Jump to content

Art galerija


tovar

Recommended Posts

@Vertex

 

Nije loš bass (je l' to inc&paint shader u max-u)?

Ili je ovo neki Mayin shader?

 

Probaj da daš neki zanimljiviji ugao (ovako previše flat stoji). 

Takođe, izbegavaj senke kada koristiš toon shadere, bar ovakav tip shadow senki kao o

vde što si koristio. 

 

 

Evo jednog mog rada (rađeno za SK wallpaper konkurs, a tema je bila "Nasrtaj čoveka na prirodu").

 

roseqv4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Vertex

Bacio sam Blinn Shader-e, samo sam odabrao Color...

Nista specijalno, nema svetla uopste, Render je Vector...

Radjeno u Maya-i...

Hteo sam da odradim studio, ali puno posla pogotovo za jednu osobu tako da sam odustao, smorio bih se...

Trenutno radim female head...

Fin je ovaj tvoj rad, najvise mi se svidja render...

Edited by Vertex

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Viš' ja ne znam koji je to tutorijal.  :)

 

Super ti je slikica, a moja glavna zamerka bi se odnosila na svetlo jer isuviše ravno (flat) pada na lice... vide se obrisi i vidi se da si malko nespretnije isekao (a baš to možeš svetlom da sakriješ).

Ako hoćeš vampire look, ubaci mu svetlo da bije odozdo na gore... to će mu dati taj feeling...

 

Evo minut igranja sa tvojom slikom u PS-u:

buahaha01lu9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo si prosvetlio?

Ma da... samo sam šibnuo svetlo odozdo da bih pokazao da je jednostavno bolji appeal karaktera ako želimo da bude vampir (ima i teorija o rasveti koja govori

 u prilog tome). 

 

Nisam imao vremena da se bakćem dalje... ali bih u svakom slučaju obrisao gornji osvetljeni deo kose i uradio senku koja ide od nosa i završava se negde na obrvi. Očne duplje bi izgle

dale još mnogo dublje, što bi dodatno doprinelo izgledu karaktera. 

 

Btw. Rad ti je Oooooodličan. Svaka čast. 

Voleo bih da ja znam tako da radim u PS-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Darkelf

 

Ma to treba da bude statua. Zajebao sam sa kosom na vrhu jer sam pokušavao nešto. Teško je jer statue u principu nemaju kosu, treba to rešiti drugačije a nisam siguran kako...

 

@Lunar

 

Dobar, dobar :da:

 

EDIT: A mene si pitao za originalnu sliku ili šta?

 

 

Ja bih više voleo da znam da radim u max-u i mayi al za početak će i ovo biti dobro ako lepo naučim...

 

Slonja.jpg

:mrgreen:

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam. Nisam bio u nikakvoj školi, ako na to misliš.

Opet, dohvatio sam se svega čega sam mogao (3D foruma, html tutorijala, video tutorijala, maxovog helpa imao sam i dve knjige... ).

Ako želiš da počneš da učiš max, savetujem ti da počneš sa njegovim tutorijalima, zato što su sjajni i idu postepeno... naravno trebaš da dosta i sam eksperimentišeš.

 

------------------------------

Evo je još jedna moja animacija, koju sam radio od nule (modeling, teksturisanje, svetlo, animacija) i koja je bila rađena za chalenge Sveta Kompjutera na temu da se osmisli neki nivo iz video igre (osvojio prvo mesto).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha...i ja sam poskidao neke tutoriale al mislim da mi je bolje da naučim dobro Illustrator i Photoshop pa ako bude išlo da posle web-a upišem neku animaciju ili grafiku... Ne znam jel ima nešto tako kod nas a da nisu privatni kursevi?

 

A za ovo svaka čast. Nemam ideju kako se takve stvari rade...

btw moj nadimak je bobi haha :)

 

IMG_2848.jpg

dishastatua600.jpg

 

Ova donja je izgledala dosta svetlija na kompjuteru na kojem sam radio. Moj je malo lošiji kao i monitor pa mi je ovde tamno mnogo. Ne znam kako će kod vas izgledati...

 

Inače to je direktor moje gimnazije. :D

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se svi kurchite i ja sam radio u Maxu(pomeshan sa PSom, ako nekom trebaju work projekti, nek mi trazi). :P

 

skin001oa1.th.jpg

skin002cl3.th.jpg

skin003pn4.th.jpg

skin004vq8.th.jpg

 

I ova dva ripera u PSu:

http://img384.imageshack.us/img384/5097/de...obancopyfm2.jpg

http://img444.imageshack.us/img444/9184/ha...derbobanlz4.jpg

 

inache pogledajte ove dve slike u pravoj velichini jer kada ga yum kropuje vidi se zbog razlike u pikselima da je editovano. XD

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, jesu ovo game modeli? Jesi ti ovo radio?

Izgledaju fenomenalno... i modeling i teksture.

Možeš li wireframe da baciš?

 

--------------------------------------

@Dead Man Walking

Imaš onu domaću poznatu školu Chiron koju je osnovao Peđa Bakić (čovek koji je radio na filmskim hitovima u Holivudu) i radi se u Mayi. Znam da nije nimalo jeftina (koliko znam, oko 3000 evra su svi kursevi, nisam siguran), a koliko je dobra to tek ne znam pošto se po 3D forumima stalno prepucavaju ljudi iz Chirona i neki drugi ljudi.

E sad, imaš i jeftinije alternative, možeš i da uzmeš nekog da ti daje privatne časove, ali generalno, mislim da ti škola nije neophodna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, jesu ovo game modeli? Jesi ti ovo radio?

Izgledaju fenomenalno... i modeling i teksture.

Možeš li wireframe da baciš?

 

--------------------------------------

@Dead Man Walking

Imaš onu domaću poznatu školu Chiron koju je osnovao Peđa Bakić (čovek koji je radio na filmskim hitovima u Holivudu) i radi se u Mayi. Znam da nije nimalo jeftina (koliko znam, oko 3000 evra su svi kursevi, nisam siguran), a koliko je dobra to tek ne znam pošto se po 3D forumima stalno prepucavaju ljudi iz Chirona i neki drugi ljudi.

E sad, imaš i jeftinije alternative, možeš i da uzmeš nekog da ti daje privatne časove, ali generalno, mislim da ti škola nije neophodna.

 

Da ovo su game modeli, ukucaj na googlu James Sunderland. Ali ovi skrinshotovi su lajv skrinshotovi koji sam uzeo iz igre . Naravno smao sam teksture odradio modeling je zaduzen Konami tim, koji je pravio Silent Hill 2 . :D

 

Cim budem bio na svom kompu, baci cu ti. :)

 

e bahs je bzvz. sto je ovo ovolko skupo. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je ovo na deviant-u. Jel ti kupuješ fotografije? O_o

 

 

Gde inače nalazite dobre slike u visokoj rezoluciji a da su besplatne?

 

Hvala. Ne kupujem, hvala bogu! Raj za fotomanipulatore je sxc.hu (mada ima fotki koje su pod nekim kopirajtom vecina nisu i visoke su rezolucije!)

Dobro mesto je i morguefile.com. Mada ja vise volim sxc.hu Bolji je kvalitet kako mi se chini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su manipulacije govno. Dobro ne sve ali barem 95% manipulacija koji se nalazi na devu su govno jer su sve uglavnom par slika spojenih u jednu? PA WTF? koje to fora, to moze svaka shusha da radi kad nauchi osnove fotoshopa.

 

I deco nekosristite Tutorijale to je najvece zlo. Bolje sami se smarajte po par sati u PSu nego da koristite tutorijale .

 

I nebudite lenji ko ja.

 

Evo dve manipulacije baj me:

manip012uf4.jpg

 

manip003yz9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...