Jump to content

Linux / Unix


Nazzgul

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jel instalirao neko ubuntu 11.10? meni baguje maximalnp..ako se kompiz ukljuci prozori se zakucavaju za gornju ivicu, ne mogu da se pomeraju..nestaje "start" dugme, levi komandni bar nestaje..drajvere necec da mi prihvati iako sam njegove disable-ovao. pakao!

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja gajim nvidiju,ako mene pitas,sve radi ok,tj ovo sta ja koristim tj ono regularno- skidanje sa neta,surfovanje,zika i filmovi,ovo ozbiljnije prepustam vindozi a ubuntu sam i instalirao da ne zagadjujem windows sranjem po netu.za taj compiz nisam prije ni cuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Nakon više godina korišnjena Win-a na desktopu, i 4god korišćenja Mac OSX-a, reših da probam i Linux. Pošto sam početnik u svemu uzeo sam Ubuntu, rekoh brzo ću se naučiti na njemu.Da skratim priču više sam nego zadovoljan, sistem klizi na nekom lošem Lenovo laptopu.Ono što mi je fantastično je da toliko toga može da se promeni, iako moram da prizam da mi je ono instaliranje iz Terminala čudno ( sigurno jer sam početnik i ne razumem se u programiranje). Prvi put sam se malo zaneo sa copy-paste-om silnih komandi, i sjebo neke sistemske programe, pa je odma pao reinstall :)

Al je ovo najbolji OS koji sam do sada koristio tu nema reči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gangbang onda, procesor je AMD E2-2000 APU with Radeon HD Graphics × 2 (dakle ima neku intergisanu grafičku na sebi), a druga grafička tj dinamička je [Radeon HD 7340]. Sad mi pade na pamet, da sistem zapravo forsira ovo integrisano sranje, možda se to može promeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko mi se čini Radeon 7340 je integrisana u E2-2000, tako da nisam siguran da imaš dve grafičke. I ne bi trebalo da ti pravi problem.

 

Ne znam kako najnoviji Ubuntu radi sa AMD kartama. Na mojoj staroj kanti Ubuntu 10.04 radi lepo sa Radeon 9600 (radio je pre toga sa nvidia FX 5200). Ja imam A10 APU i openSUSE 13.1 koji radi odlično sa catalyst drajverima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...