Jump to content

Pearl Jam


Thule

Recommended Posts

hej pearl jam je super grupa,imam sve od njih...i od grungea oni su mi nekako najzreliji....mada im je poslednji album losiji od ostalih:

 

1.Tacno

2.Tacno

3.Tacno

 

Ocena:10

 

Nego,stalno mi nesto bode oci...ako cemo termin grunge uzeti kao kategorizaciju bendova po karakteristicnom...prljavo-distorzicnom zvuku(tako je i nastao naziv),mislim da je odavno deplasirano svrsavati PJ u grunge. Ja bih pre rekao Seattle zvuk!

To dodje nesto kao sa Metallicom i Trash metalom-bili su trash ali samo za doba Kill 'em all-a,to je posle brzo evoluiralo u drugo.

No Code,Yield,Binaural,pa cak i VS(da ne pominjem Riot Act) daleko su od tog zvuka,bar u mojim usima...

 

Nirvana i AIC su po meni od pocetka do kraja ostali privrzeni takvom nekom zvuku

 

*Eto prilike da se ozivi tema jednom finom raspravom* biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hej pearl jam je super grupa,imam sve od njih...i od grungea oni su mi nekako najzreliji....

 

to smo zakljucili negdje oko 281. posta smile.gif

 

 

mada im je poslednji album losiji od ostalih:

 

...dok je ovo usuglaseno na par stranica prije biggrin.gif

 

u svakom slucaju dobro dosao na topic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego,stalno mi nesto bode oci...ako cemo termin grunge uzeti kao kategorizaciju bendova po karakteristicnom...prljavo-distorzicnom zvuku(tako je i nastao naziv),mislim da je odavno deplasirano svrsavati PJ u grunge. Ja bih pre rekao Seattle zvuk!

To dodje nesto kao sa Metallicom i Trash metalom-bili su trash ali samo za doba Kill 'em all-a,to je posle brzo evoluiralo u drugo.

No Code,Yield,Binaural,pa cak i VS(da ne pominjem Riot Act) daleko su od tog zvuka,bar u mojim usima...

 

Nirvana i AIC su po meni od pocetka do kraja ostali privrzeni takvom nekom zvuku

 

*Eto prilike da se ozivi tema jednom finom raspravom* biggrin.gif

 

 

e sad se ne mogu sjetit di sam to citao ni sta tocno ali mislim da je bilo receno de grunge kao zvuk nikad nije ni definiran, vise stil oblacenja i slicno - pearl jam isto tako nema prljavi distorzican zvuk, barem ne onaj tipican fuzz zvuk od nirvane i ostalih biggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se mene tice, uopste me ne interesuje kategorizacija... grunge je odavno mrtav, to se zna...

 

a pearl jam je pearl jam - kategorija za sebe... jer bend ne cini samo muzika+text...

Tacno. U principu ta kategorizacija "grunge" je totalno bezveze. Po meni je pametnije reci da je grunge etiketa za odredjeni vremenski period s kraja 80 ih pa do 95/6-e godine, jer je gotovo bukvalno sve sto je pravljeno u to vreme od alternativne muzike trpano pod etiketu gunge, nego odredjeni pravac u muzici... Stvarno mnogo lepshe zvuci reci seattle zvuk i sl...

Vrhunac gadosti je sto vecina medija i dalje lepi tu etiketu novijim trash bendovima poput Niklbeka, Creeda i ostalih govnarija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogme ovaj Marlet isprovocirao VH1

 

Ladies & gentleman,cast mi je da izvestim da veceras u 21:00 na nasem dragom gorepomenutom kanalu....

 

ALICE IN CHAINS UNPLUGGED!!! biggrin.gifa:

 

Nije fora,nije laz...nemojte propustiti. Vama bez kablovske zelim srecno 'uvaljivanje' kod nekog 'umrezenog' host-a! smile.gif

 

*gde l' bi ona AIC tema* smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, pa ni ja nisam videla taj spot rearviewmirror..shame on me!

E, super bismo se proveli na tom rif rafu zajedno...

 

taj spot je super!!!! odusevila sam se neki dan kad sam ga vidjela!

eddie izgleda tako mlad i lud... (i doooobar!! :roll: biggrin.gifa: )

 

Pazi, nema sumnje...sto posto je dobar i Eddie..101%

Nenadeeeeee, kad cu ja da vidim taj spot?????

 

E, Stevo, bas to je dobar taj predlog za rifraf? Sta kaze Vrhovni savet????

 

dakle, kako je protekao AIC iskljuceno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam skontala da ustvari imam taj 'rvm' spot, al' je bio zaturen u nekom folderu... ma sladak je eddie, al' mike rulz wink.gif sa istog snl-a ima i 'daughter' i 'not for you' (gdje je stone sa pilecim nozicama malo vise u prvom planu smile.gif )- , sa sve svijecama...

 

malo sam se podsjetila klipova...ipak 'alive' i 'hunger strike' uvijek izazivaju neko posebno osjecanje, ...a pored toga, tu su svi odreda slatki, sa dugim kosicama heh :mrgreen:

 

e da, i nastup sa neil youngom sa mtv awards je super...najzesce je kad na kraju ed bezuspjesno pokusava da razbije postolje za mikrofon u ritmu sa neilovim dzemovanjem, i na kraju iscupa kabl i baci postolje u publiku smile.gif (dok istivremeno mike razbija zvucnik gitarom, mada mu je prvobitna namjera ocito bila suprotna smile.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je bas sinoc na Mtv love story sa njim i Carmen Electrom... Znaci komedija... Naucio ju je da lupa bubnjeve, a pred kamerama je prati gitarom.... zive u nekoj gajbi punoj muz. instrumenata i samo s jednim krevetom na sred sobe... ko je gledao setice se scene... boli ga uvo covek uziva, nasho mega ribu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam skontala da ustvari imam taj 'rvm' spot, al' je bio zaturen u nekom folderu... ma sladak je eddie, al' mike rulz wink.gif sa istog snl-a ima i 'daughter' i 'not for you' (gdje je stone sa pilecim nozicama malo vise u prvom planu smile.gif )- , sa sve svijecama...

 

 :) )

 

TI SVE TO IMAS!!!?? 8O AAAAAAAAARRRGHHHHHHH smile.gif

 

JEDVA cekam da se vidimo! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...