Jump to content

Cavalera Conspiracy


Ultimate Bastich V.2.

Recommended Posts

"Koji je to album SoulFly-a slab?

 

Ko gore napljuva Soulfly.... e da bernad panasonik...ne kontam te...Max se spusta na nivo dece. Koje dece zivota ti? Ili sam ja pogresno razumeo... Ti tekstovi ta energija ne znam meni je SoulFly put covece kao KMFDM nije poenta u muzici toliko koliko u tekstovima i poruci koje oni imaju."

 

Nisam ja pljuvao Soulfly, vec sam ih kritikovao ili jednostavno iznosio svoje misljenje.

 

Sve sto je Max odsvirao na 5 Soulfly albuma je odsvirano vec na njihovom prvom albumu (tako da je ovakva Cavalera C. ploca potpuno besmislena).

Sepultura i sa njim i bez njega nema takvih momenata ponavljanja. Oni su sjajan primer benda koji se menjao od ploce do ploce (sa promenjivim rezultatima u kasnijoj fazi).

Sto se mene licno tice, najbolji je prvi Soulfly album jer je na njemu postavio osnove zvuka svog, tada novog, benda i poslednji album na kome je uspeo da dobije ponesto na dubini i tezini.

 

Meni licno su drugi i cetvrti album najslabiji, a ni na trecem se nije proslavio. Svaki od 5 albuma ima praznog hoda, a prvi i poslednji su definitivno predugi (mozete da volite ili ne Sepulturu bez Maxa, ali svaki njihov album je pazljivo zaokruzena celina, sa pocetkom i krajem, a ne skupina svake jebene pesme koju je neko napisao izmedju dva albuma).

Sa svakog Soulfly albuma, istina, ima po nekoliko catchy pesama vrlo pogodnih za koncerte ili spotove, ali ni jednom nisu uspeli da odrze paznju na celom albumu. Sami rifovi i aranzamani su vrlo cesto previse uproscenji ili jednostavno predvidljivi. Svi ostali muzicari su u senci Maxa i gotovo niko nije ostavio svoj pecat. Bubnjari i gitaristi se menjaju, a bend zvuci u dlaku isto. Gde je tu individualnost?

Sta tacno predstavlja dres Milana, kratke pantalonice i ranac na ledjima gitariste?

Zastava Brazila i neka freska na bas pojacalu.

Basista za koga se vidi da mu je scensko ponasanje (besomucno poskakivanje) unapred odredjeno.

 

Sto se tice dela za decu... (mada ga je bilo u predhodnim recenicama) kako objasniti sramotu zvanu Bleed, tog sirotog Dannu je razvalacio godinama na najpateticnije i najljigavije moguce nacine, ako se na varam na oficijalnom DVD-iju na jednom od snimaka ostala trojica muzicara nose majice "Danna Lives".

Kakve oni veze imaju sa njime? To cak nije bila ni prva postava benda?

Sta ce pevac Limp Biskvit ili kako se vec zovu u toj pesmi, njegov autorski udeo je bas silan.

Sta je One sa trojke? Kako treba kazniti Maxa za tu pesmu i Three Of Pain:)? Spaliti mi dlake na grudima? Obestiti ga za jaja? Plasticnom operacijom ga pretvoriti u A. Vucica?

09-11-01?

Born Again Anarchist? Nije nego...

A na svakom albumu imaju po neku takvu pesmu.

Riot Starter? Trebalo mu je deset godina da otkrije Prodigy? I da ih pokrade.

 

Zasto je oterana prva postava Soulfly? Mozda je neko iz Maxove okoline bio previse alav na pare.

 

Realno reci, zar Max nije svastar koji u svoju muziku inkorporira sve sto mu se dopadne?

Mars na Drinu? Koji je njegov autorski udeo u toj pesmi?

 

Ja sam odrastao uz Sepulturu i svaki put kada izadje novi Soulfly album nadam se da je Max konacno napravio makar pristojnu plocu (ni prvi mi se nije svideo kada je izasao, jer je bio bezobrazna kopija Roots-a, mada se kasnije ispostavio kao jedan od boljih) i svaki put se iznova razocaram (Dark Ages je nesto bolji realno).

 

Tekstove me stvarno mrzi da komentarisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au ala ga ti napljuva covek :)

Kapiram da neko ne voli Soulfly, ali malo ode u krajnost...

Sto se tice dela za decu... (mada ga je bilo u predhodnim recenicama) kako objasniti sramotu zvanu Bleed, tog sirotog Dannu je razvalacio godinama na najpateticnije i najljigavije moguce nacine, ako se na varam na oficijalnom DVD-iju na jednom od snimaka ostala trojica muzicara nose majice "Danna Lives".

Preterujes, zasto bi Max-a iskoriscavao smrt svojeg sina, mislim da je to sasvim normalno da ne mozes da prebolis negok voljenog koji je preminuo na tragican nacin....

To sto mu je napravio onaj fest kao posvetu pa kako je lakse zapamtiti nekog nego napraviti tako neki memorial day....

A Fred Durst-a necu ni da komentarisem on je zaista bio bespotreban na toj pesmi, ali jebiga Max voli da saradjuje sa raznim muzicarima.

 

 

Riot Starter? Trebalo mu je deset godina da otkrije Prodigy? I da ih pokrade.
:)

Ne lupaj to jedino sto se naziv pesme rimuje sa Firestarter od Prodigy-a i nema nikakve veze, pogotovo muzicki.

 

Realno reci, zar Max nije svastar koji u svoju muziku inkorporira sve sto mu se dopadne?

Mars na Drinu? Koji je njegov autorski udeo u toj pesmi?

Hm imam ovde neki intervju u jednom od domacih fanzina u kojem je bas pricao o ubacivanju Mars na drinu na album, trubaci su svirali Roots Bloody Roots u njihovom izvodjenju i njemu se to dopalo pa je odlucio da ubaci i Mars na drinu(koju su takodje svirali), i ne vidim sta je tu lose, na pozitivan nacin nas je izreklamirao, odao pocast jednoj kulturi, kao sto je na Dark Ages-u koristio zvona iz Rusije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrazi negde mp3 grupe Shadows i na jednom od albuma iz polovine sezdesetih ces naci njihovu verziju Marsa na Drinu.

Oni su culi stvar, prearanzirali je i odsvirali.

Max je cuo stvar, platio orkestar da je odsvira i preimenovao je.

Meni samo smeta sto tu nema nikakvog krativnog truda sa njegove strane.

Svojevremno je Sepultura isla u dzunglu i dzemovala sa tamosnjim plemenima na njihove tribal stvari.

To je puno logicniji sled stvari.

 

Obe stvari koje je radio sa Koyotom su dobre, uzeo je osnovu koju je Koyot doneo i na nju nadovezao Soulfly zvuk.

Takve stvari imaju smisla jer daju kreativne rezultate.

 

Maks jeste svastar, to ces tesko opovrgnuti.

U njegovoj muzici imas groove metala, thrash metala, death metala a la Possessed, tribal uticaje, akutsticnih stvari, elektronike, Korna, Nu metala, uticaja regea u tekstovima plus nas Koyot, puno hard cora, bosanove, industrial fora, puno Discharge rifova, ljigavih emo momenata a la One, etna tipa Mars na Drinu i ko zna jos cega i nije to problem samo po sebi jer je Sepultura i dok je on bio u bendu obilato uzimala uticaje sa strane, ali je fora da je uspevala da ih prilagodi sebi i da od njih stvara upecatljive pesme.

Pa ceo Roots je bio debelo pod Korn uticajem, ali su oni na to dodali prljavu, a ubitacnu produkciju, raznovrsne aranzmane, Igora koji rastutura bubanj, noise solaze, gomilu gostiju od kojih svaki nepogresivo oplemenjuje pesme, a nije tu samo da bi se napisalo da je bio (ona stvar sa Primitive sa Tom Arayom je tesko sranje)

Problem je kada album zvuci kao skupina svega sto je on slusao izmedju dva albuma i mi zbog toga treba da umremo od srece ili kada upadnu u viseminutne easy listening jam sesne (Sepulturin Voltio sa Nationa je bolji od svih 5 nastavaka Soulfly-a instrumentala zajedno).

 

Ja ne mrzim Soulfy, svaki album sam preslusavao pazljivo i da se ne lazemo, njihovo najace oruzje su zivi nastupi, dva puta sam ih gledao i oba puta sam bio zadovoljan na sta sam potrosio pare.

Sa kreativne strane (pesme, albumi) oni su solidan, ali nikako veliki ili preterano bitan bend.

 

Riot starter je rip off Prodagy hteo ti to da priznas ili ne i taj album i pocinje da slajfuje tu negde u drugoj polovini kada Max krene da seta po pravcima i stilovima i zavrsi sve sa dzinovskom laganom improvizacojom.

 

Mrzi me vise da se zamajavam sa Soulfly, cujemo se kada izbace nesto novo.

Nema ljutnje, sve je ovo u cast muzike koju volimo.

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izbrisao sam ga sa kompa, zaista nije nista specijalno, ne mogu sebe da lazem da je ovo neko remek delo ili cak i dobar album, jedino mogu reci da mi je drago sto su burazeri radili na ovome zajedno, samo da su bili malo inovativniji.

Gledaju se na Castle ako nista drugo. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pitam iskusne clanove,dali da slusam ovaj bend?

Znam,sve treba probati,ali volio sam Sepulturu,ocu li se razocarati?

 

Sta drugo da ti kazem....sem da odslusas i vidis dali ce da ti se svidi ili ne!Gradi svoj ukus!! :meshuggah:

Meni licno je bas ok! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је албум добар,али сам прилично субјективан,јер баш волим Макса :da:

 

Обратите пажњу на песму ultra-violent,готово да су у оригиналу скинули риф Morbid Angela-a

Мада има ту још познатих рифова :wink2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest LadyCorpse

Ah, ma dajte ih shanse, meni je bend bash zadovoljavajuc, ima par pesmica koje su bash ok, mislim da ce live svirka tj. turneja, je l' te, uchiniti svoje, i privuci masu, mislim da je ljudima josh uvek tezhe da se naviknu, kao i njima da ponovo saradjuju, pa polako, dok se malo bolje ne uhodaju, jbt, nestalo je ljudima ideja,XD haha...kolike godine su na sceni, ima vremena,XD tako da mislim da ovaj novi projekat ima velikog potencijala...;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...