Jump to content

Pearl Jam


Thule

Recommended Posts

mike odgovara na pitanja fanova (a vecinu od toga vec i znamo, jelte... icon_rolleyes.gif ) --->http://www.usatoday.com/life/columnist/popcandy/2005-07-12-pop-candy_x.htm

 

 

What is the hardest Pearl Jam song to play? — Bill Hayden, Cleveland

 

Definitely In Hiding. I am constantly watching Stone (Gossard)'s fingers. I try not to mess it up but usually do … There are many changes and notes to remember.

 

icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pa jeste opstao ali opet nije to to....daleko od toga. Eddie vise ne uziva na sceni kao pre...chini se da pesme peva samo mehanichki, cisto da otalja to sto mora... no.gif Nema vise onog uzbudjenja i loodovanja na bini... no.gif Mislim i da je sve ovo opstalo zahvaljujuci i Eddie-jevoj zeni. Ona nema veze sa PJ-om, ali je bila tu da ga izvuce i da ga razume kad je trebalo...setite se 1994. godine! Sreca njegova sto je izabrao nju, a ne neku kao sto je Courtney ili kao sto je bila ona Layne-ova...junky... Mnogo znaci koga imas pored sebe. sleep.gif

Edited by nirvana girl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok tvoje misljenje ali iznela si potpuno netacne informacije....

 

"Eddie vise ne uziva na sceni kao pre...chini se da pesme peva samo mehanichki, cisto da otalja to sto mora... no.gif Nema vise onog uzbudjenja i loodovanja na bini..."

 

 

Uziva vise no ikad i pesme izvodi na najiskreniji moguci nacin.Pogledaj neki koncert od 2000 pa nadalje (touring band,pinkpop 2000..) i videces i sama ako znas da prepoznas ljudske emocije.Inace zabavljaju se oni ludo na bini koliko toliko sa svojih 40 i kusur godina.Inace to sto nazivas "ludovanje" je postojalo 1991 a sada je 2005.Ljudi su omatorili ali to ne menja njihov nastup,energiju i emocije na bini sto ih cini jednim od najcenjenijih americkih rock bendova danas.

 

 

"Mislim i da je sve ovo opstalo zahvaljujuci i Eddie-jevoj zeni. Ona nema veze sa PJ-om, ali je bila tu da ga izvuce i da ga razume kad je trebalo...setite se 1994. godine! Sreca njegova sto je izabrao nju, a ne neku kao sto je Courtney ili kao sto je bila ona Layne-ova...junky... Mnogo znaci koga imas pored sebe"

 

Bend je opstao jer ljudi vole jednostavno da sviraju i da uzivaju u muzici koju prave i prenose pozitivnu poruku ljudima (sviranje na raznim benefit koncertima,sviranje na politickim protestima itd..).Rade to kako zbog sebe tako i zbog mnogobrojnih fanova.

Elem,kako moze jedna zena Eddie Veddera da utice preko njega na bend koji cini jos 4 muzicara? Sve odluke u bendu se donose jednoglasno i ravnopravno i svi kolektivno deluju u bilo cemu.

PJ je jedini bend koji nikada nisam prestajao da slusam (od 1993) i koji cenim i divim mu se svakim danom sve vise.Ako stvari budu isle kako stoji eto ih nama u BG-u sledece godine:)

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Eddie vise ne uziva na sceni kao pre...chini se da pesme peva samo mehanichki, cisto da otalja to sto mora... no.gif Nema vise onog uzbudjenja i loodovanja na bini..."

 

 

Uziva vise no ikad i pesme izvodi na najiskreniji moguci nacin.Pogledaj neki koncert od 2000 pa nadalje (touring band,pinkpop 2000..) i videces i sama ako znas da prepoznas ljudske emocije.Inace zabavljaju se oni ludo na bini koliko toliko sa svojih 40 i kusur godina.Inace to sto nazivas "ludovanje" je postojalo 1991 a sada je 2005.Ljudi su omatorili ali to ne menja njihov nastup,energiju i emocije na bini sto ih cini jednim od najcenjenijih americkih rock bendova danas.

 

Ovo sam rekla zbog utiska koji sam stekla gledajuci bas taj Touring band. Daj bre, kad on onako mrtav 'ladan peva Jeremy...stvarno izgleda kao da ga ne dotice...nekako je skroz otupeo na tom koncertu. Nema veze sto su omatorili, Metallica svira vise od 20 godina, ali kod njih je i te kako vidljiva ta energija na sceni...

 

"Mislim i da je sve ovo opstalo zahvaljujuci i Eddie-jevoj zeni. Ona nema veze sa PJ-om, ali je bila tu da ga izvuce i da ga razume kad je trebalo...setite se 1994. godine! Sreca njegova sto je izabrao nju, a ne neku kao sto je Courtney ili kao sto je bila ona Layne-ova...junky... Mnogo znaci koga imas pored sebe"

 

Elem,kako moze jedna zena Eddie Veddera da utice preko njega na bend koji cini jos 4 muzicara? Sve odluke u bendu se donose jednoglasno i ravnopravno i svi kolektivno deluju u bilo cemu.

 

Ovo se odnosilo konkretno na Eddie-ja, a ne na bend.

Edited by nirvana girl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok tvoje misljenje ali iznela si potpuno netacne informacije....

 

"Eddie vise ne uziva na sceni kao pre...chini se da pesme peva samo mehanichki, cisto da otalja to sto mora... no.gif Nema vise onog uzbudjenja i loodovanja na bini..."

 

 

Uziva vise no ikad i pesme izvodi na najiskreniji moguci nacin.Pogledaj neki koncert od 2000 pa nadalje (touring band,pinkpop 2000..) i videces i sama ako znas da prepoznas ljudske emocije.Inace zabavljaju se oni ludo na bini koliko toliko sa svojih 40 i kusur godina.Inace to sto nazivas "ludovanje" je postojalo 1991 a sada je 2005.Ljudi su omatorili ali to ne menja njihov nastup,energiju i emocije na bini sto ih cini jednim od najcenjenijih americkih rock bendova danas.

 

 

"Mislim i da je sve ovo opstalo zahvaljujuci i Eddie-jevoj zeni. Ona nema veze sa PJ-om, ali je bila tu da ga izvuce i da ga razume kad je trebalo...setite se 1994. godine! Sreca njegova sto je izabrao nju, a ne neku kao sto je Courtney ili kao sto je bila ona Layne-ova...junky... Mnogo znaci koga imas pored sebe"

 

Bend je opstao jer ljudi vole jednostavno da sviraju i da uzivaju u muzici koju prave i prenose pozitivnu poruku ljudima (sviranje na raznim benefit koncertima,sviranje na politickim protestima itd..).Rade to kako zbog sebe tako i zbog mnogobrojnih fanova.

Elem,kako moze jedna zena Eddie Veddera da utice preko njega na bend koji cini jos 4 muzicara? Sve odluke u bendu se donose jednoglasno i ravnopravno i svi kolektivno deluju u bilo cemu.

PJ je jedini bend koji nikada nisam prestajao da slusam (od 1993) i koji cenim i divim mu se svakim danom sve vise.Ako stvari budu isle kako stoji eto ih nama u BG-u sledece godine:)

Znam da ces me pogresno shvatiti, ali meni se ipak cini da si ti to previse idealizovao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Mislim i da je sve ovo opstalo zahvaljujuci i Eddie-jevoj zeni. Ona nema veze sa PJ-om, ali je bila tu da ga izvuce i da ga razume kad je trebalo...setite se 1994. godine! Sreca njegova sto je izabrao nju, a ne neku kao sto je Courtney ili kao sto je bila ona Layne-ova...junky... Mnogo znaci koga imas pored sebe. 

 

Ne znam na koju zenu mislish, Eddie se razveo od Beth... icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nista idealizovao vec se sve svodi na dobro poznavanje rada benda i svega ostalog....ne znam kakav to treba da je neko na bini i sta da radi na istoj da bi delovao iskreno....Ne poredi Metallicu sa PJ jer su ovi masina za mlacenje para i sa 60 godina bi uradili sve ne bi li odrzali fanove i kesh u svojim bankama.

Btw taj touring band je odlican DVD....to sto je po tebi otpevao Jeremy mrtav ladan ne znaci da mu nije stalo do tog texta...Ne cenim bend po tome ko divlja i skace po bini vec po tome sta konkretno cini i o cemu peva.Pogledaj ostale pesme Better man,Long Road,Griviance,Not for you,Lukin,Daughter,Insignificance,Nothing as it seems,Corduroy

sa tog DVD-a....inace pogledaj jos koje koncerte u periodu od 2000-2003 izmedju ostalog i fantasticni Live at Garden pa donosi zakjljucak

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to ql, Live at Garden+touring band+ql,ql... Ali IPAK pj iz perioda od 1991 pa do neke 95 nije isto sto i pj od 95 p. nadalje. To je sve. Jednostavno ljudi su se dosta promenili, sto je i normalno, valjda... sta znam... Jednostavno nisu vise energicni kao pre, sto je razumljivo. Slazem se za Metallicu, koja bi prodala svoje dupe za bilo sta, kao i jos mnogi... Ali ipak uvek ima bandova koji ce da rade i posle godina i godina sve na isti nacin kao i pre, kao recimo sonic youth... Ne smatram da je pearl jam u bilo kom smislu postao losiji band, daleko od toga, ali svakako zreliji band i moras da shvatis da ipak, jbg, to nekome ne odgovara, jer to vise ne tezi na neko punk loodilo, vec ipak na smirenije nastupe i cak i nesto smireniji zvuk. ALI ipak to sto rade, stvarno se vidi da rade iz srca i zato ih svakako cenim, i drago mi je sto su jedni od retkih koji su vremenom presli u vecu alternativu nego na samom pocetku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da GOO apsolutno se slazem sa tobom ali bilo je najpre reci o "neiskrenosti" nastupa Eddie Veddera sto smatram nedopustivom tvrdnjom:)

Sta ces fan bio i ostao..heh

btw novi album izlazi po nekim zvanicnim informacijama 3 oktobra....kazu da je dosta cvrst muzicki i podseca na VS period

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uziva vise no ikad i pesme izvodi na najiskreniji moguci nacin.Pogledaj neki koncert od 2000 pa nadalje (touring band,pinkpop 2000..) i videces i sama ako znas da prepoznas ljudske emocije.Inace zabavljaju se oni ludo na bini koliko toliko sa svojih 40 i kusur godina.Inace to sto nazivas "ludovanje" je postojalo 1991 a sada je 2005.Ljudi su omatorili ali to ne menja njihov nastup,energiju i emocije na bini sto ih cini jednim od najcenjenijih americkih rock bendova danas.

Sa ovim se apsolutno slazem.... mislim zamislite Vedera kako skace u publiku recimo bas na tom Touring band 2000..... Nekako mi je previse dobar to koncert za nesto tako..... PJ po meni nisu bend za lozenje.....

 

Nema veze sto su omatorili, Metallica svira vise od 20 godina, ali kod njih je i te kako vidljiva ta energija na sceni...

 

.....dok je Metallica to oduvek bila! icon_smile.gif

 

Bio sam na koncertu Metallice i bilo nikad bolje, mozda i najbolji koncert u mom zivotu, ali mislim da kad bi video PJ.....ne bi vise morao da idem na koncerte icon_smile.gif!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Footsteps, Jeremy, Black...Nothing as it seems...Porch...

 

Sto se gorepomenute diskusije tice, probajte da sebe zamislite da posle 10 ili 15 godina od danas svirate neku svoju stvar po ne zna se koji put...meni je tesko da zamislim da li bi se gubio istim zarom ili bi pevao/svirao smirenije...malo je zajebano kada pomislis na taj nacin.

 

Vidimo se u Festu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...