Jump to content

Pearl Jam


Thule

Recommended Posts

Interesantno...

Ja sam skontao da je Jerry bio u svadji sa Laynom zato sto je Layne kao ovisnik droga postao izuzetno inertna osoba. Aic je imao veoma malo live nastupa u svojoj karijeri, jer je Jerry kao glavna snaga benda, imao velikih problema sa Layneom i njegovim radnim navikama... covek je jednostavno zapao u crnilo... logicno je da su iz toga proistekli svi konflikti, mada ne mora da znaci, to je samo moja pretpostavka. Ali da covek pljuje svog mrtvog druga... to je zaista previshe.... sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogme,Tanja,ovo lici na start! 8O :roll:

 

Nemo' Stevo(Steve-prim.prev.) da se stidish nego u privatne poruke odma'! :D

 

A plavushin's prijatelj ce rado doci na te...kako bi-trif traf veceri?(zbunj.prev.) kad dodje u BG,posto je trenutno kuci.(i NISTA ne uchi,neg samo u ladovini i popodne na basket(-prim.savesti prev.)

 

A u vezi teme: juce sam skinuo sa neta studijsku verziju Yellow Ledbetter (da,da,NISAM je imao!) ,i- :da: OOOpasno! Ma,genijalno,

 

Da,skinuo sam i mp3 Keep on Rockin' sa Neil Youngom sa MTV VMA,kao i Grievance sa Lettermanovog showa(al ovaj zadnji nesto 'skakuce' sa visinom tona :ne: )

 

A skoro sam TEK nabavio i Crazy Mary(uuuuh,kakva stvar),kao i noviju Hide Your Love Away.

 

:P

Ima l' sta kod vas novo? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A shto se tice noviteta ja nabavih DivX eve Touring band 2000  

 

ja imam serbian special edition sa odlicnim coverom biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

i konacno nabavih takodje divX Singlesa smile.gif)

 

snimljeno par puta na video kazetama

 

eh ti pocetnici, nabave dva cda i misle da znaju sve smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas ti da NIKAKO nije ovaj glupavi LG mogao da ocita tvoje spotove Oceans i Hungerstrike! :x Na kraju sam JEDVA uspeo Oceans da prebacim na hard(iz 10-og pokusaja),a Hunger nikako! Moracu kod nekoga u pomoc!

 

A kad vec pricate o cd-ima i sl,bas kukam danas kako covek sa balkana da dodje do nekog PJ bootlega,a gledam na forumima ovi zapadnjaci samo kupuju i razmenjuju...son of a bitches! smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, relativno je lako naci "Versus the World", mada smo vec pricali o tom bootlegu, a verujem da ga vec i imas...

 

E sad, ne znam zasto sa va ovo ispricao, ali...

 

Uh, covece, moj najgluplji post do sada! :oops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas ti da NIKAKO nije ovaj glupavi LG mogao da ocita tvoje spotove Oceans i Hungerstrike!  :x  Na kraju sam JEDVA uspeo Oceans da prebacim na hard(iz 10-og pokusaja),a Hunger nikako! Moracu kod nekoga u pomoc!

 

 

dovraga i bestraga! biggrin.gif

 

moras vidjet taj spot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo vec kod divx-a,... meni treba mtv unplugged pj, kao i aic....vjerujem da se to moze negdje naci (osim na netu, mrsko mi je skidati toliko mba)? a dobro bi dosli i neki drugi live nastupi aic i sg ... biggrin.gif

 

sto se bootlega tice, ako hoce neko da se trampi za one iz 'ranije' faze, 92-98 (other than atlanta '94 i pomenuti 'versus the world'), ja imam neke 'svjezije' ...pp

 

blondie's friend: studijska verzija 'ylb' je nesto najfenomenalnije!

'ylb' i 'wash' definately rule, i 'hard to imagine' , naravno...i sve ostale! smile.gif

i edove ukulele verzije 'can't keep' i 'thumbing my way' definitivno vrijedi poslusati ! (i ostale 'satellite', 'you're true', 'goodbye'....)

od covera koje su skorije svirali, super su 'gimme some truth ' (john lennon), 'know ur rights' (the clash) - apropo edove anti-bushovske kampanje...

mislim da je cijela ta stvar oko busha, bojkotovanje pj koncerata od strane nekih fanova, pokazala koliko pj odskacu od prosjecnog supljoglavog amerikanca - sto nije tesko, tj. koliko su izuzetni (sto smo oduvijek i znali, ali cisto da napomenem jos jednom biggrin.gif ) ...

ed je naravno pokretacka snaga... da ed nije takav kakav je, pj bi vjerovatno otisli u neku 'more fancy' komercijalu, stone i mike vuku pomalo na tu stranu, imam utisak, ed na totalno suprotnu, ...

nakon bojkota fanova, mike je i bio izjavio da vise nece svirati 'bushleager' , ali su je ipak svirali (doduse rjedje) sa sve bushovom maskom na sceni... zna se ko vodi glavnu rijec biggrin.gif

mislim da je to interesantna tema za raspravu, doduse vjerovatno vec 100 puta prezvakana ....

ta 'filozofija' pearl jam-a je jedna od stvari koja me je njima privukla. nisam, naravno, od onih 'sektaskih' tipova fanova, koji slijede misljenje 'vodje' eda, ali koliko je tako iskrenih bendova danas? od onih koje sam slusala i slusam, jedino ratm najdirektnije zalazi u politicke teme, i to radi u najekstremnijem obliku...pearl jam su umjereni, ne zele da budu mesije ili nekome otvaraju oci, vec najnormalije izrazavaju svoj stav, bez pompe, ali i bez ikakvog uvijanja, izbjegavanja....

sve u svemu, i love pearl jam! smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

unplugged pj - obrati se blondies friendu (kako sam te sad uvalio ha bf, ne mozes curu razocarat :wink:smile.gif ) ja sam skinuo cijeli s neta i poslao ga u njegovom pravcu

aic imam na video kazeti tako da mozda jednog dana ako pokrenem presnimavanje sa jednog na drugi video biggrin.gif

 

pearlgirl kaze:

sto se bootlega tice, ako hoce neko da se trampi za one iz 'ranije' faze, 92-98 (other than atlanta '94 i pomenuti 'versus the world'), ja imam neke 'svjezije' ...pp

 

ja bi (kao i ostatak forumskog pucanstva koji dangubi vrijeme na ovom topicu) single video theory biggrin.gif

 

a sta se tice filozofije i svega ostalog oko benda - nije ni cudo da su postali TOLIKO poznati kad zrace nekom pozitivom od pocetka (jest da ovu recenicu ljulja Nirvana koja je isto poznata a bila je sasvim suprotni pol od pj-a: negativa za ubit konja biggrin.gif )

u svakom slucaju, meni je dobro da nisu lutke kao danasnji manekeni na mtv-ju

Share this post


Link to post
Share on other sites

403,vidim tu si,pa odma' da ti odgovorim: nisi me razumeo-cim sam dobio spotove od tebe ja sam ih bacio na hard,al posto sam sve ponovo reinstalirao(sto mi nije resilo izvesne probleme :/ ) i hteo da ponovo skinem spotove sa CD-a....STRAVA I UZAS!!! Al eto,uspeo sam Oceans,jos samo Hunger....Al i ako ne uspem,siguran sam da ce ga neki drugi citac lagano skinuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

PearLgirL-mislim,sta reci posle tebe...*jaw wide open* biggrin.gif

 

E,da-ko sto kaze 403-nemas frke za unplugged.(Doduse to cuvam kao relikviju,moze samo iz moje ruke! smile.gif ) A tek sto ces se oduseviti sta ces videti sve tu...Samo kad dodjem u Bg. I ti si verovatno u Bi?

Kas smo kod toga-jes'l provalio 403 ono kad (valjda posle Blacka,tako nesto) Mike krene da svira Keep on Rockin' a neko dobaci(Stone?) : "Neil will sue us!?" na sta ce Ed: "He wouldn't sue us!?" *smeh*

I na kraju je i odsviraju! smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee ocu i ja Temple of Dog spotove... evo moje skromne kolekcije ovog zvuka.. pa mozda ce nekoga zanimati ako zeli razmenu...

 

Pearl Jam – Alive.avi 73,8 MB (77.408.256 bytes)

Pearl Jam - Black (Mtv Unplugged).mpeg 72,7 MB (76.330.738 bytes)

Pearl Jam - I Am Mine.avi 27,7 MB (29.083.648 bytes)

Pearl Jam – Daughter (live).mpg 33,5 MB (35.225.600 bytes)

Pearl Jam - Do The Evolution.mpg 38,7 MB (40.675.087 bytes)

Pearl Jam - Elderly Woman... mpeg 34,5 MB (36.219.540 bytes)

Pearl Jam – Even Flow.mpeg 50,0 MB (52.531.204 bytes)

Pearl Jam – Jeremy.mpg 55,2 MB (57.958.400 bytes)

Pearl Jam - Jeremy (MTV-live).mpeg 54,6 MB (57.325.572 bytes)

Pearl Jam - Save You (live@Letterman).mpg 40,5 MB (42.566.384 bytes)

Pearl Jam - State Of Love And Trust (unplugged).mpg 60,9 MB (63.921.918 bytes)

Pearl Jam – Wishlist (live).mpg 32,8 MB (34.459.652 bytes)

Soundgarden - Black Hole Sun.avi 42,3 MB (44.435.456 bytes)

Soundgarden - Fell on Black Days.mpg 51,2 MB (53.735.528 bytes)

Soundgarden – Spoonman.avi 65,6 MB (68.837.376 bytes)

Soundgarden - The Day I Tried To Live.mpg 53,2 MB (55.862.164 bytes)

Alice In Chains - Heaven Beside You.mpeg 47,9 MB (50.261.148 bytes)

Alice In Chains - Them Bones.mpg 26,4 MB (27.709.052 bytes)

Alice In Chains – We Die Young.mpg 25,7 MB (27.000.232 bytes)

Alice In Chains – Would.mpeg 30,9 MB (32.419.666 bytes)

Melvins – Revolve.avi 64,3 MB (67.434.496 bytes)

Stone Temple Pilots - Big Empty (live@rolling rock clip).mpg 23,4 MB

Stone Temple Pilots - Interstate Love Song (live@Bizarre fest 2001).mpg 42,0 MB

Stone Temple Pilots - Sex Type Thing.mpg 39,6 MB (41.558.020 bytes)

Stone Temple Pilots - Sour Girl.avi 28,5 MB (29.956.096 bytes)

Sunny Day Real Estate - In Circles.mpg 45,3 MB (47.525.800 bytes)

Sunny Day Real Estate - In Circles [live 12-3-94].mpg 44,5 MB (46.757.198 bytes)

Sunny Day Real Estate – Seven.mpg 36,1 MB (37.869.580 bytes)

The Smashing Pumpkins - 1979.mpg 40,4 MB (42.383.186 bytes)

The Smashing Pumpkins - Ava Adore.mpg 45,1 MB (47.364.619 bytes)

The Smashing Pumpkins – Bullet With Butterfly Wings.mpg 42,8 MB

The Smashing Pumpkins – Disarm.mpg 28,0 MB (29.431.812 bytes)

The Smashing Pumpkins – Siva.mpg 45,1 MB (47.362.268 bytes)

The Smashing Pumpkins - Stand Inside Your Love.avi 63,5 MB (66.637.824 bytes)

The Smashing Pumpkins - Tonight, Tonight.avi 34,8 MB (36.540.416 bytes)

The Smashing Pumpkins - Zero (live).mpg 20,9 MB (22.011.277 bytes)

Share this post


Link to post
Share on other sites

blondie's friend : da, ja sam u bn trenutno....super za unplugged, vec sad cvrsto obecavam da se cdu nece desiti nista lose dok je u mom posjedu biggrin.gif vracam ga u najkracem roku...imala sam nekad black i oceans sa unpluggeda (ustvari, imam oceans jos uvijek), i bila entuzijasta da skinem cijeli unplugged, ali poslije reinstaliranja osa, kad sam pogubila sve dragocjene video klipove (zbog glupog frajera koji je to radio), izgubila sam volju ...smile.gif doduse, to se desavalo jos par puta poslije toga (posto brat redovno zezne disk), ali steta nije bila toliko velika...sad sam se konacno opametila, pa narezala sve pj klipove i mp3eve tako da su sigurni smile.gif

 

 

403: ja sam mislila na bootlege u audio formatu, valjda si i ti smile.gif

single video theory imam u mp3u....mada bi bilo lijepo imati i video

i imam jos par evropskih i 6 americkih sa toura 2000te, narezanih sa oficijelnih izdanja

 

 

steve marlet: meni narezi soundgarden (sem black hole sun) i alice in chains smile.gif (ako ima neko jesus christ pose, nek se javi!)

moje par puta unistavana kolekcija sad nije bas bogata, ali evo sta imam (a da ti nemas) :

totd - hunger strike 39.3 mb

alice in chains - bleed the freak (klip) 40.4 mb

man in the box (klip) 41.7mb

down in a hole (klip) 55.6 mb

nutshell (unplugged) 45.1 mb

jerry cantrell - anger rising 49.2 mb

pearl jam - pj buyways (vrlo interesantan 5-minutni mix intervju iz 91, sa sve dave krussenom, uz pominjanje mlb i cuvenu pricu kako je pj dobio ime, svi su dugokosi i preslatki - ne da ti je to bitno smile.gif) 131 mb

intervju povodom riot acta (10 min) 94.6 mb

i am mine (letterman) 44.3 mb

you are (live) 43.4 mb -

wishlist (letterman) 39.8 mb

solat (live) 38.9 mb --

Porch (SNL 1992) 36.4 mb

oceans (klip) 26.4 mb

not for you (snl 93) 57.2 mb

ritfw (mtv awards w/ neil young) 72.8 mb

animal (mtv awards) 26.8 mb

MTV Unplugged - Oceans 54.3 mb

Love Boat Captain (klip) 47.1 mb

Last Kiss (Live promo klip) 29.9 mb

half full (klip) 42.7 mb

Hail Hail (Letterman) 39.7 mb

Grievance (Letterman) 35.4 mb

Daughter (SNL 1993) 52.3 mb

Animal (lisbon2000promo) 26.4 mb

MTV Celebrity Death Match (eddie vs scott stapp biggrin.gif )

Eddie Vedder - Heart To Hang Onto (Letterman) (sa pete townsendom) 38.7 mb

Eddie Vedder - 2001-10-21-Gimme Some Truth 32.4 mb

Eddie Vedder - 92-10-16 Masters Of War 50.5 mb

Eddie Vedder 00-10-13 I Am A Patriot 37.8 mb

Ben Harper & Eddie Vedder - Indifference (01-04-11) 51.3 mb

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf, izmorih se da napisem ovo...ja sam glupa za prakticnije metode :oops:

da dodam sg- outshined 40 mb

jerry cantrell sa stp-om valjda (ne vidi se dobro smile.gif) - got me wrong 10.3 mb -losiji kvalitet

sve je u mpeg formatu

...i solat live snimak je malo losiji, tj. kamera se zesce drmusa i snimano je izdaleka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

403: ja sam mislila na bootlege u audio formatu, valjda si i ti smile.gif

single video theory imam u mp3u....mada bi bilo lijepo imati i video

i imam jos par evropskih i 6 americkih sa toura 2000te, narezanih sa oficijelnih izdanja

 

 

ne! biggrin.gif

ja ocu single video theory u video formatu

nigdje za skinut, nigdje za nabavit :evil::evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zeli razmenu neki se javi na pp pa cemo se na te natenane izdogovarati... A ti Pearl to je 7 spotova - realtivno malo pa jedino da ti narezem i ostavim sesiju otvorenu, a meni treba od tebe, pa ni ti nemoj zatvarati sesiju...

 

totd - hunger strike 39.3 mb

alice in chains - bleed the freak (klip) 40.4 mb

man in the box (klip) 41.7mb

down in a hole (klip) 55.6 mb

nutshell (unplugged) 45.1 mb

jerry cantrell - anger rising 49.2 mb

Porch (SNL 1992) 36.4 mb

animal (mtv awards) 26.8 mb

Daughter (SNL 1993) 52.3 mb

Share this post


Link to post
Share on other sites

e steve, ne moras mi ostavljati otvorenu sesiju, slobodno dopuni necim do max smile.gif bitno je da su tu aic i sg, a narezi mi jos sex type thing, sour girl, i klipove pumpkinsa...koliko moze da stane, nije bitno ...

 

i taj tvoj ortak ako moze nekako da ripuje taj single video theory dvd (ne znam da li je to izvodljivo?), bilo bi fino...

 

403: ebi ga onda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...