Jump to content

Bendovi koje ste otkrili


Novaliis

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Slušao neko Gravdal? Ja imam ovaj novi album, "Torturmantra", i sasvim ok zvuči a u jednoj pesmi je gostovao Kvarforth, stvar je baš 100% Shining-ovska. A i naglo mi je skočilo mišljenje o njima kad videh prinovu na poziciji bas gitare:

 

gravdalbass.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušao neko Gravdal? Ja imam ovaj novi album, "Torturmantra", i sasvim ok zvuči a u jednoj pesmi je gostovao Kvarforth, stvar je baš 100% Shining-ovska. A i naglo mi je skočilo mišljenje o njima kad videh prinovu na poziciji bas gitare:

 

gravdalbass.jpg

 

:o

 

edit:daj jos slika,ne mogu da nadjem,nijesu je nakacili na gejspejs.

Edited by FaporyCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

BEWARE!

 

Blood Revolt

 

members:

A.A. Nemtheanga (Primordial)

James Read (Revenge, Conqueror)

Chris Ross (Revenge, Axis of Advance)

 

Debi album Indoctrine uskoro izlazi za Metal Blade, zvuči kao Axis of advance sa Primordail vokalima, nezamislivo ali zanimljivo.

 

1283295085_279868.jpg

 

Blood Revolt - Indoctrine (2010)

 

mene zanima novi Weapon ('From the Devil's Tomb', will be available on Nov 1st). svidja mi se nova stvar Vortex 11724 <- myspace

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

iha,idemo :rockdevil:

 

stvarno kacis prebolesne linkove,svaka ti cast.

edit:peta pjesma,pici,album suvereno sjeda na drugo mjesto po mom misljenju u 2010oj.jesam dosta ocekivao,ali ovo je...jos enslaved da izadje i slobodno godinu zakljucavajte.nedajboze thorns,pa pukao bih.desetka kao suza.

Edited by FaporyCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stiže mi pre neki dan "Amphythalamus Horroris", što je reizdanje drugog i trećeg dema benda Borgia, pričalo se o njima već na novitetima. Jednako je svež i interesantan kao i full-length, a produkcija je tek za nijansu slabija - demosi pre zvuči kao EP-jevi, baš se vidi da su prošli kompletan produkcijski tretman. Maksimalna preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bend Santifica,postavio sam ih na temi podforum death metala,jer njihov zadnji album poprilicno vuce na te elemente.Medjutim izdali su i sledeci split sa bendom Pantokrator pod nazivom Sanctifica - In the Bleak Midwinter / Songs Of Solomon (Split, CLC Music 2001) i to je black metal.Vrijedi poslushati ako ne nista drugo.

 

16982_16983.jpg

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=PZOtW7k7ubs

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

inverted_cross.gif

 

Obrnuti krst je označavao u slučaju brojnih hrišćanskih mučenika i ispovjednikam,svetih,koji su naravno svoje ispovjedanje plaćali krvlju,smrskanih lobanja i kostiju,označavao veliku dar na udostojavanje takvom smrću.Imam primjer najbližeg Hristovog apostola i učenika,neposrednog i iskrenog Petra,koji je kao i svi apostoli svoje ispovijedanje platio mučeništvom,koji je sebe smatrao nedostojnim da ga raspnu na krst kao njegovog Gospoda čije je vaskrsenje do smrti ispovijedao,nego je zatražio da taj krst obrnu.

 

Samo nažalost ta simbolika koja u sebi sabira živu dubinu ispovijedanja i smirenosti i dubinu mističnog sozercanja i proživljavanja Golgotske žrtve,je dans izgubljena i na primjerima možemo vijdeti njenu potpuno pogrešnu interpretaciju i korišćenje radi nekih porvšnosti kao što je mržnja prema hrišćanstvu ili zarad nekih ideloških potreba.Zanimljivo je reako jedan otac :

 

Do not seek the perfection of the law in human virtues, for it is

not found perfect in them. Its perfection is hidden in the Cross

of Christ.

+St. Mark the Ascetic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...