Jump to content

The Witcher


Sinstrel

Recommended Posts

'Bem li ga, morace da se igra, da vidim sam :D Nego cekam da vise zavrse sa pecovanjem i izbacivanjem ovih glupih malih DLC-ova, sledece nedelje bi to trebalo da bude gotovo, pa da neko napravi krsten repack sa svim tim da ne skidam 20 peceva.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Predjoh danas. Igra godine, najbolji rpg ikada, najbolja igra koju sam igrao. Svaka cast ljudima iz razvojnog tima, ljudi su ubili, zaista su zadali zadatak konkurenciji, od sada vise nista nece biti isto u rpg igrama. Previse bi bilo da pisem sta je sve genijalno u igri, posto je 99% stvari savrseno...kombat,razvijanje lika,prica,likovi,scenario,grafika...fenomenalno. Imam par zamerki na sam kraj igre, dakle te poslednje momente. Kada sam nabudzio Geralta na level 35, ajd cao, niko mi nista nije mogao, onog Eredina sam sasekao ko kupus, nije me dva puta dotakao. Slicno je bilo i u kecu, a to mi se ne dopada...doduse, ja sam igrao na normal, moguce da je i do toga. Sto se tice price, ne dopada mi se sto su neki delovi zbrzani...recimo Radovid, jako je zbrzano sve oko njega, Rouc i Taler su totalno zapostavljeni, Dandelion isto, na kraju dolazimo do situacije kada Krah koji je bio jako bitan ne dobije propisnu sahranu, kada nakon samog kraja nemam pojma sta se desilo sa Jenefer...dakle sam kraj, dakle taj poslednji segment igre je poprilicno zbrzan, tu je trebalo malo razraditi samo finale. Izabrao sam Tris, dobio sam jednu mutnu sliku, mogli su i tu odraditi ozbiljniji finis. To me je ipak malo razocaralo, daleko od toga da je lose, ali samo mislim da su trebali to malo vise razraditi.

Najjaci momenti igre: pijanka u Kaer Morhenu sa Lambertom i Eskelom i dvorac u Skelige gde naletite na nebeski zatvor sa mrtvim patuljkom iz Game of thrones.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Predjoh danas. Igra godine, najbolji rpg ikada, najbolja igra koju sam igrao. Svaka cast ljudima iz razvojnog tima, ljudi su ubili, zaista su zadali zadatak konkurenciji, od sada vise nista nece biti isto u rpg igrama. Previse bi bilo da pisem sta je sve genijalno u igri, posto je 99% stvari savrseno...kombat,razvijanje lika,prica,likovi,scenario,grafika...fenomenalno. Imam par zamerki na sam kraj igre, dakle te poslednje momente. Kada sam nabudzio Geralta na level 35, ajd cao, niko mi nista nije mogao, onog Eredina sam sasekao ko kupus, nije me dva puta dotakao. Slicno je bilo i u kecu, a to mi se ne dopada...doduse, ja sam igrao na normal, moguce da je i do toga. Sto se tice price, ne dopada mi se sto su neki delovi zbrzani...recimo Radovid, jako je zbrzano sve oko njega, Rouc i Taler su totalno zapostavljeni, Dandelion isto, na kraju dolazimo do situacije kada Krah koji je bio jako bitan ne dobije propisnu sahranu, kada nakon samog kraja nemam pojma sta se desilo sa Jenefer...dakle sam kraj, dakle taj poslednji segment igre je poprilicno zbrzan, tu je trebalo malo razraditi samo finale. Izabrao sam Tris, dobio sam jednu mutnu sliku, mogli su i tu odraditi ozbiljniji finis. To me je ipak malo razocaralo, daleko od toga da je lose, ali samo mislim da su trebali to malo vise razraditi.

Najjaci momenti igre: pijanka u Kaer Morhenu sa Lambertom i Eskelom i dvorac u Skelige gde naletite na nebeski zatvor sa mrtvim patuljkom iz Game of thrones.

 

Slazem se za sve, ne mogu da docekam drugu ekspanziju, nema mi smisla igrati druge igre otkako sam presao ovu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Predivan DLC, sad sam blago u depri posto mi je ovo ubedljivo omiljena igra, pa lagano zavrsavam svaki onaj upitnik koji mogu da nadjem na mapi :D Onaj quest s bajkama mi je mozda najzabavniji ikad bio :D

 

Takodje, volim kako i dalje uspeva da me iznenadi, taman mislio da vise nema questa koji nisam presao, kao puf - eto ga onaj s konjem utvarom i sposobnosti da se prica sa... (da ne spojlujem sad :D )

Edited by Srlandand

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Posle dugog niza godina i trokirane mašine sa kojom nisam mogao da igram ni prvi deo The Witcher-a, odlučio sam da pređem sva tri dela.

 

Svi su me upozorili da je prvi deo najgori što se tiče gejmpleja i dosadnih idi i ubi i zakolji i donesi kvestova kojih ima kao alve u izobilju.

 

Sistem borbe je u potpunosti nesrećan sa tim kliktanjem i tajmingom da gledaš kada možeš da odradiš specijalku kada se ikonica usaglasi. Krenuo sam na normalu i ubrzo se smorio koliko ume da bude igra na sreću, pa sam ga stavio na easy da proletim kroz glavnu priču.

 

Malo me i gnjavili ti gorepomenuti kvestovi, međutim dopada mi se svet, za matoru igru ima dosta dobrih detalja, npr u gradu krene da pada kiša i likovi beže ispod strešnica da se zaštite od iste, ili kada se približiš golubovima oni se razlete i sijaset drugih sitnica koji stavljaju do znanja da iako nisu imali iskustva sa prvom igrom, CDProjektRed je hteo da napravi nešto drugačije.

 

I mogu reći da je Geralt intrigantan kao lik i što je omogućeno da svaki bitan izbor u igri ima uticaja na dalji tok priče, taman kad pomisliš da si uradio pravu stvar, a onu napraviš još gori ishod i papazjaniju za kasnije, retko mi se događa u RPG da posle razmišljam o izboru jer su uglavnom kozmetičke prirode koji se dele na dobre i loše.

 

Još jedan veliki kvalitet igre je zvuk i muzika, i to se najbolje osetilo kada sam pred ulazak u prvi grad otišao u onu kriptu gde su oni sektaši i gde je bio mrkli mrak, nisam imao baklju, a ni napitak za gledanje u mraku, jeziva muzika, zujanje vetra i neprirodni zvukovi i sve to pičim u neke kasne sate, par puta sam se pošteno iscimao i naježio.

 

Nagrdio bih i pravljenje potiona, koliko sam razumeo u incijalnoj igri je bio nerazumljiv pa su ovde ostavili šta treba da se nabavi od materijala i da je pojednostavljeno pravljenje, mogu sebe da zamislim kako koristim papir i olovku da zapisujem sve sa strane i gledam šta sam nabavio od biljki i ostalih sastojaka da ovakvog sistema nema.

 

Jedva čekam da pređem na drugi deo. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi Vičer je, za mene, za klasu ispred drugog.

Borba jeste loša, ali je loša i u svim ostalim delovima, gde je dvojka tragična.

Takođe, dvojka nema ni atmosfere, ni mraka, ni misterije prvog dela. Vizuelno je neubedljiva, za zaborav.

I dalje je to kompetentan RPG i u vrhu žanra kada pričamo o poslednjih 15 godina, ali slabije od ostala dva. Kao da su neki zapadnjaci uzeli da prave nešto što bi trebalo da bude vičer igra...

 

Kod keca je meni smor bilo samo vucaranje po močvari.

 

A "idi ubi monstrume" kvestovi su mi bukvalno samo u vičer 1 bili kul i na mestu, tematski su se savršeno uklopili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dvojka ide u širinu sa pričom, nije poenta da bude kao kec. ne znam kada si igrao igru, day one je bila popriličan masterpiece, ne znam odakle ti vizuelna neubedljivost. :haha:

mada, moram da priznam geraltova almost man bun frizura je baš downer :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prešao keca!

 

Na stranu svih nedostakaka koje poseduje u gejmpleju, priča je epska!

 

Ima toliko podzapleta koji se kasnije upletu u sam završetak i svi računi se svedu.

 

Ja sam za sada prezadovoljan i upravo skidam dvojku da vidim šta se tu još izmenilo, osim grafike koja izgleda milijardu puta bolja od prvenca. :wub:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...