Jump to content

Pitanja vezana za Rapidshare, kodeke, torrente i slično


Zen

Recommended Posts

@ izdrzati vaph

 

Bio si u pravu za ovo downloadovanje za 3 i po sata. Bobro,nije bas toliko,ali je oko 4 sata. Evo,sto se toga tice izvinjavam se. (umem cak i ja da budem korektan) Ali za razmenu ne da nisi u pravu nego neznam! Cak i ovom brzinom za koju sam tek sad provalio zahvaljujuci tebi (stvarno hvala) ti skines od prilike za 1 DVD dnevno. To je najvise 31 DVD mesecno ali pod uslovom da gluvaris pred kompjuterom i da ga ne gasis uopste. Za razmenu 30 DVD-a mozes da uzmes i za 5 dana! I opet ne placas mnogo jer prazne diskove koje platis za razmenu ces i ovako platiti da sacuvas podatke koje si skinuo sa neta. Dobro,filmovi se nesto i ne isplate za skidanje,ali knjige,mp3 i spotovi itekako da! Ali NISTA od ovoga ne moze da prismrdi razmeni. Toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znachi, ja sam uradio jedno 100ak razmena sa celom jebenom srbijom,sto muzika sto filmovi sto jos stosta, sasvim ok sam ispostovan 99% puta, ali sada sam u fazi kada mi kvalitet neverovatno vise znači nego kvantitet.

ukratko, more is less, nakon sto predjes tu inicijalnu fazu kada neznas sta hoces i gutash svakojako komercijalno i nekomercijalno djubre, i to je moj ugao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bilo je i tog djubra o kome pricas. Bre,ja sam sa razmenama poceo pre svega 2 meseca,nisam nista imao,a sad imam vec oko 2000 filmova na DivX-u! A bar 1800 su DVD Rip tj kvalitetne kopije. Kad skidas stvari sa neta,retko kada ces skinuti DVD film. Uvek ces skinuti DivX. Razmena je tu kada su u pitanju DVD filmovi! I koncerti na DVD-u,naravno. Jes,zasto bi meni neko PODVALIO djubre od kopije? Svako ko ima katalog uvek obelezi kakvog je kopija kvaliteta. Na internetu i nije bas tako. Mada,tu sam slabijeg znanja al nema veze. Moguce je da sto se razmena tice mislis konkretno na onog "Surovog" jer on svoje empetrojke ne proverava niti ih taguje,a kazes da si imao razmenu sa njim. On je bre budala,ali ima i nas koji vredimo nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest homerruma
@ izdrzati vaph

 

ali pod uslovom da gluvaris pred kompjuterom

Moze i bez tvog prisustva-automatski procitaj ovde

Edited by homerruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 512k, 1400d mesecno,filmovi sa dosta seedova piche,stoga 1 film skines za 3.5 sata.

Recimo dnevno skini 2 filma sa dobrim seederima, i 1 manje popularan, to ti jeste manje filmova od jedne menjaze od 20dvd-ova, ali sve dobijas po svojoj preferenciji, mozes da skines i igru, audiobookove, kurseve, multimedijalne enciklopedije, bukvalno kompletan jedan svet ti je na izvolte.

ti si ignorantan, a ja sam za tebe ajnstajn, jasno?

 

A sta recimo ako trazis neki film koji je podosta redak i nema ga na netu (sto nije samo vezano za filmove,vec i za igrice,muziku itd...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
A sta recimo ako trazis neki film koji je podosta redak i nema ga na netu (sto nije samo vezano za filmove,vec i za igrice,muziku itd...)

 

Svega ima na netu, ali neki neznaju de da traze :pivopije:

Sve sam horor kultoze koje sam jurio i najurio :)

Ali sve jbt.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

btw. prvi fajl sam nekako preveo i upalio uz VLC. Ali drugi se i dalje pokazuje kao "Type of file: 1 file" i ne pomaze nista. Zanima me postoji li neki program za to, a pogotovo kako da prilikom downloada (tokom postupka Save as) fajlove poput avi.002 il avi.1 ne snimim da se otvaraju uz pomoc nekog programa(npr. opera, vlc, winamp) vec kao unknown aplikacije. Negdje sam jedan takav fajl oznacio da se po defaultu pali tim programima, i sad sanse nema da to umijem ukloniti.

 

Eto, zakomplikovao sam zestoko, al ako neko zna o cemu pricam, nek mi javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče spajanja najjednostavnije rješenje ti je Windows Commander. Označiš prvi fajl u nizu i ideš na opciju combine files.

 

Što se tiče ovog formata, meni nije jasno da li je samo do toga što je fajlu promjenjeno ime ili je ekstenzja stvarno drugačija. Pretpostavljam da znaš sasvim dovoljno o računarima da znaš da treba da izbrišeš sve nakon .avi, a u tom slučaju ne znam kako se moglo desiti da film koji skidaš ima neku drugu ekstenziju (makar ja to nikad en vidjeh), a ni kako se to sređuje. No, Sableghouse je valjda već rekao šta treba na tu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije mi problem spajanje, vec sto sam sad usrao te avi.1 i slicne ekstenzije pa mi se default snimaju sa "open with" programom tipa winampa, vlc ili opere. A ne znam kako to da vratim na staro.. bas glupost, umjesto da normalno razbiju avi na da dijela a ne sa ovim ekstenzijama.

Hvala svejedno, probacu da skinem super konvertor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio...

 

U Windows Exploreru ideš na Tools -> Folder Options -> File Types i tu nađeš ekstenziju koja ti treba označiš je, ideš na change i izabereš program koji želiš da ti automatski otvara taj fajl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče spajanja najjednostavnije rješenje ti je Windows Commander. Označiš prvi fajl u nizu i ideš na opciju combine files.

 

Što se tiče ovog formata, meni nije jasno da li je samo do toga što je fajlu promjenjeno ime ili je ekstenzja stvarno drugačija. Pretpostavljam da znaš sasvim dovoljno o računarima da znaš da treba da izbrišeš sve nakon .avi, a u tom slučaju ne znam kako se moglo desiti da film koji skidaš ima neku drugu ekstenziju (makar ja to nikad en vidjeh), a ni kako se to sređuje. No, Sableghouse je valjda već rekao šta treba na tu temu.

 

Znam i ja da treba pobrisati sve poslije .avi. Ali pazi ovako - imam 2 fajla, jedan se snimi npr. kao 001, drugi kao 002(znaci avi.001 i avi.002). Kad to skinem, stavim ih u jedan folder, i upalim neki join program i on ih sam pretvori u jedan(kompletan) avi fajl. Znaci, nista ne radim. Ali ovdje je ekstenzija avi.0 i avi.1, sto ovaj program ne prepoznaje. Iako sam prvom fajlu(avi.0) uklonio ekstenziju .0, on radi kao zasebni video fajl. Ali ovaj drugi nece nikako, ma sto god radio. E to je problem :mrgreen:

Kao i ovo sto sam spominjao vec prije - prilikom Save As, avi.0 mi snimi kao unkwnown aplikaciju, a avi.1 snima kao fajl koji se otvara uz winamp ili operu(mada je ikonica malo cudna). To je nesto u cache-u izgleda, ali ne znam kako da odstranim. Bolio bi me kurac inace, ali sam ovaj film jedva nasao i skinuo, i steta da ne mogu da ga upalim zbog glupavih ekstenzija.

 

U Windows Exploreru ideš na Tools -> Folder Options -> File Types i tu nađeš ekstenziju koja ti treba označiš je, ideš na change i izabereš program koji želiš da ti automatski otvara taj fajl.

 

ovo je ono sto sam trazio za ove ekstenzije. nije bas rjesenje citavog problema,ali svejedno hvala!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, onda ako neće da ti radi avi.0 i avi.1, a ti ih fino promjeni u avi.001 i avi.002 pa do kraja. Možda čak ne trebaju da se konvertuju, nekada je stvarno samo do prostog zapisa.

 

Što se tiče Save As, vjerujem da je najjednostavije da kada ih čuvaš sam definišeš kako će se zvati, pošto to i jeste funkcija save AS opcije. I meni se stvarno nikada niej desilo da se fajl sa rapidshare-a nalazi u nekoj čudnoj ekstenziji. Obično su to avi fajlovi zapakovani kao sedam ili osam rar fajlova. Inače, za download sa rapidshare-a nikako ne preporučujem ručni download sa kliktanjem na zaseban link svaki put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, pa naravno da sam pokusao promjenu u avi.001 :mrgreen:

 

I ovo je megauplod, nije rapidshare.Mada, cini mi se da sam i na rapidshare nalazio te 001 ekstenzije, ali lako rijesim stvar sa hjsplit programom. U vezi save AS - ima i ona opcija save as type. E tu ti izbaci samo 001 (ili 1), i nema sanse da to promjenim. Znam da ti sam fajl nazivas onako kako zelis, nisam bas tol'ki laik za kompjutere

Share this post


Link to post
Share on other sites

A otkud znam, reko', nekada su najjednostavnija rješenja upravo ona koja posljednja pokušamo, pa kao samo da te podsjetim :).

 

Što se tiče ovoga kako čuvaš fajlove, nisam nikada koristio Operu, pa ti, na žalost, ne mogu pomoći. Inače, za download sa rapidshare-a (vjerovatno radi i sa megaupload-om) koristi CryptLoad. Sve što trebaš da uradiš da download-uješ neki film jeste da nađeš linkove, označih ih sve i kopiraš. Opcija Link finder (ili tako nešto) se automatski pokrene, dekodira te zapise i krene ti download fajl za fajlom, bez potrebe da se uopšte dalje angažuješ oko tog filma... dok se ne skine ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...