlican u skoku.. ima potencijala da bude odlican igrac, malo sam se zaboravio kad sam kucao taj post. kako bilo, Burdiso treba da ide. igrac koji igra srcem, i nicim drugo. nema pojma, spor je, glup.. ne znam, do sad je masu puta dobijao crvene bez potrebe, imao kikseva kad ne treba..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji ce im kurac? zaneti igra u veznom redu.

a sto kazes, i figo ostaje jos jednu sezonu.

 

Zaneti je bek.Realno on treba da igra u odbrani.

Oni nemaju ni jedno krilo osim Figa,tako da im trebaju dva .

 

I treba im (bar) jedan napadac.

Slazem se da bi prodaja Krespa bila greska.

 

I Murinjo nikad nije igrao formaciju 4-3-3.

Za tu formaciju trebaju 3 napadaca a on je najcesce igrao sa samo jednim.

Murinjova formacija je 4-3-2-1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaneti je bek.Realno on treba da igra u odbrani.

 

 

pa da, ali je celu proslu sezonu igrao u veznom redu, a bekove su igrali maikon i maksvel/kivu. sta znam, videcemo.

 

 

btw, juventus hoce da kupi i stankovica i burdisa :)

 

Juve Close In On Burdisso, Stankovic To Follow?

 

The Serbian, like Burdisso, also had a poor 2007/08 campaign, but Secco and Blanc believe he is the man to solve Juve’s attacking midfielder riddle.

 

:)

 

vrh.

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...