Jump to content

Arhitektura


Hudini

Recommended Posts

Svako od nas ima drugacije ideje o idealnoj radnoj sobi, da ne pominjem ostatku stana. Da li bi bio spam ako bih as zamolila da na temi arhitektura postujete slike oniga sto bi najpribliznije odgovaralo vasoj ideji dizajna enterijra rade sobe? Ne secam se da imamo temu dizajn enterijera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pa zavisi od toga cime bih se bavila, ali recimo, kada bih se bavila projektovanjem kao sto verovatno hocu, ovo i jos jedan sto za crtanje bi mi bilo dovoljno (Nisu cele sobe, samo onaj najbitniji deo)

Attic-workspace-582x386.jpg

DP_Hammerschmidt-contemporary-home-office_s4x3_lg.jpg

 

Mnogo volim potkrvolja, inace.

Elem, kada bih se bavila pisanjem, to bi bilo ovo

106933_0_8-4057-eclectic-home-office.jpg

corner-spaces-sitting-room-window-nook-582x407.jpg

ili

2818730833_64c1cf6a81.jpg

Kad bih, pak, bila u kontaktu sa ljudima (tipa da mi dolaze u vrkspejs)

Kim-Ammie-Brown-Office_lg.jpg

DP_beasley-study-sofa_s4x3_lg.jpg

 

Prvo osvetljenost, onda materijali i boje. U zavisnosti od toga kako bi trebalo da se osecam na poslu sam birala i dizajn, daklem, u prvom slucaju, ono sto bi Novaliis nazvao sterilnoscu, sto manje stvari da privlace paznju, ostre linije, velika osvetljenost, hladna soba koja smiruje.

Kada bi to bio kreativan posao, sto sarenije, udobnije, komfornije, toplije, ispunjenije i inspirativnije, ali u granicama normale, bez kica i suvisnih detalja.

Kada bi to bio posao sa ljudima, to bi bila prostorija koja istice dominantnu osobu u njoj, nesto luksuznija prostorija nego u prethodna 2 slucaja.

Od materijala najvise volim drvo, boje variraju u bez i braon nijansama, mada bi i crno bela kombinacija bila ok (u takvoj sobi trenutno zivim). Naravno, biljke bi bile obavezne u bilo kom slucaju, bez tepiha i po mogucstvu bez zavesa.

I knjige, Puno knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svidja mi se kod one kucice enterijer pogotovu cela visina da je prozor,samo ce kostati djavo i po grejanje pogotovu sto je usred divljine pa mora nesto prljavo.

 

Nema krovnih prozora,veliki minus.

 

Super fora sto je na spratu zbog osvetljenosti,pogleda i samog dozivljaja.

 

Ne svidja mi se eksterijer nikako.Naravno do kuce postoji put samo ga nisu stavili na slikama,a takodje i struja je doterana odnekud jer ne radi ekipa pacova u podrmu koja vrti one kolutove koje vrte elektromotor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim jednostavnost i svedene forme, prostrano, akcente u boji, i pre svega toplu atmosferu. dakle varijacija na azisjki i njordijski stil i obavezni sto veci prozori, pozeljno do poda ili bar krovni :) kad vec pricamo o zeljama. Oduvek su mi se dopadali slikarski ateljei u podkrovlju...

S obzirom da moj posao moze da se radi od kuce i zahteva minimalan kontakt sa ljudima, mogu da izbegnem te garniture za sedenje i slicno. Veliki radni sto nikad nije na odmet.

Samo da iskopam slike sa HDD pa kacim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novalis: Namena onoga što sam ja postovao i ovo što si ti postovao je totalno drugčija. Jeste lepo ovo što si ti postovao, ali to je neka klasična buržujska vila. Ono što sam ja postovao je umetniči pečat arhitekte u proizvodjenji nečega što je minimalno ali korisno, a pritom unikatno. I odma tu se pojavljuje razlika, tebi je to življe i sa više stila, a ja ne mogu da verujem da si ozbiljan. Ali ono shvatam da svako ima drugačiji pogled na ono šta je lepo, tako da ne vredi se raspravljati oko toga.

 

Svako od nas ima drugacije ideje o idealnoj radnoj sobi, da ne pominjem ostatku stana. Da li bi bio spam ako bih as zamolila da na temi arhitektura postujete slike oniga sto bi najpribliznije odgovaralo vasoj ideji dizajna enterijra rade sobe? Ne secam se da imamo temu dizajn enterijera...

 

Naprimer, ja volim dosta neki minimalizam u sobama upotpunjen sa nekim geometriskim teksturama, ali ja se jako čudno odnosim prema svojoj sobi. Naprimer stvarno ne bi voleo da uredjujem svoju sobu i da pravim odredjen koncept jer to nisam ja. A po nekoj mojoj filozofiji moja soba treba da predstavlja mene. Tako da ja šta god mi prvo padne na pamet radim, lepim crteži, moje fotografije, pišem reči po zidovima, šta mi prvo padne na pamet. I onako na prvi pogled izgleda baš haotično, ali nekako predstavlja mesto gde prvodim naviče vremena i gde najviše razmišljam i stvaram.

 

Inače znam da si mi dosta puta pričala, ali čime se ti beše tašno baviš osim što kuvaš svom mužu? :D

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

chilean-wall-house-minimalist-02.jpg

 

ovo je previse mini, al mi se svidja atmosfera i boje :)

port-a-bach-shipping-container-03.jpg

 

mada ova kuca mi je totalni hit :)

31939_434751569552_645139552_5324543_857588_n.jpg

http://www.beautifullife.info/urban-design/living-in-a-shell-nautilus-house/

 

za razliku od Novalisa, meni stvarno ne smetaju "kontejneri", cak dopada mi se kako se njihova monotonija moze vesto razbiti, osecam se komotno u njima

home-office-furniture-ideas.jpg

Home_Office.jpg

Modern-Home-Office-Design-3.jpg

 

ovo je nekao najpribliznije mojoj nekoj ideji radne sobe

Comfortable-Home-Office-Design-by-Huelsta-1.jpg

fali stocic za caj i jastuci za sedenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitava radna soba ne, meni bi radni kutak bio sasvim dovoljan, poput ovog

 

Picture+16.png

 

a idealna radna soba bi bila ona u kojoj ima puuuuuno knjiga

 

Krleza-radna-soba-2.jpg

 

Slika%204b_Darvinova%20radna%20soba.jpg i ova Darvinova je kul :smile:

Edited by temper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače znam da si mi dosta puta pričala, ali čime se ti beše tašno baviš osim što kuvaš svom mužu? :D

ftv montazer koji upravo vrsi transfer na teoriju umetnosti i medija :haha:

 

ovako trenutno izgleda moj radni kutak (posto radna soba ako bude, bice kad se sredi tavan...)

nije okreceno jos uvek i fali par polica, ali u sustini to je to... feng shui approved :haha:

 

24ybymf.jpg

 

a ovako je izgledalo prosle godine, cisto da se vidi kontekst i prozor..

 

180xmw.jpg

 

Iako bih volela da imam svoju radnu sobu, ovaj cosak u spavacoj je sasvim ok, imam svoj mir, tisinu, radni prostor i prozor. kao neka sobica u malom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih mogla da zivim u onolikoj kucerini nikad... Mimoilazis se sa ljudima u prevelikim prostorijama i tkt...

Sto se eksterijera tice, mogla bih da zivim recimo ovde...

A-Frame-House-Plans1.jpg

^raj :wub:

 

btw @Smorock, dopada mi se tvoja ideja uredjenja... Geometrijski oblici su zakon.

 

U da, i volela bih da imam i staklenu bastu.

Edited by ~HaVoC~

Share this post


Link to post
Share on other sites

ftv montazer koji upravo vrsi transfer na teoriju umetnosti i medija :haha:

 

 

 

Master ili treći faks?

 

Moja neka ideja je da u nekom budućem periodu imam stan(ne mora biti veliki) u centru neke metropole, i da imam neku vikendicu poput ove Havocove u nekoj zapizdini, ali obavezno pored vode bilo to reka, potok, jezero... I u toj vikendici bi maksimalno eksperimentisao i uredivao kako oću.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novalis: Namena onoga što sam ja postovao i ovo što si ti postovao je totalno drugčija. Jeste lepo ovo što si ti postovao, ali to je neka klasična buržujska vila. Ono što sam ja postovao je umetniči pečat arhitekte u proizvodjenji nečega što je minimalno ali korisno, a pritom unikatno.

Klasican enterijer je meni prilicno bezdushan jer je stereotipan i robuje pravilima, vise volim licni pecat na prostoru i zaniljiva autorska resenja , nekako su mi korisniaj jer retko ko od nas moze sebi da priusti klasican dizajn i habitat, dok neke vidjene autorske ideje mogu lako da se implementiraju u nase budjave stanove, tako da se moram sloziti sa tobom. Realista sam, jebiga :)

 

Naprimer, ja volim dosta neki minimalizam u sobama upotpunjen sa nekim geometriskim teksturama, ali ja se jako čudno odnosim prema svojoj sobi. Naprimer stvarno ne bi voleo da uredjujem svoju sobu i da pravim odredjen koncept jer to nisam ja. A po nekoj mojoj filozofiji moja soba treba da predstavlja mene. Tako da ja šta god mi prvo padne na pamet radim, lepim crteži, moje fotografije, pišem reči po zidovima, šta mi prvo padne na pamet. I onako na prvi pogled izgleda baš haotično, ali nekako predstavlja mesto gde prvodim naviče vremena i gde najviše razmišljam i stvaram.

Ti si koncept tvoje sobe, to je to. Dnevna soba moze da bude koncept ali radni prostor kreativca tesko.

 

Master ili treći faks?

Dosta su mi ova dva, master :)

 

Inace ontopic

kad smo vec kod basti....

ako ikad sagradim kucu ima da ima bastu u sred kuce :D

vise japansko tradicionalisticki nego ovo, ali i ovo mi ej skroz simpaticno

garden-house-japanese-style.jpg

 

garden-house2.jpg

 

kakav pogled aaaa

garden-house-in-japan-by-Takeshi-Hosaka-Architects.jpg

http://www.archicentral.com/garden-house-yokohama-city-japan-takeshi-hosaka-architects-5117/

 

nikad necu imati para za ovako nesto, ali varijacija na temu sto da ne

vikendice rules

inspiration_00.jpg

 

Beautiful-Japanese-House-Design-With-Garden-Inside-Front-Garden.jpg

 

btw

kakav trip

pool%20window.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam dva uslova ako ikad pravim kucu:

 

Kao na izvoru dunava otprilike nesto ovako,obavezno sa spustenim nivoom i stepenicama,ne mora spomenik.Ovo je inace izvor Dunava.Dakle kao neki bazencic,eventualno sa skromnom fontanom

 

030930.jpg

 

Obavezno crvena fasada.Fascinira me ovaj stil iz Amerike sa kraja 19tog veka.Ubio bih za ovakvu kucu,naravno na 2 nivoa da je,tri je overkill.

 

18472954.jpg

 

I obavezno da se ubudzi nesto ovako na kuci da mogu da se gledaju zvezde ili nebo

 

stock-photo-a-small-brick-lighthouse-at-sea-girt-nj-portrait-orientation-30205795.jpg

 

A najskromnije bih ovakvu kucicu i nek ide zivot

 

Brick-House-Styles2.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh brate, ko to ne bi voleo!

 

Snimite ovaj luksuz i ušuškanost

 

170511132039_966173.jpg

 

170511132436_207255.jpg

 

170511132923_305534.jpg

 

170511132621_6821.jpg

 

170511132341_734339.jpg

 

170511132354_187323.jpg

 

170511132647_810853.jpg

 

Ben Stillerova kuća. Nije stereotipno bogataška, ipak je uređena sa malo mašte. Samo da ima više starinske patine.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam dva uslova ako ikad pravim kucu:

 

Kao na izvoru dunava otprilike nesto ovako,obavezno sa spustenim nivoom i stepenicama,ne mora spomenik.Ovo je inace izvor Dunava.Dakle kao neki bazencic,eventualno sa skromnom fontanom

 

030930.jpg

 

Obavezno crvena fasada.Fascinira me ovaj stil iz Amerike sa kraja 19tog veka.Ubio bih za ovakvu kucu,naravno na 2 nivoa da je,tri je overkill.

 

18472954.jpg

 

I obavezno da se ubudzi nesto ovako na kuci da mogu da se gledaju zvezde ili nebo

 

stock-photo-a-small-brick-lighthouse-at-sea-girt-nj-portrait-orientation-30205795.jpg

 

A najskromnije bih ovakvu kucicu i nek ide zivot

 

Brick-House-Styles2.jpg

 

Kad budeš našao takvu opeku javi mi se a ni ne pomišljaj da je uvoziš jer se takva kuća nikako ne isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cant a guy dream? :D

 

Novalise,naravno bih kucu hteo izolovanu ne na ulici,basta i ti fazoni,nego nema takvih izolovanih da su tako lepe.

 

Naravno da ta cigla kosta djavo i po.Ali to mi je san,ako ne onda nase crvene fasadne koje su koristene za zgrade od 1970tih naovamo,obavezno sitne a ne one velike ko kod olimpa u onih 6 zgrada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad budeš našao takvu opeku javi mi se a ni ne pomišljaj da je uvoziš jer se takva kuća nikako ne isplati.

 

Da uvozi?Zašto? :zeleni: Šiba fasadnu opeku,još uvjek se peče a ima je i kod nas.Opeka je inače divan materijal,topao je.

čuvena Robie House arh.Frank Lloyd Wright-a je u opekarskoj fasadnoj varijatni.

 

robie-house.jpg

 

A inače ovako može da izgleda kabina izvan grada :

 

5140014658f245c86dc5b.jpg

 

51400364985940f546a5ola.jpg

 

5139558273f5ee7c2499b.jpg

 

5139580815aca93df523b.jpg

 

514011272421121edd2fb.jpg

 

I imate parkiranog ovog ljepotana ispred :

 

vwbust1vsst.jpg

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ovakvih crepova kod nas ?

 

Ceramic_Roof_Tiles.jpg

 

Uzasne su ove naše narandžaste ....pjuk

 

Svakako.Danas se ne zna čime će se prije pokriti krov.

 

A ovo na slici mislim da je u pitanju neki betonski pokrivač koji je glaziran nečim.

 

2017-eternit.jpg

 

Znaš da su izabrali Frank Lloyd Wrighta za najboljeg modernog arhitektu? :)

 

Племенит је Френк...оставио је велики траг у модерној архитектри.Рецимо та Роби кућа је рађена 1910 године,када се погледа та форма она је и дан данас актуелна,само упоредо са тим имамо и лоше копије. :zeleni: Мада,то да је најбољи...хм,не знам одакле та превелика фасцинација њим.(али свакако да су код њега побиједиле те вриједности које и данас живе)

 

Антони Гауди је ту 15 година рођен прије Рајта,али је изгледа превише авангардан за титулу најбољег архитекте,а по мени далеко дубљи као архитекта у изразу :zeleni:

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...