Jump to content

Смисао живота...:)


neću-džem-u-palačinke!

Recommended Posts

Moj prvi post na ovoj temi nemojte zameriti ako sam skrenuo sa nje, cisto cu odgovoriti na temu, molim bez ikakvog vredjanja na moje sledece recenice.

 

mozda je je najvaznije i imati smisao zivota, jer bez toga i svrhe, chemu ziveti uopste?

 

Mozda ne postoji. Ima samo da ili ne. E vidis ta treca stvar koja te baca u rebus jeste to sto ti u stvari ne znas sta ces sama sa sobom. Pretpostavljam da imas sve sto jedna Beogradjanka treba da ima. Lepa devojka, krov nad glavom. Komforan zivot. Imas mamu i tatu koji su ti platili da ides na Kamelot. A da te covek pita sta ti u stvari zelis, da li bi znala da mu das iole razuman i ne zbunjujuci odgovor?

Cemu ziveti uopste? Cemu bilo sta? Cemu Hirosima i 140.000 izginulih u jednoj sekundi? Cemu relgija? Cemu smrt? Mi smo svi deo sistema i igracke. Jebeni roboti. Sest hiljadi ljudi kontrolise svet ostali likovi su karikature. Rece Jovan Ducic da zivot ima smisao koji mu mi damo. Najpametnija recenica koju sam cuo do sada. Ne planiram da mislim kako da ga zivim vec cu to i da radim - zivim. Gledam na zivot kao na jednu privilegiju i pobedu. Moje telo je smrtno ali moj um nije.

Ljudi me ispunjavaju ali kako oni to da uradi kada ja ne mogu sam sebe(?), jer ako cekas da drugi to urade okrenuces se i shvatiti da je kasno. Ljudi dodju i odu, kao sve u zivotu. Posle toga ce nas jesti crvi koji ce izaci iz naseg tela. Na kraju krajeva nemoj se puno baviti upoznavanjem "zanimljivih ljudi raspolozenih za zabavu" vec prvo upoznaj sebe mada to niko nikada nije i nece moci uraditi, ali koliko toliko. Napraviti krug ljudi kojima mozes verovati i samo cuvati kao oci u glavi.

Jedina realna stvar ovde jeste sam bol i poraz. Ljubav je i suvise dobra da bi bila realna, da se izrazim lepse zaslepljuje nas. Moram da citiram bend sa mog avatara: "The only reason you are still alive is beacause someone has deicided to let you live." Da li ti shvatas koliko stvari ova recenica govori? Jos jedan dokaz da smo roboti i obicni smrtnici. Naravno treba ziveti za nesto. Ciljevi variraju, naravno sve prilagodjeno uzrastu ali poenta je da ako ne zivis za nesto umreces ni za sta(Hatebreed). Upoznao sam dosta ljudi koji su se predali sudnjem danu, zive za Isusov dolazak. Ziveo sam godinu dana sa takvim ljudima. Ista je za slabice. Religija je manipulacija. Vidim da dosta spominjete muziku... Smatram da je muzika u mom zivotu veoma bitan faktor ali to je samo jedna od stvari koja me ispunjava. Elem, ljudi su tu da uzmes od njih sta ti najvise odgovara i posle ce i oni sami nestati. U reinkarnaciju ne verujem ali verujem u fiziku, a ista se krsi sa njom. Nema zivota posle smrti.

:pivopije:

Smisao zhivota, hm...mislim da je to neshto shto je promenljivo...

Moje misljenje je da gresis. Bas iz tog razloga smisao zivota i ne postoji jer svi zivimo za dati trenutak. Ne? U redu ne zivim za dati trenutak ali sigurno ne razmisljas ni 20 godina unapred. Kao klinka htela si Barbiku, onda sa 13 najnovije rolere, a sada Hatebreeder CD, zar ne? Sta ces sutra pozeleti? Dobices decu. Sta ces onda? Postaces baka. U redu sta dalje. Svi mi zivimo za te neke iste stvari jer je ovaj sistem vec uveliko razradjen. Mislim da ljudi nisu ni svesni da njihov zivot dobio u stvari smisao koju je neko podmetnuo. Razmisli malo o tome! Sve je isuvise dobro razradjeno. Ako se ne pridzavas - zavrsices pre nego sto je trebalo.

 

:pivopije:

Edited by enclave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prvi post na ovoj temi nemojte zameriti ako sam skrenuo sa nje, cisto cu odgovoriti na temu, molim bez ikakvog vredjanja na moje sledece recenice.

 

 

 

Mozda ne postoji. Ima samo da ili ne. E vidis ta treca stvar koja te baca u rebus jeste to sto ti u stvari ne znas sta ces sama sa sobom. Pretpostavljam da imas sve sto jedna Beogradjanka treba da ima. Lepa devojka, krov nad glavom. Komforan zivot. Imas mamu i tatu koji su ti platili da ides na Kamelot. A da te covek pita sta ti u stvari zelis, da li bi znala da mu das iole razuman i ne zbunjujuci odgovor?

Cemu ziveti uopste? Cemu bilo sta? Cemu Hirosima i 140.000 izginulih u jednoj sekundi? Cemu relgija? Cemu smrt? Mi smo svi deo sistema i igracke. Jebeni roboti. Sest hiljadi ljudi kontrolise svet ostali likovi su karikature. Rece Jovan Ducic da zivot ima smisao koji mu mi damo. Najpametnija recenica koju sam cuo do sada. Ne planiram da mislim kako da ga zivim vec cu to i da radim - zivim. Gledam na zivot kao na jednu privilegiju i pobedu. Moje telo je smrtno ali moj um nije.

Ljudi me ispunjavaju ali kako oni to da uradi kada ja ne mogu sam sebe(?), jer ako cekas da drugi to urade okrenuces se i shvatiti da je kasno. Ljudi dodju i odu, kao sve u zivotu. Posle toga ce nas jesti crvi koji ce izaci iz naseg tela. Na kraju krajeva nemoj se puno baviti upoznavanjem "zanimljivih ljudi raspolozenih za zabavu" vec prvo upoznaj sebe mada to niko nikada nije i nece moci uraditi, ali koliko toliko. Napraviti krug ljudi kojima mozes verovati i samo cuvati kao oci u glavi.

Jedina realna stvar ovde jeste sam bol i poraz. Ljubav je i suvise dobra da bi bila realna, da se izrazim lepse zaslepljuje nas. Moram da citiram bend sa mog avatara: "The only reason you are still alive is beacause someone has deicided to let you live." Da li ti shvatas koliko stvari ova recenica govori? Jos jedan dokaz da smo roboti i obicni smrtnici. Naravno treba ziveti za nesto. Ciljevi variraju, naravno sve prilagodjeno uzrastu ali poenta je da ako ne zivis za nesto umreces ni za sta(Hatebreed). Upoznao sam dosta ljudi koji su se predali sudnjem danu, zive za Isusov dolazak. Ziveo sam godinu dana sa takvim ljudima. Ista je za slabice. Religija je manipulacija. Vidim da dosta spominjete muziku... Smatram da je muzika u mom zivotu veoma bitan faktor ali to je samo jedna od stvari koja me ispunjava. Elem, ljudi su tu da uzmes od njih sta ti najvise odgovara i posle ce i oni sami nestati. U reinkarnaciju ne verujem ali verujem u fiziku, a ista se krsi sa njom. Nema zivota posle smrti.

:pivopije:

 

Necu ti zameriti, a ni vredjati tvoje misljenje, jer se slazem sa njim!

ali...

Prvo, nisam Beogradjanka :razz: , drugo, mama i tata mi nisu platili da idem na Kamelot, ja sam sama sebi platila, i ono najbitnije, hmm, prilichno sam sigurna da bih mogla da dam iole razuman odgovor i nimalo nezbunjujuci sta ustvari zelim! :da:

A sto se tiche moje izjave, chini mi se da si pogresno protumachio, jer njeno objashnjenje je upravo tvoja sledeca:"poenta je da ako ne zivis za nesto, umreces ni za sta"! Ja sam htela samo da kazem da zivimo da bi umrli, ali ajde bar taj period dok zivimo da uchinimo nesto komfornijim!

Sve ostalo sto si rekao se totalno poklapa sa mojim mishljenjem, tako da ne vredi nesto puno filozofirati! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Смисао живота је питање на који не постоји одговор обзиром да није у домену људског распознавања...Смисао живота је онакав каквим га сами начинимо за себе и мислим да је та једноставност најбоља опција узимајући у обзир људску свест.

 

С друге стране, мислим да након смрти има неког другог облика постојања не зато што ми је тешко да поверујем у то да Ум може тек тако да ''нестане'' (логичним закључком, уколико нема ''ничег'' након смрти - тј, апсолутно ништавило - сам живот не би ни трајао више од две секунде, а ми не би имали могућност размишљања у овом просторновременском континуитету) већ зато што је нелогично да све оно што ми заправо представљамо својим бићем заправо исчезне ''тек тако'' у непостојање.

 

Мада, чим постојимо то мора имати смисао, чим БИЛО ШТА па У ОПШТЕМ смислу ПОСТОЈИ (универзум, тамна материја и тако даље) - сигурно постоји и разлог, а тај разлог је недокучив људском начину размишљања.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није то можда него је сигурно.

dobro, sigurno je tvom nachinu razmishljanja nedokuchiv smisao zhivota.

 

Smisao mog zivota je da podjebavam,sto rece Jabba,da parafraziram-verske,rasne i nacionalisticke zaludjenike,a tome dodajem jos i politicke fanatike i sve na taj kroj

ma ti si faca.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno.

 

Nemoj tako, decko je genije. Jos u svojim tinejdz godinama je pronasao smisao zivota! Svaka cast. Doduse, smisao njegovog zivota je u podjebavanju drugih ljudi. Mislim, ko bi se takve misije setio? Nije li to genijalno, posvetiti svoj zivot podjebavanju - koliko li je to dubokoumno? A onda se genije ispravio i u smisao svog zivota dodao i sviranje u bendu i svoju devojku... Mislim, da li si ikada cuo nesto tako bistro? Bend, devojka i podjebavanje, i imaces ispunjen zivot! Doduse, podjebavanje je ipak na prvom mestu, jer devojka moze da ga sutne, bend da se raspadne, ali zezanje sa covekom koji sebe zove Joker nikada ne prestaje. Ah da, i jos malo vinca i za njega nema zime. E kad cemo mi ostali tako moci... Kako se ja divim tom coveku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj tako, decko je genije. Jos u svojim tinejdz godinama je pronasao smisao zivota! Svaka cast. Doduse, smisao njegovog zivota je u podjebavanju drugih ljudi. Mislim, ko bi se takve misije setio? Nije li to genijalno, posvetiti svoj zivot podjebavanju - koliko li je to dubokoumno? A onda se genije ispravio i u smisao svog zivota dodao i sviranje u bendu i svoju devojku... Mislim, da li si ikada cuo nesto tako bistro? Bend, devojka i podjebavanje, i imaces ispunjen zivot! Doduse, podjebavanje je ipak na prvom mestu, jer devojka moze da ga sutne, bend da se raspadne, ali zezanje sa covekom koji sebe zove Joker nikada ne prestaje. Ah da, i jos malo vinca i za njega nema zime. E kad cemo mi ostali tako moci... Kako se ja divim tom coveku?

I treba :smile: Meni je sve taman :smile: Pupupu,da ne cuje zlo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I treba :smile: Meni je sve taman :smile: Pupupu,da ne cuje zlo :)

 

I sve mu je taman. Na toliku genijalnost jos je i skroman. Kladim se da ima izuzetno ispunjen zivot. Znas, treba stici ispodjebavati sve te ostale koji nisu shvatili njegovu genijalnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Очистих делимично, макар ову страну.

 

Као што важи и за остале теме, свака спам порука испод ове ће бити кажњена драстично.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da je život previše kratak da bi se sralo o temama koje su vezane za njegov smisao.

ne znaš smisao? jbg. ćuti i uživaj u tome što ti je dato, i nemoj mnogo da sereš.

 

u suštini jeste produžetak vrste uz poneki propratni materijal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
A koji je smisao života onih koji nisu imali priliku da mu daju smisao?

 

Nema smisla. Mada cisto sumnjam da postoji neko ko nije dao smisao svom zivotu.

Ako mislis na osobe bez svesti (razuma), onda bas i nema smisla davati smisao ako ne zna za sopstvenu egzistenciju.

 

Sto bi trebalo da znaci da sva bica sa razumom imaju svoj smisao. Ma koji god on bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...