Jump to content

Septic Flesh


hidden

Recommended Posts

Uh, na prvo slušanje... Ubica od albuma.

 

Prvi utisak je da su strukture pesama dosta razvijenije nego na "Communion"-u, gde su sve pesme manje-više imale jedan isti trip celom dužinom. Ovde te pesma prvo onako kurvinski uljulja u neko melodično, opušteno raspoloženje i onda niotkuda krene neki prestrašan ultra-brz deo od kojeg ti se zavrti u glavi, skroz neočekivan ali opet zvuči sasvim prirodno. Nekako su postigli taj kontrast da su melodični delovi još melodičniji a brutalni još brutalniji dok orkestar cepa sve vreme.

Shodno tome, pesme su manje direktne/komercijalne/zovi to kako hoćeš, ali se u svakoj dešava 1000 stvari. Orkestracije jebu sve živo i mrtvo, kao što rekoh - ima ih na sve strane, ima i ženskih operskih vokala, čak i orijentalnog folka na momente, jebe keve kako zvuči.

 

Favoriti na prvo slušanje - "Pyramid God" u kojoj lead melodija rastura (čuje se i u trejleru) i možda "Therianthropy" (nešto kao što je "Sunlight/Moonlight" bila na prošlom, i melodija malo podseća), mada ovde ima materijala da se sluša, sluša i sluša.

 

 

 

I kako ja sad da slušam i onaj novi Arkan?

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno je to što bendovi umeju da prepoznaju Perine producentske sposobnosti i odluče se na to da on radi produkciju. S druge strane, drago mi je da vidim da i Pera ume da prepozna kvalitet i to što je skroz u fazonu "triput meri, jednom seci".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam slušajući "The Great Mass" došao do zaključka da je ovo zapravo ono što Dimmu pokušavaju da ubodu već više od 10 godina ali ne umeju, ovo je taj ekstremni sympho zvuk ali milijardu puta mračniji, zajebaniji i nadrkaniji od Dimmu-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam još malo utisaka, samo da vas dalje ložim:

 

"The Undead Keep Dreaming" je monstrum od pesme, ponavljanje naslovnog stiha u refrenu zvuči jako... hm... "haunting". :D

"Apocalypse" početak me podseća na "Persepolis" po tom nekom odnosu zajebanih ritmova i orkestra, a i razrada je nekako slična, može se reći da je to "Persepolis pt. II" u strukturalnom smislu.

"Rising" je još jedna melodičnija, melodija razvaljuje koliko je dobra, jako zarazna stvar. Jedan od favorita uz pomenutu "Therianthropy" koja mi je skroz prirasla za srce u međuvremenu. :wub:

 

Album kolje.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...