Jump to content

Kruiz


fenster

Recommended Posts

Sjajan bend, osnovan pre skoro 30 godina.

Nisu bili metalci od samog pocetka, svirali su neki rokic, nesto sto bi se moglo nazvati ruskom "zabavnom muzikom", bivali zabranjivani, raspadali se, okupljali se ponovo pod izmenjenim imenom i clanovima itd.

Mastermind i motor pokretac je gitarista i pevac Valerij Gaina, uz njega su tu bubnjar Sergej Efimov i basista Feodor Vasilijev.

Dva najbolja albuma su im iz druge polovine 80-ih godina, jedan je na ruskom, a jedan (iz 1988) na engleskom (samo je poslednja pesma na albumu na ruskom). Oba se zovu Kruiz.....

Na metal-archives tvrde da bend i dalje postoji, mada nesto ne bih verovao tome. Znam da je gitarista imao neki svoj projekat (Gaina se zvao), i da je, koliko mi se cini otisao iz Rusije.

Da li ih je neko slusao?

Koga zanima, ima ovde svirka iz Minhena 1988 godine. VRH!!!!!

http://metal-video.nnm.ru/kruiz_live_in_munich_1988

 

P.S. Obratiti paznju ko je voditeljka emisije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Одлична свирка, публика скроз млака. Албум имам на енглеском, оно је доста брзо, са пуно прооемна темпа, скакањем са једног на други и сл.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije od presudnog znacaja na kom je forumu tema, sto se njih kao njih tice, najpoznatiji albumi im spadaju u speed metal (ako je to uopste toliko bitno), a posto speed metal foruma jednostavno nema, izmedju heavy i thrash opredelio sam se za heavy. Nekako mi vise vuku ka heavy-ju nego ka thrash-u. Rani radovi benda, kao sto rekoh, bi bili neki ruski pandam nasoj "zabavnoj muzici", tako da....... Whatever.

Ako modovi imaju drugih ideja, neka presele temu.

Edited by commissar

Share this post


Link to post
Share on other sites

С обзиром да сам ја модератор на оба помињана форума, пресуђујем да остане овде. Људи који су чули за овај бенд ће га наћи и овде и тамо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je sto pevaju na engleskom, jer da je ruski u pitanju, ne znam kako bi to zvucalo...

Какве су сад ово дискриминације? Метал на руском звучи одлично, као и на јапанском, шпанском, мађарском... Мислим да ми се италијански и немачки не би свидели за класичан метал.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Преслушај Sortilege, Malediction и H-Bomb, па ми реци да метал не иде на француском.

 

Уосталом, шта расправљамо о томе, кад је Ария закон, а људи раде на руском.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ni ne raspravljamo. Ja to, kao, politicki korektan da ispadnem. Prema svima. Inace, ono, pustale mi keva i tetka Silvi Vartan i Dzoni Holideja. Mis'im alo. Ja se bio dokopao Trast-a, tamo neke '82-83'. Frantjezi, ludilo. Svi su culi Anthrax, 'Entajsoushal'. Retki su prvo culi 'Antisosial'. 'Lilit' (mi tad ladno nismo ni znali kako se u stvari zovu te pesme :) i.e. L'Elite, Prebabrique'. te fore. Tako da, omladinac stoj! Lozinka. Ti 's meni, 'nije slusao punk/rock/metal na frantjeskom.' :no:

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немој шансоне, си'л т' пле. То ми је, уз италијанске канцоњере и онај наш поп из 60-их што је вукао на то срање, једна од најдосаднијих музичких форми.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih...cek dok se zaljubis, pa Zilber Beko, Sarl Aznavur, onaj Zil Dasen valjda, Edit Pjaf, Mirej Matje, Alen Dibari i tako ta ekipa.

 

A o kanconama da ne krecem sad, jer nema mi kraja kad pocnem. Od Nikolo DiBarija :wink:.

Јашта, Роко Граната и одмах да легнем у гроб. Ма, иди бегај.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ruski jezik...

 

O, Mojsije.

 

 

Meni su stariji govorili da, kad nemam bas nista pametno da kazem, naculjim usi i cutim.

 

 

Ponavljam, ruski i sve te ostale zajebancije su totalno bogohuljenje vizavi rokenrola. Sta je nejasno. Kancone se pevaju na 'talijanskom (bez obzira da li neko gotivi kancone ili ne), sansone na francuskom (ditto). 'Tresnjin cvet' na japanskom i tako dalje i tako dalje. Nije bre svet nastao od kako ste se vi rodili :pivopije:. Zna se sta je sta.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

А још мање откако си се ти родио, тако да закључимо ту расправу. Руски бендови на руском су одлични.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...