Jump to content

WWE


Guest Razbijač-NAAĆI

Recommended Posts

Cekaj bre HBK je pobedio Kenedija u Armagedonu

evo linka: http://www.youtube.com/watch?v=QNRKX5-ef_I

 

A JBL se umesao u mec Randy-ja Ortona i Jericho-a i razbio glavu Chrisu iako je ovaj dobijao Ortona... ipak ce Chris Jericho biti sledeci nosilac wwe champ titule to je moja procena :)

evo linka: http://www.youtube.com/watch?v=6BUsaV2q8TQ

 

A Rick-u su namestili pobedu posto mu je dat uslov da ce se boriti dokle god dobija meceve onog trena kada izgubi ide u penziju, tako ja to kontam ipak je triple H the king of the ring :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Uh, pa ja sam ovo gledao prije x godina, kada je bila neka New World Order ekipa sa Hulk Hoganom i još nekim likovima, kojima ne pamtim imena. Sjećam se i nekog lika Sting, koji mi je ličio na Vranu, itd. Simpatično bilo, mislim da je išlo petkom uveče na DSF-u. Mnogo su zanimljiviji šou pravili od ovih sada. Makar mi tako djeluje. Ali ona dvojica komentatora su odlični.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

Sestra mi je rvacica. Uclanice se u Shawn Michaels akademiju sad. Ja se strasno palim na njega, on je moj muz

:D Zna se i sa Litom, bas dobra zena ovako.

I ja bih volela da ono upoznam cherry, i trish jos

xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci sestri da joj Dead Man Walking sa yumetal foruma poručuje samo jednu reč, a to je: bravo.

 

 

Ona je moja bliznakinja.

A ti predstavljas undertakera?

Ja bih bila u ulozi Cherry,jer mi je bas slatka, il Trish xD mada kad bih htela bila bi se ono, extra xD Bolje od sestre mislim xD

Sto mi je san JR/a da zagrlim xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

heheh....

sad ga mrzim dira mi muza..../: :(

 

Kog muza? :confused:

 

Ja ga bas gotivim Batista je matori lik, bio problematicno dete a sad ucestvuje u mnogim humanitarnim organizacijama. Koliko oni zaradjju za onu glumu ja nisam verovao :) :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Ne mogu da verujem kako neko moze da gleda ovu glupost, a kamoli da da pare za to... Pa, iz aviona se vidi da je sve namesteno... Najbanalniji primer- kod svakog "udarca" oni promene kadar tako da mi nikada zapravo ne vidimo kako je neko nekoga klepio. A i sto i dete od pet godina iq minus 100 moze da pretpostavi kako ce teci tok borbe- prvo ce on njega da iznabada, onda kad ovaj bude osamucen, pripremice se da zada zavrsni udarac, ALI, nas pali heroj ce se podici, zgromiti ovog sto ga je tukao i tako sve u krug...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem kako neko moze da gleda ovu glupost, a kamoli da da pare za to... Pa, iz aviona se vidi da je sve namesteno... Najbanalniji primer- kod svakog "udarca" oni promene kadar tako da mi nikada zapravo ne vidimo kako je neko nekoga klepio. A i sto i dete od pet godina iq minus 100 moze da pretpostavi kako ce teci tok borbe- prvo ce on njega da iznabada, onda kad ovaj bude osamucen, pripremice se da zada zavrsni udarac, ALI, nas pali heroj ce se podici, zgromiti ovog sto ga je tukao i tako sve u krug...

 

Vau, ne seri da si izvalio da je sve namešteno. Kakve veze ima, misliš da je lako izvoditi sve te akrobacije... vrhunski entertainment + zabavnije je nego da gledaš neki ultimate fight gde samo zabijaju glave jedan drugom u dupe po pola sata

Edited by Luka Akuma No Kuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vau, ne seri da si izvalio da je sve namešteno. Kakve veze ima, misliš da je lako izvoditi sve te akrobacije... vrhunski entertainment + zabavnije je nego da gledaš neki ultimate fight gde samo zabijaju glave jedan drugom u dupe po pola sata

 

Ja ne volim ni to ni ultimejt fajt, mislim da su oba sr*nje, a WWE mi je zabavan samo kad pogrese (hehe). Ali, svako ima svoje misljenje i svoje vidove zabave i ja to postujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"i jel bio neko?"

 

Bio ja sa devojkom i par ortaka,bilo skroz do jaja :D Nadam se da ce doci ponovo.

 

Evo malo da pojasnim stvari oko rvanja.

Sve sto se zna u mechu je ko ce biti pobednik.Rvanje nije "lazno",vec je predodredjeno.Dva rvaca dobiju od bookera (booker je covek koji pravi storyline-ove i odredjuje ishode meceva) ishod meca, i to je to.Sve ostalo je na rvacima.

Sve sto se desava u ringu je improvizacija.Vecina ljudi misli da oni sve imaju unapred pripremljeno, sve poteze,kad ce ko i sta ce ko.

Cesto ce rvaci da se pred mec dogovore oko nekih momenata u mechu, koji su uglavnom spektakularni i unapred se smisle (pritom, spektakularno=pad sa 5 metara visine,bacanje protivnika u reflektor itd.).

Ali ostalih 98% mecha je cista improvizacija i dobra komunikacija izmedju rvaca.

I to je ono sto razlikuje dobre rvace od losih.Kao i sve ostale sportiste.

 

Sudija u mechu sluzi da prenosi poruke izmedju rvaca, i da diktira tempo mecha.Sudija dobija znakove van ringa (od komentatorskog stola ili nekog drugog),kojim mu govore sta da prenese rvacima.

Da li da uspore malo tempo jer je prebrzo,ili da ubrzaju tempo i koriste manje holdova,da li da produze mech jos 5-10 minuta ako publika uziva, ili da ga skrate ako publika nije odusevljena.

Sve u svemu, sudija uvek izgleda najbespotrebnije u rvanju jer svi znaju da je preodredjeno, ali on itekako ima svoju ulogu u svakom mechu.

 

Ispod ringa se nalazi mikrofon,tako da udarci o pod ringa zvuce glasnije jer idu preko razglasa onda.Neprocenjiv efekat.

 

Idemo dalje, iako vecina udaraca tipa rukom u glavu stomak ili nogom u glavu\stomak jeste lazna,opet je tesko reci u kom je to procentu.

Ima rvaca koji totalno fejkuju te udarce,a ima i rvaca koji udare al naravno ne svom snagom,jer to nije poenta.Sto ne znaci da to ne boli svejedno.

Svaki pad i skok sa top rope-a itekako boli,i tu nema govora o laziranju.

Takodje svaka krv koju vidite u mechu je prava.Nekada nastaje slucajno povredom (izbijanje zuba,arkada itd.),a najcesce se izvrsava tzv."blading".

Rvac ima skriveno u znojnici najcesce parce ostrog metala, kojim se isece nakon odredjenog poteza protivnika (tipa: udarac motkom sa bodljikavom zicom).

Kamera u tom trenutku uvek snima protivnika i nikad se ne vidi kad rvac radi "blading".Cak i kad snima rvaca koji se sece,to se strasno tesko vidi,jer je brutalno uvezbano.

Tako da sva krv u wrestlngu je prava.Nema kesica,kechapa i ne znam ni ja cega.

 

I da odmah rascistimo: popularno udaranje protivnika metalnom stolicom je pravo.Tu nema fejkovanja,sem kada je udarac u glavu,pa se protivnik trenutak pre zastiti kolko tolko rukama.

Kada se udara u ledja (najcesci slucaj,) tu se udara i kraj price.Prava stolica.Pravi metal.Pravi udarac.Pravi bol.

 

Tu su takodje i submission potezi, u koje uhvatite protivnika i onda mora ili da Tap-out -uje (gospode kakva rec) ili da uhvati konopac i onda se submission prekida.

Svaki od submission poteza je uzasno bolan, i uvek se fokusira na bol u tacno odredjenom delu tela,uglavmon noge,ledja i vrat.I to pricam iz prve ruke,jer sam probao :D

 

Evo nekih primera:

 

Nakon svega ovoga verovatno se najvise ljudi pita: "zasto gledati onda ovo"?

 

Razloga ima vise:

 

1.Nije bitno sto rvaci znaju rezultat.Mi,kao gledaoci ga ne znamo,i to mi je sasvim dovoljno da pogledam mec.Ja ne znam kako se zavrsava,i to je najvaznije.

2.Uzivanje je gledati sta ljudi sve izvode i koliko stavljaju svoja tela na kocku.Plus treba obratiti paznju na njihov schedual:

3 nedeljno je TV epizoda kecera.Jednom mesecno je pay per view (veliki wrestling event gde najcesce dolazi do promene titual itd.).Izmedju toga skoro svaki dan je house show (kao sto je bio kod nas u Beogradu).

U prevodu, oko 300+ dana godisnje oni se rvu,bacaju i krvare i non stop su na putu.Jer je svaki house show u drugom gradu,kao i pay-per-view,kao i tv epizoda.To je sve bez spominjanja treninga i teretana.

Mogucnost povrede je veca nego u bilo kojem drugom sportu, tako da kad neko kaze da je fudbal naporan i da zasluzuju sve te pare i koji god drugi sport, prosto je smesno u odnosu na profesionalno rvanje.

Respekt.

3.Nije sve u bacanju,i skoku kroz plamen,bodljikave zice itd.Najbolji mecevi su kada dva rvaca u ringu kroz mech ispircaju pricu.Kad isprate svoj storyline i odigraju svoj gimmick kako treba.Takve meceve je tesko opisati recima.

To mora da se vidi.Ne znas sta je tacno sto je toliko do jaja, ali znas da ti se svidja.Osecas da su u ringu dva karaktera,a ne dva soma od 150 kila misica koji se bacaju po ringu.

To je verovatno najveci kvalitet koji rvac moze da poseduje.Ability to tell a story.

Sad kad neko pomisli "ja nikad nisam to video, ni doziveo tako" potpuno je razumljivo.Ali da bi se to dozivelo,covek mora da prati wrestling.Da prati pricu na tv epizodama,okrsaje itd.Logicno, na kraju krajeva.

Ne moze da se dozivi najbolje poglavlje knjige lepo,ako ste samo to poglavlje i procitali.Sta je sa prethodnih 200 strana?

 

Razloga je jos puno,ali ova tri bih izdvojio kao najvece.

 

Wrestling se menjao kroz vreme,80ih je vladao hulk hogan i popularizovao je sport,iako je bio jedan od najbednijih kecera u ringu.Kraj osamdesetih je bio cudan period sa rvacima koji su imali gimmicke kao iz crtanih filmova.

Kraj devedesetih se smatra za najbolji period wrestlinga ikada.Pogoto WWF Attitude Era.Psovanje, ludacki dobri mecevi, ozbiljni karakteri.A onda je nastupio period koji i dalje vlada,a to je PG rated proggramme.

Tako da danasnja situacija zasigurno ne odslikava najbolje sto wrestling ima da ponudi onome ko se zainteresuje.

 

Da zavrsim:

Samim tim sto ste na forumu,znaci da imate vremena za gubljenje.

Pogledajte ovaj mec pa odlucite kakvo vam je misljenje o wrestlingu.

Tag team match,2 na 2...za tag team titulu.

 

HHH & Stone Cold Steve Austin vs Chris Jericho & Chris Benoit u dva dela:

 

http://www.youtube.com/watch?v=nRHg5HyAScA

http://www.youtube.com/watch?v=h4QphzSm1I0...feature=related

 

Samo da napomenem: U ovom mecu jednom od rvaca (Triple H) je pukao kvadriceps( 6:03 u drugom delu).Covek je odradio mec do kraja.

Jel mozete da zamislite taj bol?

Wrestling je sve,samo nije lazan.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...