Jump to content

Linux / Unix


Nazzgul

Recommended Posts

Slackware rulz :rockdevil: Ubuntu rabim na laptopu po preporuci proizvodjaca :-)

 

Koju verziju Ubuntua? I šta kažeš, kako te služi?

 

Ako imas brz net moja topla preproruka je da probas Arch Linux-brzo,jednostavno,BSD skripting,pacman,AUR,kompajlirani paketi za i686,odlican wiki i community....mocno

 

Za detalje poseti maticni sajt :da:

 

Si probao novu Mandrivu ili openSUSE?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako imas brz net moja topla preproruka je da probas Arch Linux-brzo,jednostavno,BSD skripting,pacman,AUR,kompajlirani paketi za i686,odlican wiki i community....mocno

muja "ultimate kombinacija" :-) je Slackware + GNOME SlackBuild (GSB).

 

Koju verziju Ubuntua? I šta kažeš, kako te služi?

8.04 LTS - sluzi odlicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trenutno furam Arch Linux sa KDEmod kombinacijom

Sve za sada deluje sjajno

Probaj ga bre Nikola-isto kao Slackware(ma jos bolje :) )samo sto ima mozda najbolji package manager-pacman ;)

 

@Astralis

 

Novu Mandrivu nisam probao(jesam 2007 Powerpack i nimalo nisam bio odusevljen)a zadnji SUSE 10.3 jesam-odlican je i zaista zasluzuje preporuku ;)

Uskoro mislim 11. juna treba da izadje SUSE 11 koji ce imati i KDE 4 u sebi a za pohvalu je sto prilikom instalacije moze da se izabere i 3.x serija-dakle po zelji

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji Kubuntu verzija koja sadrži KDE4, ne znam da li si imao prilike da je probaš.

 

Uzgred, ne znam u čemu je problem sa Compizom, dok su mi efekti postavljeni na Custom izgubim okvire prozora, Title bar i sve ono što ide na njemu... Kad stavim na Extra, pojavi se sve kao što treba da bude, s tim što ne mogu da koristim efekte.

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do drajvera, instalirao sam poslednjeu reviziju istih, ali opet...

*buntu familija me poslednjih par godina oduševljava, ali sam tek sa Ultimate edicijom počeo više da im poklanjam pažnju. Trenutno koristim Ubuntu, koji je jelte GNOME, ali kako KDE preuzima primat, verovatno ću se u skorije vreme prebaciti na neku od tih distribucija. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji Kubuntu verzija koja sadrži KDE4, ne znam da li si imao prilike da je probaš.

 

Uzgred, ne znam u čemu je problem sa Compizom, dok su mi efekti postavljeni na Custom izgubim okvire prozora, Title bar i sve ono što ide na njemu... Kad stavim na Extra, pojavi se sve kao što treba da bude, s tim što ne mogu da koristim efekte.

 

Instaliraj compizconfig-settings-manager, i tako dobijash Advanced Desktop Effect Settings programcic,i opciju ispod "Extra" pod nazivom "Custom" .

Edited by GrowlBoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me razumeo... Imam ja sve to, ali kažem kada su mi efekti na Custom, dešava mi se da ne mogu da pomeram prozore, ne vidim Title bar i sl. Jel postoji mogućnost da se nekako ubace još 2 desktopa?

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukucash u terminalu compiz, dobijesh titlebar. A za josh dva desktopa desnim klikom na deskbar , add to panel , dodash Workspace switcher (ako ga nemash), onda desnim klikom na njega , Preferences, pisace ti da imash 2 columnsa, ti kliknesh 4 i to je to . . . reci ako je pomoglo, a pomoglo je sigurno.

Edited by GrowlBoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoglo je naravno. Hvala. :pivopije:

 

Tačnije, imam i dalje problema sa Title barom...

 

astrallis@astrallis-desktop:~$ compiz
Checking for Xgl: not present. 
Detected PCI ID for VGA: 05:00.0 0300: 10de:0161 (rev a1) (prog-if 00 [VGA])
Checking for texture_from_pixmap: present. 
Checking for non power of two support: present. 
Checking for Composite extension: present. 
Comparing resolution (1024x768) to maximum 3D texture size (4096): Passed.
Checking for nVidia: present. 
Checking for FBConfig: present. 
Checking for Xgl: not present. 
Starting emerald
/usr/bin/compiz.real (video) - Warn: No 8 bit GLX pixmap format, disabling YV12 image format

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgubim okvire prozora, Title bar i sve ono što ide na njemu...

to se desava kada ne aktiviras gtk-window-decorator (ili emerald). u ubuntu-u je sve podeseo out-of-the-box, ne bi trebalo da bude takvih problema.

ako je to pocelo da se desava posle upgrade-a na 8.04, najverovatnije je clean instalacija najbezbolnije resenje :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se desava kada ne aktiviras gtk-window-decorator (ili emerald). u ubuntu-u je sve podeseo out-of-the-box, ne bi trebalo da bude takvih problema.

ako je to pocelo da se desava posle upgrade-a na 8.04, najverovatnije je clean instalacija najbezbolnije resenje :-)

 

Meni je Emerald u startup-u, a inače koristim 7.10. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam da uradim remove za Emerald i fusion icon, ali to mi nije pomoglo da na startu prilikom startovanja sistema zadrži se "crni ekran mod" na nekoliko sekundi. Dok titlebara i dalje nema. :|

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, idi na Ubuntu ili Compiz forum, oni ti sigurno mogu pomoci, meni su oni i Mint forumi uvek pomogli.

 

Već sam tamo, i svi pričaju različite stvari, hah... :huh:

 

hm? :-)

 

Vratio sam iz razloga što sam za 7.10 imao full instalaciju, prokleti upgrade mi nije doneo ništa novo. :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apgrejd sluzi eto da bi bila omogucena instalacija najnovijih programa, al boli me dupe da instaliram na primer Ardour 2.41 umesto 2.31 :D

 

Ako imash toliko problema sa compizom, pokushaj sa nekim drugim window managerom , mada to i nije neko reshenje ... ili instaliraj Linux MInt ( koji je 95% Ubuntu) kao ja i budi COOL :D Stvarno nisam chuo da je neko imao tako nereshiv problem s tim sranjima.

Edited by GrowlBoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uklonio sam Compiz i Emerald iz Sessions, tako da neće biti problema, anymore (bar se nadam). Na oficijelnom Ubuntu forumu, na isto pitanje možeš dobiti stotinu različitih odgovora, haha... A što se tiče prelaska sa distribucije na distribuciju, možda je na vidiku Kubuntu KDE 4 8.04, ali ne planiram da bilo šta menjam u skorije vreme.

Možda budem pokušao sa Berylom, da vidim hoće li bar kod njega funkcionisati kako valja, ako ne, who cares... Na kraju, kome su potrebni svi ti silni efekti? Lepo, ali ne baš preterano korisno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...