Jump to content

Смисао живота...:)


neću-džem-u-palačinke!

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Razmišljala sam o ovome,razmišljam o ovome svaki dan.Svaka sitnica me na to natjera.A,vi ste,gospoda,sjetila se toga kad vam je ova tema otvorena.Nemate pojma o životu,kao ni ja.Prijateljstvo,ljubav,seks,droga,zabava...???Smisao života nije subjektivni doživljaj.Jer,naime,sve ovo navedeno(ljubav,prijateljstvo,itd)jeste život.Pitanje je;koja je poenta prijateljstva?Koja je poenta ljubavi?Koji je smisao zabavljanja?Koji je smisao ičega dobrog i lijepog kada ono mora biti prekinuto???

Očigledno da ste ovo shvatili kao zajebanciju.A i treba da bude.Ne može,ne smije i ne treba svaka mraka da raspravlja o ovakvim stvarima na internetu.Ne može svako biti frizer,kuvar,majstor,filozof.Podcijenili ste nauku i talenat,a precijenili sebe.

 

Objasni mi, molim te, logičku postavku ovog zaključka, živo me zanima.

Sama smrtnost te tjera da vjeruješ.Ako si ateista,opet vjeruješ.Vjeruješ u evoluciju.Vjera nije religija.A,ako ti opet tvrdiš da ne vjeruješ ni u šta,onda zaista,jesi životinja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljala sam o ovome,razmišljam o ovome svaki dan.Svaka sitnica me na to natjera.A,vi ste,gospoda,sjetila se toga kad vam je ova tema otvorena.

haha, cenim da su se svi sada postideli zbog ovoga... sram ih bilo sve!

 

Očigledno da ste ovo shvatili kao zajebanciju.A i treba da bude.Ne može,ne smije i ne treba svaka mraka da raspravlja o ovakvim stvarima na internetu.Ne može svako biti frizer,kuvar,majstor,filozof.Podcijenili ste nauku i talenat,a precijenili sebe.

naravno, samo oni kojima će ceo život proći samo u razmišljanju šta je svrha života su kvalifikovani da o tome govore... oni koji ga imalo žive su ništavni... opet, sram ih bilo... 

 

Sama smrtnost te tjera da vjeruješ.Ako si ateista,opet vjeruješ.Vjeruješ u evoluciju.Vjera nije religija.A,ako ti opet tvrdiš da ne vjeruješ ni u šta,onda zaista,jesi životinja.

ko kaže da životinje ni u šta ne veruju? po ovoj tvojoj definiciji vere, svi moji kućni ljubimci (bivši i sadašnji) su okoreli vernici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Смисао живота је онакав каквим га ми себи ''нацртамо''.

 

У суштини, не можемо много ми ту да учинимо осим да живимо док не умремо.

 

Не постоји погрешан или повољан животни пут, само онај који одаберемо сматрајући како смо то учинили илузијом о ''слободној вољи'' на нешто вођени својим разумом...

 

Мој смисао живота јесте да волим. То ми је довољно... Шта? Моја ствар. :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, cenim da su se svi sada postideli zbog ovoga... sram ih bilo sve!

 

 

naravno, samo oni kojima će ceo život proći samo u razmišljanju šta je svrha života su kvalifikovani da o tome govore... oni koji ga imalo žive su ništavni... opet, sram ih bilo... 

 

 

ko kaže da životinje ni u šta ne veruju? po ovoj tvojoj definiciji vere, svi moji kućni ljubimci (bivši i sadašnji) su okoreli vernici...

???????????????Po mojoj definiciji vjere,sve životinje su vjernici????Čitaš li ti uopšte šta pišem????

Al,ajde ispočetka;naravno da se niko nije postidio ičega.Da imaju tu sposobnost-ne bi bili na forumu.

Oni koji žive život bez razmišljanja,naravno,nisu kvalifikovani da o tome govore,jer oni nemaju šta da kažu,osim onoga što smo čuli 500 puta dosad.Ali,blago se njima.Zaista im se divim.Međutim,"oni koji žive život"uglavnom su ljudi koji i ne vole filozofiju.A,znate ko "živi život"???Faktički niko.Jer niste ni svjesni koliko vi,življenjem tog svog jebenog života odobravate sve što u njemu postoji.Vi ste jebeni robovi.Robovi tradicije,robovi trenda.Čak i da se riješite tih okova,opet ćete biti zarobljeni.Količina tvog skepticizma na ovaj moj post je količina tvoje gluposti.Da "VOĐA"ovog materijalnog svijeta čita šta pišete,zadovoljno bi trljao ruke i smijao se sebi u brk.A,mene bi vjerovatno uklonio.

Edited by Libertis

Share this post


Link to post
Share on other sites

što volim ove prosvećene članove foruma koji su prodrli u smisao života, sve znaju i poseduju nepojmljivu svesnost a mi, sa druge strane, smo ništavni, obične životinje... moderatori, dajte joj počasnu titulu mastera zbog njene uzvišenosti... 

 

Libertis: NE MOŽEŠ TI PRIČATI O SMISLU ŽIVOTA!

ja: YES MASTEEER...

Libertis: NEMAŠ SPOSOBNOST NI DA SE POSTIDIŠ TOGA!

ja: YES MASTEEER...

Libertis: TI SI U RANGU ŽIVOTINJE!

ja: YES MASTEEER...

Libertis: TI NE ŽIVIŠ SVOJ ŽIVOT!

ja: YES MASTEEER...

Libertis: TI SI OBIČAN JEBENI ROB!

ja: YES MASTEEER... YES MASTEEER... YES MASTEEER...

Share this post


Link to post
Share on other sites

što volim ove prosvećene članove foruma koji su prodrli u smisao života, sve znaju i poseduju nepojmljivu svesnost a mi, sa druge strane, smo ništavni, obične životinje... moderatori, dajte joj počasnu titulu mastera zbog njene uzvišenosti... 

 

Libertis: NE MOŽEŠ TI PRIČATI O SMISLU ŽIVOTA!

ja: YES MASTEEER...

Libertis: NEMAŠ SPOSOBNOST NI DA SE POSTIDIŠ TOGA!

ja: YES MASTEEER...

Libertis: TI SI U RANGU ŽIVOTINJE!

ja: YES MASTEEER...

Libertis: TI NE ŽIVIŠ SVOJ ŽIVOT!

ja: YES MASTEEER...

Libertis: TI SI OBIČAN JEBENI ROB!

ja: YES MASTEEER... YES MASTEEER... YES MASTEEER...

 

 

Hahahahahahahahahahahahahahahahaha...ajoj,srećo...Nisi ni shvatio šta sam napisala.Naravno.Izvukao par riječi koje razumiješ iz konteksta pa se prosipaš svojim jeftinim sarkazmom.

A,činjenica je da smo robovi SVI mi,čak i ja-master.Vjerovatno nemaš dovoljno godina da to shvatiš.Eto,sad ćeš quotirati i ovo pa se sprdati i pitati me koliko ja onda imam godina.Tipično.

A,ja znam sve??????Hahahahahahahha...Bože sačuvaj da ja znam sve,ali sam,za razliku od vas,svjesna da ne znam ništa.(koliko god već Sokrat isfurano zvučao-istina je)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Смисао живота је онакав каквим га ми себи ''нацртамо''.

 

У суштини, не можемо много ми ту да учинимо осим да живимо док не умремо.

 

Не постоји погрешан или повољан животни пут, само онај који одаберемо сматрајући како смо то учинили илузијом о ''слободној вољи'' на нешто вођени својим разумом...

 

Мој смисао живота јесте да волим. То ми је довољно... Шта? Моја ствар. :]

 

Ovde si ga ubo :pivopije:

 

I onda ne znam šta ti je trebalo da onako pišeš o ateistima :)

 

što volim ove prosvećene članove foruma koji su prodrli u smisao života, sve znaju i poseduju nepojmljivu svesnost a mi, sa druge strane, smo ništavni, obične životinje... moderatori, dajte joj počasnu titulu mastera zbog njene uzvišenosti... 

 

Libertis: NE MOŽEŠ TI PRIČATI O SMISLU ŽIVOTA!

ja: YES MASTEEER...

Libertis: NEMAŠ SPOSOBNOST NI DA SE POSTIDIŠ TOGA!

ja: YES MASTEEER...

Libertis: TI SI U RANGU ŽIVOTINJE!

ja: YES MASTEEER...

Libertis: TI NE ŽIVIŠ SVOJ ŽIVOT!

ja: YES MASTEEER...

Libertis: TI SI OBIČAN JEBENI ROB!

ja: YES MASTEEER... YES MASTEEER... YES MASTEEER...

 

Hahaha, ti su i meni omiljeni :)

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahahahahahahahahahahahahahaha...ajoj,srećo...Nisi ni shvatio šta sam napisala.Naravno.Izvukao par riječi koje razumiješ iz konteksta pa se prosipaš svojim jeftinim sarkazmom.

A,činjenica je da smo robovi SVI mi,čak i ja-master.Vjerovatno nemaš dovoljno godina da to shvatiš.Eto,sad ćeš quotirati i ovo pa se sprdati i pitati me koliko ja onda imam godina.Tipično.

A,ja znam sve??????Hahahahahahahha...Bože sačuvaj da ja znam sve,ali sam,za razliku od vas,svjesna da ne znam ništa.(koliko god već Sokrat isfurano zvučao-istina je)

YES MASTEEER...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde si ga ubo :pivopije:

 

I onda ne znam šta ti je trebalo da onako pišeš o ateistima :)

 

Glup si druze vec ti rekoh.

Covek se za razliku od tebe razume u nesto van konvecionalne nauke.

 

No isuvise si plitkouman da bi shvatio neke stvari.

 

Da si pratio sta pisem, i proucavao malo raznorazne religije skontao bi da smo i ja i ti bog. I da je Johnnyzz bog , da smo svi mi Bog.

Skontao bi sta je bog.

 

No posmatras kroz prizmu zapadnog Rimo-katlickog nametnutog gledanja na boga.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glup si druze vec ti rekoh.

Covek se za razliku od tebe razume u nesto van konvecionalne nauke.

 

No isuvise si plitkouman da bi shvatio neke stvari.

 

Da si pratio sta pisem, i proucavao malo raznorazne religije skontao bi da smo i ja i ti bog. I da je Johnnyzz bog , da smo svi mi Bog.

Skontao bi sta je bog.

 

No posmatras kroz prizmu zapadnog Rimo-katlickog nametnutog gledanja na boga.

 

Jesi li ti normalan?

 

Napisao sam da je čovek u pravu i malo sam duže od tebe na forumu da znam o čemu je on pisao. Sve to što je napisao u postu se kosi sa onim što si ti pisao na ateizmu. Da si imalo pametan shvatio bi to i sam.

 

 

Proučavao sam tvoje pisanije po forumu i skontao sam da si debil. Sad odjebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednim delom, zavisi i od toga da li si vernik (ne mislim, konkretno, na tebe) ali ako baš ni u šta ne veruješ, onda si na nivou - životinje.

 

Drugim recima, ljudi se dele na ljude, tj. vernike i ne-ljude - zivotinje, tj. ateiste. Hvala sto si nas sve prosvetlila ovim izlivom bezgranicne bozje inteligencije olicenim kroz ljudske reci.

 

633770398651417055-jesus.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li ti normalan?

 

Napisao sam da je čovek u pravu i malo sam duže od tebe na forumu da znam o čemu je on pisao. Sve to što je napisao u postu se kosi sa onim što si ti pisao na ateizmu. Da si imalo pametan shvatio bi to i sam.

 

 

Ne kosi se nisacim. ;)

zato sto nase ideje poticu iz istog izvora. Astrologije u kojoj delimo iste stavove.

 

Proučavao sam tvoje pisanije po forumu i skontao sam da si debil. Sad odjebi.

 

E dusha mi se pocepa sto ti mislis da sam debil.

 

 

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kosi se nisacim. ;)

zato sto nase ideje poticu iz istog izvora. Astrologije u kojoj delimo iste stavove.

 

 

Hajmo onda crtanje samo za ljude sa posebnim potrebama. Dakle obraćam se Bezličnom:

 

Смисао живота је онакав каквим га ми себи ''нацртамо''.

 

Dakle ako ga sebi nacrtamo tako što nećemo verovati u više sile to će biti naš smisao života.

 

У суштини, не можемо много ми ту да учинимо осим да живимо док не умремо.

 

Tačno tako. Ja sam lično agonstik tako da se posebno slažem sa ovim. Svaka rasprava nema smisla...

 

Не постоји погрешан или повољан животни пут, само онај који одаберемо сматрајући како смо то учинили илузијом о ''слободној вољи'' на нешто вођени својим разумом...

 

Opet tačno. Ako si ateista čak iako postoji neka sila koje sve određuje i upravlja svime sigurno da ima razlog zašto te je stavila da budeš ateista.

Ako se zanosiš razmišljanju o višim silama, bogovima i čudima učini to za sebe. To je lična stvar. Kao što sam već rekao sigurno tom Bogu ne treba neki drkoš kao ti koji će da kaže kako je "njegov" izbor pri kreiranju ateista pogrešan.

 

 

Dakle astrologu moj pametni. Ako je neko ateista ti u njegovom natalu možeš da vidiš neke sklonosti ka tome? Bar ka materijalizmu, zar ne? I onda iako znaš sve to ti posle toga kažeš njemu da je on glup zato što je ateista, zato što su ga zvezde napravile da bude takav?

Ti si protivan samom sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle ako ga sebi nacrtamo tako što nećemo verovati u više sile to će biti naš smisao života.

 

Pa da, jer smo mi te vise sile. Svi mi. ;)

 

Tačno tako. Ja sam lično agonstik tako da se posebno slažem sa ovim. Svaka rasprava nema smisla...

 

I sta sam ja rekao sto se kosi sa time?

 

Opet tačno. Ako si ateista čak iako postoji neka sila koje sve određuje i upravlja svime sigurno da ima razlog zašto te je stavila da budeš ateista.

Ako se zanosiš razmišljanju o višim silama, bogovima i čudima učini to za sebe. To je lična stvar. Kao što sam već rekao sigurno tom Bogu ne treba neki drkoš kao ti koji će da kaže kako je "njegov" izbor pri kreiranju ateista pogrešan.

 

Upravo. E sad dolazimo na poentu.

Ako postoji razlog za postojanje ateizma, postoji razlog i za drkosa koji kaze da je kreiranje ateizma pogresno?

Zasto? Da bi evoluirali. :)

Umno. Ne Ateisti nego i taj drkos, i taj ateista. Jer se iz svakog iskustva uci, ne mislim uci u smislu JAO SKONTAO SAM, vec se to pamti pa se obradjuje i tako svest nesvesno napreduje. ;)

 

 

Dakle astrologu moj pametni. Ako je neko ateista ti u njegovom natalu možeš da vidiš neke sklonosti ka tome? Bar ka materijalizmu, zar ne? I onda iako znaš sve to ti posle toga kažeš njemu da je on glup zato što je ateista, zato što su ga zvezde napravile da bude takav? Ti si protivan samom sebi.

 

 

Nisam ja rekao da su ateisti glupi nigde.

Nisam ja kontradiktora nego je svet dualan.

 

Ako njemu pise u natalu da je ateista tako i meni pise u natalu da treba da se sukobim sa ateistima.

( deveto polje mars u skorpiji = verbalni sukobi oko religije i shvatanja smisla zivota )

 

Ja ispunjavam svoju sudbinu kao i ti.

Koju smo mi izabrali.

 

E sad. MI IZABRALI POENTA JAKO BITNA.

Mi smo izabrali jer smo mi postojali pre nego sto smo "rodjeni" materijalno.

 

SA tim ce verujem ( sto sam rekao ) i Onime no Kyo da se slozi. Cak sta vise ubedjen sam.

 

 

Dakle za ljude sa posebnim potrebama, objasnio sam ti, da zadovoljim tvoje posebne potrebe.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle astrologu moj pametni. Ako je neko ateista ti u njegovom natalu možeš da vidiš neke sklonosti ka tome? Bar ka materijalizmu, zar ne? I onda iako znaš sve to ti posle toga kažeš njemu da je on glup zato što je ateista, zato što su ga zvezde napravile da bude takav?

Ti si protivan samom sebi.

 

За мало да помислим да си се обраћао мени, но не видим због чега се тако обраћаш Безличном...?

 

Човек није дебил, напротив. Врло је слободоуман. Иначе, када је неко претежно материјално опредељен није у стању да спознаје далеко веће и више истине осим оних које се тичу и обазиру САМО на материју.

 

Ја сам Стрелац, Безлични је Стрелац. Ја и он говоримо о истој ствари али на различите начине, обзиром да обојца поседујемо изражен вид или смисао да смо део нечег блиставог, божанског итд, што је иначе везано за особе рођене у знаку Стрелца.

 

З оне особе које су изразито материјално и ограничено опредељене стоји да су у хороскопу Бик, Девица или Јарац, односно да поседују јаке планете у неком од тих знакова, а то зависи и гледа се на индивидуалан начин.

 

С треће стране, свака расправа против било ког Стрелца је узалудна :rockdevil: :] обзиром да оно што највише краси Стрелчеве јесте филозофија. Тако да, одјеби. То ти напомињем зато што помињеш астрологију, чисто да се зна.

 

deveto polje mars u skorpiji = verbalni sukobi oko religije i shvatanja smisla zivota

 

У,, јбт xD xD И то Марс у Природној кући Стрелца, Филозофије и Религије заједно с Шкорпијом. Али планеш за сваку ситницу...Избегавај људе који намерно не желе да разумеју... нема сврхе, изгубиш нерве...

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

У,, јбт xD xD И то Марс у Природној кући Стрелца, Филозофије и Религије заједно с Шкорпијом. Али планеш за сваку ситницу...Избегавај људе који намерно не желе да разумеју... нема сврхе, изгубиш нерве...

 

 

I to na stepenu device?

MA NE NERVIRAM SE JA UOSPTE SWAMO MALO NEUROTICHIM.

 

Al sta ces, svako ima svoje.

 

Hail eris, vasinutinu amen, aum, om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

За мало да помислим да си се обраћао мени, но не видим због чега се тако обраћаш Безличном...?

 

Човек није дебил, напротив. Врло је слободоуман. Иначе, када је неко претежно материјално опредељен није у стању да спознаје далеко веће и више истине осим оних које се тичу и обазиру САМО на материју.

 

Ја сам Стрелац, Безлични је Стрелац. Ја и он говоримо о истој ствари али на различите начине, обзиром да обојца поседујемо изражен вид или смисао да смо део нечег блиставог, божанског итд, што је иначе везано за особе рођене у знаку Стрелца.

 

З оне особе које су изразито материјално и ограничено опредељене стоји да су у хороскопу Бик, Девица или Јарац, односно да поседују јаке планете у неком од тих знакова, а то зависи и гледа се на индивидуалан начин.

 

С треће стране, свака расправа против било ког Стрелца је узалудна :rockdevil: :] обзиром да оно што највише краси Стрелчеве јесте филозофија. Тако да, одјеби. То ти напомињем зато што помињеш астрологију, чисто да се зна.

 

Ako se sa nekim ne slažem onda je to definitivno strelac. Osoba koju dobro poznajem a u znaku je strelca je najlicemernija osoba koju znam i jedna od stvarno retkih koju ne podnosim.

 

Ja sam ribe. I nisam materijalno opredeljen. Obraćam mu se tako zbog rasprave na ateizmu. Od kad je došao na forum upao je u sukob sa bar pet ljudi ako ne i više...i stvarno sam budala što sam mu išta i pisao...

 

Vidi se iz mog posta i zašto pominjem astrologiju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se sa nekim ne slažem onda je to definitivno strelac. Osoba koju dobro poznajem a u znaku je strelca je najlicemernija osoba koju znam i jedna od stvarno retkih koju ne podnosim.

 

 

Tako ti ide strelac je olichenje morala, dobrote ispravnosti iskrenosti. Al uz degenerisan jupiter ispada najgori licimer.

Svaki znak koji nosi odredjenu osobinu (pozitivnu) uglavnom su ljudi sa SUSTIM Suprotnostima te osobine rodjeni pod istim.

Zasto?

Zato sto je njemu dovoljan jedan los aspekt da "izdegenerise" celu lichnost.

 

Ribe ko ribe. Zato si se ti onoliko iscimao za strah.

Garant devica u podznaku ili jaka devica.

 

Nije ni cudo sto ti je LOGIKA jacha strana kad se uci al nije kad se spoznaje. NO hard feelings, ali ako si riba imas u sebi jako sukobljene prirode. Jos ako ti je merkur ribama...il u ovnu trece nema.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se sa nekim ne slažem onda je to definitivno strelac. Osoba koju dobro poznajem a u znaku je strelca je najlicemernija osoba koju znam i jedna od stvarno retkih koju ne podnosim.

 

Ja sam ribe. I nisam materijalno opredeljen.

Strijelčevi su najbolje osobe koje poznajem,ako to ima ikakve veze sa znakom.Možda je slučajnost.Ali,ne diraj mi Strijelčeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ribe ko ribe. Zato si se ti onoliko iscimao za strah.

Garant devica u podznaku ili jaka devica.

 

Nije ni cudo sto ti je LOGIKA jacha strana kad se uci al nije kad se spoznaje. NO hard feelings, ali ako si riba imas u sebi jako sukobljene prirode. Jos ako ti je merkur ribama...il u ovnu trece nema.

 

Ne. U podznaku sam Lav. Logiku nisam nikada učio, imali smo sjajnog profesora iz Logike i Filozofije koji je za odgovaranjem pričao sa nama po pola sata o svemu i svačemu i zaključivao koliko možemo logično da razmišljamo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...