Jump to content

Frizure 80-ih


Whitesnake_Zr

Recommended Posts

Imala sam "frizuru '80." - kovrdžava kosa, stepeni... nikada je nisam tapirala, ne dopada mi se to, ionako je bila prevelika i bez toga :)

 

Otarasila sam je skoro, sada imam "frizuru '50." koja se meni lično mnogo više sviđa, urednije je i ženstvenije, ali je puno ljudi kaže da mi je ranije kosa bila bolja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nove frizure i frizure post-glam ljudi su uzasne. Imamo prilike da slusamo i gledamo bendove koji pokusavaju da ozive fazon 80-tih ali nazalost im ne polazi za rukom (u svetu, ne kod nas), cak ni bendovi koji su to svirali ne izlaze vise na binu tako (ruku na srce, sem Joe Eliotta i Ricka Savagea na koncertu u Sofiji ove godine) tako da manje-vise svako novo tapiranje je pokusaj fazoniranja krace kose ili nesto sto nikada nece uspeti. Al do jaja mi je kad vidim fanove te mjuze sa ogromnim kosama, to je rispekt, pokazuje se privrzenost matorim bendovima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A to, pa dobro, mogli su da se nazovu i Super Sleazy Wet Cock Suckers ali onda ne bi bila fora. Pošto sviraju high-voltage glam metal, inspirisan Hristom, ovo ime im savršeno pristaje.

 

Mislim, svi ti glameri sa svojim frizurama i mega-gay imidžom su mi odvratni ali ponekad znaju da naprave kul pesmice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao npr. Shotgun Messiah (btw. genijalno ime za bend koji svira hrišćanski glam metal):

 

shotgunmessiah.jpg

 

:mrgreen:

 

ugh.... oni ne sviraju hricanski glam metal... Zapravo oni nemaju veze sa hriscanstvom.

 

Njihov nadimak (posprdni) je bio bandwagon messiah, jer im je prvi album u glam metal fazonu (a la Poison), drugi sleaze (GnR) a treci industrijal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god, ja sam čuo samo prvi i taj mi se svideo. :mrgreen:

 

Slabo slušam glam ali kad ga slušam onda pustim neki od sledećih:

 

CADILLAC BRATZ - Fasten Your Seatbelts

NOIZE TOYS - Fallin' In Lust... Again

DEAD BALLERINAS - Dead Ballerinas

SHOTGUN MESSIAH - Shotgun Messiah

SHABBY TRICK - Badass

JAX - New York City

 

Po meni, ovo su najbolji glam metal albumi ikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče glama, ja sam više gotivio nekomercijalu tipa

 

Madam X (gde je pre skid row-a pevao Bach)

i legendarni Detroitski bendovi poput

 

Seduce

Pantera (nema veze sa onom Panterom)

Wizzard

White Ash

 

i malo zurki,ovo su seduce

seduce_band_82_01b.jpg

 

ok je to bilo to za ono vreme,al kad vidim danas neke klince kako furaju tu frizuru po bg-u, ne mogu da se ne nasmejem.pa još oni ''jel da da sam sexy'' pogledi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pantera (nema veze sa onom Panterom)

 

Čekaj, postoji samo jedna Pantera. Njihova prva četiri albuma (Metal Magic, Projects In The Jungle, I Am The Night & Power Metal) su u totalnom heavy/glam metal fazonu dok su tek posle sa Cowboys From Hell krenuli da sviraju onaj post/neo thrash po kom su i postali poznati. Čak je i sam bend poricao da je snimio gorepomenuta četiri albuma...

 

ok je to bilo to za ono vreme,al kad vidim danas neke klince kako furaju tu frizuru po bg-u, ne mogu da se ne nasmejem.pa još oni ''jel da da sam sexy'' pogledi... :D

 

Hahaha, pa dobro, svi smo mi na ovaj ili onaj način, prošli kroz tu fazu. Ma, bolje i glam fazon nego emo. Al' bi lemo taj emo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče glama, ja sam više gotivio nekomercijalu tipa

 

Madam X (gde je pre skid row-a pevao Bach)

i legendarni Detroitski bendovi poput

 

Seduce

Pantera (nema veze sa onom Panterom)

Wizzard

White Ash

 

ok je to bilo to za ono vreme,al kad vidim danas neke klince kako furaju tu frizuru po bg-u, ne mogu da se ne nasmejem.pa još oni ''jel da da sam sexy'' pogledi... :D

 

A al takvi dobijaju najvise :D Iz iskustva :D

 

Enivej, Na tom jedinom albumu Madam Xa nije pevao Sebas. Seduce nemam pojma... njak... Pantera glam period... prebrze gitare za glam jednostavno :D

 

Za mene je kruna glama oduvek bilo Pretty Boy Floyd - Leather Boyz... & Poison - Open Up...

 

Pantera-groupeGlam01.jpg

 

PrettyBoyFloydband.jpg

 

BlueTears.jpg

 

E nemam pojma zasto ali nesto mi ne ide ovo aploudovanje slika pa nece da mi se prikazu... :(

Edited by Sleaze Glammer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj, postoji samo jedna Pantera. Njihova prva četiri albuma (Metal Magic, Projects In The Jungle, I Am The Night & Power Metal) su u totalnom heavy/glam metal fazonu dok su tek posle sa Cowboys From Hell krenuli da sviraju onaj post/neo thrash po kom su i postali poznati. Čak je i sam bend poricao da je snimio gorepomenuta četiri albuma...

 

Nije to Dimebagova Panter-a.Imam ta prva četiri albuma. Ovo je Pantera u kojoj su svirali Kenny Keelin - vokal i gitara,

Kevin Sharpe - Klavijature, Dave Lawrence - bubanj, Tom Timmerman - Bas i Mike Wood - Gitara. Imali su hit singl ''I'm not Lookin' back'', i nisam siguran, ali i self-titled album valjda. Postojali su pre ove dobro poznate Pantere, i dosta su svirali oko početka osamdesetih 1981-1982.

 

 

 

A al takvi dobijaju najvise biggrin.gif Iz iskustva biggrin.gif

 

Enivej, Na tom jedinom albumu Madam Xa nije pevao Sebas. Seduce nemam pojma... njak... Pantera glam period... prebrze gitare za glam jednostavno biggrin.gif

 

Za mene je kruna glama oduvek bilo Pretty Boy Floyd - Leather Boyz... & Poison - Open Up...

 

Bach nije pevao na albumu ali kada je Bret Kaiser napustio bend i bubnjarka i ko-osnivač benda Roxy Petrucci, na svirkama su kao vokali prolazili Bach i John Grosjean, a za bubnjevima je bio Mark McConnel. To je trajalo mozda godinu ili manje, i onda se bend raspao. 1991. originalna postava je uradili reunion, održala nekoliko svirki, ali od albuma ništa nije bilo, i opet su se raspali.

 

Pomenuo bih i Vampirella-u, kao ok bend za ono vreme. :D

 

vampirella_band_01a.jpg

Edited by Vlladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...